Záhada Blair Witch 2

• USA Book of Shadows: Blair Witch 2 (více)

Jeff Donovan je fascinován vším, co se událo kolem známého projektu zvaného Blair Witch a také z něj přes internet profituje. Dá dohromady partu čtyř lidí s různými náhledy na existenci čarodějnice a zorganizuje pro ně další cestu do míst, kde se ztratili jejich předchůdci, mladí filmaři. Všichni touží po dobrodružství a chtějí vypátrat, co se vlastně stalo a napsat o záhadě knihu. Nová čtveřice studentů chce přenocovat u domu Rustina Parra. Strašidelné místo, kde žil vrah 7 dětí , který vraždil na příkaz čarodějnice, vydá své další nevyjasněné poselství. Ráno celá skupina zjistí, že vůbec nespali a že si nic nepamatují. A bizarní symboly na jejich tělech přinášejí další záhadu... (oficiální text distributora)

Joker Punx

Záhada Blair Witch 2 - Tentokrát už v režii Joe Berlingera. Poprvé viděno na VHS z videopůjčovny a dvojka zase byla skvělá, tohle hodnocení tady je fakt k smíchu. To si tenhle díl nezaslouží. Nasrat! Ale to už je na tomhle webu zvykem ;) Já se u toho dobře bavil a strach jsem taky docela měl. Tenhle díl už neni klasickej Found Footage ale normálně natočenej filmek a to mi vůbec nevadilo. Naopak líbí se mi že film je zase natočenej v jinym stylu a ono to fungovalo skvěle. Strach a napětí tenhle díl má a atmosféra se mi taky dost líbila. Největší psycho příjde ale na závěr filmu, to mě hodně překvapilo. Samozřejmě že na legendární jedničku tohle už nemá, ale dvojka se mi líbí pořád stejně, nenudil jsem se u toho ani sekundu. Děj to fakt nemá špatnej. Pro mě je tohle pořád skvělej díl a dobrej horor. Pro spoustu lidí totální propadák, pro mě rozhodně ne. Jasných pět hvězd bez diskuze ;) ()

SeBig

Já věděl, že to bude sračka, která nebude mít co do sebe, ale uznávám že jsem fakt čuměl, když jsem slyšel soundtrack. Marilyn Manson? Pecka. Aspon za to ta jedna hvězda. ()

honajz

Sice se to na Blair Witch jen přiživuje, ale oproti původnímu filmu tohle aspoň má nějakou zápletku a děj a v jednu chvíli je to i napínavé. ()

SOLOM.

Jednička je naprosto trapný blábol, na který se nedá dívat. Dvojka není o nic lepší to je jasné, ale alespoň mě dokázala něčím zaujmout. Když pominu to, že zde hráli rovněž trapní herci, kteří ani moc hrát neumí... tak se tu ukázali alespoň zajímavé scénky. Trocha té erotiky nikdy neuškodí a v podání tří průměrných krásek se nato rozhodně dalo kouknout. Ony a jejich přednosti jsou jediným důvodem proč tomuhle paskvilu dám ještě o něco víc než jedničce. Tedy 30%. ()

eraserhead666

Ono to teda je v podstatě kravina, ale mnohem menší, zábavnější a koukatelnější než zcela tragická první Blair Witch. Na rozdíl od ní, se na tohle někdy klidně kouknu znovu. ()

Bauer

Jasně jednička vydělala s rozpočtem 25 tisíc dolarů přes 240 milionů, takže proč to nezopakovat tím, že natočíme dvojku. Režisér Joe Berlinger se do toho pustil a docela to podělal. Hlavním problémem tohoto veškerého snažení je dementní scénář. Zatímco v jedničce jsem se koukali na lidi, který točili dokument, tak ve dvojce koukáme na lidi, kteří ztravili noc u nějakého domu , pak ses vrátějí do nějaké chýše, kde se na to všechno koukají. A pak to přijde! Nuda, rádoby horor a záhady. A právě záhady mně donutilli koukat, protože jsem byl zvědavý, o co tam jde a jak to dopadne. No a udělal bych snad lépe, kdybych to vypnul. Protože to závěrečné rozuzlení bylo fakt dementní. Ale pořád si myslím, že jde o větší zábavu, než byla jednička. ()

mm13

Nie je to až také nešťastie. Záhada Blair Witch sa stala fenoménom najmä vďaka spracovaniu celého nápadu a v tom sa už nedalo pokračovať. Hm! ...a ani to úplne odignorovať. Takže zvolená premisa tu bola asi najšťastnejším riešením. Jasné, že dvojka nie je to pravé orechové, ale ani sa nejedná o bezduchú vyvražďovačku. Apoň mňa osobne nemálo oslovilo varovanie v podtexte tohto príbehu, plynulo naväzujúce na presah jednotky. ()

Lucasion

Kupodivu tohle nebyl nejhorší film, který jsem daný víkend viděl. Upřímně se mi do toho moc nechtělo, vzhledem k tomu, že fanoušek jedničky nejsem. Věřit, ale filmu, který tvrdí, že jednička byla podvrh a on promítá skutečnost? Navíc to není z pohledu kamery, ale s klasickými střihy? Závěr snad nikdo nemůže brát vážně. Jako hloupé pokračování, ok. Jako horor, který se snaží vyděsit, ok. Jako parodie, by to mělo větší smysl. Skupinka pěti lidí zažívá halucinace, pokřivenou realitu. A samozřejmě v tom hraje roli divná kazeta, nepřesvědčivé záběry a nebo zlá čarodějnice. Ideálně vše v jednom. Neměl jsem žádné očekávání, takže za mě to tragédie zcela nebyla. Myslím, že i z popisu filmu, nikdo nemůže očekávat nějaký filmový majstrštyk. Tohle si na něj snad ani nehraje. Nebo přeci jen - ano? (25 %) ()

Handle odpad!

Co to sakra bylo? Věděl jsem, že na první díl to asi mít nebude, ale stejně jsem čekal alespoň trochu menší slátaninu. Tam byl špatně snad úplně všechno. Absolutně zbytečný film.. ()

ladylucifer

Dvojka dělá ostudu jedničce. Nemá s první Záhadou vůbec nic společného. Originální nápad z jedničky se vrátil k obyčejnému a nudnému krváku, který vypustíte z hlavy hned, jak vylezete z kina. ()

Tommassi3

"Jako vtip to není vůbec k smíchu !!" - "To není vtip.." Bál jsem se špatného vtipu v tradičním duchu sequelů, zvlášť když první The Blair Witch Project mám opravdu hodně rád, ovšem tohle pokračování nepostrádá smysl a co do čisté filmařiny dokonce rozhodně předčí svého legendárního předchůdce.. Byť to vlastně logicky v tomto ohledu tvůrci neměli příliš těžké.. Velmi zajímavý, inteligentní i invenceplný biják.. ()

corpsy

Nelogický, prekombinovaný kus niečoho ( alebo ničoho ? ), čo sa dá nazvať pokusom o horor. Schopnosť vyvolať stiesnený a panický strach, ako pri predchádzajúcom snímku zostal pravdepodobne v tamojšom lese a film sa svojím snažením dosiahnuť plnohodnotného diela vyznieva trápne a groteskne. Tá druhá hviezdička je za odvahu. ()

draggo

Po vynikajícím prvním dílu přichází pokračování, které sice stálo 250x tolik (60000 dolarů první díl, 15 milionů tohle), ale bohužel se stává spíše rutinní vyvražďovačkou bez špetky atmosféry. Jednička byla originální a skutečně děsivá, tohle je ale bohužel jen paskvil parazitující na původním filmu. 20% a 1* ()

Terter

Narozdíl od úrvního dílu si dvojka BW nehraje na něco, co není. A to je tak její jediné pozitivum. Kromě tohoto drobného detailu jsou jinak kvality srovnatelné s předchůdcem. Herecké výkony, atmosféra, příběh dá dohromady jednu krásnou velkou nulu. ()