Jedna noc

• USA The Night Of (více)
USA, 2016, 8 h 48 min (Minutáž: 57–96 min)

Hudba:

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Michael Kenneth Williams, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Amara Karan, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Afton Williamson (více)

Epizody(8)

Osmidílná minisérie Jedna noc od tvůrců Stevena Zailliana a Richarda Price podrobně zkoumá složité okolnosti fiktivního případu jedné newyorské vraždy. Příběh sleduje studenta Naze Khana, roztomilého podivína, který dostane od basketbalového hráče, jemuž pomáhá s učením, pozvánku na večírek v newyorském Lower East Side. Když jeho odvoz na poslední chvíli krachne, Naz si bez dovolení vezme otcův taxík a vyrazí ze svého domova v queenském Jackson Heights na Manhattan. Když cestou do taxíku nastoupí nádherná mladá žena a požádá ho o svezení, Nazovy plány rázem vezmou za své a rozjíždí se osudová noc. Naz je později obviněn ze zločinu, který podle svých slov nespáchal, a na vlastní kůži zakouší dezorganizaci a manipulaci v právním systému. Tíživá situace, do které se dostal, je ještě umocněná jeho vzhledem a statusem potomka pákistánských přistěhovalců. (HBO Europe)

bonovox

Ďalší skvelý seriál z produkcie HBO. Jedna noc síce plynie pomaly ale celkovo je celý dej výborne gradovaný aj keď sa odohráva väčšinou v súdnej sieni. Hlavnou devízou sú však všetci herci a kvalitný scenár s réžiou. Príjemne strávený čas. Odporúčam ()

jackalsc

První díl navnadil, poté zjevný úpadek. Divákovi bylo představeno mnoho postav, ale žádné se příběh nevěnuje dostatečně. Zjištujeme jakou povahu má vlastně náš neprávem obviněný hrdina, nebo spíš jak vězení změní člověka k nepoznání. Dost času je tu zbytečně věnováno Turturrovi, nebo spíše jeho ekzémům, kde po nějaké chvíli už to působí otravně. Posledních pár epizod ale pak všechno nastartovalo zase do správných kolejí. Stopáž mohla být kratší a zhuštěnější, nebo delší a trochu více obsáhlejší, kde by se věnovalo dostatek času různým postavám. Například detektiv Box byl prvotřídní, nevyužitý materiál. ()

jjjerry

Varování: tato serie je vysoca návyková =) Steven Zaillian se toho zhostil prvotřídně. John Turturro byl exceletní a svým způsobem ho začnete mít rádi. Celek je skvěle propracovaný, zábavný. Jediné co mě trošku děsí je americký soudní systém (ale to by bylo na jinou diskuzi). ()

Kozlowski8

Jedna noc zcela změní život mladého studenta Naze Khana - newyorčana s pákistánskými kořeny. Mistrovsky provedené atmosférické dílo, které sází hlavně na tísnivou a depresivní atmosféru a atmosféru tajemna a očekávání dalšího vývoje. Do tohoto prostředí dokonale zapadají hlavní postavy příběhu - Nasir Khan a John Stone, jejichž obsazení Rizem Ahmedem a Johnem Turturrem se tvůrcům neskutečně povedlo. Zvláště Turturro je v roli svérázného advokáta jedinečný a naprosto úžasný. Škoda, že po první absolutně dokonalé epizodě, ty další už malinko stagnovaly v lehkém stereotipu a ve výživnosti a samotné finále vyšumělo do ztracena. I tak je "The night of" více než dobré a poutavé pokoukání. 75 %. ()

mouzi

Vynikající John Turturro a od začátku krajně nesympatický hlavní protagonista. V tomto snímku je krásně vidět, že ať jste vinni nebo ne, pobyt ve vězení vás dokonale semele. ()

BarVo

Po dlhom čase niečo, čo mi vyrazilo dych. Pre fanúšikov Law & order a milovníkov mačiek povinná jazda. Dovedené do dokonalosti, tu niet čo vytknúť. ()

yxaj

Během 20 minut posledního dílu nekompromisně cinkla pátá hvězda, jelikož těch pár minut ve mně vyvolalo ono pověstné Hrabalovské a nepopsatelné krasosmutnění, kterého je občas třeba a kterého si i přes tu bolest užívám plnými doušky. ()

tomino28

Seriálů je v dnešní době spousta a je čím dál tím těžší vybrat si v obrovské nabídce všech streamovacích společností. Ale s HBO se skoro nedá šlápnout vedle, což už několikrát potvrdili. Platí to i v případě Jedné noci, kdy se mladík za zvláštních okolností během pár hodin ocitne vydán napospas soudnímu systému USA po tom, co údajně spáchal vraždu. Tvůrci postupně rozvíjejí postavy a pomalu odhalují divákovi víc a víc ze zákulisí, ale přesto si nemůžete být jistí, co se oné noci skutečně stalo. Druhý rozměr seriálu je potom přeměna hlavního hrdiny, který se chtě nechtě musí ve vazbě adaptovat, aby přežil. Tohle všechno dohromady spolu s prostředím a atmosférou dělá ze seriálu propracovanou záležitost a více než kvalitní zážitek. ()

taibrek

Na to ako to tu v mnohých recenziách prežívajú sa mi to zdá až prehnané. Ako herecky zvládnuté na jednotku. Dokonca všetky postavy. Lenže musím napísať, že som sa počas seriálu ako keby niekedy nudil a zdalo sa mi, že sa tam nič podstatné nedeje. Čakal som nenormálny zvrat na konci, ktorý by mi vytrel zrak. Žiaľ to bol neutrálny, otvorený koniec. Možno chcel tvorca posunúť seriál a jej obsah niekde ďalej, niekde do ďalšej série... ()

Chaloupek

Neuvěřitelné silné s depresivní. A zároveň s vtipy, které to celé vynesou ještě nad oblaka, na kterých to celou dobu pluje. ()

Daydreamer

Tak jasně, na hodnocení je docela brzo, ale zatím, po prvém díle jistých 5 hvězd. Edit: ano, opravdu bylo po prvním díle na hodnocení docela brzo. Po šestém díle si nejsem jistý, zda osou tohohle tak trochu tragikomického seriálu je příběh onoho Pákistánce, či zda se mám soustředit více na příběh Turturrových nohou a jeho kočky, a ještě k tomu zavírat oči vždy, když se na obrazovce objeví odpudivá Jeannie Berlin(žalobkyně). A kromě toho mě nutí k hlubšímu zamyšlení komentář Marvanův... A ještě předpokládám, že by se mohl objevit nějaký remake, nejlépe francouzský, ovšem Pákistánce by nahradila nějaká pro Francii typičtější národnost... ()

Broen

No, podle hodnocení jsem čekala, že neodtrhnu zrak. V první polovině se mi to jaksi táhlo. Úvodní díl byl našlapanej a s ničím se nečekalo. Ovšem těch dalších pár dílů se nic moc nedělo. Viděli jsme, jak to chodí ve vězení, jak vězení dokaže člověka změnit - nebo spíš musí, aby přežil. Vtipný vsuvky advokáta a jeho kožních problémů mě bavily, příjemně okořenily celý vážný děj. Chybělo mi tam nějaký vyšetřování, šetření důkazů nebo něco podobnýho. Prostě to bylo ňáký takový okleštěný. Soudní proces už byl o něčem jinym. Co mě teda nejvíc dostalo do varu a kvůli čemu nemůžu dát pět hvězd je, že jsme na konci v podstatě nic nedozvěděli. Konec zůstal otevřený a to mě dostalo fakt do varu. ()

doriana.g

Krásné, temné, pomalé a hlavně osmidílné, čili žádná vata. Turturro zlatý, svědět mě z něj bude celý člověk ještě nejmíň týden, Nazir úžasný, z ťutina hovado mávnutím proutku, detektiv fajnový, jetá prokurátorka správně unavená, dobře obsazený stepfather a Roberta umocňující poslední záběr. Nic víc nepotřebuju. Ucvrkávám. ()

zpek

Z celého toho teátra justičného systému ("We've got more on the kid") mi behal desivý mráz po chrbte. Bolo mi miestami až nevoľno. Atmosféra beznádeje, donebavolajúceho zúfalstva sa tiahne takmer celou sériou a ku koncu už som bol podobne ako Nazir s tým najhorším zmierený a pripravený si vypočuť rozsudok nech už je akýkoľvek (aj keď po záverečnej reči v podaní famózneho Johna Tortura mi až tak nebolo všetko jedno). Nuž, réžia, kamera, scenár, herci, všetko sa zladilo do jedného famózneho seriálu, ktorý sa medzi kriminálnymi drámami rozhodne nestratí. Práve naopak. Bude pekne vyčnievať a snáď podnecovať k tvorbe podobne kvalitných televíznych diel. Teraz si už len nájsť niečo kvalitou podobné len omnoho optimistickejšie, lenže,.. hm.. chytá ma ďalšia beznádej :) ()

Zemřel herec Michael K. Williams

16.08.2017

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)