Jedna noc

• USA The Night Of (více)
USA, 2016, 8 h 48 min (Minutáž: 57–96 min)

Hudba:

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Michael Kenneth Williams, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Amara Karan, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Afton Williamson (více)

Epizody(8)

Osmidílná minisérie Jedna noc od tvůrců Stevena Zailliana a Richarda Price podrobně zkoumá složité okolnosti fiktivního případu jedné newyorské vraždy. Příběh sleduje studenta Naze Khana, roztomilého podivína, který dostane od basketbalového hráče, jemuž pomáhá s učením, pozvánku na večírek v newyorském Lower East Side. Když jeho odvoz na poslední chvíli krachne, Naz si bez dovolení vezme otcův taxík a vyrazí ze svého domova v queenském Jackson Heights na Manhattan. Když cestou do taxíku nastoupí nádherná mladá žena a požádá ho o svezení, Nazovy plány rázem vezmou za své a rozjíždí se osudová noc. Naz je později obviněn ze zločinu, který podle svých slov nespáchal, a na vlastní kůži zakouší dezorganizaci a manipulaci v právním systému. Tíživá situace, do které se dostal, je ještě umocněná jeho vzhledem a statusem potomka pákistánských přistěhovalců. (HBO Europe)

Hpatrik

Pilotní díl nasadil laťku hodně vysoko a očekávání byla hodně vysoká, ta ale další dění bohužel nenaplnilo, pomalu plynoucí, nepříliš zajímavé události a rozplétání příběhu pouze naznačovalo, ale nepřinášelo žádný pokrok. Navíc jsem měl problém s několika nelogickými zvraty, jako např. náhlá proměna Naze ve vězení nebo přehnaná a opakovaně neprofesionální náklonost Chandry. Ani závěrečný díl toho moc nepřinesl. Jinak ale nadprůměrná záležitost, výborně obsazené snad ve všech rolích, zručně natočené, silné v detailech. ()

siloalampa

Mrzí ma, že nemôžem dať s čistým svedomím plný počet, na druhej strane som ozaj potešený kvalitným seriálom a udeľujem veľmi silné 4*. Spracovanie je skutočne na najvyššej úrovni, ale myslím si, že scenár zo seba všetko nevytĺkol. Chápem, že tvorcovia si azda chceli nechať pootvorené dvierka na ďalšiu sériu, ale filmári konečne musia pochopiť, že menej je niekedy viac a prestanú uprednostňovať mainstream a zárobky na úkor diváckej kvality. Jednoznačnou čerešničkou na torte by bol totiž pre diváka záver, z ktorého by spadol na riť a seriál dopozeral s otvorenými ústami. Vďaka tvorcovskému alibizmu sa to tu zatiaľ bohužiaľ neudialo... ()

ozeki

Normálně, když si pustím nějaký seriál, což je jednou za uherskej rok, doufám, že bude mít konec a nebude to nuda natahovaná jak šlemy visící z tlamy bernardýna. Tady se mi ale po posledním dílu chtělo skoro brečet, že už je konec a že už nebudu volnej čas trávit s tou neskutečně zajímavou tlupou skvěle napsanejch charakerů v čele s náčelníkem Uhnívající Nožkou. John Turturro je prostě božskej. Několik střídajících se prostředí, která jsou stejně atraktivní jak knedlo a zelo vedle vepřa, napomáhá k totálnímu rauši. Steven Zaillian je borec, má to jedinečnou atmosféru a tou svou autentičností překonává vše doposud viděné. I pro neseriálové fanoušky ojedinělý zážitek (vyzkozušeno na sobě). ()

barabura

Seriál se mi celkově líbil, i když mě na něm od začátku vadily dvě věci. Za prvé, kluk ubodá holku 22 ranama nožem. Všude krev, na posteli, na stěnách a na něm ani kapka... A nikomu to nepřijde divný??? A za druhý, ten inhalátor taky ležel čistej na krvavým prostěradle... Divný... O tom, že se z hodného hocha nějak moc rychle ve vězení stalo to, co se stalo ani nemluvim... Ono mu jde o doživotí a on to prakticky neřeší. Jede si v base svoje businessy, smaží, holí si hlavu, kéruje se, jenom aby vypadal před porotou jako úplnej opak toho, o co by se měl snažit. Divný... A opravdu by začínající právnička riskovala kariéru kvůli vyholený smažce? No nevim. Pan právník s exemem a kočkou mě celou dobu moc moc bavil. Bohužel některý věci v posledním díle mě zklamaly. Poslední vteřina ale vůbec ne ;-) ()

Johny M.

Jedno z nejblbějších, nejnudnějších a hodnocením nejpřepálenějších soudních dramat ever. Lehkej spoiler: vražda-výslech podezřelýho-plesnivý nohy J. Torturra-žvanění o ničem-opět plesnivý nohy J.T.-problém s erekcí J.T.-žalostnej soud... a konec ne-konec. ()

katmandzoo

Zaujímavý krimi seriál z dielne HBO, ktorý trefne poukazuje na to, ako rýchlo vie spoločnosť a súdna moc odsúdiť človeka aj na základe predsudkov a vopred vykonštruovaného príbehu. Myslím si, že v dnešnej dobe je takýchto prípadov mnoho. V tomto konkrétnom ide o naturalizovaného Pakistanca, ktorý bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste za ešte nesprávnejších okolností. Priebeh seriálu pekne vyobrazuje spoločenské klišé, pojednávanie v súdnej sieni zasa veľkú predpojatosť žalujúcej strany. Ale viac už nebudem prezrádzať nech si každý, koho tento seriál osloví, spraví názor sám. 4/5 ()

Torgal

Prvá epizóda neuveriteľne vtiahne - mladý moslim sa primotá k vražde mladej belošky a všetky mysliteľné nepriame dôkazy ako aj jeho chovanie ukazujú naňho. Ako sa vysekať z tejto šlamastiky? Na pomoc prichádza neortodoxný obhajca vinných v podaní Johna Turturra, ktorého problémy s ekzémom na chodidlách na seba strhávajú až príliš veľkú pozornosť. Vyšetrovanie a zhromažďovanie dôkazov viny a neviny ale zaberá nečakane málo priestoru. Seriál sa viac zameriava na to, čo sa stane zo slušného a plachého chlapca keď je uvrhnutý medzi násilníkov a vrahov v Rikers a ako sa s tým vysporiadava jeho okolie. Koniec tiež nie je hollywoodsky šťastný, ale postavy necháva niesť si svoje šrámy. Ako súdna dráma je to tak niekde na úrovni jednej epizódy Castla, táto linka ale nebola v centre záujmu tvorcov. Čo je trochu škoda, lebo by ma potom seriál zaujal ešte viac. 8-/10 ()

markotter

Už dlouho jsem se netěšil na pokračování něčeho tak, jako na Jednu noc. Vše začíná naprosto úžasnými titulky a muzikou a pokračuje napínavým dějem, kde snad všichni herci hrají na 110%. Jen nevím, jak to všechno do sebe na konci zapadne. Po 7. epizodě toho mají tvůrci na dokončení opravdu hodně. ()

bono22vox

Seriál, který řadím mezi špičku seriálové kriminální/detektivní/soudní tvorby... Vše si zde zaslouží plný počet hvězd... ()

Joža

Nechtěl jsem hodnotit chned po prvním dílu,abych se neukvapil,ale neukvapil bych se prostě supr a jedine za 5* ()

deLaFere

Přestože se v komentáři budu věnovat převážně negativům, upuzorňuji, že se jedná opět o výborný počin HBO, který jsem si docela užil. Civilní, propracovaný a dostatečně napínavý seriál s výbornými herci a klasickou zápletkou, opravdu hezky se na to kouká, ale občas musíte vypnout logiku a to je důvod proč ne za pět hvězd. Jedna noc má dvě zásadní chyby. První je zobrazení pákistánského etnika, které vystupuje jako ryzí oběť. Už to tu někdo psal, ale pákistánští imigranti patří mezi ty nejproblematičtější vůbec a obávám se, že americká stanice zde podlehla naplno politické korektnosti. Za druhé způsob vyšetřování je opravdu hodně přitažený za vlasy. Žádné psychologické vyšetření i když zločin po něm vyloženě volá, žádná snaha prošetřit minulost oběti a s tím souvisí naivní policejní postup. Trochu přitažená za vlasy je i proměna hlavního hrdiny ve vězeňského drsňáka, ale jak jsem již napsal tyto chyby se dají skousnout a odměnou je líbivá záležitost s bohužel smutným koncem pro mladou právničku, která se mi ohromě líbila. ()

Ergon

Jedna noc - jeden případ, který je divákovi pomalým tempem předkládán od jeho prvopočátku, až po soudní proces, kde žalobce potřebuje oběť a obhájce platícího klienta. Ale zajímá vůbec někoho pravda? Hlavní postava (Naz) se tak ocitá mezi mlýnskými kameny soudního systému, aneb právo na prodej. Sám jsem byl mnohdy na pochybách, překvapen vývojem a klad si otázku: "Ví vůbec někdo, jak to bylo?" Tento seriál se v mnohém odlišuje od běžných kriminálek mimo jiné v tom, že sleduje dopad zločinu nejen na podezřelém, ale i na jeho blízkých, kdy zejména mediální masáž a rasová příslušnost podpořená předsudky otřese jejich každodenní rutinou. Zločin totiž poznamená každého a sám podezřelý je pak vystaven mnohým morálním dilematům zejména během pobytu ve vazbě. ()

arinečka

Dost dobré. Ale ze začátku je potřeba dát tomu šanci, aby se to rozjelo :))) stojí to za to. A celkem bych si dovedla představit, o čem udělat druhou řadu, otázka je, jestli by se z toho vytěžila podobná kvalita. a ten puntík, který zmiňuje Emma53, jo, ten byl faaaaaaaaajn. ()

Ivo

Decentní, napínavé, originální, atmosférické a inteligentní dráma o podivuhodné proměně Nasera Khána :) Opravdu dobré ... a zhltnuto v celku příjemně zkrátilo let Paříž-Lima ()

Folinka

Mám ráda tento typ seriálů s napínavou atmosférou a už dlouho mě nic takto nepohltilo. Počáteční díly jsou pecka s laťkou nastavenou velmi vysoko, čímž mě konec série nejspíš trošku zklamal, ale i tak se jedná o velice dobrý počin. Snad nebudou chtít natáčet další řadu, už by to asi nebylo ono. ()

ER

U tohoto seriálu je to jak s dobrým pitím,pomalu pijete a vychutnáváte si jej. Celá konstrukce krimi případu je pečlivě sondována i z pohledu sociálních aspektů (dopad na pobyt ve vězení aj),proto se tomu přizpůsobuje tempo vyprávění. Pečlivý casting pak podtrhuje atmosféru, která vás neuchvátí žádnými vypjatými nedejbože akčními scénami, ale spíše mrazivým pohledem na věc a dění okolo ní. Proto vhodná doba na sledování je večer v klídku a k tomu sklenička. ()

Franc1s

Shlednuto trochu se zpožděním, ale stejně mužu jen potvrdit, že tohle je opět pecka od HBO. To jednou takhle chceš jít na párty, ale večer se vyvrbí úplně jinak než by kdo čekal a ty se ráno probudíš vedle mrtvé holky... Zabil jsi ji nezabil? Obviní tě a teď zažíváš krásný právní systém, soudní tahanice, vidíš co se děje kolem tvé rodiny, kdy už ani vlastní matka ti nevěří a hlavně v co se měníš ty... 9.5/10 John Turturro s ekzémem neměl chybu... Doporučuju! ()

E lan

První díl super, poslední dva také dobré. Jinak ale docela nuda, která se vleče na můj vkus příliš pomalu a s velmi malou dávkou zajímavého děje a postav. Snad jen Turturro je výborný, ostatní nekazí ale nijak neexcelují. ()

kukkik

Další seriál, který můžu doporučit zhlédnout ideálně na jeden zátah, maximálně na dva. Pocit, který to v člověku vyvolává, je nepopsatelný. The Night Of skutečně dokázala vytvořit atmosféru, do které se dá ponořit, ve které se dá brodit.. a ve které se dá tonout. Nazeho bezmoc, divákův soucit, naděje ale také skepticismus a obezřetnost svádějí v tomhle epickém celku tuhý boj a hlava, stejně jako srdce nezůstanou ani na vteřinu ušetřeny syrových rozhodnutí a nejistot. To vše je zde natočeno s umem a realističností dokumentu a blízkostí špičkového sociálního dramatu. Skvělé obsazení, herci ztvárňují postavy uvěřitelně a obdivuhodně se vyhýbají škatulkám dobra a zla. Za všechny jmenovitě Riz Ahmed během osmi epizod prošel takovou proměnou, že objevit se v první epizodě jako vedlejší postava, nejspíš by u mě prošel bez povšimnutí. Je zde několik vedlejších příběhů bez zřejmého konce, někdo by řekl, že by se jim mělo dostat více času; dle mého v životě některé události svojí důležitostí a tíhou dokážou ostatní přehlušit do té míry, že ty se následně vynořují jen na tak dlouho, pokud zatížená mysl dovolí a v tomhle směru seriál odvádí dobrou práci a dále tím prohlubuje celkovou tísnivou atmosféru. Taky 8 epizod je tak akorát aby se ze seriálu nestala dojná kráva a pointa nevyšuměla ve vedlejších dějových linkách. Výborná minisérie, které HBO umí zkrátka znamenitě. 5/5 ()

Zemřel herec Michael K. Williams

16.08.2017

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)