Městečko Pines (TV seriál)

Wayward Pines

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015–2016, 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin, Charlie Tahan, Juliette Lewis, Lisa MacFadden, Barclay Hope, Kennedi Clements, Alison Araya, Sarah Desjardins, Jarod Joseph, Justin Kirk, Jared Ager-Foster, Sarah Jeffery, Greta Lee, Allyson Grant, Primo Allon, Manny Jacinto, Chris Shields, Gerardo Barcala, Anthony Welch, Toby Levins, Andrew Jenkins, Giacomo Baessato, Chad Krowchuk, Samuel Patrick Chu, Michael McShane, Jane Craven, Craig March, Scott Michael Campbell, Jason Patric, Nimrat Kaur, Josh Helman, Kacey Rohl, Djimon Hounsou, Naika Toussaint, Malcolm Goodwin, Nickolas Baric, Katie Hayashida, Simone Missick, Jessica Harmon, Lusia Strus, Lindsay Hollister, Teryl Rothery, Ian Tracey, Nicholas Carella, Robin Nielsen, Jeffrey Ballard, Emma Tremblay, Dean Petriw, Kate Bateman, Jennifer-Juniper Angeli, Christian Michael Cooper, Dakota Daulby, Françoise Yip, Sarah Grey, Paul Lazenby, Dakota Guppy, Lisa Bunting, Danny Mac, Tom Stevens, Devin Hansen, Grayson Gabriel, Elizabeth Bowen, Bruce Blain, Iain Belcher, Lindsey Kraft, BJ Harrison, Liam Hughes, Tyronne L'Hirondelle, Ricky He, Jason McKinnon, Jaime M. Callica, Latonya Williams, Sarah Corrigan, Jeanie Cloutier

Komentáře uživatelů k TV seriálu (190)

Klobouk dolů. Na co jiné seriály potřebují x sezón, to zvládli v Wayward Pines na ploše pouhých deseti dílů. Na jedné straně je sice škoda, že ona počáteční zmatenost a nejistota "co se to vlastně děje" vydrží jen pár dílů, následující vývoj je ale všechno možné, jen ne předvídatelný (a každé téma se aspoň nestihne okoukat). Klobouk dolů před podobným sebevědomým uchopením, kdy jde v prvé řadě o příběh a jednotlivé osudy, než aby se hrálo na hvězdná jména a dojení tématu donekonečna. Jsem moc zvědavý, co přinese druhá série a zda si udrží podobný nekompromisní styl.(23.7.2015)

1. série: Mimořádný seriál - po osmém díle lze říci, že Wayward Pines se vydal velmi zajímavým směrem. Po klíčovém odhalení nastává "politologická" fáze (předcházející mysteriózní etepa byla vynikající). Těžko najdete v současnosti seriál, ve kterém se dialektickým způsobem řeší otázka svobody. Oprostilo se to od jednoduchého černobílého vidění dobra a zla. Limity svobody, sebedestrukce, oprávněný důvod pro násilí, oběti..., kdo má rád sociologická, filozofická a politologická témata, tak si bude rochnit v tomhle městečku. V něm lze vidět naznačení politickým procesů, jako např. v SSSR nebo KLDR (paranoia dovnitř i ven), také je tam Stanfordský vězeňský experiment, totalitní společnost vs. svoboda za každou cenu...no prostě mňamka. Kdybych učil na gymplu nebo na VŠ společenské vědy, tak bych to využil i jako pomůcku ve výuce. Z toho by studenti pochopili, o co v ZSV jde. 85%. 2. série: Pro fanoušky jako rozšiřující datadisk je to dobré, ovšem jako svébytná série to není žádná špička. Evidentně se moc nevědělo, co s postavami. Ty staré byli často necitlivě odstraněny a ty nové se zase moc nezavedli. Hlavní postava lékaře byla slabší, neměla tah na branku a herecky to taktéž nebylo ideální. Hodně to stálo na flashbackách. Ty předčili nové osudy městečka. Z ohradníku se vycházelo a přicházelo, až nemístně často. Míra nesmyslného - zmateného jednání byla také velmi vysoká. Jaksi se nevědělo, jak pořádně dále. Mohlo se to ještě pěkně rozvinout, ale to by se muselo o hodně více makat na pečlivém scénáři. Třetí série bohužel není třeba. 70%. Celkové hodnocení po 2. sériích: 78%.(21.10.2015)

Spoiller první věta: Já se těšila na Juliette Lewis a ona po druhém dílu papáááá:( Jinak vcelku povedený mysteriózní seroš s opravdu výbornými herci, člověk má hodně co k přemýšlení, jestli by co a jak bylo možné.... a to mě baví. Dvě postavy mě i hodně štvaly, ale každý ať si vybere sám. Příjemně mě naopak překvapil Jason Patrick, který kdysi patřil spíše k hezounům,ale někdo prostě s věkem zraje. Kdyby ještě přišlo pokračování, nezlobila bych se.(6.1.2017)

Pilot a atmosféra super. Sice je hodně otázek, ale pilot nám už dal i nějaké ty odpovědi. 80% aktualizace po celé sérii: neskutečnej náser 90%(2.5.2015)

Nejlepší na tom je předloha, respektive nápad. Dillon se na roli hodí, i když není moc co hrát. Ale ve výsledku je to spíš průměr. Rozhodně jsou lepší žánrové seriály, než je tento.(17.7.2016)

1.řada - suverenní 4 hvězdy.Mysteriózní,překvapivá a místy celkem hutná.Tedy přesně taková jakou by člověk čekal od Shyamalana.Než je divákovi odhaleno co se to vlastně děje je přikován k obrazovce a přemýšli co to ku.va je.Poté celkem velké překvapené a regulérní sci-fi...80% 2.řada - pár solidních a slibných momentů by se našlo,ale vzhledem k tomu,že se prakticky komplet změnilo obsazení,stává se z toho po většinou tuctovka,kde se vlastně nic moc extrémního neděje...60%(18.2.2017)

Zdařilé dílo. Bohužel, čím dál víc si říkám, na co se Ti amíci dívají, že ukončují zrovna velmi podařené kousky.(3.8.2015)

• maren33

Prvotní napínavost se v půlce přemění v lacinou, béčkovou a dějově nesmyslnou hloupost. Atmosféra budovaná v prvních dílech je pryč a zůstává hořká pachuť marného boje o přežití s dost nesympatickými postavami. Poslední díly jsou opravdu utrpení.(6.11.2015)

• Mr.47

1. série - 1* 2. série - 2*(29.4.2017)

twin peaks meet under the dome meet stepford wives to všechno je wayward pines ..a cokoliv od shyamalana (jak by taky ne, když to produkuje) zatim slušné i nějakou tu TAM tu atmošku to má ..na soudy je brzo ..EDIT (6.8.15) tý žánrový odbočky někde kolem druhýho dílu jsem se dost obával, nakonec jsem byl zbytečně za plašila, protože zábavnost i dramatičnost spíš stoupala ..a závěr byl víc než uspokojující (80%)(26.4.2015)

Prvních 5 dílů jsem viděl včera a kdybych byl nedočkavej, tak začnu hlásat, že tohle je snad nejlepší scifi seriál všech dob... ale už mám dokoukáno, tak se do toho můžeme pustit. Nic to ale nemění na tom, že první polovina seriálu mě sebrala dokonale a já byl na vrcholu blaha - trefa do vkusu jako už dlouho ne. Poté, co scénář netypicky vyloží karty na stůl v polovině, už wow efekt zmizí a mysteriózno zrovna tak. To je velká škoda, protože sice vás zvědavost žene do dalšího sledování, ale v koutku duše víte, že to nejlepší už máte za sebou. Druhá půlka je prostě v porovnání první slabota, s ostatní produkcí ale pořád nadprůměr. Konec zrovna nepotěšil, snad další série nebude - pochybuju, že by měla co nabídnout, téma vyčerpáno. Po herecký stránce nemám výhrad, Dillon hraje jak o život (slyšet jen zvuk, tak po hlase spletu s Liamem Neesonem), sestře Pam byste nejradši zasekli sekeru do hlavy (Melissa Leo dokonalá), Megan zrovna tak (ale tý za to příšerný přehrávání)... no a Ti ostatní bez větších stížností. Na závěr bych rád popřál Shyamalanovi, aby mu zůstal výpadek paměti z let 2004 - 2015 a začal se podílet na víc takových věcech, jako je Wayward Pines. Jinak bude vypuštěn mutant a po krmení bude probuzen Shyamalan B... :-)(30.8.2015)

Možná to není ani na plné hodnocení, ale seriál jsem shlédl dychtivě najednou a byl jsem nadšený. Je to takový mix Twin Peaks a 1. řady Under the Dome, ale co je hlavní seriál, který adaptuje knihu, jenž si hned zítra přečtu, je neuvěřitelně rozmanitý. Zpočátku je zde tajemno a beznaděj, pak následuje vše vysvětlující odhalení pravdy, následuje boj mezi skupinami a vrcholí to akčním finále a velmi nečekanou poslední dvouminutou, která vše přehodí a dá seriálu nový rozměr. Seriál je dramatický, plný překvapení a rozhodně nenudí. Má pár much ve scénáři a finální epizoda je plná klišé, ale celkově se jedná o zážitek. Jak zde někdo v komentářích trefně poznamenal, to co jiným seriálům trvá několik sezón, tady se zvládlo za deset epizod. Jakkoliv byla první série skvělá je ta druhá pravým opakem. Tvůrci se již nemohli opřít o knižní předlohu a tak zklamali na celé čáře. Vytvořili pubertální levnou sci-fi s mizerným scénářem, která ve výsledku nedávala moc smysl. A co je hlavní nebavila, slabé postavy, slabý děj a nijaké finále (asi nezbyl rozpočet).(31.8.2015)

1. série: 85%(21.10.2015)

K seriálu jsem se dostal celkem náhodně.O to více jsem rád,že jsem měl šanci ho zhlédnout.V hlavní roli se představil sympatický herec Matt Dillon.Režie se ujal známý režisér Shyamalan.Nejvíce mě překvapil střed celé první série,pátý díl,neboť se moje nápady,co se doopravdy v Městečku Pines děje,úplně roztříštily na prach,což jsem vůbec nepředpokládal.Prvních 5-6 dílů by si ode mě odneslo nejspíše plný počet hvězd,ale kvalita šla postupně dolů až na průměrné hodnocení.Nechci vyzrazovat více,ale kdo má rád mysteriózní seriály s hororovým nádechem,tak si určitě přijde na své.Hodnocení:80%(14.11.2015)

Prvni pulka byla za plnej pocet, pak se to zlomilo do sci - fi a to uz neni uplne muj salek kavy. Nicmene i presto vyborna serie.(7.12.2015)

Boha je to uplne strasne, pekelne moc deravy, horsi jak pastafarianuv cednik, ale je to zabava. 1.sezona: 60%(21.12.2015)

Prvá séria za silnejšie štyri hviezdy, druhá za slabšie tri, v priemere dávam štvorku. Prvá séria neskutočné tempo, skvelá pointa, ktorá ma teda nenapadla okamžite, perfektné herecké obsadenie, skvelý záver. To tojamno okolo celého mestečka, tie postavy, jednoducho pri ideálnom počte častí luxus. Druhá séria sa zmenila na obyčajný "kvázi" survival, ktorý mal slušné obsadenie, zbytočne veľa flashbackov, ktoré mali nasilu odkazovať na prvú sériu, ale zato tiež v druhej polovici celkom slušnú gradáciu, kde som neustále čakal, ako to dopadne z jednou postavou spoza múru v nemocničnom oblečení. Žiaľ aj keď v určitom zmysle to ukončili, zostalo to v podstate bez jasného konca a rád by som si bol pozrel ešte jednu-dve série. Škoda preškoda, vychádza omnoho viac debilnejších seriálov, tomuto by som bol dal šancu.(5.6.2018)

• Illy

Četl jsem první díl trilogie a bylo to béčko jak prase.... Uvidíme co z toho bude.....(15.5.2015)

Parádních prvních pět dílů mě vyloženě dostalo, pak následovalo krátké hluché místo, aby konec vyšel opět do luxusna :-) Jsem naprosto spokojený - více takovej serošů - 85%(14.11.2015)

• javaznenevim

První série 4* Druhá série ODPAD(26.6.2016)

Až na hromadu nelogičností a poslední díl, který byl učebnicovým klišé....tak docela povedené. Druhou serii, ale nemám chuť sledovat.(29.9.2016)