Cappuccino

Zúrivého býka som síce nevidel, no za to Rockyho mám napozeraného od spodu po vrch. Grudge Match neoplýva v podstate ničím originálnym, miestami odkazuje na snímky z ktorých vychádza (aspoň teda odkazy na Rockyho som spozoroval), pričom herecká dvojka udržuje film nad priemerom. Nenudíte sa a to je podstatné, i keď po premietaní nebudete o nič múdrejší ani kultúrne obohatenejší. ()

Anderton

Príjemne nekorektná zábava pre starších chlapov, vrátane tých vo veku Alana Arkina. Občas sa človek zabaví na fajn vtípku, len je škoda, že scenár dodržuje všetky predpísané formulky tak striktne, že z neho cítiť umelosť a nie skutočný život. Ten filmu dodávajú herci, evidentne sa pri jeho tvorbe skvele baviaci. No a ešte smeruje jedna výčitka smerom k tomu, že je dosť ťažko uveriť, že by mal Stallone čo i len menší problém v ringu s De Nirom. Jeho muskulatúra je v jeho veku obdivuhodná ako výzor Kim Basinger v... no proste v jej veku. Ale toto je príbeh o chlapoch a ženy tu hrajú tak tretie, štvrté husle. ()

verbal

Kdyby mi ještě včera někdo řekl, že někdy uvidím, jak atrofovaný Rocky dává na držku prostatickému Zuřícímu býkovi, bude jim u toho kundovat šedesátiletá Basinžerka, na kterou by jeden vlezl i v tomhle věku bez zoufalé přemíry třtinového extraktu z Božkova a natočí to mistr fekálních komedií, vychrchlám mu smíchy do xichtu celý obsah svých prohulených průdušek. Takhle jsem jen udiveně zahlenil podlahu v předsilvestrovském Sinestáru. Dva dokonale hláškující geronti doplněni genitálním Arkinem mi opravdu přivodili akutní záchvaty lekrace a zaplať Satan za Postradatelné, kteří odstartovali tu exhumaci a družení akčních mumií, nad níž může každý obstarožní otyloň jen plesat! Už se těším, až v roce 2028 uvidím při tomhle trendu WCJD, jak mlátí v Thajsku francouzskou holí dýchavičného Bolo Jonga na invalidním vozíku přes kyslíkovou masku. Bude se to jmenovat Krvavý Geriavit. ()

Radek99

Naprosto přímočaře odzbrojující pocta žánru. Sylvester Stallone vs Robert De Niro, tedy Rocky vs Zuřící býk. Tvůrci ale naštěstí pochopili, že uctít legendy nelze dramatickým obloukem ani akčně-sportovními výkony a ohlédli se bez trapného pomrkávání jednoduchým rastrem komedie. A tahle optika funguje opravdu spolehlivě. S velkým nadhledem se tak přistupuje k prvoplánově klišoidní látce a film se celkem umně proplétá mezi pastmi, které podobná nostalgická ohlédnutí přinášejí. Souboj dvou filmových boxerských legend pak funguje především ve verbální rovině, v té fyzické už je filmová realita na samé hranici přijatelnosti, naštěstí se ale pocitům trapnosti dokázali tvůrci i oba slavní herci nějakým zázrakem vyhnout. Příjemné jsou odkazy k původním kultovním filmům (Stallone chce zase v mrazáku při tréninku boxovat do flákot masa, při zápase mu krvácí a nefunguje jedno oko atd.), stejně jako ta omáčka okolo, příjemné je vidět staré pány, jak se ještě naposled snaží dát o sobě vědět, překvapit a nebojí se při tom sami sebe shodit, udělat si ze sebe legraci...což je velmi oceněníhodný postoj. Jedině snad na samém konci bylo toho patosu přeci jen přespříliš, to se asi Peter Segal náhle rozpomněl, že je národností Američan, jinak ovšem vše funguje v snesitelném módu. Film nesoucí se na vlně nostalgie, která je poslední dobou hodně in a v módě, oldschool je znovu cool a to je v éře kultu věčného mládí velmi dobrá zpráva... ()

Wacoslav1

3.1 2014. Projekce Cinestar Praha Černý most. Pohodlně se usazuji a hltám film od první minuty. Zhruba 15 minut po začátku se přižene partička pubescentů. Řeknu si no fajn nestihli to, může se to stát. Já taky dorazil na promítání All is lost 5 minut po začátku kvůli frontě na vypíčenýho Hobbita. Ok omladina se nějak nemůže usadit a přelejzají z jedný řady do druhý a umně tak zakrývají dění na plátně. Řeknu si ok chudáci potmě nevidí a spletli si řadu. Uplyne 15 minut během kterých se ta parta píčusů vykecává ruší a evidentně je zajímá všechno jenom ne dění na plátně a partička se zvedá a opouští sál aby se za 5 minut vrátili a během tohoto procesu opět zakryli dění na plátně. Uběhne dalších zhruba čtvrt hodiny a dementi opět opouští sál. Říkám si tak snad už kurva vysmrděli, ale to ne zase za 5 minut jsou zpátky a opět přelejzají z jedný řady do druhý. To už začínám bejt nasranej, ale co už snad to bylo naposledy... Ha přesunem se do půlky filmu a kokoti opět mizí ze sálu aby se opět vrátili. Ještě přitom mohli zahláškovat I am back! a byla by to dokonalá pakošina. Když se tento proces opakuje ještě zhruba tak asi 3x, tak se modlím aby Stallone a De Niro vyskočili z plátna a ty mladistvý hovada konečně knockoutovali. Film končí a jak naskočí titulky vypatlaní dementci kvapem opouští sál. Tentokrát už definitivně. Přicházejí tak o exkluzivní potitulkovou scénu, kde se představí dva borci který jsem tam teda opravdu nečekal. Uff za tohle bych zabíjel... No a teď konečně k filmu. Přiznám se, že jsem měl lehké pochybnosti, které jsem všude vytruboval do světa a teď bych za to taky zasloužil jednu na solar. Odvolávám co jsem odvolal a slibuji, že pro příště si unáhlený prognózy nacpu rovnou do prdele. Pro každýho oldschol fanouška totiž tenhle film musí být nehorázným kopcem srandy plným neuvěřitelných hlášek a situací. Při seskoku hrdinů padákem v rámci propagace souboje jsem doslova chcal smíchy a podobných ultimátních fórů je tam víc. Jinak co se závěrečnýho souboje týče, tak ze začátku se taky nese v komediálním duchu, ale pak se do toho dědci parádně opřou a řežou se jak zamlada. To jsem fakt čuměl. Samozřejmně neprozradím kdo vyhraje, snad jenom, že to bude velice těsný. Co se ústřední dvojice týče, tak v pohodě jsou oba Sly podává tak nějak standartní výkon je v pohodě, ale De Niro mě bavil víc. Nevím či je to náhoda, všimnul jsem si toho už u Plánu útěku, ale Stallone (nic proti němu) si opět vedle sebe vybral parťáka kterej ho přehrál a byl jednoznačně tím zábavnějším. De Niro tu má opravdu neskutečný hlody a i tu nejlepší hlášku celýho filmu si ukradl pro sebe a sice když příjde do boxerskýho klubu trénovat před zápasem a nikdo ho nebere vážně, všichni si z něj dělají prdel a nikdo ho nechce trénovat. Nakonec mu za trenéra dají odpornýho pupkatýho chlapa z neskutečným panděrem. Kterej De Nirovi oznámí, že je jeho trenérem načež De Niro při pohledu na jeho pupek zahlásí no vypadá to spíš, že jsi mého trenéra snědl... To jsem vybouchnul smíchy. No nebudu už víc prozrazovat. Každopádně pokud jste ti praví oldschol fanoušci a chcete si užít pořádnou porci zábavy a při pohledu na oba dva postarší pány nostalgicky zamáčknout slzu v oku, tak je Grudge Match přesně filmem pro vás a já nemůžu jinak než vřele doporučit. Sama dokonalost to sice není občas se nějaký to hluchý místo najde a není to až taková nukleární pecka abych tomu pálil plnej počet, ale i tak jsem velmi spokojen. Dostal jsem nejenom to co jsem čekal, ale i o něco víc.80% () (méně) (více)

• V závěrečném zápase máme možnost vidět nejslavnějšího boxerského uvaděče Michala Buffera, který dokonce pronese patentovanou a legendární větu "Lets get ready to rumble". (Punisher)
  • Robert De Niro potřeboval shodit nadbytečných 18 kg. Ujal se ho dlouholetý osobní trenér Stalloneho a tvrdým tréninkem se jim vytyčený cíl podařilo splnit. (jenik71)
  • Hodně lidí si myslí, že se jedná o Stalloneho projekt. Podle Roberta de Nira to byl ale právě on, kdo dostal scénář jako první a jeho napadlo, že jeho oponentem by mohl být právě Sylvester Stallone. Tomu se ale nejprve na filmu dělat nechtělo, protože nechtěl parodovat Rockyho (1976). Nabídku přijal až poté, co ho Robert de Niro přemluvil. (Chevees)

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

06.11.2012