Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Bazinga2563

Na Star Wars je to jiny. Jiny na Star Wars, takze je to stejny. Stejne byste to meli vsichni videt. Videt, slyset a napsat o tom smysluplny komentar. Komentare jsou precenovane. Precenena neni Felicity, vse se ji dari, jen nechapu, co v tom filmu dela tolik zen. Zeny a lode proste nejdou dohromady, jeste delaji debilni rozhodnuti. Rozhodnuti je to vase, ale na Star Wars je to proste jiny. ()

Vykuk

Průměrná scifi pohádka od Disneyho jako dělaná, opatrné, nevinné, bez kapky krve a ikdyž tam chcípaj, jak na běžícím páse, jaksi to ale nefunguje. Celkově je to povedená podívaná, jen se mi bohužel potvrdilo, že je to opravdu zbytečný film. Ale děti vycházející z kina nadšeně švitoří, takže účel splněn:) ()

Kubi21

Drobet jinak, ale vlastně stejně. Je tam kouzlo, je tam humor, je to sice špinavější, dá se říci drsnější a asi drobet bez lehké nadsázky, ale jsou to Star Wars. I když je pravda, že ten film je asi v rámci trilogií drobet zbytečný a asi si to nikdo nebude moc pouštět před Epizodou IV, ale pro mne jako fanouška, je každý návrat balzámem a určitě jako samostatně a určité doplnění to shlédnu a stopro několikrát. Postavy jsou sympatické a zajímavé, jen škoda že nevíme moc o minulosti a nemají v celé vzdálené galaxii vlastně budoucnost. Stále to ale pasuje na původní trilogii a těch odkazů je tam mnoho, ale nejvíc mne potěšila drsná dvojka z baru v Mos Eisley, která narazí na hrdiny ve městě Jedha. I když to není úplně na to mě podrž, tak je to velice kvalitní, krásný a dobře odvedený kousek do celého universa Star Wars. Za mne téměř absolutní spokojenost. ()

Vikta

Bavil jsem se daleko víc, než u epizody VII, ale už mám všech těch rebelů, povstalců a partyzánů pokrk. Chtělo by to natočit něco třeba o Sithských Lordech. (3D, Bichara SilverScreens Cinema, Legazpi City, Albay, Philippines) ()

Džasman

Trosku jsem váhala,jak díl ohodnotit a napsat recenzi...no prostě ty čtyři hvězdičky dostal robot,který nas se svýma naprosto naprosto pekelne skvelyma hlaskama vždy v tu pravou chvíli dostával celý film do kolen.on to prostě vždycky v tu pravou chvíli zabil 😁 takže by si vlastně zasloužil hvězdiček pět a nominaci na Oskara,protože byl prostě fenomenální. jo a taky jsou ty čtyři hvězdičky za to,že to nebyl americký doják,kdy alespoň jeden kladný hrdina přežije.tady totiž oba zemřeli (vlastně všichni) 😉 ()

rodik

Kolem hlavního příběhu Star Wars by se jistě dala vystavět spousta příběhů a nových hrdinů, kteří "padli za vlast", otázkou je, má to nějakou přidanou hodnotu? Tohle jí totiž určitě nemá, kromě toho, že dáte příležitost skvělým hercům dnešní doby, aby si zahráli si ve Star Wars. ()

RyanRainheart

Každá se Star Wars epizod měla výraznou ženskou postavu - epizody I-III Padmé, IV-VI Leiu a ty nové Rey. Tady nám naservírovali Jyn. Bohužel Jyn tady nemá výhodu rozvoje během tří filmů, abychom mohli lépe poznat jaká vlastně je a proč to vlastně dělá. Celý problém v Rogue One je totiž hlavně v postavách, které mi přišli takové nějaké, jejich motivace byli podivné a vůbec mi bylo jaksi jedno, jak to s nimi dopadlo. Závěr je ovšem ohromující, potěší i přítomnost Darth Vadera, který zde má dobrou scénu. ()

0verseer

Edwards síce nedosahuje režisérskych zručností J.J.Abramsa, ako celok však Rogue One hodnotím o stupienok lepšie ako Force Awakens. Je totiž osobitejší, sviežejší a snaží sa kráčať svojím vlastným chodníčkom napriek tomu, že miestami zakopne. Spoiler: A aj "shakespaerovské" naloženie s každou kladnou postavou začínajúce postupne smrdieť klišovitosťou sa mi v konečnom dôsledku páčilo. Ako odkaz toho, že aj Rebeli podstúpili nejaké tie obete a na počiatku to boli práve oni, kto ťahal v súboji s Impériom za kratší koniec, to beriem a oceňujem. P.S. Vaderov comeback bol síce krátky, ale aj tak boží. 7/10 ()

Pravek007

Kam se hrabe Star Wars J.J. Abramse. Dostal nejlepší herce, vysoký rozpočet, nejlepší štáb, ale nedokázal to, co dokázal Gareth Edwards s omezeným rozpočtem a neznámými tvářemi. Originální Star Wars s dobrými, pokrokovými nápady. Za mě, pokud to není až moc smělé, snad nejlepší epizoda Star Wars z celé série (pokud se to dá považovat za plnohodnotnou epizodu). No a závěrečná scéna je naprosto luxusním bonbonkem na konec! ()

Emjecko

Prodej filmových práv na Star Wars Mickey Mousovi vzbudil různé reakce, z nichž mnohé z nich byly a stále jsou obavy o budoucnost tohoto univerza. Dlouho nebylo nic a najednou toho bude moc. Hrozí tak, že kvalita utrpí na úkor kvantity (již teď se ví minimálně o 4 dalších filmech a 2 seriálech, které nás čekají v příštích čtyřech letech). Nestalo se však přesně tohle už v roce 1999, když Lucas natočil Skrytou hrozbu a jedna z nových postav byl Jar Jar Binks? Tehdejší narušení do té doby uzavřené, nedotknutelné a kultovní SW trilogie je dneska uzavřenou, nedotknutelnou a kultovní SW hexalogií, kterou zase někdo narušuje a ke všemu už druhým snímkem. Největší hrozbu vidím v tom, že se fanoušci budou moct stále znovu a znovu vracet do svého oblíbeného univerza na stříbrných plátnech. Zažívat nové příběhy, setkávat se s novými postavami, cestovat mezi planetami..., zkrátka že tento úžasný svět bude žít dál a my s ním. Připomínat si staré časy lze vždycky, ale teď se můžeme těšit na ty budoucí, tak si to užijme, protože dokud budou nové filmy alespoň tak dobré jako Síla se probouzí a Rogue One, bude to jízda, na kterou si jednou ještě rádi vzpomeneme.:-) ()

morris22

Před shlédnutím jsem byl doslova zasypán spoustou pozitivní i negativní kritíky a komentářů kdejakého odborníka, protože k tomuhle filmu se zkrátka musel vyjádřit každý recenzent. Nejlepší je nakonec si stejně do toho kina zajít a udělat si svůj názor. Rogue One je příběh, který perfektně doplňuje mozaiku celé skládačky Star Wars. Neříkejte mi, že vás nikdy nenapadlo, jak se sakra ti rebelové k plánům hvězdy smrti dostali? Takhle! Uznávám, že pro nefanouška SW, který alespoň trochu nezná Epizodu IV., to nemůže mít ten správný efekt, protože mu zkrátka spoustu věci unikne. 85% ()

DoNotCross

Znáte takové ty gastronomické náhražky originálu? Hnusná levná polská čokoláda, co se tváří jako její plnohodnotný sourozenec? Tak přesně tohle je Rogue One pro fandu Star Wars. Zdánlivě je všechno na svém místě, prolog vás namlsá hezkým vizuálem, pak se ale střihne, čas poposkočí a vy můžete už tak akorát brečet. Samozřejmě, můžou za to postavy. Je úplně jedno, že jsou jednoduché a prokreslování se dopřává jen dvou z nich. Ale práce s nimi je tragická, snad jedna vůbec z nejhorších, co jsem kdy viděl. Každá dialogová scéna je čisté utrpení, kdy sice tušíte, co se mezi postavami odehrává, ale působí to jako improvizace nebo nácvik před opravdovou scénou. Jako divákovi mi došlo, jakým vývojem si prošla Jyn nebo ten kápo Cassan, či jak se jmenoval, ale ten film to podá tak příšerně debilně, že jen zůstáváte zírat. Takhle matné postavy by nebyly tolik patrné, kdyby to ale nestálo především na nich. Ten film se očividně snaží pracovat tímhle směrem, budovat chemii a citově se nás k postavám přivázat, ale je to marný, marný, marný. Proto je to nabušené finále vlastně děsná nuda, protože konec všichni známe a osudy nových ksichtů nás težce nezajímají. Prodat se mi zvládl jen Ben Mendelsohn a Mads Mikkelsen, ale to nestačí. Vader je boží, ale je to fakt jenom ta třešnička na pomyslném dortu, který je ale fakt neskutečně hnusný, takže to chudák popálená nemá šanci vytrhnout. Pro mě osobně se jen ukazuje, jaký úžasný kus práce před rokem odvedl Abrams. Tady je sice taky obrovská spousta eye-candy momentů pro fandy, ale tady získáte pocit, že se vás jenom někdo snaží uchlácholit a narvat vám do chřtánu druhořadý biják, takže se neustále prdelolezectví stává otravujícím. Co se týče hudby, myslím, že je nefér na Giacchina nasazovat, že nedovedl dodat filmu stejnou magii jako Williams. Jestli na to měl vážně jen měsíc, tak můžeme být všichni rádi, že nějakou hudbu vůbec dodal. Problém je, že jak se film odvozuje od Star Wars univerza, které je s Williamsem tak úzce propojené, tak prostě ty známé tóny čekáte. Giacchino se o ně často otře, ale nenechá je pořádně zaznít do konce a tím mě příšerně frustroval. Po skončení jsem si říkal, o kolik by to mohlo být lepší, kdyby tam hrál opravdový John, i kdyby jen recyklovaný a žádná origoš hudba by k tomuhle filmu ani nevznikla. Což není z mojí strany útok na Giacchina, ale jen důkaz, že pro mě Star Wars bez Williamse nejsou Star Wars. Alespoň zatím. A stejně tak pro mě Star Wars není ani tenhle film. ()

vieriX

Trochu odklon od původní ságy ale to bylo jasné. Spíš než jako klasická sci-fi sága je to koncipováno jako válečný film. Předem je jasné jak boj povstalců dopadne ale cesta jakou ujdou je velice zajímavá a napínavá. Je tu spousta narážek na starší filmy a obsazení od Vadera až po jednotlivé povstalce je vyloženě svěží. Konec epický a i na světelný meč se dostane. ()

john.doe

jednoduchý příběh obalený do SW světa, nic jiného jsem ani nečekal takže pro fandu SW prostě fajn záležitost, bavilo mě to více než nudná epizoda VII.hlavně co se týče výběru herců! rogue one jasně vede! Vaderova akce taky nebyla špatná, dostal jsem co bylo očekáváno. ()

mrclTV

Priznám sa, že od Rogue One som nemal veľké očakávania. Mal som pochyby ako môže kvalitne zaujať film, pri ktorom jasne viete ako skončí. A splnili sa moje neblahé predtuchy? Čiastočne. S prehľadom sa to dalo urobiť o dosť priamočiarejšie a polopatisticky. Vo výsledku som sa pri filme nudil, ale nie z dôvodu márneho príbehu. Dôvod bol iný. Ale poďme po poriadku. Dej je inovovaný o súčasné reálie, čiže k slovu sa dostanú aj radikálni teroristi. Najlepšie to vidieť v púštnom meste Jedha, ktoré akoby z oka vypadlo historickému centru súčasného Jeruzalemu a nemyslím len na architektonickú stránku - máme tu náboženských fanatikov, teroristov, "ručnikárov" a vojenskú posádku, ktorá sa snaží o relatívny pokoj, ale hlavne im ide o svoje ciele. Nedá sa uprieť snaha filmárov o odklonenie od hlavnej série. Odzrkadľuje sa to napríklad hneď pri úvodných titulkoch alebo pri hudbe. Je iná a neviem s istotou povedať, či je to dobre. Ono, keď už sa akcia rozbieha a prichádzajú úvodné tóny známych melódií, v podvedomí sa už začínam tešiť a pohmkávať, ale pri odpálení hudby na "plné gule" sa zrazu melódia pozmení a nastáva mierne sklamanie (teda u mňa to tak bolo - veď ked idem na SW chcem si vypočuť Main theme alebo Imperial march tak ako ich poznám). Čo sa mi vyslovene páčilo, bola vizuálna príťažlivosť exteriérov, toto sa s každým novym dielom neustále zlepšuje. Tiež pekná bola hra s kompozíciou svetla a tieňa, v pár scénach sa s tým pekne vyhrali, čiže ako vždy su SW aspoň záruka pekných obrázkov, ak vás nič iné nezaujme. Čo sa týka vedľajších postáv dostaneme klasickú zostavičku pomáhačov, o ktorých ste asi mali zaujímať, ale nazáležalo vám na nich. Kombinácia dvoch kamošov, ktorí sa vzájomne doplňujú a podporujú (veľkého a malého) + postava akože vtipného robota, ktorého humor vsádza na jeho pichľavú prostorekosť a nekonečné analyzovanie nie je je ničím zaujímavá alebo nová. Naopak, potenciál skutočne zaujímavej postavy Saw Gerrera (Whitaker) je úplne stratený a Saw sa na obraze objaví dokopy asi tak trikrát. Ja len dúfam, že keď už tvorcovia nebudú vedieť kam so spinoffmi a pokračovaniami, nejaký filmík sa raz ujde aj Sawovi. Chcel by som o jeho pozadí vedieť viac.* Našťastie krízu podporného obsadenia zachraňuje one and only SW superstar lord Vader. Na neho sa môžete spoľahnúť vždy. Celý film som bojoval s takzvanou sínusoidovosťou - raz to bolo celkom v pohode, o 10 minút už menej, ako na hojdačke. Úvod ma nijak veľmi neohromil, prostredná časť bola asi to najlepšie čo film ponúkol, k slovu sa dostali pre SW nie až tak typické emotívne prednesy a monológy plné pátosu. Na druhej strane, nekonečný záver ma opäť sklamal a pri ňom som sa neraz pozrel na hodinky a zúfal som si, ako dlho to ešte budú naťahovať, veď aj tak vieme ako to skončí - to sa týka iba hlavnej zápletky. Našťastie tvorcovia sa odvážili trochu zaexperimentovať, ale nebudem viac prezrádzať. Čo ma vyslovene vytáčalo bola tradičná tragická nemohúcnosť stormtrooperov. Ich schopnosť vbehnúť do strely sa rovná samovražedným sklonom. Takto Imperátor, lord Vader a ich banda posluhovačov nikdy nad rebelmi nevyhrajú, veď povstalcom bude stačiť držať spúšť. Príklad za všetky drobné, hrdina ozbrojený palicou prebije 20 stormtrooperov, pričom všetci, opakujem všetci! sú vyzbrojení puškami. Ako je to možné? Jednoducho, oni pušky nechali puškami a chceli sa s ním biť ručne stručne. Vo výsledku to je o kúsok lepšie ako SW7, ale film, ktorý ma svojim večne naťahovaným záverom ťahal z kina preč, nemôže odo mňa dostať 3*. PS: Všimli ste si, že jedna katastrofická scéna bola viac ako mierna kópia podobnej scény z Emmerichovho filmu 2012? :D ***EDIT: OK, musím sa opraviť, pozadie Saw-a Gerreru je mierne naznačené v animovaných Clone Wars, ktoré som videl až dlho po tomto filme (moja chyba, priznávam), ale stále to nie je úplne ono. () (méně) (více)

kubas369

Jak splnění dětského snů. Pro skutečného fanouška naprostá povinnost. A ponaučení zní vysrat se na nějakou novou trilogii a rvát do nás víc takových filmu co budou něco vyplňovat těch možností je tady nepřeberné množství. A potenciál je daleko větší. Tenhle film je důkaz. ()

Ludo444

Vizuálne orgie od záberov na Star Destroyeri až po Death Star. Zápletka uchádzajúca a tempo vražedné - občas až moc. Čo sa ale vôbec nepodarilo sú vedľajšie postavy. Donnie Yen aka paródia na mnícha. Na to ale kašle pes, Star Wars v štýle aký som chcel. ()

LukeKiller

Toto bol tak. Neskutočne. Nudné. Ploché postavy. Stupídny príbeh. Zmätok v deju. Nulová motivácia. Nudné bitky. Keby to bolo zdarma na YouTube ako webizóda, tak poviem ok, ale takto. Otras. Najväčšie sklamanie tohoto roku a to som od tohto filmu nič nečakal. A dostal som ešte menej. ()

Olsi

Již delší dobu jsem z kina neodcházel tak nadšený jako po Rogue One. Možná mi k tomu dopomohlo shlédnutí "3ky a 4ky" předem, ale dovedu si představit, že podobné nadšení zažívali lidé při premiérách Nové naděje a spol. Po vlažném klasickém "star wars" začátku se film přehoupne do druhé půlky, aby mohl přejít do finální bitvy. Závěrečná scéna s Darth Vaderem nejde jinak než vynést do nebes :-) Filmu také pomohl fakt uzavřenosti. V podstatě ani jedna z hlavních postav nemusí přežít, tudíž divák nemusí předpokládat trapný happy end provázející 99% všech nabízených filmů, a s napětím může čekat kdy a za jakých okolností kdo umře. Za povšimnutí stojí určitě herecký výkon Donnieho Yena a Foresta Whitakera. Za mě paráda a jen víc spin-offu jako Rogue One. ()

Stejšn

Star Wars 3,5 se mi líbily určitě víc než poslední část z oficiální řady, Ep. 7. Jsou tu logické kraviny, i veskrze otravné postavy, to ano. Ale není tu toho tolik, aby to dokázalo celý film otrávit. Navíc děj je konečně přehledný, stejně tak jako akční scény. Ty jsou navíc nápadité, třeba základna stormtrooperů v tropickém ráji mi přišla parádní. První půlka filmu je sice ukecaná, ale ve druhé se pořád něco děje a pro mě je to asi nejlepší SW od dob původní trilogie. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord