Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

MrKrahujec

Když ono je to po všech těch brilantních i méně brilantních epizodách už tak strašně ohrané, až je to místy skoro nuda... ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 7/10. Jeden z lepších filmů ze ságy Hvězdné války. ()

Karlosik_4

Tento film má jedno velké mínus-přišel pozdě. Zároveň ale je také lepší než celá nová trilogie, proč? Protože tohle je něco, co chtěl každý fanoušek Star Wars už od konce 1. trilogie. Proč byla postavena Hvězda smrti, jedna velká MADE IN CHINA zbraň, která se rozsype jak domeček z karet potom, co jí do citlivého místa píchne komár? Jasný a stručně odvyprávěný příběh. Film, který konečně nese svůj název, co by HVĚZDNÉ VÁLKY, ano čtete správně zažijeme zde dobrodružství Star Wars vesmíru jako členi jedné z mnoha bitev, které se zde odehrávaly, zároveň ale nechybí partička vtipných robotů, nějaké ty pletky okolo, nějaké ty Light sabery souboje ale hlavně, reálnou bitvu a vzdor povstalců. za mě čistých 4/5. ()

Eaton_Hunt

Nejlepší star wars film, jelikož tu jsou hrdinové, kteří nikdy nedostanou vděk, jaký by si zasloužili. Tato myšlenka je vidět krásně v reálném světě, že spousta lidí bojuje, ale ne pro vděk, ale pro lepší zitřky. Vše je ukázáno i v seriálu Andor, který je v podobném duchu. 8,999/10 ()

endrix

Proč takhle nemohly vypadat epizody 7 - 9, když se to očividně umí? Tohle je vážně dobrý Starwars film. Slušný příběh. Možná trochu překombinovaný, ale celkově logický a pěkně gradující. Postavy sympatické, odpovídající žánru náhodné týmovky. Efekty slušné (tedy až na návrat starých známých), prostředí zajímavé. Prostě prima Starwars rozvíjející známý příběh, neurážející lore a celkově povedené. ()

david141474

No tak tento filmeček je hodně fajne. Spin-off jak má být! Nepostrádá kvalitní děj, CGI, herecký obsazení a ani silný scény. Mads Mikkelsen je záruka kvality a i když se tady objevil jen na pár scén vždy si je kradl pro sebe. To samý by se dalo říct o Donnie Yenu, který je skvělý herec a tady tomu nebylo jinak. Za zmínku taky stojí Ben Mendelsohn, který zde podal taky dosti kvalitní výkon. Jak je vidět o herce ani kvalitní herecký výkony tu nebyla nouze. CGI v této sáze nikdy nevypadalo příšerně a i zde se trikaři předvedli. Soundtrack byl dost slabej. Co se týče děje, tak je sice přímočarej, ale najde se tu dost solidních scén. Co se týče slavnějších postav, Vader nesměl chybět, Herrera se taky objevil, a pak CGI Tarkin s Leiou nevypadali otřesně, no a nakonec o hvězdné duo droidů taky nebyla nouze. Jedna z nejsilnějších scén celýho filmu je bezesporu v tunelu s Vaderem nebo smrt otce hlavní hrdinky. Nějaký ty easter eggy tady taky byly, takže si u toho filmu kdekdo pošmákne. Za mě spokojenost a mohu jen doporučit! 9/10 U tohoto filmu si kdekdo pošmákne! ()

Reenergy

Star Wars jinak, nicméně znova skvělé a možná i lepší. Dobře možná to bylo trochu klišé, CGI možná občas nebylo 100%. Ale tohle jsou jen mušky na kráse, tohoto perfektního filmu. V sedmičce mi přišlo všechno lehce uspěchané, tady si to konečně pěkně sedlo a musím říct, že dělat filmy mimo hlavní příběhovou linii byl geniální nápad. ()

blow1k

Já dávám zatím po první projekci za pět. Svět Star Wars umí nabídnout i něco jiného, než jen máchání světelnými meči (a to já přitom tak rád). Rebelové již nejsou homogení gel bodrých panáků, Impérium se podobá wehrmachtu více než kdy dříve a hlavní postavy se rozhodně nesnaží vlísat do přízně diváka během prvních pár minut na place. Je to temnější? Ano, minimálně během rozjezdu určitě, přičemž ponurost je v průběhu filmu uspokojivě vystřídána osudovostí a nevyhnutelností. Od dnešního dne se budu dívat na IV. epizodu tak trochu jinak.... Rozhodně potřebuju více projekcí. A ano, přiznávám, jsem die hard Star Wars fan :-) PS Prozatím mě nejvíce bavil Diego Luna. PPS Tarkin ftw ()

Avern

A jako obvykle pujdu proti proudu. Ja se neskutecne bavil a spravil si chut z epizody VII u které zda se nikomu nevadila vsudypritomna vykradacka z epizody IV ()

Hipps

Ale jo, čtyři. Pokud někdo čeká něco opravdu nového, co by se po tolika dílech ze série mělo stát, nedočká se. Ti, kteří viděli byť jen čtvrtou epizodu, tak vědí, co se v Rogue One odehraje. Proto nějaké překvapivé zvraty v příběhu nepřijdou. Skvělé zmírnění absťáku z čekání na E VIII. Proč teda film vůbec vidět, když se nic nového nestane a je jen komerční vatou? Mnoho podařených odkazů na celou sérii (krom new universe, rip), i některé vtipy černého a bojemilovného C-3PO se zdařily. Nové postavy příběh prožívají vcelku smysluplně a průběžná, ba ani finální dávka patosu mi příběh a dojem z filmu nekazily. Must seen pro fanouška, Darth Vader je korunou celého filmu. Kdybych nebyl komerční ovce, která slintá nad čímkoli s logem "SW", tak by hodnota filmu byla určitě poloviční. Ale prostě některé věci se nemění - stormtroopeři mají stále mizernou mušku a síla je s filmy ze série sw stále silná. ()

Habansz

No i když opravdu nerad, vezmu to pěkně od podlahy. A to co píšu, píšu jako fakt oddanej fanoušek, kterej má SW i vytetovaný, protože to je moje nejoblíbenější sága. Když už bych byl ochotnej prominout to, že v epizodě VII zabili Hana Sola (ne, neprominul jsem jim to) a i to, že Kylo Ren byl pro mě minimálně stejně dobrý záporák, jako ikonický Vader (dokud si ten uhratej ušoplesk nesundal masku), načež všechen respekt zmizel. Neprominu Rogue One to, že to byl ze všech SW filmu ten nejslabší. Jasně, že víme, že ty plány nakonec získaj a taky, že Hvězda smrti to má spočítaný a o to horší je pak uvědomění, že kdyby ten film nebyl tak špatnej, tak člověka ani na vteřinu nenapadne, že vlastně vůbec nemusel vzniknout. Prostě vám tady představíme 10 postav, který si vás nemaj čím získat, v podstatě vůbec nic až na pár hlášk nenabídnou a postupně je jednu po druhý zabijeme, protože proč ne. Stejně víte jak to dopadne. U Sola to byl aspoň pro mě nečekanej zvrat, ale kdo nečekal jak dopadnou nakonec hlavní hrdinové, tak na ten film asi celou dobu nekoukal. Nedostavil se ani sentiment jako u předchozích SW u kterých ukápla slza vždy, když se objevil někdo, nebo něco z původní triologie. Co musím vyzdvihnout je dokonalé zapasování mezi třetí a čtvrtou epizodu, která začíná vteřinu potom, kde Rogue One končí a také digitální podobu Grand Moff Tarkina. Tím to končí. Rozhodně nepůjdu na další Hvězdný války do kina, to bohužel. Jako fanouška to muselo zklamat úplně každýho. Bejt to 20. díl Transformers, tak nepípnu, tam nikdo nic nečeká a kdo řekl že jo, tak kecá. Prostě všechno šptně. A je jedno jestli to beru čistě z pohledu mě, jako fakt velikýho fandy, kterej na tomhle vyrůstal, nebo se k tomu budu snažit přiklánět co nejprofesionálněji. Veřim, že se snažili a věřim, že chtěli vzdát poctu sáze, ale čím dál tím víc se přikláním tomu názoru, že poslední Hvězdný války jsou opravdu ty první. A to jsem byl na předpremiéře. Jo a na závěr ... kterej idot vymyslel, že Vadera bude dabovat Vašut? Ten hlas je fakt neskutečně debilní a ani malinko se k němu nehodí. To mi jako chcete říct, že po 20 letech dabingu týhlé ságy fakt někdo přišel do práce a řekl si co takhle dát největšímu záporákovi všech dob takhle dementní dabing? ()

xthomascz76

V zásadě splnilo vše co jsem doufal, rozhodně se dá Rogue One považovat za plnohodnotný film ze světa SW. Napojení na existující filmy pěkné, vizuálně i hudebně parádní. Opravdu se nebudu zlobit, když vznikne více, podobně dobrých, SW filmů mimo hlavní příběhovou linii :) ()

victim42

Skvělý film. Těmhle doprovodným filmům moc sluší komornější děj a temnější tón. Atmosféra, výkon scénáristů všechno si zaslouží potlesk. Jen rozhodnutí využít CGI místo dubléra mi kazí dobrou polovinu filmu. Přítomnost a charisma jsou důvody, proč jsou herci tak dobře placení. Nedají se nahradit sebelepší animací. Skleněné oči a přehnaná mimika to okamžitě prozradí. Jen se bojím, že si ostatní vezmou dobrý příklad a filmy teď zaplaví nevkusné makety mrtvých hvězd. ()

nakelan

Pro mě jednoznačně film tohoto roku. Srovnávat film s epizodou VII moc nechci a ani to podle mě moc nejde, ale v Rogue One sem zažil ty skutečný Hvězdné Války. Rozjezd byl pravda sice pomalejší, ale vůbec mi nevadil, naopak, připravoval půdu pro epickej závěr, kterej stál skutečně za to. Je pravda, že některé postavy mohly fungovat lépe, ale na to jak se všecko rychle seběhlo, to bylo dostačující. Taky sem byl mile překvapenej Tarkinem, rozhodně sem nečekal, že se ve filmu objeví až tak moc a pak samozřejmě Vader, u toho bych se zdržel komentáře a to prostě jen proto, že neexistují na světě slova co by ho v tomto filmu popsala. Prostě skvělý zážitek, který předčil má očekávání. ()

luboss822

Veľmi som sa obával tohoto "doplnkového" dielu, o ktorom som si myslel, že bude hrať iba druhé husle. Omyl! Zo začiatku síce trošku rozpačité a kým sa človek ztotožnil a zvykol si na postavy, tak to trvalo chvíľu tiež, ale potom to bola iba 100% jazda až do finále. Výborné postavy (Felicity Jones mala možnosť sa ukázať vo výbornom svetle), výborný dej a celé to šľapalo aj bez svetelných mečov. ()

Barthezz

tomuhle muze dat 5 hvezd jen dite co nepremejsli nad obsahem, 2/3 filmu proslovu a stupidnich monologu, posledni tretina velice dobra ale to nezachrani tech 60minut hoven. DIky aspon za to, ze to nebude mit pokracovani...a ty 2 CGI postavy ? no to nene... ()

bigmatko

mna osobne SW nesklamali nikdy či už v hranej forme alebo kreslenej alebo vo forme Legomovie. SW je synonymom pre SCIFI záner a buď ste ich fanúšik alebo nie. Ak na SW idete do kina len ako na obyčajný film tak potom nečakajte že Vás to ohúri. Dej je jednoduchý. Ak je SW Vaša srdcovka tak si ju vychutnáte aj teraz. Film má všetko čo majú mať SW. nevadí, že presne viete čo a ako sa stane je to jednoducho dielik skladačky ktorý presne zapadá na svoje miesto medzi SW III a SW IV. A jedinečný moment celého filmu je samozrejme lord Vader. Teším sa na každé dalšie SW. ()

Kubyk58

Posilnen poslechem audiokniky Catalyst: Rogue One Novel, mel jsem od filmu velka ocekavani, a ta byla naplnena. K postavam z teto knihy jsem mel ve filmu vztah tedy vlastne okamzity, k ostatnim jsem si ho velmi rychle vytvoril. Bal jsem se ze skladani tymu „Rogue One“ bude zdlouhavy casting ve stylu potrebujeme toho a toho protoze ten umi to a to a tak ho pujdeme najit. To se nedeje, v prvni pulce filmu se darebaci daji dohromady vicemene prirozenym pusobenim Sily, a primarni cil se dozvi az v zajeti u Saw Gerrery, ktery je tedy spravny psychorebel! No a druhe dejstvi je skutecna hvezdna valka se vsim co k tomu patri, vcetne uchvatnych lokalit, vesmirne bitvy a „OMG“ finale. Vycitam chybejici opening crawl, timto se film skutecne odlisi, ale z meho pohledu negativne. Koneckoncu crawl je i soucasti canon knih a komiksu, ktere vsem fandum doporucuji sledovat, pokud maji pocit ze by o nekterych postavach a dejovych linkach chteli vedet vice, konkretne k tomuto filmu jiz zminenou knihu Catalyst. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord