Frank Martin je vysloužilý voják, který se živí jako kurýr. Rozváží balíčky všech druhů bez ptaní za velké peníze. Řídí se při tom třemi pravidly: nikdy nemění dohodu, žádná jména a nikdy balíček neotevře. Jednoho dne se mu ozve muž, který potřebuje přepravit balík ke svému známému. Na místě určení mu do auta naloží velkou tašku, která váží asi padesát kilogramů. Po cestě Frank píchne pneumatiku, a aby ji mohl vyměnit, musí otevřít kufr. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale když kufr otevře, zjistí, že balík, který má doručit, se pohybuje...  Poruší svou zásadu číslo tři, do balíčku se podívá a uvidí v něm svázanou mladou ženu. Pak vymění pneumatiku a pokračuje dál až na místo, kde si udělá přestávku. Pořád přemýšlí o obsahu balíku, který veze, a rozhodne se ženě koupit něco k pití, aby jí cestu alespoň trochu zpříjemnil. Dál po cestě zaslechne bouchání u kufru, zastaví a žena mu řekne, že se potřebuje vymočit. Frank ví, že by z toho mohl být malér, a tak ji přiváže na provaz a pošle ji do křoví. Žena se ale z provazu vyvleče a uteče mu. Není jí to nic platné, protože Frank ji zakrátko dohoní a zase naloží do auta a dopraví na místo určení. Muž, kterému měl balík doručit, mu dá zbytek peněz s prosbou, jestli by nemohl doručit cestou zpět jeden kufřík. Frank souhlasí a vyráží na cestu domů. Když si dělá další pauzu, jeho auto zničehonic vybouchne...  Frank se vrátí do domu, kde předal balík, a poté, co zmlátí všechny v domě, ukradne jedno z jejich aut a vyrazí na cestu domů. Když se podívá na zadní sedadlo, zjistí, že tam sedí mladá žena, kterou jim měl doručit; té se ve vzniklém zmatku podařilo utéct. Nejprve ji chce vysadit u silnice a nechat ji tam, ale nakonec si to rozmyslí, vrátí se pro ni a vezme ji k sobě domů... (TV Prima)

darthvader77

Hodnocení hodně kolísalo kolem tří hvězdiček nicméně Statham to svým charismatem vytáhl na čtyři. Scénář vcelku ujde(velice příjemně vykreslená mafiánská atmosféra a preciznost při práci.) Ačkoliv by se několik logických chyb našlo akční scény byly dobré a dostalo mě i pár vychytávek(tričko). Ale především závěrečná hudba mě utvrdila v tom, že si film čtyři hvězdy zaslouží a taky to, že bylo hodně zřejmé že má film obrovskou dávku nadhledu ve stylu Expendables(o tom mě utvrdila scéna bitka v oleji :D) P. S. Z dalších hereckých výkonů mě zaujal Francois Berléand jehož detektiv měl stejně vynikající atmoféru a charisma jako Statham. ()

Dinsberg

Louise Leterriera ještě drželi na řetězu a vyplatilo se. Francouzský Michael Bay ještě nestačil dozrát jako jeho americký jmenovec a ejhle zplodil takových skvost. Sice zkratkovité, značně černobílé, ale přesto tvořené s láskou. ()

helrohir

Na jednej strane tu máme skvelé tempo, ktoré tým pádom nuluje akékoľvek nudné dianie, samozrejme aj choreograficky úžasnú akciu, na ktorú je radosť pozerať, avšak celkový scenár a dialógy mnohokrát postrádajú akúkoľvek logiku. Mimo to som asi jeden z mála, ktorého nebaví pozerať sa na Stathamov pocker-face. Tváriť sa rovnako pri obedovaní v bystre a pri prestrelke chce buď fakt silné nervy alebo zlého herca. V každom prípade je to celkom zábavný film, ale ďalšie pokračovania už za veľa nestáli. 60%. ()

Hawaj

Skvostná Qi Shu potěšila oko, Statham si to vodmakal a nad prostoduchostí scénáře jsem se jen zasmál. Ale o něj tu ani vlastně vůbec nešlo. ()

Renie42

Ale jo, dobrý, zaplnilo mi to sobotní večer. Tak se mi zdá, že na co Statham šáhne, to podělá, ale vzápětí to musí otočit a perfektně se vše vyřeší. Není to špatný film, ale abych z něho byla paf, to nejsem. ()

meemini odpad!

Na Kurýra jsem se chtěl vždycky podívat. Slyšel jsem, že je to skvělý film, natřískaný super auty, spoustou honiček a bitek, prostě, fakt super akčňák kámo! Jenže ouha, velké houby s octem nebo také upřímněji řečeno - totální sračka na entou. Větší debilovinu jsem neviděl už hodně dlouho a to se mi zdálo, že můj výběr filmů nestojí v poslední době za moc. Může mi někdo vysvětlit, co to všechno mělo znamenat? Scénář si snad někdo vyndal ze zadku, ne? Vždyť takovou kupu hnoje bych nepobral, ani kdybych Kurýra sledoval totálně zhulený v autokině za volantem naleštěného veteránského bafa a v kufru mi ležela nadržená vřískající asiatka. Zdá se vám to celé jako nesmysl? A co čekáte, že budu schopný napsat po, pche, ,,Kurýrovi"? ()

Brano

Dobrý film do doby, kým sa neobjavila na scéne Qi Shu. Potom sa to zvrhlo do obyčajné nezaujímavého a priemerného akčného filmu. Ženská sa dá dokopy s hlavnou postavou, ktorá sa kvôli nej dostane do problémov a musí začať riešiť všetky jej problémy, tak ako to býva vždy. Lacný príbeh, akčné scény nezaujali. Od nižšieho hodnotenia to zachránil len Statham. /50%/ ()

JackBurda

Akční béčko s drsoněm Stathamem, který je natočený spíše na efekt. A já jim to žeru. Akce je skvěle natočená, zchoreografovaná, jen mohla bejt malinko drsnější. Frank je profík, jak se patří, na nic se neptá, dodržuje zásady a protivníky odstaví z cesty. Nevim co dodat. ()

Dzony

Je mi z toho všeho nějak smutno, když vidím tak vysoké hodnocení u takovéto ...... Jeden bod za hudbu a za pubertální akčnost. ()

JosefTomas

Statham se umí prát, tudíž se nemusí zbytečně dělat střih v každém záběru, za což chválím. Potom akce je úchvatná, tempo obstojné a protože film nemá dlouhou délku, tak nenudí. Jen kdyby občas přišli s něčím opravdu zajímavým, tak to bylo ihned lepší. ()

mrclTV

Najlepší kuriér, ktorého viete zohnať pre svoju tajnú zásielku, sa vypracoval vďaka dodržiavaniu svojich zásadných pravidiel. Ale pravidlá sa majú porušovať....A keby ich Statham neporušil, nedostali by sme taký štýlový chrumkavý akčňák, kde je z každého rožka troška. Už klasika, ktorá nikdy neomrzí. Bohužiaľ, ani nenadchne. ()

0verseer

Stathamova prelomová úloha v pohodovej akčnej prkotinke, ktorá sa v úvode javila tak štýlovo, že som mal chuť napariť jej 4 kúsky. Žiaľ ku koncu sa až moc urvala z reťaze a tých roznožkových kopov bolo na môj vkus už moc. Na jedno použitie to však neurazí a dokonca aj zabaví, horšie je to s pokračovaniami, u ktorých už neplatí ani jedno z predchádzajúcich pozitív. ()

Pitryx

Tak jsem to buďto nepochopil, anebo jsem totální magor. Když už pominu dospělou ženskou narvanou v tašce, nemohu se přenést přes její „vstup“ do auta po střílečce ve vile. Svázaná, na židli, otevřela si asi ušima, a zavřela, se ani raději nepíši čím. Pokud to měla být parodie, nepovedla se. Pokud ten scénář někdo myslel vážně, tak ať mi pošle kupu toho matroše, co bral, protože ten tedy musí být kvalitní. Tolik tedy negativa a nyní pozitiva. Kromě pár hluchých míst to tedy skutečně „odsýpalo“, mělo to spád a sem tam i legrační hlášku. Režie soubojů byla evidentně inspirována Jackie Chanem, a vůbec to nebylo na škodu. Já jsem se královsky bavil a zcela jistě si tento zážitek zopakuji. ()

liquuid

Cele to funguje a mam z toho radost. Zajimave pro oko, zaporak se vsim vsudy, vyzivne akcni sceny a drobne nedokonalosti se tu daji lehce odpustit. Jason si to uziva a je to citit. Delka absolutne idealni, zadne zdlouhave a nudne pasaze. Jedine, co je do nebe volajici, tak je vyber hudby. To nevim, jestli si tam nekdo neslehnul, protoze takovou hudbu jsem neslysel snad ani u ceckovych filmu. ()

Grellenort

Vin Diesel prý má hrát Hitmana v plánovaném filmu podle stejnojmenné PC hry. Pche! Statham JE Hitman, jen mu udělat čárový kód na lebku. Jinak, asi bych se za to měl stydět, ale při tak zběsilé akci jsem se nad tupostí scénáře pozastavil jenom jednou. ()

Rajo

Velmi dobre sprcovany film ktory ma skutocne zaujal. Statham sa tymto vysvihol celkom vysoko a takisto aj doteraz celkom neznama Qi Shu. Pribeh bol zaujimavy a aj triky, ale niektore neboli az take skvele ako by mohli byt a to sme uz zase pri matrixe, neskutocne kaskaderske kusky a tento film zachranila len stala akcia. Kurier je film pri ktorom som sa zarucene nenudil a ked spocitam vsetky fakty a klady a prizmurim obidve oci, zasluzi si take hodnotenie. ()

chainer

Jason jako obvykle skvělý,akční scény výborné. Jen ten příběh je donebevolající blbost,ale naštěstí mu nevěnují tolik času,aby to diváka úplně znechutilo. ()

smrtubohem

Vybavuji si jen matně, ale určitě to není špatný film. Navíc obsahuje poměrně zajímavé pasáže, které vybočují z tisíckrát omílaných akčních scénářů. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

28.02.2008

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)