Frank Martin je vysloužilý voják, který se živí jako kurýr. Rozváží balíčky všech druhů bez ptaní za velké peníze. Řídí se při tom třemi pravidly: nikdy nemění dohodu, žádná jména a nikdy balíček neotevře. Jednoho dne se mu ozve muž, který potřebuje přepravit balík ke svému známému. Na místě určení mu do auta naloží velkou tašku, která váží asi padesát kilogramů. Po cestě Frank píchne pneumatiku, a aby ji mohl vyměnit, musí otevřít kufr. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale když kufr otevře, zjistí, že balík, který má doručit, se pohybuje...  Poruší svou zásadu číslo tři, do balíčku se podívá a uvidí v něm svázanou mladou ženu. Pak vymění pneumatiku a pokračuje dál až na místo, kde si udělá přestávku. Pořád přemýšlí o obsahu balíku, který veze, a rozhodne se ženě koupit něco k pití, aby jí cestu alespoň trochu zpříjemnil. Dál po cestě zaslechne bouchání u kufru, zastaví a žena mu řekne, že se potřebuje vymočit. Frank ví, že by z toho mohl být malér, a tak ji přiváže na provaz a pošle ji do křoví. Žena se ale z provazu vyvleče a uteče mu. Není jí to nic platné, protože Frank ji zakrátko dohoní a zase naloží do auta a dopraví na místo určení. Muž, kterému měl balík doručit, mu dá zbytek peněz s prosbou, jestli by nemohl doručit cestou zpět jeden kufřík. Frank souhlasí a vyráží na cestu domů. Když si dělá další pauzu, jeho auto zničehonic vybouchne...  Frank se vrátí do domu, kde předal balík, a poté, co zmlátí všechny v domě, ukradne jedno z jejich aut a vyrazí na cestu domů. Když se podívá na zadní sedadlo, zjistí, že tam sedí mladá žena, kterou jim měl doručit; té se ve vzniklém zmatku podařilo utéct. Nejprve ji chce vysadit u silnice a nechat ji tam, ale nakonec si to rozmyslí, vrátí se pro ni a vezme ji k sobě domů... (TV Prima)

Zalost

Bezmyšlenkovitý akční film, který je ale stylově natočen, má spád, a má skvělého Jasona Stathama. Když si to sečtu a spočítám, tak tu mám ukázkový příklad akčního oddechového filmu, který neuráží divákovu inteligenci. ()

ebi

Rychlé,akční, příjemný relax. Trochu jiný druh Bonda. Po první třetině se trochu rozmělňuje děj, ale Statham je věrohodnější / a méně okoukaný/ než Vin Diesel. ()

Darkslayer

Najschopnejší (najumiernenejši) diel trilógie. Tu sa ešte tvorcovia ako tak držali na uzde. Scenár je porovnaťelne blbý ako u nasledovníkov, ale aspoň sa na tú akciu dá pozerať bez toho aby som sa musel prehnane plácať po čele. Niekedy si síce človek kladie rôzne otázky (napr. načo vystrieľajú do domu 5000 nábojov, aby ho vzápätí vyhodili celý do vzduchu prerastenou raketkou ), no je to efektné a dá sa pri tom solídne odreagovať. O deji alebo herectve sa tu v podstate ani nedá hovoriť. ()

Hapretor

Pro mě jednoznačně nejlepší akční film té doby. Trefná hudba, skvělá a nápaditá akce, charismatický Statham, kterého jsem si díky tomuto filmu "zamiloval", roztomilá a sprostě lživá Qi Shu, vtipné bitky se skvělou choreografií, a už jen ten úvod je parádní. Neměl jsem nejmenší šanci se nudit. Viděl jsem to hodněkrát a dosud neomrzelo. ()

Akana

V hlavní roli jsou jednoznačně Stathamovy ruce, nohy, nějaká ta bouchačka a v jednu chvíli taky tričko. Kurýr je o soubojích tělo na tělo a v tomhle směru má špičkovou úroveň. Vše pro dynamiku, což je bohužel vidět na příběhu. U filmu tohoto typu nečekám scénáristické zázraky, ale nad některými logickými vývrtkami nešlo přimhouřit oko. ()

BeranSon

Kvalitní děj, originální nápad, dobrá zápletka... Kurýr patří mezi ty zajímavější akční filmy, a těm co ho ještě neviděli vřele doporučuji. Na celém filmu se mi líbí nejvíce začátek, v té chvíli Jason není v ničem zapletený a vyřizuje si jen své zakázky. Nádech filmu dobrý, osvěžující po těžkém dni. Trochu mě překvapila Qi Shu, a to asi proto že ji v jiných filmech neznám. 7/10 ()

MickeyStuma

Akční thriller, kde se výborně blýsknul Jason Statham. Na počátku příběhu se nejdříve seznámíme s hlavní postavou a s tím co a jak dělá. Ten si poté převezme další zásilku, a jelikož poruší vlastní pravidla, dostane se záhy do ohromných problémů. Tak takhle by to mělo vypadat. Žádné přetvářky, žádná nuda, žádné zbytečně natahované skeče. Příběh se pomalu a plynule vyvíjí a to až do naprosté excelentní akční jízdy, která svým adrenalinem nenechá vydechnout. Statham opět prokázal že nato má a že akční film není pro něj nic neznámého a cizího. A my v současnosti máme alespoň jednoho pořádného akčního herce, který se nenechá zahanbit nějakými levnými odtrhovačky. ()

figliar

Aj keď sa nejedná o najlepší film Jasona Stathama, u mňa v pamäti navždy zostane ako Frank Martin. Luc Besson má na auto-nahánačkové filmy talent, či už sa jedná o komédiu, alebo akčný film. Či už príbeh vojaka vo výslužbe privyrábajuceho si na živobytie, alebo partia mafiánov, snažiacich sa mu prekaziť oddych na dôchodku, film takmer ideálne spĺňa požiadavky nie len nenáročného diváka. ()

GMVajgl

Od první chvíle nic nedává smysl. Může se zdát, že je to film jen na efekt. Že je to jen taková pohádka pro muže - hýčkat si svoje vymazlený fáro, machrovat v něm po městě a ještě za to dostat zaplaceno. Jenže fáro za chvíli vyletí do vzduchu a Jason následně rozpoutá akci, která prostě fakt stojí za to. Režisér, Corey Yuen, je Jackie Chanův kamarád a umí stejně dobře - dokazuje to geniální scéna v autobusové garáži. ()

plagjoklas

Tak toto je celkom solídny akcný filmík. Za posledné roky urcite to najlepsie co Besson produkoval, ale stále to nie je ziadna sláva. Príbeh je celkom dobrý (chlap co porusil vlastné zásady je teraz kôli tomu v srabe), ale stále sa to drzí osvedcených Bessonovských schém. Autá a akcné scény. Aj ked tie akcné scény sú nakrútené celkom dobre, no scénky kde sa nebojuje a vzniká vztah medzi kuriérom a "balíckom" mi pripomínajú podobné (a podla mna o hodne lepsie) scénky z filmu "Big Hit". No co sa nesmie upriet je velmi velká a dobre vyuzitá charizma hlavnej postavy. Lahko mu uveríte chlapa s pevnými zásadami co ich len raz porusil a teraz je v tom az po usi a nezostáva mu nic iné ako sa s toho vyhrabat. Ako vravím je to celkom dobrý akcný snímok ale urcite nie taká bomba ako ma presviedcali spoluziaci (holt pre nich je i Kamenák skvelá komédia, ale na druhej strane tu mali trosku lepsí vkus) ()

Cruchot

Efektně natočená akčňárna s velice řiďoulinkým příběhem, ale jako oddechovka fajn. Ovšem závěr byl skoro k nevydržení. "Byl to zločinec, ale taky můj otec." ()

Fulham

Tak na tenhle film jsem tady četl hodně negativní komentáře, takže ten muj se od nich bude asi hodně lišit. Mě osobně se film Kurýr hodně líbil, myslím si že takové francouzské akčnějši filmy se nečím liší od těch amerických. Jason Statham mě v tomhle filmu prostě dostal a podle mě ma velký podíl na tom, že tenhle ten film je hodně slušný. Mě už se prostě takoví stil kombinace (akční sceny, sceny s autama) líbí a myslím si že takových filmu tady moc není. Proto je moje hodnocení pro tento film hodně pozitivní. ()

JimiH

Škoda poslední třetiny, kdy se Luc Besson vytasil s ultrabéčkovou zápletkou, která zazdila zbytek. Jason Statham s červeným stetoskopem mě bude strašit ještě dlouho... první dvě třetiny za 4*, poslední třetina za 3*. ()

chaotic

Velmi zábavná Bessonovka s Stathamem jako vycházející hvězdou rozhodně potěšila, nevyhla se sice hluchým místům, ale budiž odpuštěno. Prostě a jednoduše stačí vypnout mozek a užívat si krásného akčního nášupu :o) ()

darkreider

Jason Statham v čiernom kvádre, nablýskané BMW a tri pravidlá. Veľmi dynamický akčný film na odreagovanie. Strih, kamera a detaily len hrajú do kariet akčnému zážitku. Vykašlať sa na šablónovitý a jednoduchší dej. Táto akčná pecka je na večerný relax viac než dobrá. Statham je od pohľadu drsný a mega cool(Ach, škoda Hitmana). Tieto francúzske akčňáky mám jednoducho rád."Rule No.1: Deal is Deal. Rule No.2: No names. Rule No.3: Never open the package". (český dabing, aspoň ten novácky, žiaľ nestojí za veľa) ()

Barak

Při scéně s vybuchujícím autem jsem si řekl, že teďka bude Jason vážně naštvanej - a stalo se, všem pak nakopal prdel.... :) Zábavná, akční oddychovka - nic víc, nic míň.... 7.5/10 ()

Rychle a zběsile shání režiséra

28.02.2008

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)