BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Série(6) / Epizody(77)

Recenze uživatele Rayen1 k tomuto seriálu (7)

BoJack Horseman (2014)

Na první pohled veselá a vtipná komedie o koňským idiotovi, co se chová jako "dick" ke všem okolo... Ale to je klam. Tenhle seriál je jedna velká emocionální a depresivní jízda o tom, jak všechno špatný člověka stejně dožene, ať se snaží změnit sebevíc. I přes všechny zvířecí gagy, Toddovi vylomeniny, narážky na popkulturu, jazykolamy (v angličtině, sám jsem je někdy stěží stíhal), je to v jádru drsný a depresivní, a i když je BoJack kreten, stejně mu přejete, aby to s ním dobře dopadlo, o když víte, že nedopadne a sám se řítí do propasti sebezniceni. Pro mě top seriál, kterej má propracovanou zápletku daleko dopředu, nic se neděje náhodou a všechno má svoje následky. A teď mě omluvte, jdu hledat na net psychoterapeuta, kterej mě z ty šílený depky, kterou mi BoJack způsobil, dostane... 😅 ()

Série 1 (2014) (S01)

Silně mi BoJack připomíná Hanka Moodyho, jen je seriál víc absurdní. Ale i přes humor (většinou jde o gag někde v pozadí, třeba chování zvířat - rozsekal mě datel s kafem, a to ani nebyl hlavní joke, takovej ten vterinovej předěl, co snadno prehlidnete... anebo ptáci, co se prostě seberou uprostřed ulice a s mavanim rukou odletej pryč, je to tak strašně random, že to necekate) je to stále depresivní a v jádru je to propracovanej příběh o syndromu vyhoření, alkoholismu, sebenenavisti a promarnenych šancích. Asi jsem masochista, ale hrdiny, co maj problémy s alkoholem a sebou samotným, mám prostě rád. Je a brakovou literaturu. ()

Série 2 (2015) (S02)

Já ten seriál prostě žeru... ()

Série 3 (2016) (S03)

Nedávno jsem byl na pivu s kámošem. Kecali jsme o všem možným, co se v hospodě probírá, až došlo i na seriály a filmy. Říkám mu, že koukám teď a BoJacka, a on na to, že je to někdy slušná deprese a že se to musí dávkovat. Odpověděl jsem mu, že nic nedavkuju a jedu to v kuse, díl za dílem. Trochu zblednul a říká mi: "Ty jsi fakt magor...". Chápu ho, a vím, jak to myslel. I když má seriál humornou linku, která převažuje, je tu i ta depresivní, která, ať se tváří sebekomičtěji, je dost drsná. Seriál se nebojí potratů, kritiky Hollywoo(d)u, drog, chlastu, cernyho humoru... Někdy mi přijde, že tam, kde se Californication drželo na uzdě, BoJack se utrhne a řítí se kupředu jako divokej mustang. Je to depresivní? Je. Líbí se mi to? Sakra jo. ()

Série 4 (2017) (S04)

Výplň s kandidaturou Piškota mi přišla zbytečná a celkem zdlouhavá, a byl jsem rád, když se to uzavřelo. Bylo by to fajn na jednu epizodu, ale jelikož nejsem úplně typ člověka, co se zajímá o politiku USA, jde to celkem mimo mě, většina narážek a gagu na jejich politiku jde mimo mě, a to nejen tady, ale třeba i u Simpsonovejch, většinou jsou to ty nejhorší a nejnutnější díly. Co se týče BoJacka, jeho dcery a matky, to už je jiná... To je ta správná deprese, která k BoJackovi patří. Nic ale není tak černobílý, jak se zdá, a za každým špatným chováním je příčina. Až mě udivuje, jak komplexně tenhle seriál všechno kombinuje dohromady, a i přes vážný téma dokáže bavit absurditou a vtipama. ()

Série 6 (2019) (S06)

Všechno špatný tě jednou dožene. Stejně tak i Bojacka. Byla to síla, deprese jako hovado, ale ukončený to bylo důstojně, tenhle seriál nepotřebuje další série. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019