BoJack Horseman (TV seriál)

Animovaný / Komedie

USA, 2014 - 2018, 26 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Jesse Novak

Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins, Aaron Paul, Minae Noji, Aisha Tyler, Olivia Wilde, Patton Oswalt, J.K. Simmons, Kristen Schaal, Margo Martindale, Ken Jeong, Anjelica Huston, Stanley Tucci, Naomi Watts, Wallace Shawn, Kristin Chenoweth, Judy Greer, Stephen Colbert, John Krasinski, Jon Daly, Adam Conover, Maria Bamford, Kevin Bigley, Rachel Bloom, Philip Baker Hall, June Diane Raphael, Greg Kinnear, Ali Wong, Jermaine Fowler, James Adomian, Chris Cox, Larry Clarke, Raphael Bob-Waksberg, Nicholas Gonzalez, Fred Tatasciore, Heléne Yorke, Wendie Malick, Diedrich Bader, Lake Bell, Andre Braugher, David Chase, Kelen Coleman, Vincent D'Onofrio, Raúl Esparza, Abbi Jacobson, Phil LaMarr, Matthew Broderick, Colman Domingo, Paul Giamatti, Jane Krakowski, Lin-Manuel Miranda, Gabourey Sidibe, Keith David, Kimiko Glenn, Tim Gunn, Sharon Horgan, Marc Jacobs, Harvey Fierstein, Kathy Najimy, Archie Panjabi, Cedric Yarbrough, Felicity Huffman, Ben Schwartz, Jessica Biel, Zach Braff, Ginger Gonzaga, RuPaul, Hannibal Buress, Jake Johnson, Patti LuPone, Martin Short, Kristen Bell, Sasheer Zamata, Rami Malek, Natalie Morales, Jay Pharoah, Majandra Delfino, David Walton, Rob Morrow, Fred Savage, Nicole Sullivan, Jason Beghe, Kevin Bigley (a.z.), Brandon T. Jackson, Keegan-Michael Key, John Krasinski (a.z.), George Takei, Lena Hall, Aja Naomi King, Lisa Kudrow, Joel McHale, Henry Winkler, Paul McCartney, Sheila Vand, Khandi Alexander, Ron Funches, Amy Schumer, Alan Arkin, Mircea Monroe, Christine Baranski, Chris Diamantopoulos, Rachael Harris, Scott Wolf, Tatiana Maslany, Daniel Radcliffe, Brian Huskey, John Cho, Rian Johnson, Garry Marshall, Ilana Glazer, Ed Helms, Adam Pally, Lance Bass, Angela Bassett, Ricky Gervais, Liev Schreiber, Natasha Leggero, Elvis Mitchell, Mara Wilson, Wyatt Cenac, Jorge Garcia, Melissa Leo, Russell Peters, Jeffrey Wright, Constance Zimmer, Lorraine Bracco, Emily Deschanel, Dave Franco, Tessa Thompson, Patrick J. Carney, Jay Mohr, Candice Bergen, Anna Deavere Smith, Weird Al Yankovic, Jamie Clayton, Baron Vaughn, Wiz Khalifa, Neil deGrasse Tyson, Rufus Wainwright, Chris Parnell, Jesse Novak, Kulap Vilaysack, Nicole Byer, Aparna Nancherla, Kate Berlant

Takto by dopadl ve svých padesáti Hank Moody z Californication, kdyby se nikdy nedokázal zamilovat. Jako padlá depkující bývalá Hollywoodská hvězda, která srší sarkasmy, ošuká a vychlastá všechno co může, a zoufale se snaží přes mraky špatných životních rozhodnutí najít aspoň ždibec štěstí. Plus, říznuté koňskou dávkou pošahaností ala Rick&Morty, ovšem jen tou měrou, aby seriál zůstával psychologicky smutně trefnou existenciální sondou do života stárnoucího chlapa, a zvířecí zpodobnění zůstávalo v prvé řadě metaforou osobností všech postav. Místy neuvěřitelně vtipná zábava, která pravidelně svou depresivností kope diváka do koulí - spolu se South Parkem je tak BoJack Horseman tím nejlepším animovaným seriálem pro dospělé ever. 9/10(21.4.2018)

Má to sice pomalejší rozjezd, ale nakonec se na to dá velmi dobře koukat. Některé charaktery jsou opravdu povedené, nejradši mám asi dvojici Mr. Peanutbutter a Todd, kteří když něco spolu plánují, tak jsou jak "blbý a blbější". Některé vtipy jsou docela povedené a tak jsem se i docela zasmál. Náladou mi to místy připomíná Californication, ale Hanka Moodyho mám přece jenom mnohem radši než BoJacka. Po první sérii 8/10.(21.7.2015)

Prvy diel je skutocne rozpacity, nemastny-neslany a miestami rather awkward than funny. No hned od druheho dielu, ''Bojack hates troops'' (and I 100% share his opinions :D), som presvedceny ze som nasiel dalsi level socialnej satiry.. :D Vychlastany vyhoreny celeb kon-herec ''riesi'' problemy pozemske a sucasne, co serial stavia do popredia Rick and Morty. Sice milujem multiverse-anythingcanhappennorule-comedy R&M, no tuna sme doma. O to je to udernejsie a provokativnejsie, pretoze to tematizuje a prekonava vseobecne zdielane mantinely sucasnej spolocnosti. Antropomorfne zvieratka umoznuju dalsiu rovinu vtipov, navy seal je pre mna osobne vtipnejsi (hate that prick!), nez semennik straziaci casopriestorove kontinuum. Hooked and in love (with Princess Carolyn, and already hate Mr. Peanutbutter, what an ass)! :D :D :D <3(11.10.2018)

Fajnový seriál, který s oblibou sleduji. Možná je trošku zarážející, že mě víc bere ta dramatická linka než mnohé kvalitou rozkolísané vtípky. BoJack je totiž tak krásně sebedestruktivní, věčně chlastající hovado, že si ho nejde nezamilovat. Sledovat, jak se žene z jednoho průseru do dalšího, mě ani po druhé sérii bavit zdaleka nepřestalo. 3,8* ___________p.p.č.: Mám hodně rád Willa Arnetta, Alison Brie a Aarona Paula...(15.9.2015)

1. série BoJack je animovaný seriál od Netflixu, což samo o sobě napovídá, že se bude jednat o nestandardní záležitost. Animace a svět ve kterém se nachází, se nápadně podobá Ugly Americans, chybí jen peklo a démoni. Hlavní postava připomíná seriálového Hanka Moodyho z Californication, případně život Charlieho Sheena. Ano, hlavní hrdina je sebestředný frajer, se kterým málokdo rád spolupracuje a může za to jeho životní styl. Upřímně jsem ale čekal, že se budu bavit víc. Možná, že potřebuji čas, abych si na BoJacka zvyknul, ale zatím mě rozhodně neokouzlil tolik, jak by mohl. Každopádně ve sledování budu pokračovat, už několikrát se mi stalo, že pochyby z první série se následně proměnily v nadšení v sériích následujících. Zatím je to pro mě jen lehký nadprůměr. *** 2. série Člověk si opravdu musí uvědomit, že BoJack není klasická komedie. Ano, nabízí spoustu vtipných okamžiků, ale celkovou náladou a vyzněním mě utvrzuje v přirovnání ke Californication. Každá šťastná chvilka je náležitě vykoupena něčím nepříjemným. Pokud tohle přijmete, tak se vám seriál bude líbit. Druhá série navíc působí lépe jako celek oproti předchozí řadě a to se mi líbí. Osudy ústřední pětice, tedy Bojacka, Diane, Princess Carolyn, Todda a Mr. Peanutbuttera, mě zajímají a jsem zvědav, co dalšího jim osud připraví k překonání. Jedno je totiž jisté, nebude to procházka prosluněným růžovým sadem, kde vám vydrží úsměv na rtech celou dobu... 3. série Kdo by čekal, že mě může takhle semlít animovanej seriál? Já až do třetí série ne. Do teď jsem považoval za nejsebedestruktivnější postavy Hanka Moodyho a Dona Drapera, teď už jsem si jistej, že BoJack Horseman si mezi nimi své místo plně zaslouží. Poctivě budované drama s dobrými vtípky a povedenými odkazy z prvních dvou třetin série je v závěrečných dvou epizodách rozmlácenou na prach. Vážně to už začíná být hořké a těžko stravitelné... 4. série Čtvrtá série už se mi do noty úplně netrefila. Přijde mi, že už se veze pouze na vlně deprese a nějak chybí vtípky. Navíc ani BoJack si neodpustil utahování z volebního procesu.(20.8.2015)