Reklama

Reklama

BoJack Horseman

(seriál)
  • USA BoJack Horseman
Trailer
Animovaný / Komedie / Drama
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Hrají:

Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins, Aaron Paul, Minae Noji, Aisha Tyler, Olivia Wilde, Patton Oswalt, J.K. Simmons, Kristen Schaal (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(77)

Seznamte se s nejoblíbenějším koněm ze sitcomů 90. let, jen o 20 let později. Sice je to bručoun, ale srdce má z... no ze zlata přímo ne, ale něco na ten způsob. Z mědi? (Netflix)

Videa (14)

Trailer

Recenze (140)

Kaceris 

všechny recenze uživatele

Tento seriál som si obľúbil hneď po prvom dieli. Zapol som ho len tak náhodou ale odvtedy už som sa nevedel zastaviť. BoJack je proste ako komediálny seriál tak aj seriózne zobrazenie depresívneho koňa ktorý si po role v sitcome nedokáže nájsť nejaký iný job a tak hlavne pije a droguje. Má vážne dosť veľa zábavných momentov ale pri niektorých vážne zaskočí vážnosťou. Každý kto začína seriál pozerať by sa mal dostať až za šiesty diel, keďže tých šesť vážne nebolo nič extra, no siedmym sa to už pekne rozbehlo. "Nothing on the outside, nothing on the inside." ()

Obivan 

všechny recenze uživatele

Bojack Horseman je seriál, který mě zaujal svou originální kombinací humoru a dramatu. Líbí se mi, jak seriál ukazuje různé aspekty lidské a zvířecí psychiky a společnosti. Postavy jsou zajímavé, rozmanité a uvěřitelné. Seriál je také vizuálně poutavý a plný narážek a odkazů na popkulturu. Bojack Horseman je seriál, který stojí za shlédnutí. ()

Reklama

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I když to není mým zvykem a dělám to nerad, tak musím ohodnotit a okomentovat posledních pět sérií jako celek. Už jenom z toho úhlu pohledu, že jde o i přesto krátkou záležitost, která navíc je naprosto chytlavá a dá se projet za neuvěřitelně krátkou dobu. Seriál si nejdříve užíváte kvůli nevědomosti a humoru a postupně začnete i soucítit s postavami a žasnout nad filozofií a propleteností postav. Tohle je ale bohužel to jediné, co vám vydrží. Humor totiž docela rychle ochabne. To, co vám mohlo připadat v první a druhé sérii k popukání, tak v dalších už je stereotypní a těžce nezáživné. Ani nemluvím o tom, že linky mnoha postav jsou dělané na styl, že se v nich vlastně nic neděje. A to je hodně smutné. Zůstane vám tedy jenom deprese. Ale taková, že stále nad ní musíte žasnout. Bohužel to je všechno. 6. série: Kapitola končí. Kapitola 6. série. Jednoho seriálu. Jedné životní éry. Ke mně se BoJack dostal v podstatě teprve před dvěma lety. Jsou lidé, kteří ho sledují prakticky od začátku. Nedokážu se vcítit do jejich kůže. BoJack přinesl do mého života humor i naprostou filozofii něčeho existencionálně nadpozemského. Je to seriál, který neosloví každého. A i když někoho osloví, tak ne vždy to může být 100% věrnost. I přesto to byla neskutečná a nezapomenutelná jízda. Bylo to něco víc. Něco výjimečného. A je po všem. Dost divně, těžce a zvláštně se to popisuje a dělá se nad tím tečka. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dvou letech jsem se vrátil k tomuto klenotu a po dvou letech jsem to znovu dokoukal. BoJack měl být pro mě a mého tehdejšího spolubydlícího komediální animák k pivu a stal se z toho životní seriál. BoJack je vyhořelá hvězda sitcomu z 90. let snažící se najít štěstí a začne obklopovat jinými lidmi, kteří na první pohled působí šťastně. Jenže brzo vám začne docházet, že štěstí není žádný cíl, není bod v životě kterého dosáhnete a najednou budete spokojeni, šťastní a vše bude v pořádku. To že lidé působí šťastně neznamená, že jsou. Všichni jsme stejně ztracené bytosti, snažící se najít smysl v tom guláši jménem život. To BoJack nedokáže pochopit a proto se neustále žene za nějakým cílem, ale pravé štěstí vychází z našeho nitra a stavu, sláva, uznání i peníze a dokonce i přátelství zmizí. BoJack používá sitcom Koniny jako svůj pravý opak, v tomto seriálu totiž postavy neodpouští sviňárny a vše co máte pocit, že BoJackovi prošlo, ho nakonec dostihne. Minulosti neutečete a dokud se s ní nesrovnáte, vždy vás bude pronásledovat bez ohledu na to, jak moc jste se změnily. Neuvěřitelně silný a bohatý seriál, který je hravý, jak se svým světem, gagy, running joky, tak tématy a postavami, svou kritikou společnosti a hollywoodu. Rozepisovat o čem všem je BoJack by bylo na diplomovou práci, každopádně nikde jinde jsem neviděl, tak realisticky zpracovaný náš svět a život. BoJack jednoduše není o životě, on je život a na konci vám zlomí srdce, protože je na čase se rozejít, ale stejně jako postava BoJacka, snad si z toho něco pěkného odnesete. 10/10! BoJack nenabízí odpovědi, BoJack je komfort teplé deky, že všichni jsou ztracení stejně jako vy. "Isn't the point of art less about what people put into it and more about what people get out of it.", "It was nice while it lasted, right?", "Hey, wouldn't it be funny if this were the last time we talked to each other?". ()

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele

1. serie: Vubec nejde o komedialni rachandu, jako u vetsiny animovanych serialu. Jde o dospely animak, kde se nedela rozdil mezi konem, clovekem nebo tarantuli, kde se dospelacka temata podavaji s obdivuhodnym humorem a kam se v druhe puli vkrada silna depresivni nalada. Hodne originalni a zatim neokoukany pocin za ***** ()

Galerie (366)

Zajímavosti (244)

  • V Bojackově pokoji se nachází kniha s názvem „Of Mice and other Mice“. Jedná se o referenci na knihu s názvem „Of Mice and Men“ od amerického spisovatele Johna Steinbecka. (Shizle)

Související novinky

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou… (více)

Reklama

Reklama