Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

Seti

Tady je škoda jen té hloupoučké ústřední zápletky, jinak vše Blackovi šlape na jedničku. Pro fandy devadesátkových buddy komedií naprostá povinnost! ()

YoZo8

Film je slabší, ale čakal som aj horšie. Kedže Blackov film Kiss Kiss Bang Bang sa mi nepáčil, nevedel som čo čakať. Príbeh bol zase tak reálno-krutý s prvkami humoru a erotiky, čo ja veľmi neobľubujem. Dalo sa to zniesť, aj keď to bolo miestami na hrane. Tento film som chcel vidieť hlavne kvôli R. Crowovi, no zdá sa mi, že takáto rola bitkára mu veľmi nesvedčala. Keď mam byť úprimný, ani rola zábudlivého detektíva príliš nesadla R Goslingovi. Čakal som, že ako dvojka budu mať medzi sebou pár vtipných replík, no nič extra humorne zo scenára neprišlo: Aspoň ja som sa veľmi nenasmial. Dve scény boli ako tak podarene, inak cely film len tak plynie. Z celého hereckého obsadenia ma najviac zaujala mladá Angourie Rice. Svojim hereckým umením miestami zatienila aj svojho filmového otca R. Goslinga Má herecký talent a pekne črty tvare. Keď vyrastie môže byť veľkou herečkou. ()

Devadesát Dva

Po opětovné projekci, s odstupem let, přidávám hvězdu, protože podobně jako další buddy komedie Shanea Blacka, někdy potřebují dozrát a možná jejich komediální timing nepochytíte hned. Crowe a Gosling si tu střihli klasické postavičky a jejich comedy je, že se o žádnou comedy nesnaží a přesně díky tomu scénář tolik vynikne, protože ten si bere na paškál už jak pokřivené hodnoty obou hrdinů, tak žánr jako takový, víceméně se to asi blíží dost i tomu, kdybych já měl něco v rámci tohohle žánru napsat. Jestli vás oslovil 'Kiss Kiss Bang Bang', řekl bych, že je to na dost podobné vlně. ()

provitamin

Príjemné prekvapenie a potvrdenie že do kina sa stále ešte oplatí chodiť. Crowe a Gosling pôsobia ako zohratá dvojica, kde nechýba hláškovanie a viacero wtf momentov. Potešil aj eko/enviro podtext. 90% a len tesne unikla piata hviezda. ()

EKLEKTIK

"Ti se mají." Člověk by neměl litovat toho, že něco udělal, ale toho, že něco neudělal a tak ani já nelituji, že jsem se na tuto zábavnou podívanou vypravil i když akční krimikomedie moc nevyhledávám. Už na plakátu mě totiž do očí praštila nějaká otylá postava, připomínající mladší vydání Johna Goodmana, jejíž neortodoxní způsoby vyšetřování si během děje plně zasloužily mé sympatie, stejně jako Angourie Rice za roli Holly Marchové. Sympatická mi však byla také ta skvěle vykreslená atmosféra populárních sedmdesátých let, doprovázená takřka ikonickým supersongem "September" hudební skupiny Earth, Wind & Fire, či zajímavá ponaučení, ze kterých mám v paměti tato: "Porno je špatný, ve všech termoskách nebude horká káva a rotující auto není dobrý úkryt". ()

tom.nosek

Od The Nice Guys jsem očekával o něco větší kultovní dojem. Film je poctivě zpracován, má fakt dobře zpracované vtipy a je tam i pár neočekávaných momentů. Nicméně chyběl mi tam jakýsi wow efekt, který bych od takového filmu očekával. Proto poctivé čtyři hvězdy, ale na pět film bohužel nedosahuje. Zájemcům o film bych ještě doporučoval nedívat se na všechny trailery, neboť si tím vykradou dost velkou část děje. ()

Corpsegrinder

Překvapivě průměrný Blackovo dílo který je sice místama vtipný, ale většinu času to jaksi nemá šťávu. Čekal jsem dialogový výměny alá Poslední skaut a né tohle. Hlavní kámen úrazu je Goslingova dcera díky který některý scény hraničí s trapností. První část filmu je hodně dobrá a párkrát jsem se zasmál i nahlas, pak ale film upustí od humoru mířenýho na dobový zasazení a rázem je to nuda. Škoda, na film jsem se těšil. EDIT druhý zkouknutí už bylo lepší, asi záleží na očekávání. ()

SpaceOdyseus

U hlavni story by stalo za to trosku pritlacit na pilu, ale cim u me The Nice Guys vyhravaji na plne care je stylovost a cerny humor. Idealizovana sedmdesata leta a zavan starych filmovych casu z toho primo prysti. Ohledne humoru nejde rozhodne o zadnou rachandu zalozenou na hlaskach a padech, ale jemne cernocerne podkresleni, kde staci jen Goslingova mimika, Croweovi pohledy nebo absurdni vyzneni situaci, do kterych se svym umem/neumem dostavaji. Ano, je to mistama absurdni, obcas lehce surrealisticke, ale porad pekelne zabavne. ()

Litvicek

První polovina odsýpá ani nevíš jak a druhá se trochu kulhavě vleče. Ale víš co? Dostaneš přesně to, na co jsi se těšil z trailerů a to zaslouží uznání. The Nice Guys rozhodně splnilo očekávání a není pochyb, že si tenhle filmeček budu s oblibou pouštět minimálně jednou do roka a to už kurva něco znamená. ()

dopita

Tady funguje pouze famózní retro atmosféra a taktéž je na úrovni ústřední herecká dvojice. Jinak je ale film velké zklamání. Děj je jeden velkej zmatek, fakt nedokážu odhadnout, jestli dával scénář smysl, v čemž má prsty především nezáživná a nudná režie Shanea Blacka. Tenhle chlapík pro mě byl vždy top scénárista, ale po tomhle úletu nevim, nevim... No a jako režisér mě opět nepřesvědčil, takže se dost obávám, jakým způsobem zprasí Predátora. ()

Hanys_

Buddy pohodovka, nahláškovaná až na půdu..jenže zároveň dost překombinovaná detektivka, která sama o sobě celkem nudí. Prostě mi to připadalo, jako by chtěl Shane Black natočit film podle nejlepších filmů Shane Blacka, ale trošku se v tom začal motat. ()

barlow

Něco mezi Posledním skautem a Big Lebowskim. Poctivé osmdesátky, které neurazí, spíše pobaví. Gosling je skvělý a Crowe vypadá a funguje jako akční Goodman. ()

Ashar

Když potká tatík s pupíkem, spíš s pěknou vanou subtilního detektiva, může se z nich stát i vtipná dvojka. Nejlepší stejně byla ta malá. Byl jsem překvapen, jak se nám ten Raslík tak vypapal. Měli by se Segalem natočit film o otylých akčních superbijců, nebo začít hrát filmy, které jim už k jejich fyzičce a věku sedí. Třeba se toho ještě dočkáme. ()

kolemjdouc

Ve filmu se setkali dva moji oblíbenci Gosling a Crowe.Po svižném začátku a celkově nudném komaparsu to tihle dva nezachránili.To a ni náhodou.Silně mi tam vadila role Rice.To byl velice rušivý element.Nečekala jsem takový chaos ale na druhou stranu jsem si užila hereckého koncertu Ryana a Russella.Oba měli vynikající dabing.to se musí nechat.Do titulků zakomponovat Babiše?:-))A nechat malou holku řešit anál???? ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)