poster

Ben Hur

 • USA

  Ben-Hur

 • Slovensko

  Ben Hur

Historický / Dobrodružný / Akční / Drama

USA, 2016, 123 min (Alternativní: 114 min)

Předloha:

Lew Wallace (kniha)

Kamera:

Oliver Wood

Producenti:

Sean Daniel

Scénografie:

Naomi Shohan

Kostýmy:

Varvara Avdyushko
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brejlil
  ***

  Má tento film nějaká pozitiva? Kostýmy a výprava jsou dobré. Scéna v cirku kupodivu také, i když některé záběry jsou digitální více než zdrávo. Z hereckých výkonů vyniká "kupodivu" Morgan Freeman, který pochopil, že po něm režisér nic nechce a že ležérní přístup mírně nad věcí se skvěle hodí k tomu účesu, co si přinesl z maskérny. Ostatní se sice snaží, ale scénář jim háže klacky pod nohy. Bekmambetov se snaží. Skoro bych řekl, že se překonává, ale má smůlu. Kvůli zvolené přístupnosti si nemůže dovolit nějakou větší starověkou brutalitu či erotické napětí. Komorní scény, scény žvatlavě o ničem mu prostě nejdou. Námořní bitvu sice pojal zajímavě, ale naprosto ji nezvládl, chybí napětí a dynamika. Závod v cirku už jsem mu pochválil. A slabiny? Zásadní slabinou je předloha, která dneska prostě nerezonuje. Další slabinou je scénář, příliš se snaží o rozehrání tolika konfliktů a střetů (bratři mezi sebou, bratři a matka, bratři a Řím, bratři a Jeruzalém, bratři a jejich osudové ženy), že se v nich okamžitě ztratí a řešení jsou zkratkovitá a jako pěst na oko. A vrcholem je konec. Když už to končí jako pohádka, proč to prostě není od počátku jako pohádka? A poslední slabinou je důvod vzniku filmu. Proč? To jako jednou za čas musí MGM natočit novou verzi svého nejslavnějšího spektáklu?(27.8.2016)

 • Tuax
  **

  Pro mě osobně je tohle teda docela spatlanina vysokého ražení. Jakoby to nevědělo co přesně to chce vyprávět. V rámci filmu se postupně přeskakuje a přitom všem se v tom pohybuje několik postav, jejichž osudy se postupně různě prolínají. Líbil se mi asi akorát stařec v podání Morgana Freemana. Ústřední herecké duo jakože bratrů bylo i dost nesympatické, tedy hlavně Severus, ale Ben Hur si s ním moc nezadal. Kdyby se to rozstříhalo na jednotlivé části a z nich udělaly plnohodnotne filmy, bylo by to super. Protože samostaně vypadaly relativně dobře, ale jako poslepovaný celek, to je děs. Zpětně si z toho nejvíce vybavím asi tu část z nitra lodi na galejích, i když tam byla taky pěkně tupá scéna s tím kapitánem, kterého pošle pádlem do vody a snaha o útěk a vůbec, prostě ani tohle nebylo nic moc. Je to zklamání. Z finálního zápasů ve vražedném kroužení vozů za čtyřspřežími si myslím, že mohli udělat koukatelnější podívanou. Zase se to snažilo hlavně zapůsobit a ne něco předvést.(7.12.2016)

 • filmfanouch
  ***

  Celý film není špatný. Herci jsou dobří (Toby Kebell je super) a rozhodně je skvěle natočen. Ale.............. řekněme tak, že mi prvních patnáct minut přišel Ben-Hur jako nafoukaný idiot. A tak by mi asi hlavní hrdina přijít neměl. Vůbec jsem nic necítil když se hlavním hrdinům něco stalo a hlavně............ ke konci se stane něco tak divného a to divné bych klidně nazval propagandou. Opravdu tenhle film celou dobu vypadá jako bojové drama a ke konci to zběhne k propagandě křesťanů. Proč?! No já nevím ale myslím, že producenti asi nemysleli na lidi jiné kultury kteří si na film zajdou. Já v boha nevěřím a prostě mi to přišlo jako WTF. Ale když na tenhle film půjdou židé nebo budhisté nedivil bych se kdyby odešli ještě před koncem filmu. Celou dobu jsem si říkal že tomuhle snímku dám 2 z pěti. Ale celá scéna závodu koňů je tak skvěle natočená že jsem musel dát o hvězdu víc. A upřímně pokud nějak tak vyznívá i původní film nechci ho asi v brzké době vidět. Tento film se tváří jako Gladiátor ale na Gladiátora nemá. A doufám, že Berkomolov konečně natočí Wanted 2. Je mu 55, talent má a je ze Sovětského svazu. Toho přece nejde nemilovat! Ben-Hur ale rozhodně není špatný film. Jenom by tomu prospěl jiný styl a delší délka (Vždyť původní film trval 212 minut!)(26.8.2016)

 • Frajer42
  **

  Téměř rok odpočíval tento snímek na disku a nikdo si jej nevšímal. Opravdu dlouho jsem čekal, až budu mít na tento film alespoň minimální chuť. Čekal jsem o několik úrovní větší utrpení. S výsledkem snažení tvůrců jsem tedy poměrně spokojen. Největším lákadlem snímku je bezesporu Morgan Freeman ozdobený dredy, který se z divných důvodů obléká stále do bílého a dokonce vlastní a pár bílých koní. Zřejmě se tvůrci snažili divákům kompenzovat nedostatek světlých momentů oblékáním negrů do bílého. Překážel mi příval neposlouchatelných keců. Potěšila mě účast Pilou Asbæka, na kterého v posledních dnech narážím stále. Naopak mi byl krajně nesympatický hlavní hrdina, a dokonce i jeho nevlastní bráška Akční scénky působily hrozně lacině. Celé to žalostně postrádalo punc epičnosti. Závěr se odehrál hrozně rychle a byl maximálně trapný.(26.7.2017)

 • Spiker01
  ****

  Ok, starou klasiku jsem neviděl, ale rozhodl jsem se, že tomuhle kousku po nějaké době šanci dám, už jen proto, že Bekmambetovo Wanted mám hodně rád a své řemeslo ovládá. Musím tedy říci, že nenáviděný remake dopadl lépe než většina letních outsiderů, kterých bylo letos opravdu požehnaně. Nechtěných sequelů byla pěkná řádka, ale tenhle tradiční sandálovej film měl jakožto remake svou pozici ještě těžší. A ačkoliv dredatý Morgan Freeman fanoušky do kina nalákat nedokázal a z filmu se stal ohromný propadák, tak mi tenhle spektákl přišel nejenom koukatelný, ale vážně jsem se u něj dobře bavil a tempo až do závěru téměř nezvolnilo. Podle počtu hodnocení je vidět, že Ben Hur lidem nestojí ani za spirátění a přitom si takovouhle kritiku nezaslouží. Samozřejmě oscarové předloze nemůže ani náhodou konkurovat, ale na zlepšení nálady nádhernými prosluněnými lokacemi a boji římských vojsk určitě zafungovat dokáže...7/10(6.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace