Ben Hur

Scénografie:

Naomi Shohan

Kostýmy:

Varvara Avdyushko

Rozpočet $100miliónovTržby USA $26,410,477Tržby Celosvetovo $94,061,311Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ mdlé, bez náboja, zlé obsadenie ale i zlá réžia, chabé triky, proste prúšvih roka 2016, a asi jedna z najväčších zbytočností čo bola kedy natočená o remaku nehovoriac /25%/(12.12.2016)

• AppleCore

Ani coby samostatnej film nemá novej Ben-Hur sebemenší šanci zaujmout, tak si zkuste představit, kolik dalších příček pod odpadem by muselo bejt, abych skrze hodnocení vyjádřil, jak příšerně posraný tohle je oproti původnímu filmu... a to jsem ho neviděl! Přehlídka strašný kamery, příšernýho obsazení a imbecilní režie - znásilnění nejen klasiky, ale i filmu obecně!(8.12.2016)

• dr.fish

Umučení Krista a Gladiátor v jednom? Tak to teda těžko realizovat. Pan režisér se taky nedokázal rozhodnout zda akci či evangelium a tak radši zůstal bezradný. Výsledkem je kostýmní lobotomie s dějem telenovely. Naprostá katastrofa. Tvůrcům se nepovedlo natočit slušně ani ten závod v cirku, takže jedinou sekvencí, která mne zaujala, byla námořní bitva v délce deset minut. A za ni dávám 20%.(31.12.2016)

• kinderman

Zajímalo by mě, kdy lidé zodpovědní za vznik tohoto filmu pochopili, že vůbec nefunguje. Bekmambetov by měl zůstat u filmů typu Wanted nebo Abraham Lincoln: Lovec upírů, snaha být seriózní je v jeho případě zcela marná. Wyler byl génius, měl v ruce silný scénář a z jeho tříapůlhodinového filmu (absolvoval jsem letos v kině) nenudí ani minuta. Bekmambetov mě uspával po první čtvrthodině. A když Oliver Wood snímá epický historický film, jako kdyby to bylo pokračování Jasona Bournea, je špatně úplně všechno. Přitom Hathawayův Maršál a Coenovic Opravdová kuráž dokazují, že na základě stejné knihy mohou vzniknout dva vynikající filmy.(28.8.2016)

Pôvodného Ben Hura som nevidel a ani žiadneho iného, takže mi to prišlo aj celkom vhod, že niekto natočil tento príbeh. Na konci som si ale povzdychol, aká je škoda, že to nenatočil niekto schopnejší. Samotný príbeh bol dobrý, mal šťavu aj potrebný náboj v podaní Morgana Freemana, akurát mi tu len chýba niečo, čo by ma vytrhlo / pripútalo zo/ do sedačky, pretože takto to bola iba pekne cesta späť ku svojej rodine. Herci tiež nič moc, ale aspoň Marco Beltrami trochu uši potešil. Obľúbený soundtrack: Ben-Hur Theme. 65% - 3*(23.1.2017)

• - Ponuku zahrať si hlavnú úlohu dostal najprv Tom Hiddleston. Ten sa však rozhodol pre rolu vo filme Kong: Skull Island (2017). (figliar)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v Taliansku, no malá časť prebehla aj v Kalifornii. (MikaelSVK)

• - Pre verziu určenú na Blízky Východ a do ostatných moslimských krajín, boli scény s Ježišom Nazaretským (Rodrigo Santoro) upravené prípadne úplne vynechané. (MikaelSVK)