Ben Hur

Ben-Hur

Ben Hur

Historický / Dobrodružný / Akční / Drama

USA, 2016, 123 min (Alternativní: 114 min)

Předloha:

Lew Wallace (kniha)

Oliver Wood

Sean Daniel

Scénografie:

Naomi Shohan

Kostýmy:

Varvara Avdyushko

Původní film jsem neviděl a v brzké době nemám v plánu se na něj dívat, těch rádoby kultovních starých filmů mi chybí ještě tolik, že Ben Hur je někde ve spod žebříčku jako Baník v lize. Ze začátku filmu jsem byl docela nadšenej a zase sem se upřímně divil nízkýmu hodnocení, ale jak už to tak bývá, nechval den před večerem. To co začne jako velkolepý, zábavný a výpravný film plný dobrých herců, se postupem času mění v nudné béčko které se sekne na jednom místě, dialogy a děj hloupne a nic se v tom vlastně pořádně neděje a nestane. Hlavně scénář začne bejt v průběhu dost debilní. Ben Hur totiž uteče z Galejí, je zpátky ve městě, všichni vědí kde je, ale nikdo ho nepřijde zatknout a nechají ho v klidu závodit, vlastně nechají ho v klidu se připravit na ty závody a dojít na ně. Imbecilita dnešních scénářů už ani nemůže nikoho šokovat, spíš překvapit, jak na tohle někdo dá sto miliónů dolarů a minimálně dalších 30 na propagaci. Mělo to našlápnuto dobře, Huston je fajn, Kebbell je výbornej všude, ale režisérovi se to co minutu rozpadá pod rukama a když na konci pršelo, umíral Ježíšek a déšť léčil malomocné, nestíhal jsem z gauče odklízet zvratky, které ze mě stříkaly jak Niagárské vodopády. Aby v tom samozřejmě nechyběl kapitán Morgan Volnýmuž. Právem nedoceněné i když to chvilku vypadalo naopak. Zbytečnost.50%.(22.10.2017)

• kratajirka

Co by se muselo stát, abych dvojnásobně zvýšil svoje hodnocení, fakt netuším. Vždyť je to splácanina Bible, Říma a kdo ví čeho ještě. Digitálně na výsost na hovno. Scénáristicky na výsost na hovno. Celý nudný film směřoval k nejnudnější scéně, kdy se fajtilo na oválu a tři kola se jelo jakoby jakože jedno kolo. WUT? FUCK? Ani sex tam nikde nebyl? Co je to za historickej VélkoFilm bez sexu? Jak jako v DžeruZalému dělají děti? Si je nechají posílat PéPéeLkem z Říma? Nebo na galejích? CaptainMorgan byl tentokrát hodně přechlastanej, protože jinak by se takový sračce upsat nenechal. DredařRaggeaFreeman - bomba!! Strašný strašný!! Na odpad to nemá daleko.....(5.3.2017)

Celý film není špatný. Herci jsou dobří (Toby Kebell je super) a rozhodně je skvěle natočen. Ale.............. řekněme tak, že mi prvních patnáct minut přišel Ben-Hur jako nafoukaný idiot. A tak by mi asi hlavní hrdina přijít neměl. Vůbec jsem nic necítil když se hlavním hrdinům něco stalo a hlavně............ ke konci se stane něco tak divného a to divné bych klidně nazval propagandou. Opravdu tenhle film celou dobu vypadá jako bojové drama a ke konci to zběhne k propagandě křesťanů. Proč?! No já nevím ale myslím, že producenti asi nemysleli na lidi jiné kultury kteří si na film zajdou. Já v boha nevěřím a prostě mi to přišlo jako WTF. Ale když na tenhle film půjdou židé nebo budhisté nedivil bych se kdyby odešli ještě před koncem filmu. Celou dobu jsem si říkal že tomuhle snímku dám 2 z pěti. Ale celá scéna závodu koňů je tak skvěle natočená že jsem musel dát o hvězdu víc. A upřímně pokud nějak tak vyznívá i původní film nechci ho asi v brzké době vidět. Tento film se tváří jako Gladiátor ale na Gladiátora nemá. A doufám, že Berkomolov konečně natočí Wanted 2. Je mu 55, talent má a je ze Sovětského svazu. Toho přece nejde nemilovat! Ben-Hur ale rozhodně není špatný film. Jenom by tomu prospěl jiný styl a delší délka (Vždyť původní film trval 212 minut!)(26.8.2016)

Originál jsem neviděl :(, ale budu se snažit to co nejdříve napravit. Narozdíl, jak tak koukám od většiny, mě film poměrně dosti zajímal. Tyhle historické příběhy jsem vždy miloval a když se tedy dostáváme do roku 33 po Kristu a navíc ještě do samotného Jeruzaléma. Není vůbec nad čím uvažovat. Galeje a později strhující závod v koloseu jsou už vlastně jen další třešničkou na dortu. Rozhodně bych měl co tomuto Ben Hurovi 2016 vytýkat. Slabší herecké výkony a často ne zrovna nejpřesvědčivější motivace postav nelze přehlédnout, ale určitě jsem viděl velké množství podstatně horších příběhů. 60%(7.12.2016)

Nového Ben Hura jsem dal spíš tak ze zajímavosti. Na legendu nedám dopustit (ač si ji už tolik nepamatuji a po shlédnutí nové verze si musím Charltona Hestona rozhodně dát znovu), ale tuto verzi jsem si užil. Sice je začátek pro diváka poměrně složitý. Ta jména, ne moc okoukané nebo úplně nové tváře a pár minut jsem docela tápal. Ale od chvíle galejí film jede parádním tempem. Snad jen samotný závěr mě lehce rozčaroval, protože takový happyend se snad v žádné z předchozích verzí nekonal.(10.2.2017)