Ben Hur

Ben Hur

• Nový Zéland

• Austrálie

Historický / Dobrodružný / Akční / Drama

USA, 2016, 123 min (Alternativní: 114 min)

Předloha:

Naomi Shohan

Kostýmy:

Varvara Avdyushko
  • JohnMiller

Neviem čo to bolo, neviem pre koho to bolo a nechápem na čo to bolo dobré natočiť znova... Rok 2016 sa vezie v znamení nepodarených remakeov. Keby som nemal slabosť pre obdobie Antiky, starého grécka a Ríma, nemilosrdne by som dal ODPAD! Ale uznávam, že sa na to pozerá dobre, vizuálna stránka je celkom pekná. To ostatné je však veľké nič! Herci,dej, atmosféra... Nič.. Akurát to malo jeden smiešny prvok... A to dredatý Morgan Freeman.(10.9.2016)

Nechápu, proč někdo ve studiu odklepl projekt, který v 50 letech posbíral 11 Oscarů a dodnes působí monumentálně. Předem museli počítat, že terno se konat nebude. Film byl potíraný už od počátku a očekával jsem velkou bídu ve stylu příšerných Pompejí a nakonec to bylo nad očekávání. Hrdinové mi celkově sedli a ve filmu se spíše jedná o bratrské pouto, rivalitu, přátelství, než epický biblický příběh. Vůbec jsem neměl problém, že se film odlišuje od původního a hledá si svoji cestu. Co skřípe, tak je vzhledem k rozpočtu mizerný vzhled, triky a akční scény jsou opravdu na úrovní televizního filmu. Právě v tom bych čekal, že se film pokusí nahnat body a naopak ho sráží. Určitě to není zdaleka ústřel letní sezony. Mé hodnocení je shovívavé vzhledem k tomu, že jsem původní snímek viděl až den po této projekci.......6/10(31.8.2016)

Pôvodného Ben Hura som nevidel a ani žiadneho iného, takže mi to prišlo aj celkom vhod, že niekto natočil tento príbeh. Na konci som si ale povzdychol, aká je škoda, že to nenatočil niekto schopnejší. Samotný príbeh bol dobrý, mal šťavu aj potrebný náboj v podaní Morgana Freemana, akurát mi tu len chýba niečo, čo by ma vytrhlo / pripútalo zo/ do sedačky, pretože takto to bola iba pekná cesta späť ku svojej rodine. Herci tiež nič moc, ale aspoň Marco Beltrami trochu uši potešil. Obľúbený soundtrack: Ben-Hur Theme. 65% - 3*(23.1.2017)

• Riddick77

Nic lépe nevystihuje nového Ben Hura jako výraz zbytečný. Bekmambetovův spektákl chce být moderní, chce být cool a chce přenést dynamiku jednadvacátého století do časů dávno minulých s nešťastným důrazem na efekt, nikoliv na obsah. Bekmambetov tak dobrovolně rezignuje na funkčnost a epičnost celého příběhu, protože svůj snímek zbavuje veškerého půvabu květnatého vyprávění o mezilidských vztazích, spiritualitě, morálce a lásce v mnoha podobách, čímž výjimečně bohatý příběh devalvuje na přímočarou a plochou akčně-dobrodružnou báchorku o pomstě a odpuštění, na níž drtivá většina diváků buď vůbec do kina nevyrazí, nebo po opuštění sálu ihned zapomene. A ani sympatické herecké obsazení, v čele s charismatickým Jackem Hustonem, a několik světlých okamžiků na tom nic nezmění. 3-4/10! Recenze zde.(25.8.2016)

Tak moc jsem se snažila vyhnout srovnáváí s původním Ben Hurem. Ale to fakt nejde. Že já jsem se na toho původního dívala dřív. Hrozně mi vadilo, že se nedrželi původního scénáře. Na začátku, útok na Římana. Už to mi připadalo mimo. V původním jeho sestra omylem shodila tašku ze střechy a tím pádem to bylo opravdu nevinné. V tomhle Juda ukrýval v domě povstalce a ten potom vystřelil šíp. A pak hrozně vykřikuje jak je nevinný. No tak to teda ani náhodou nebyl! Dále se v původním vrátil domů jako svobodný člověk, v tomhle se ukrýval pořád jako otrok. To úplně ztratilo to zadostiučinění, že ikdyž ho potkal takový osud, dokázal se z toho dostat... A musím říct, že i závod čtyřspřeží byl v originále více nervyrdrásající a žílytrhající. No a posledním hřebíkem do rakve byla závěrečná píseň. To si jako vypůjčili z nějakého romantického cajdáku Deniel Steel? Tím pádem dávám Staršímu Beníkovi ještě o hvězdu navíc.(23.1.2017)