Ďaleká budúcnosť. Pri prenose zmrznutých ľadových objektov zo spustošenej Zeme sa z jedného z ľadovcov vynorí Jason Voorhees a posádka lode má po chlebe. Desiaty diel hororovej série Piatok trinásteho. (POMO)

eraserhead666

Koukám, že tvůrci nijak nehleděli na obsah starších dílů, vysrali se na nějaké Jasonovo oživování na začátku a prostě ho jen rovnou pustili na scénu. A to rovnou do vzdálené budoucnosti a do vesmíru. A tak pokud uděláte to samé, zapomenete na předcházejících 9 dílů, možná vás tahle akční slasher sci-fi alespoň trochu pobaví. Začátek docela jde, je tu spousta dobrých hlášek, pár dobrých mordů a tak prvních šedesát minut se to drží v tříhvězdičkovém bodování, po hodině to však jde docela do sraček. ()

Jordan

...a to som skoro dal TRI hviezdičky . . . pretože ja som sa pozeral a smial som sa, páni a dámy, bavil som sa (síce nie tak ako pri Freddy vs. Jason alebo Úsvite mŕtvych) ale bavil a hlasno sa rehotal, triky vôbec neboli na zahodenie a spojenie kanadskej tradície sci-fi seriálov, hororovej legendy, pekných mladých ženských a herca cronenberga mi prišlo ako vtipný nápad, navyše keď uvážim, že autor tohto megabéčka rozhodne neviedol svojich hercov a štáb s vedomím toho, že točí seriózny film, ktorý si má zachovať nejaké logické princípy rozprávania príbehu a zložitého vypointovania scenára či vykresľovania postáv. Pekné sporo odeté dievčence efektne umierajú v ďalekej budúcnosti pod mačetou kultového vraha v hokejovej maske . . . priatelia, to hovorí za všetko a každý, kto berie toto dielko vážne a očakáva niečo extra a potom sa pohoršuje, nech si vážne napíše stručnú fabulu pár vetami na papier, prečíta si ju za sebou a možno mu dôjde, o čo tu kráča - veď, ja si myslím, že pán Cronenberg nemá nejako málo peňazí či popularity, aby prijal roličku v hocičom a navyše ho pokladám za inteligentného chlapíka, ktorý, ako sa ukázalo, má aj zmysel pre humor a porozumenie. ()

Eddard odpad!

Hm... co takhle menší parafrázi Jirotky? Když se vám daří delší dobu sledovat samé dobré filmy, prokázal by vám osud velkou službu, kdyby vám pod nos přihrál nějakou prvotřídní stupiditu, abyste si těch kvalitních filmů nepřestali vážit a nezačali je považovat za samozřejmost. Tak já teda děkuju televizi Nova a tvůrcům tohohle snímku. Máte to u mě ;-) 0% ()

*CARNIFEX*

V živote som nevidel originálnejší spôsob poníženia kultovej hororovej postavy. Je to neskutočná pičovina! Dúfal som aspoň v nejaké to gore, ktoré by tomuto nápaditému slasheru výnimočne seklo, lenže celé je to v tak hlupej rovine, že tu skrátka niet čo poriadne hodnotiť. Inak popravde, keby na mňa spoza rohu vyskočil "Votrelec", asi by som dal aj druhú hviezdu :) no takto ... - 25% ()

petero

Ok. 4*? Že prečo? Už ani neviem prečo ma to tak strašne nesklamalo, veď z hororu sa stala komédia a pri dialógoch asi v 20 min. som si myslel. Preboha, to ani nieje možné. Oni si z toho naozaj spravili srandu! Začína to celkom seriózne, vyvraždením celej popravčej čaty, ale keď Jason prebodol mačetou kryogénny oceľoví box a spolu s ním zamrzla aj prvá kosť na 500 rokov - nuž tak toto bude divoké. Jason tu dokonca odsekne ruku a pritom ani nie je pri vedomí. Ten týpek si to potom odskáče ešte 2x - vo virtuálnej realite a potom ho Jason proste v dvoch rukách pre istotu zlomí. Takže tu sa dostávame k viacerým plusom: Jason tu zmasakruje fakt kopu ľudí, a polovica mordov z nich sú krásne efektné. Najväčšia jebačka tu zomrie tým najdrsnejším spôsobom, doslova rozbitá hlava o Laboratórny stôl, kočky v spacákoch, nakrútenie obete na obrovský vrták... A Jason to schytá obrovským spôsobom, pretože sa proti nemu postaví bezbradovková Lara Croft, andoid obvešaný nábojmi ako Rambo. No však sme v ďalekej budúcnosti a preto sa ich vlastná technológia postaví proti nim a z Jasona sa stane nesmrteľný rambo. A sprostá mládež má po chlebe. Jason je proste znova v najlepšej forme, výskyt pekných báb je tu hojný a keď sa k tomu pridajú aj chalani, komando, popravčia čata, pilot a učiteľ, tých obetí je tu hojne. Aha, to som ešte nespomenul celú vesmírnu stanicu, čo vybuchla. A ten koniec. Zlý, prečo? Veď nového Jasona privítala ceckatá nadržaná mládež na Zemi 2: "Pozri, padá hviezda. Želaj si niečo." No kočka by si mala zaželať, aby sa dožila staroby. A Jasonovy možno v atmosfére zhorelo brnenie a znovu bude nejaký normálny rok, a dočkáme sa starého dobrého hororového Piatku trinásteho. Alebo príde Jason X II (Jason X I by potom bolo Freddy vs. Jason). No dobre robím si srandu. Normálne by slušalo tomuto filmu max. 2*, ale ja ho hodnotím, podľa toho ako som sa zabavil. ()

• Ve Velké Británii se jednalo o první film ze série, který mohli v kinech spatřit diváci již od 15 let. (gogos)
  • Pracovní názvy filmu byly: Friday the 13th Part 10, Jason 2000, Jason X: Friday the 13th Part 10. (Stocki)

Carpenter je Psychopath

Carpenter je Psychopath

18.05.2005

Legendárny John Carpenter (na obr.) sa po štvorročnej odmlke vracia na scénu. Jeho najnovším filmom bude thriller PSYCHOPATH o bývalom agentovi CIA, ktorý je povolaný späť do akcie, aby zastavil… (více)