Kosmická loď Nightingale 229 vyrobená na počátku 22. století je záchranná loď, taková kosmická sanitka, která se po zachycení nouzového volání vydává na místa neštěstí ve všech koutech vesmíru, aby pomohla posádkám, které se ocitnou v potížích. Členy posádky jsou kapitán A.J. Marley, jeho zástupce a pilot Nick Vanzant, lékařka Kaela Evers, lékařský technik Yerzy Penalosa, paramedička Danika Lund a počítačový technik Benj Sotomejor. Loď může zasahovat i v desítky světelných let vzdálených místech, protože k cestám do takový oblastí vesmíru využívá technologie časoprostorových skoků, které umožňují překonat tyto vzdálenosti během několika vteřin. A právě z jedné velmi vzdálené důlní kolonie umístěné na povrchu objektu nazvaného Titan 27 přijde volání o pomoc. Posádka se uloží do speciálních kójí, které je mají chránit při skoku, jedna z nich je však poškozená a kapitán při skoku zemře. Velení převezme Nick Vanzant a společně s ostatními zachrání ze stanice mladého muže jménem Troy Larson. Ten byl vystaven působení mimozemského artefaktu, který způsobil, že omládl, značně zesílil a stal se odolnějším. Artefakt, který muž propašoval na palubu lodi je devítirozměrným objektem, který je schopen život zabíjet i vytvářet a Troy ho chce využít k dosažení obrovského zisku, ale Nick je odhodlán ho zničit, protože tuší nebezpečí, které by mohl artefakt představovat. Mezi Troyem a zbytkem posádky začíná střetnutí na život a na smrt. Současně začne loď přitahovat gravitace obří hvězdy, která by každým okamžikem mohla explodovat jako mimořádně velká supernova. (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Zabitý potenciál v konečnom dôsledku len o trošku lepšie vyzerajúci ako seriály danej doby. Celkom dobré obsadenie (vtedy) nemalo šancu sa ukázať, keďže scenár bol deravý ako sito. Škoda premárnenej príležitosti a naťahovania, ktoré z toho urobili ešte aj kasový prepadák. ()

dopita

Supernova je film takovej ňákej neslanej, nemastnej. Je vidět že stál dost peněz, vizuálně je celkem atraktivní, ale dějově je to slabota. Dokud divák neví co se vlastně na planetě stalo a co je Troy Larson zač, tak se na to s přimhouřením oka dá dívat, protože z toho vyplývá jakýs takýs napětí. Jak ale začne akce, tak už je to tradiční, přihlouplá a nudná „zábava“. ()

Haymar

Tak nevím - tenhle film měl všechno, co má správný sci-fi mít: dobré obsazení, triky, výpravu, ani samotný příběh a scénář nebyl tak špatný (jak tady komentuje většina lidí)... přesto mě to nějak nebralo a celých 90 minut sem se vyloženě kousal nudou - nějak se mi zkrátka celou dobu zdálo, že tam nic nefunguje jak má: herci nehrajou, rejža nerejžuje, efekty neefektujou, napětí nenapíná... prostě to bylo celý takový sterilní, nemastný, neslaný... Holt některý filmy TO maj a jiný zase NE! ()

venom14

Jednoho večera jsem si to pustil a divil jsem se,jak můžou lidé jako Coppola,Hill a Sholder táhnoucí za jeden provaz selhat.Efekty ucházející,ale scénář úplně de*ilní a příběh se rozjede až dvacet minut před koncem. ()

willis

Nevím jaké byly ambice tohohle filmu (podle toho jak vypadá tak asi docela velké), ale já mám rád vesmírné sci-fi dobrodružství. Tím jak dobře je technicky udělaný a přitom jak je krátký jsem nějak neměl moc času o scénáři přemýšlet nebo se nějak nudit. Prostě jsem relaxoval a bavil se. Existuje spousta větších průšvihů než Supernova. ()

JanPancir

:-D To je jako jeden díl Červeného trpaslíka, až na to že je to v modrém provedení a hlavně bez humoru. I když jisté pokusy se tam taky vyskytly, ale myslím, že se takhle vtipy o devíti rozměrné hmotě nedělají :-) Proč si ten nesmysl zaslouží aspoň jednu hvězdičku, páč jsme se z nepochopitelných důvodů vydržel dívat až do konce. Zvláštní ()

PhillM.

Sci-fi se se skvělým námětem, obrovským potenciálem, kterému však dobrých 50% (!) z hodnocení ubírají dvě věci. 1/ Tupé neherectví Petera Facinelliho (opravdu otřesný zážitek k nevydržení) a pak 2/ naprosto rozmrdaný (nelze nazvat jinak) scénář s koncem, který aspiruje do TOP5 nejdebilnějších konců filmové historie. Na filmu postupně pracovali tři režiséři, nakonec se toho v podstatě chopilo studio MGM samo a vylepšovalo a vylepšovalo... První polovina filmu je tak na 90%, pak se to ale zlomí a začne taková shitstorm, že se to skoro nedá vydržet. Vystřižené scény a hlavně alternativní konec přitom ukazují, kam se měl film původně ubírat - kdyby to takto dopadlo, nebál bych se pěti hvezdiček. Obrovská škoda promrhaného potenciálu a ty desetimilionové $ ztráty chytrolínům z MGM od srdce přeju! Rozpočet: $90mil. / Zisk celosvětově: $14mil. ()

Martinius

tiez som nazoru, ze film je lepsi ako jeho hodnotenia. ma sice svoje trhliny, logicke prehmaty, serialovych hercov (jedinou hviezdou james spader, ale presvedcivy) a citit z neho nizkorozpoctovost, disponuje vsak nametom, za ktory sa menusi hanbit. so solarisom urcite nic spolocne nema, jeho motivy su vsak velmi podobne filmu dark side of the moon z roku 1990, o ktorom predpokladam, ze mu sluzil ako predloha. pre sci-fi fanusika celkovo pozeratelny, na urovni slusneho priemeru. ()

Rannveig

Čisté Sci-fi V Hlubokém Vesmíru, Jednodušší Myšlenky Sem Tam Obšlehnuté, Ale V Příjemných Záběrech S Pěknými Efekty Se Dají Slabší Herecké Výkony Přejít Díky Krásné A Poutavé Hudbě. ()

Heavyman

Kosmický lodě, hyperprostory, budoucnost, supertechnika, super lidi, vykulená Robin Tunney a nehorázná bída z nouzí. ()

Wolvie

Je velmi smutné,že na podobné trapárně se nějakým způsobem podílel Francis Ford Coppola.Režisér nejlepšího filmu všech dob natočil sci-fi,která se nemůže líbit nikomu.A která po zásluze propadla. ()

Ombak▼Penari

No bylo to slabé, ale zas taková tragedie teda ne. Zkrátka taková výplň okamžiků, když má člověk prostě chuť vidět něco vesmírného. Nijak zvlášť neurazí. ()

helloween93

Nejsympatičtější postava Robert Forster se poroučí po 15 minutách. To, co poté následuje, je nuda z céčkového sci-fi filmu, která nemá co nabídnout a jediným zajímavým nápadem je hyper-skok. Naprosto nechápu, co u tohohle filmu dělali Coppola a Walter Hill. * ()

pilarius

Velmi dobré herecké výkony - bohužel mizerně napsané postavy. Několik zajímavých nápadů, odfláknuté "sci", divná kamera, která na jednu stranu hodně oživuje dění, na stranu druhou je kvůli ní vše příliš rozmazané. V součtu vcelku dobře odvedená žánrová jednohubka, která by si zasloužila ve zdejším hodnocení deset procent navrch (v tuto chvíli má 41 %). ()

Carthorias

Jako celovečerní film v kině by to asi neobstálo, ale když se na to člověk dívá pozdě v noci, doma a sám, není to špatné. Je spousta horších filmů podobného žánru. ()

kluzo

Že je to "B"čko, že je to TV produkce, že jsou herecké výkony mdlé... To vše bych ještě odpustil, ale ona je to šílená nuda. Kdybych u toho nehrál WoT, tak bych se na to ani nedodíval... ()

cyright

Tady se něco hrubě zadřelo a je to docela škoda. Přes tuctovost a klišovitost děje i scénáře to mělo čtyřhvězdičkový potenciál, který byl však udupán provedením. Jen občas probleskne velkoryse tísnivá atmosféra, která však měla doprovázet celý film, ne jen pár minut. Kolem a kolem vzato je to béčko s áčkovým rozpočtem. Kam se podělo těch 90 mega?? 2,5* pro mě jako milovníka sci-fi, o hvězdičku dolů pro ostatní. ()

E lan

Slaboučký sci-fi odvárek, o který není třeba ani zavadit. Příběh špatný, herecké výkony žádné a triky prachbídné. ()