Kosmická loď Nightingale 229 vyrobená na počátku 22. století je záchranná loď, taková kosmická sanitka, která se po zachycení nouzového volání vydává na místa neštěstí ve všech koutech vesmíru, aby pomohla posádkám, které se ocitnou v potížích. Členy posádky jsou kapitán A.J. Marley, jeho zástupce a pilot Nick Vanzant, lékařka Kaela Evers, lékařský technik Yerzy Penalosa, paramedička Danika Lund a počítačový technik Benj Sotomejor. Loď může zasahovat i v desítky světelných let vzdálených místech, protože k cestám do takový oblastí vesmíru využívá technologie časoprostorových skoků, které umožňují překonat tyto vzdálenosti během několika vteřin. A právě z jedné velmi vzdálené důlní kolonie umístěné na povrchu objektu nazvaného Titan 27 přijde volání o pomoc. Posádka se uloží do speciálních kójí, které je mají chránit při skoku, jedna z nich je však poškozená a kapitán při skoku zemře. Velení převezme Nick Vanzant a společně s ostatními zachrání ze stanice mladého muže jménem Troy Larson. Ten byl vystaven působení mimozemského artefaktu, který způsobil, že omládl, značně zesílil a stal se odolnějším. Artefakt, který muž propašoval na palubu lodi je devítirozměrným objektem, který je schopen život zabíjet i vytvářet a Troy ho chce využít k dosažení obrovského zisku, ale Nick je odhodlán ho zničit, protože tuší nebezpečí, které by mohl artefakt představovat. Mezi Troyem a zbytkem posádky začíná střetnutí na život a na smrt. Současně začne loď přitahovat gravitace obří hvězdy, která by každým okamžikem mohla explodovat jako mimořádně velká supernova. (oficiální text distributora)

otík

Ukecaný pokus o Horizont událostí se zabijákem, kterého do kosmické lodi nabrala nešťastná posádka. Souboj s ním a jakousi devítiprostorovou hmotou může začít. Akce se moc nedočkáme, když na ni přijde, vůbec člověka nezaujme. Půl filmu se spíše diskutuje, zbytek je vyplněn obstojnými záběry z vesmíru a snahou o záchranu vlastního života. Zaujmou snad jen nahaté nástupy do skokových kabinek. Hodně slabé. Hudba: David C. Williams ()

hans500

Velmi špatný sci-fi film, scénář mizerný, herecké výkony slabé, ani James Spader nic moc a režie také podprůměrná. Že se toho účastnil i F.F. Coppola je téměř nepochopitelné. ()

haushinkaa

Nezáživné a nezajímavé, jenom hezky udělaný dimenzionální skok a James Spader, jinak nic, co by mě zaujalo... Možná ještě za povšimnutí stojí Peter Facinelli jako zákeřný, ale nijak zvlášť strašlivý padouch... ()

Ryuuhei

Zdejší hodnocení je opět poněkud vedle. Jedná se o docela solidní vesmírnou a prostředím uzavřené vesmírné lodi i lehce klasutrofobickou scifárnu, která má sice velice předvídatelný děj, ale vesměs i přesto skýtá mnohá tajemství, kterým bude chtít divák přijít na kloub a s tím spojené napětí. Postavy nejsou karikaturní, každá má svůj specifický charakter a pokud mohu prozradit, žádné hrdinské činy se v ději neobjevují - kdo má umřít, ten umře. Sice konec a celková pointa ubírá na hodnocení a film by si tak zasloužil možná 3*, ale z důvodu opětovného nesouhlasu se zdejšími názory uděluji 4* a filmu pomáhám. Navíc, i efekty jsou na svůj rok na velice dobré úrovni. ()

lennyd

Když záchraná loď Nightingale zachytí nouzový signál z opuštěné těžařské stanice na Titanu 27, její posádka netuší, že se brzy setká s nejzáhadnějším úkazem, který kdy potkali. I přes tragickou smrt kapitána při časoprostorovém skoku se v posádce nezapřou záchranáři, a vydávají se za nouzovým signálem. Z neovladatelného raketoplánu zachrání muže jménem Troy Larson, který je i přes hrůzostrašný stav stanice ve výborné kondici. A ta se ještě zlepšuje - díky působení tajemného devítirozměrného mimozemského artefaktu. Nick Vanzant (James Spader) ale v artefaktu rozpozná hrozbu pro celý náš vesmír, a pokusí se jej zničit. Troy je ale rozhodnut zpeněžit artefakt za každou cenu (navíc když mu dodává sílu a energii) ... Omlouvám se tvůrcům filmu, ale jejich záměr jsem nějak moc nepochopil. Pokud to mělo být sci-fi, tak to bylo hodně slabé a devítirozměrné objekty jim nesežeru. Pokud to měl být thriller či horror, tak na to jim taky neskočím, páč bát se o posádku nebo nedejbože zemi určitě nebudeme a pokud někdo trpí - tak snad jen divák při sledování této slátaniny. Pokud máte zájem o podobný styl filmu, ale o několik (mnoho) tříd lepší, sáhněte radší pro Solarisu... ()

Javad

Supernova sa bude páčiť priaznivcom žánru, ostatných bude asi nudiť a dajú jej 1* , tak či onak je to priemer a nezachránil to ani Francis Ford Coppola , zo slabého scenáru nedokázal už ani on vydolovať viac. Ani nechcem vedieť ako to vyzeralo pred tým „ako štúdio povolalo Coppolu aby film prepracoval“ ako sa to uvádza v zaujímavostiach . ()

Bobik9

Byl jsem na to hodně zvědavý. Zajímaví režiséři, obsazení, velmi solidní rozpočet a přesto jen 41%. Potřeboval jsem vědět, jak moc je to oprávněné. Popravdě si nemyslím, že je na místě hodnocení pod 50%. Jasně, celý ten příběh je vlastně trochu o ničem, efekty nejsou kdovíco a ten konec je vyloženě stupidní. Nicméně to podle mě dost rychle uteče a nijak zvlášť se člověk nenudí. James Spader je vyloženě super, pro tuto roli, opravdu mu sedla. Angela Bassett je bad ass. Peter Facinelli je výborný záporák! Robin Tunney je dost blboučká, ale celkem roztomilá. Takže z herců jen Lou Phillips stojí za prd, ale to není novinka. Přehnaně negativní kritika převládá u tohoto propadáku. ()

noriaki

Hrají tam dva mí oblíbení herci (James Spader a Robin Tunney), režíruje to můj oblíbený režisér Walter Hill a odehrává se to v mém oblíbeném prostředí - v hlubokém vesmíru. A stejně mě to nebavilo. Už z toho se dá odvodit, jak nudný a mizerně napsaný film to je. Děj oplývá hloupými dialogy, ještě hloupějšími nápady, ale neoplývá zajímavými momenty. Jediná skutečně dobrá scéna je ta úvodní. Tohle je větší bída než vysmívaný, ale pořád ještě sledovatelný Žoldák : Legie zkázy, a téměř stejné mrhání potenciálem, jako nepovedená Koule. ()

Brain-D

Není to nejhorší sci-fi, ale je příliš jednoduché, ale musím uznat efekty okolo venčí (loĎ nebo vesmír) byly velmi dobře udělané. Film mi přišel takový prázdný. Asi něco jak jeden díl nějakého seriálu...jedno podívání stačilo. ()

fefee

Slabší priemer, pre fandov sci-fi sa to dá celkom pozrieť aj keď to má veľmi slabý a predvídateľný dej. ()

VanTom

Výsledný rozpadlý útvar možná nenaplnil očekávání studia ani ambice slavných režisérů Thomase Leeho (ehm :-)), avšak jako standardní "vybíjecí" béčko (významně prodchnuté sexuální tenzí) se celkem drží. Navíc disponuje kvalitním obsazením (nesmlouvavý kapitán Jamese Spadera vítězí o výstavní prsa Robin Tunney - vím, ta věta nedává smysl :-)) i ucházejícími triky. Odjakživa mám pro tajemno chladné vesmírné prázdnoty slabost, takže mírně přilepšuji. ()

blackJag

Rozpočet 60 USD mega (údaj z IMDB) na tom vidět není, ale příjemnou béčkovou jednohubkou se snímek nazvat dá. Obsazení solidní, Robin Tunneyová má (měla) krásnou siluetu a ke studu bylo děvčeti daleko, Spaderovi nemluvného drsňáka v pohodě uvěříte, takže jako zásadní personální nedostatek vidím skutečnost, že filmaři neudrželi (nebyla vůle?) na scéně delší dobu vyžilé charizma Roberta Forstera. Jinak ale opravdu spokojenost. Určitě zaujme i výčet jmen na postu režiséra, přičemž Hill i Coppola zcela jistě nepatří k těm, které byste u podobného tématu čekali. Kolem a kolem nejde o žádné super dílo, zatracovat film nebo šířit hysterii ve smyslu brutální sračky není spravedlivé ani zapotřebí. 60% ()

Death

Slabe sci-fi s pomerne slusnymi triky a vizualni strankou. Bouhuzel snimek dojizdi na absolutni scenaristickou impotenci. Cele je to v podstate o nicem a to nemluve o dost priblblych dialozich. Nebyt tech dvou pozitiv zminenych nahore a par slusnych napadu(opravdu jen par), lovili bychom uz film z odpadove stoky. ()

lskala

Dle zdejšího hodnocení jsem měl očekávat hodně slabé sci-fi. Ale viděl jsem solidně natočený film s banální zápletkou, solidními triky a vcelku povedenou atmosférou. Průměr, který potěší zejména žánrové fanoušky. 55% - 3*** ()

Pavlík

03. 04. 2010 (100.); kapitán A. J. Marley časoprostorový skok nezvládl ustát, jako mladšímu by se mi film líbil ()

Han22

Co naplat, byla to blbost již před 10 lety na videu a blbost je to pořád. Nádherný efekty nezakryjí nezajímavou posádku, nulový příběh i dialogy a především tu šílenou nudu první hodinu. Herci nemají absolutně co hrát a ani se o to moc nepokouší. Závěrečnou dvacetiminutovku film naštěstí rezignuje na všechno a nabídne béčkovou a tisíckrát viděnou, ale přesto docela slušnou vyvražďovačku, během které film jakžtakž funguje. Jinak zcela zasloužený propadák. PS: Miluju vesmírný sci-fi, proto nechápu, že je takový problém natočit aspoň průměrně zábavné béčko a místo toho vznikají vždy takové nudné šity. ()