Kosmická loď Nightingale 229 vyrobená na počátku 22. století je záchranná loď, taková kosmická sanitka, která se po zachycení nouzového volání vydává na místa neštěstí ve všech koutech vesmíru, aby pomohla posádkám, které se ocitnou v potížích. Členy posádky jsou kapitán A.J. Marley, jeho zástupce a pilot Nick Vanzant, lékařka Kaela Evers, lékařský technik Yerzy Penalosa, paramedička Danika Lund a počítačový technik Benj Sotomejor. Loď může zasahovat i v desítky světelných let vzdálených místech, protože k cestám do takový oblastí vesmíru využívá technologie časoprostorových skoků, které umožňují překonat tyto vzdálenosti během několika vteřin. A právě z jedné velmi vzdálené důlní kolonie umístěné na povrchu objektu nazvaného Titan 27 přijde volání o pomoc. Posádka se uloží do speciálních kójí, které je mají chránit při skoku, jedna z nich je však poškozená a kapitán při skoku zemře. Velení převezme Nick Vanzant a společně s ostatními zachrání ze stanice mladého muže jménem Troy Larson. Ten byl vystaven působení mimozemského artefaktu, který způsobil, že omládl, značně zesílil a stal se odolnějším. Artefakt, který muž propašoval na palubu lodi je devítirozměrným objektem, který je schopen život zabíjet i vytvářet a Troy ho chce využít k dosažení obrovského zisku, ale Nick je odhodlán ho zničit, protože tuší nebezpečí, které by mohl artefakt představovat. Mezi Troyem a zbytkem posádky začíná střetnutí na život a na smrt. Současně začne loď přitahovat gravitace obří hvězdy, která by každým okamžikem mohla explodovat jako mimořádně velká supernova. (oficiální text distributora)

Slartibarkfast

V podstatě to zas tak otřesné není. Zkrátka béčkové sci-fi v celkem slušném kabátě a se známými herci. Není moc o čem psát, jelikož oficiální text distributora je jeden velký spoiler. Můžu ale přidat jednu perličku. Mladičká Robin Tunney ukáže své pevné přednosti a za to musím dát minimálně o jednu hvězdičku navíc. Jinak oddychový kousek, kterému není třeba věnovat až takovou pozornost. 50% ()

Slarque

Superblbost. Scénář je nudný a nebojte se, že by vás něčím překvapil. Herecká sestava je celkem slušná (taky byla oceněna jednou hvězdičkou), ale ve filmu se nevyskytuje jediná zajímavá postava, tudíž nechápu, co tam dotyční herci vlastně dělají. Triky a výprava působí televizněji než většina epizod Star Treku. Fakt, že tenhle film producenti poslali do kin, mi připadá až neuvěřitelný. ()

klerik

Nákladné prepadákové béčko, ktoré takmer zaslúžene zaniklo pri žiarení ČIERNOČIERNEJ TMY. Dve ** si film odmakal poctivo - je tam zapamätania hodná erotická scéna, nabušený záporák a pekné efekty. Uvedomujem si otrepanosť "ponorkového" hororu v uzavretom mieste, ale neurazilo ma to... Skrátka slabý film, na ktorom sa dá baviť, ak pristúpite na jeho hru... ()

korbitch22

Film na kterém se režisérsky vystřídaly dvě legendy a jeden nuzák a vysledek je přesně takový,chvilku geniální,chvilku legendární,ve výsledku brutálně obyčejný a nuzný...škoda,potenciál v to byl.Další zabitá sci-fi. ()

anais

Supernova je jedním z největších pochybení současného Hollywoodu. Film vznikl pod taktovkou zkušeného Waltera Hilla, ale když studio vidělo, jaký paskvil vznikl, povolalo Coppolu, aby zachránil, co se dalo. Netuším jaký byl jeho vklad do výsledného produktu, ale to co vzniklo je naprosto nezáživná podívaná, z níž jsem si odnesl pouze vzpomínku na obličej sloučený s plexisklem a přehršel zbytečných svlékacích scén, které působí ve filmu samoúčelně. Stejně jako zajímaví režiséři, nedokáže filmu pomoci ani relativně kvalitní herecké obsazení. Supernova měla ambice nějakého lepšího dílu Star treku, ale dopadla jako horší díl Krajních mezí. ()

honajz

Ještě že jsem si k tomu nic dopředu nečetl. Takhle podhodnocenou sci-fi už jsem dlouho neviděl. Přitom to má slušnou atmosféru, sympatické herce, trochu erotiky (tvl, Janewayová z Mentalisty!), fakt dobrého protivníka, do toho jednu kosmickou záhadu a konec se mění v survival horor - co víc si přát? Triky a výpravu to má taky solidní (třeba na tom těžebním měsíci) a nechybí sem tam humor ("možná proto letíme tak rychle"). Jen mi bylo líto, že Lou Diamond Phillips nedostal více prostoru. Ale třeba ta sekvence mezi počítačovým technikem a počítačem ("simuluj moji smrt"), ta je hodně působivá. A lepší než všechny novější scifármy na téma umělé inteligence. A taky se mi líbilo, že robot se po lodi nepoflakoval celou dobu jen tak. :-) ()

SOLOM.

Slušný sci fi thriller lehce říznutý hororovou atmosférou. Děj sice není nikterak originální nic méně jsem se tady ni jednou nenudil. herecké výkony jsou rovněž na průměrné úrovni stejně, jako speciální a vizuální efekty. ()

JASON_X

V žánru béčkové scifárny mě není těžké divácky uspokojit. Hluboký vesmír, kosmická loď, mimoprostorové skoky, nebezpečný a téměř nezničitelný mutant, naprosto uspokojivá výprava i triky (je rok 2000 prosím). Navíc herecké obsazení je vynikající, zvlášť ústřední duo Bassett & Spader je prvotřídní. Scífko stokrát záživnější a zábavnější, než 95% namachrovaných šablonovitých blockbusterů. A vtipný fakáč na utržené robotově ruce směřuju s potěšením ke všem, kteří tomuhle oddechovému skvostu dávají míň než tři hvězdy. ()

Lacike odpad!

Po rokoch som si to pozrel znova a je to ešte horšie ako som si pamätal. Už prvých 7 minút, behom ktorých sa máme zoznámiť s posádkou, je neskutočná nuda. No a potom sa sem tam niečo náhodné stane, ale stále je to rovnaká nuda. Postavy sú rozlíšiteľné len vďaka známejším ksichtom, pretože charakterovo splývajú. Bubák, ktorý sa neskôr objaví je to nejotrepanejšie klišé. Triky by boli ok na 9 megovú Syfy produkciu, ale 90 mega? Kam sa tie prachy stratili? Na filmy ich rozhodne nevidno. Celkovo to je po každej stránka otrasný a nudný film. Niekoho snáď poteší aspoň to, že Spader tu mal ešte vlasy a nebol vyžratý a Robin Tunney sa ukáže hore bez. Ale ani to moje hodnotenie nezdvihne. 0/10. ()

JohnCZ

Špatně natočená, chaoticky sestříhaná, po stránce dialogů nudná, zbytečně sexistická a hodně nevýrazně zahraná blbost s hodně pěknými efekty. Na Supernovu jsem se dost těšil, ale ve výsledku není vůbec o co stát. Odpad nedávám prakticky vůbec, ale tady jsem k tomu fakt neměl daleko. Naštěstí to zachránil ten vizuál. ()

corpsy

Už pomaly legendárna katastrofa, na ktorej si vylámali zuby traja režiséri, aj samotný pán Coppola. Zhrniem to takto, zlé to nieje, ale mohlo to byť aj lepšie. Ale keď sa nevie nikto s nikým dohodnúť, nemôže to dopadnúť dobre. ()

MartinezZ

Ale vždyť to nebylo zas tak špatné. Ano, je to spíše sci-fi povídka z nějaké laciné sci-fi povídkové knížky, ale zpracované je to hezky, ypadá to dobře a naprosto dementní to taky není. Jen je to prostě hodně předvídatelné a naprosto jasné v tom, co a jak se bude dít a kdo se nakonec dostane... na konec. Pamatuji pitomější scifárny - třeba právě vpravo navrhovanou Last Days on Mars, Supernova je prostě jen neinovativní, ale ne nezajímavá. ~ Souhlasím s komentářem Radek99. ()

slunicko2

Příjemné béčko o zmutovaném lidském vetřelci na kosmické lodi. 1) Nenudil jsem se. Televiznost filmu mi nevadí, proč by měla? Skromné triky také nejsou na závadu, nekoukám na televizi kvůli filmovým trikům. Ani předvídatelnost a jistou prostoduchost děje nepovažuji za mínus, v béčkovém žánru jsme v normě. Když si koupím MF Dnes, taky nečekám seriózní zpravodajství, ale jakýsi více či méně chutný guláš. 2) Přihoďte ještě přitažlivého Petera Facinelliho (vetřelec) a výsledek je nasnadě. ()

Aiax

Takhle nízké hodnocení nechápu, Supernova je poměrně sympatické vesmírné scifko, takový mix Sunshine a Koule. Samozřejmě, béčko jak bič, ale poctivé, snaživé a vůbec ne hloupé. Fandům dvou výše jmenovaných snímků určitě můžu doporučit. ()

cariada

Nechápu kam nacpali těch 90 mega ? Ač sci-fi mám rád, tohle bylo mdlé a vypadalo to jak náký tv "béčko" Nepopírám, že nápad byl zajímavý, ale naprosto zpackaný. ()

tomtomtoma

Supernova je braková uchylárna a sci-fi horor k tomu. K výrobě filmovému propadáku se nikdo nechce otevřeně hlásit. Film režíroval Walter Hill, byť nakonec z projektu uraženě odešel a v titulcích se nechal uvádět pod pseudonymem Thomas Lee. Přínosem Jacka Sholdera se nemá cenu vůbec zabývat a nejpřitažlivější jméno ve zdejší tiráží, Francis Ford Coppola, se podílelo na novém střihu a jiných technických vylomeninách, ale za režiséra filmu ho nelze označit. Supernova se pokouší využít moderní trendy a mizerně až nabubřele vytváří punc správně oduševnělé zábavy. Hrdinou nezdařeného vesmírného tripu, který má závažné dopady na celý známý i neznámý kosmos, je Nick Vanzant (James Spader), svérázný, zkušený a zodpovědný kapitánův zástupce. Šarmantně romantickým doprovodem hrdiny je Dr. Kaela Evers (Angela Bassett), hlavní lékařka vesmírného plavidla i objekt soustředěného mužského zájmu. Jediným zákeřným padouchem je Karl Larson (Peter Facinelli), jeho motivace trpí mozkovou poruchou a jediným jeho úkolem je řádit. Z dalších rolí: trénovaná a certifikovaná zdravotnická profesionálka s dilematem tělesnosti Danika Lund (Robin Tunney), její žárlivý životní přítel a člen zdravotního personálu lodi Yerzy Penalosa (Lou Diamond Phillips), citově nevybitý technik plavidla Benjamin Sotomejor (Wilson Cruz) a oblíbený kapitán vesmírného korábu A. J. Marley (Robert Forster). Supernova si své fanoušky jistě najde i přes všechny zdejší negativní komentáře. Zabývat se dále tímto filmem jistě netřeba. ()