Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Kakho-oto

Na tomto filmu se mi velice líbí výprava a kostýmy, tím pro mě ovšem výčet kladů končí (snad kromě Keiry Knightley). Trapný humor, nudný děj, přehrávání herců, obrovská nadsázka atd. Kvalitní dobrodružné filmy si představuji zcela jinak. Pokračování tohoto snímku mě vůbec nezajímají. ()

Fulham

Super film. Nejlepší film o pirátech jaký jsem kdy viděl. Johnny Depp je úžasný a nedovedu si tam představit někoho jiného. Díky Deppovi je film pojat někdy hodně komediálně, což je na filmu skvělé. Další výborný výkon od dalších herců jako např. Bloom nebo Knightley se musí taky vyzdvyhnout. ()

Barak

Skvělý film! Vtipné, výborně ztvárněné bitvy, do toho super triky, drsný Johnny Depp a skvělá hudba. Moc dobře se na to kouká, zvlášť když to platí Jerry Bruckheimer.... ()

ex.it

Tento film má něco do sebe. Dobrodružný, ale přitom plný vtipů, výborné obsazení herců počínaje Johnnym Deppem, J. Prycem a konče Geoffreyem Rushem. Je to film pro "děti" i dospělé. Scéna s loďkou, na níž přijíždí kapitán Jack Sparrow je geniální, triky bravurní. Nemám co dodat, míň jak 4* bych dát nemohla. ()

bif

Tak popravdě tohle není žádný festival skvělých herců(výjímaje Geoffreyho Rushe), je to snaha o znovuobnovení pirátského žánru(veleúspěšná) a i přez všechny ty nesmysly co tam jsou, je to zatraceně příjemné na pohled. Za 4. ()

Jeand´Boa

Páni, to bylo ale překvapení...přesně si to pamatuji: šli jsme na to tehdy se známými do kina s tím, že jsme absolutně netušili, co nás čeká. Šlo se na to jen, aby nikomu nebylo ublíženo výběrem filmu - prostě nějaká blbost, kterou můžou vidět všichni. Nic náročného. ...a když jsme odcházeli, byli jsme všichni maximálně spokojeni. Ne proto, že by to ani jednomu z nás neublížilo, že bychom všichni v klidu nechali obrázky na plátně, by běžely a využívaly chyby našeho zraku a mozku...byli jsme všichni maximálně spokojeni, neb tento film je nářez....poctivě udělané dílo...jak říkám, parádní překvapení...vydařený návrat bukanýrů na filmová plátna... ()

Fat'Fatal

Jedničku Pirátů z Karibiku jsem viděl poprvé (2009), protože jsem k tomuto dílku přistupoval se značným despektem, asi proto jsem tak nadšen. Herecké výkony Johnny Deppa (sakra, jaktože u mě není v top ten? hned to jdu napravit), Keiry Knightley nebo Geoffrey Rushe jsou vynikající. U Deppa se to už tak nějak očekává, ale ti dva alespoň mne překvapili. KAPITÁNOVI Jacku Sparrowovi se nedá nesmát po téměř celou stopáž, jedna z těch nejlepších Kentuckého rodáka. Scénky jsou také výborně zpracované, takže jediná kaňka na tomto víceméně popcorňáku je nedopracovaný scénář, který však Pirátům z Karibiku rád odpouštím. Savvy? // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Skleni

Krása na pohladenie. Určite patrí táto snímka medzi také ako terminátor, rambo či matrix. Nehovorím o kvalitách ale o úspechu medzi divákmi. V každom spomínanom filme sa nájde niečo blbé čo hodnoteniu uberie. Ale priznajme si, kto a čo je dokonalé?! Ale čo som chcel najmä povedať, je že všetky tie filmy majú spoločné najmä vytvorenie nesmrteľných legiend a nekonečné adaptácie hier a pod. Proste či už chceme či nie, tento film patrí medzi legendy. A to tak v mladom veku:). 90% ()

smrtacik

Okrem skvelého príbehu, ktorý zhltnete na jeden krát, pretože dej má stále spád bez hluchejších miest Vás úchvatí celkové spracovanie. Od každého jedného kostýmu či kulisy až po veľkolepé lode, pri výrobe ktorých sa musel zapotiť nejeden remeselník. Toto všetko Vás vtiahne do deja a vy sa stávate akoby jeho súčasťou. Jednoducho tá atmosféra dobrodružstva, napätia, súbojov na zemi alebo na vode je fakt pozoruhodná a robí z tohoto filmu jeden z najlepších v tomto žánri. Super kvalitný a prepracovaný hudobný doprovod je samozrejmosťou. Toto všetko ju umocnené skvelými eskapádami a najmä humorom Jacka Sparrowa v podaní Johnnyho Deppa. Nikdy nezabudnem na jednu z prvých scén, kde Sparrow stojí na stožiari pri dramatickej hudbe a hľadí do diaľky akoby sa plavil minimálne na Titaniku a o chvíľu zaparkuje do prístavu tento svoj akože čln. Keď som to videl, prskal som od smiechu na monitor a musel som si pustiť tú scénu znova. Je dobré, že takáto dobrá nálada mi vydržala až do konca filmu, čo je jedným z hlavných plusov tohto filmu. Tým ďaľším sú herecké výkony. Johnny Depp je skvelý ako vždy a evidentne si túto úlohu vychutnal. Veľmi sa mi však páčia aj výkony ostatných, najmä Geoffreyho Rusha, ktorý ako kapitán Barbarossa, veliteľ Čiernej perly pôsobil veľmi presvedčivo a fakt som sa bavil pri jeho dialógoch zo Sparrowom. Orlando tiež výborne, Keira Knightley ako vždy nádherná (čo by som dal ja za to ostať s ňou na pustom ostrove a ešte plnom chlastu) a tentokrát sa mi páčilo, že si aj dosť zahrala aj zašermovala a nebola tu iba na okrasu. Klobúk dolu pred tvorcami, pretože podľa mňa sa dobrodružné filmy točia veľmi ťažko aby boli divácky úspešné, tentokrát je to však trefa správnym smerom...takže odporúčam. Hodnotenie: 80% ()

Stíba

Živelná zábava ve velkolepém podání. Skvělé obsazení, fantastická hudba, vtipný i šarmantní Johnny Depp, objevená kráska Keira Knightley a i něco dalšího. Indiana Jones dneška pro teenagery. (Indy je ale pořád Indy...) ()

Jakubik

Parádní akční pohádka. Skvělé obsazení, výtečný soundtrack, parádní effekty atd. je toho jen minimum co se filmu dá vytknout a ani si na nic nevzpomínám :-) proto 5 hvězd ()

vera27

něco neuvěřitelně zábavného a úžasného, možná přeháním ale Gore Verbinksi si mě tímhle filmečkem opravdu získal a co teprv famózní Johnny Depp jako bláznivý pirát Jack Sparrow, nikdo jiný by to takhle nezahrál! kapišto?? ()

Blondy.

Bez Johnnyho Deppa a tedy jeho přirozené, uvolněné a vtipné postvave by tento film rozhodně nedosáhl takového úspěchu. Děj je sice dobře propracováný s pěknou myšlenkou včetne sympatických herců, ale nějak jsem si nedokázal ziskat jejich přízeň. Kdyby kdokoliv z hlavních krdinů zemřel vubec by mě to netrápilo a to tento film trošku sráží, jediná věc, která by mi chyběla by byla právě komika Johnnyho Deppa. Na dobrodružně-akční snímek se to celé odehrává ve slušném tempu bez zbytecných hluchých míst až do konce, tedy pekný celovečerní film. ()

Darckol

Chvályhodný filmársky počin! Krásne exteriéry, dejová zápletka je pravá pirátska a k tomu famózny Depp, krásna Knightley, kováčsky tovariš Bloom a charizmatický Rush s podivnou posádkou. Humor je síce postavený na Deppovi, ale mne to absolútne nevadí, keďže to dokázal potiahnuť celý film. No prečo by som nedal 10/10 ? :) Och, a samozrejme geniálna hudba (!!!) ()

tomik99

Svěží dobrodružná výprava s poutavým scénářem a velmi chytlavou hudbou. K tomu přičtěte skvělé herecké obsazení, kde snad všichni hrají dobře a vymačkávají ze sebe totální maximum. Skvělá podívaná snad pro všechny diváky, rodinu i kritiky. K tomu ještě připočítejte humor a výkon Johnnyho Deppa. Není téměř nic co bych vytknul, snad jen to, že je jasné, jak to dopadne a o své hrdiny se bát nemusíte, protože i při akčních scénách si postavy ze sebe utahují a dělají srandu, takže jediné za co srážím jednu hvězdičku, je pocit napětí a příliš malá snaha filmu být aspoň v akčních scénách vážný. ()

fraktal

Dvě hvězdy pro Deepa, jedna pro Keiru a zbytek ansáblu, poslední pak za pokus o odlehčení a vtip. U mne tak 66% ()

joker30

5 hviezd : 1Akcia- 2vtip- 3dobrodruzstvo- 4Johny a 5skvela hudba . Film ktory ide na plny plny od zaciatku az do konca, jeden z najlepsich vo svojom zanri. 91% ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert