Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

carl.oesch

Báječná zábava a dvojka Depp + Knightley nemá chybu, jediné co mi tady vadí je Orlando Bloom - vedel již zmíněných nebo i samozřejmě Rushe vyniká jeho "herectví" či spíše ta neuvěřitelná prkennost a absence jakéhokoliv, než tupého výrazu....jinak také famózní hudba, prostě podívaná, jak se patří - ne každý skvělý film musí řešit problémy světa. ()

DR.SZ

Jedinečný pirátský snímek nabídl jak dávku zábavy v podání Johnnyho Deppa, tak napětí, strach a hlavně jednu z nejlepších melodií na světě (He´s a Pirate). Představilo se tu humorně několik humorných bizárních postav, které pak nás budou provázet dalšími méně dravějšími snímky. Proto jsem rád, že na tento díl ságy nemusel navazovat další, a piráti tak skončili jedno velké dobrodružství. Nabídnuta byla také poutavá pirátská legenda, sic všechen přebytek akčních scének by se dal omezit. Tato plavba byla nezapomenutelná - 82%! ()

Marty_cz

Vynikající Johnny Depp, velmi záživný a akční hudební doprovod spolu se scénářem a dobrým nápadem vykouzlili dobrou rodinou komedii. ()

Nikitoss95

Luxusní disney piráti; už jen kvůli Jackovi a Barbossovi nemůže přece člověk nedat filmu míň než 5 hvězd! Film jsem jako malej shlídl stokrát, jako pdoobné supr filmy; nejlepší je průběh děje; námořní bitvy s děly a skvělý vyvrcholení na konci, kdy posádka černé perly příjde o nesmrtelnost ()

Rychloskot

Vynikající. Svižný, rychlý, vtipný, působivý, plný hlášek, vtipů, skvělých herců, choreografií i hudby. Nedá se nic vytknout. ()

AndrewNewman

Konečne uzrel svetlo sveta pirátsky film, ktorý má všetko čo má takýto pirátsky film mať. Herecky dokonalého hlavného hrdinu, krásku v rukách tých najodpornejších zlosinov Karibiku, chudobného avšak šikovného a samozrejme dobre vyzerajúceho chalana, ktorý pre záchranu svojej milej urobí všetko (Položí aj život!!!!) a samozrejme nezabúdajme na záporáka Barbossu, ktorého si diváci obľúbili natoľko, že z neho v nasledujúcich dieloch spravili kladného hrdinu. Jednoduchá jednohubka, ktorá ničím neurazí naopak môže len prekvapiť :) ()

blondboss

V rámci tohto žánru som sa troška obával, čo vlastne uvidím, keď sa rozhodnem to pozrieť, ale Piráti Karibiku ma milo prekvapili najmä svojim vizuálom a skvelými hereckými výkonmi, najmä v podaní Johnnyho Deppa, ten proste dával jedna radosť. Táto jednotka ma bavila hlavne svojou atmosférou a osobitým štýlom, ktorý proste musí pobaviť každého fanúšika fantasy. Nebyť zopár zbytočných a zdlhavých scén, asi by som vytiahol aj plný počet, takto je to "len" za štyri hviezdy. 80 % ()

Jochys

Nu... Příjemná oddychovka s nádhernou hudbou. Geoffrey Rush jako Barbossa a Jack Davenport jako komodor Norrington jsou prostě úžasní. Osobně se mi nelíbí, jak hrají Orlando Bloom a Keira Knightley. Co se týče Jacka Sparrowa, mám takové rozporuplné pocity. Co vím jistě, tak to, že já fanoušek Pirátů z Karibiku prostě nebudu. Prokletí černé perly je zajímavý film (z celé série asi nejlepší- ještě jsem neviděla Salazarovu pomstu), má svižné tempo, pěknou výpravu a efekty, člověk se zasměje. Ale není to film pro mě. Sama od sebe si ho určitě nepustím. ()

K1NGSLAYER

Po zhlédnutí filmu si musí každý do paměti vrýt jméno Johnny Depp. Když jsem tento film viděl jako malé dítě, ihned jsem si jej zamiloval. Kvalitní dávka vtipů, pirátské akce, perfektní vizuální efekty (nejlepší z nich asi pochod koster pirátů na dně oceánu) a soundtrack který si musí zapamatovat snad každý kdo ho slyšel. Ze začátku moc lidí Verbinskimu nevěřilo, protože po skoku z Kruhu na Piráty z Karibiku to nikdo neočekával. A co z toho vzniklo? Velmi populární film převážně pro mladší diváky. Příběh je sice příliš natahovaný, ale dá se to vydržet a zaslouží si opravdu plný počet. ()

Mikecat

Niečo nové a svetové - príbeh o pirátoch a hviezdny kapitán Jack Sparrow ktorého geniálne stvárnil Johny Depp so svojimi vtipnými únikmi a vtípkami,pri krádeži královskej lode: "Nekradem,rekvírujem",...Postavu mylady Elizabeth Swan výborne vykreslila Keira Knightley, ktorá sa vďaka tomuto filmu zviditelnila. Odkaz pirátskeho kapitána Barbosy Elizabeth:"Budete večeret s kapitánem a máte si oblíct tohle. "Múžete říct kapitánovi že nemýním vyslyšet jeho žádost", Tu odpoved on čekal, pak ma tedy pro vás rozkaz: budete večer s posádkou a úplne nahá, hehe",Nemrtvý Kapitán Barbosa hovorí Elizabeth: "Nic necítím ani vítr ve tváři ani kapky morské vody, ani teplo ženského tela" Samozrejme ako inak nasleduje pirátsky poklad a velká mela, kde vlastne nikto nevie kto je proti komu....a..pozrite si celé titulky.... ()

Drtikol9

Doposud nepřekonatelný a nejkvalitnější díl pirátské série. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Výborný casting - zejména Johnny Depp jako vychytralý Kapitán Jack Sparrow, správně naivní Orlando Bloom jako Will Turner a nebojácná Keira Knightley jako Elizabeth Swan. Povedlo se i obsazení hlavního záporáka, kapitána Barbossy. Vše podtrhuje doposud neokoukané prostředí Karibiku, Černé Perly a dnes již kultovní soundtrack Hanse Zimmera. Hodnocení 5/5. ()

megajalec

Jednotka pirátov má grády a super tempo. Na plátne sa stále niečo deje, svet pirátov si musíte zamilovať a nehovoriac o skvelom Deppovi. Pravdou je, že dej je postupne rozťahaný a zamotanejší, keďže stopáž je aká je. Navyše, užijete si viacero twistov postáv. Prekliatie Čiernej perly si určite získal označenie kult najmä vďaka prostrediu pirátov, filmov z tohto prostredia je málo, navyše s takouto výpravou. A Deppom. ()

Nikolas__

Jednička pirátů mi nikdy příliš nesedla, ani po více shlédnutích. Každopádně pořád je to nadprůměrné fantasy. ()

Joe16210

Pirátská klasika, plná humoru, Johnnyho Deppa a lodí. Vtípky jsou často opravdu povedené a obsazení je hvězdné. Keira je prostě nádherná a Orlando pro změnu roztomilý. Jo a nesmím zapomenout na opičku, taky skvělý zábavný prvek. ()

IZFNP

Parádna "tématická" zábava, ktorá spoľahlivo prenesie do Karibiku a divák vďaka nej na dve hoďky zabudne na svoj stereotyp. Produkčne vymakaná, super obsadená a správne gýčová jazda. S kultovým original scoreom a nezabudnuteľným vizuálom, od špeciálnych efektov až po kostýmy. Ktorá vyzerá kvalitne i takmer po 20 rokoch. Ale uznávam, keď som si film teraz pustila po dlhej dobe znovu, prišiel mi už zbytočne dlhý. ()

hrumsrt

Že tomuhle je předlohou nějaká atrakce Disneylandu? Perfektní casting v čele s dneska už ikonickým Johnny Deppem! Spousta nahláškovaných dialogů s prvotřídním příběhem... Je to sice trošku pohádkové, ale komu by to vadilo. 95% ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert