Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

Saur.us

Troufám si tvrdit, nejlepší romantická komedie všech dob. Naprosto perfektní ve všech ohledech. Nemůžu pochopit, že se mě takhle pecka tak dlouho vyhýbala. Nejlepší dvojice: Britsko - Portugalská spolupráce Firth - Moniz. ()

mirliflore

A tak jo, dívat se na to dá, minimálně jednou. Toho cukru je na Lásce nebeské hodně, ale (až na pár výjimek) ve stravitelné míře, protože humor vcelku funguje. Převážně britské herecké smetánce dominuje v komentářích často zmiňovaný Bill Nighy (nechtělo se mi věřit zvěstem, že zde zastínil Alana Rickmana, ale opravdu to tak je), jeho stárnoucí rocker má fakt grády. Párkrát jsem se od srdce zasmál ("To je špatná zpráva. Potřebujeme Kate a potřebujeme Lea, a potřebujeme je hned."), celkem asi 10krát, a jelikož se od romantické komedie nedá čekat, že vám po jejím shlédnutí budou muset sešívat prasklou bránici, dá se mluvit o spokojenosti. O nejlepší romantický film se nejedná, ale když už se člověk dostane do situace, že se na nějaký ten slaďák musí podívat, Láska nebeská poslouží docela dobře a nezanechá po sobě žádný významný pocit znechucení. 70%. ()

jasanka

Nejlepší romantický a zároveň nejlepší vánoční film. Prostě klasika, bez které si už předvánoční období snad ani nedovedu představit. Několik příběhů, ve kterých si každý najde to své. Zábava, emoce, krásná atmosféra. ()

frolish

Par sekund po zhliadnuti a hned smer top 10. Dlho som to odkladal kvoli mojej nepriazni k zanru a neschopnosti vzit sa do takehoto typu filmov, no teraz mi nestacia superlativy. Film pre masy, no zaroven tak citlivy a osobny k jednotlivcovi, ze ma pocit, akoby bol napisany prenho. / / / / / Druhe zhliadnutie po dlhsom case zabezpecilo rovnako dobry zazitok. Nie som fanusik romantickych komedii, ale toto je skutocne absolutna spicka. Skvele pribehy, skvele dialogy, skveli herci. Kazda postava ma co ponuknut a to je pri tom mnozstve az neuveritelne. Navyse je to naozaj velmi vtipne (vedie samozrejme Bill Nighy, no zdaleka v tom nie je sam), a to vkusnym sposobom, ktory vhodne sekunduje citlivym romantickym scenam. Tazko vypichnut jeden vztah, postavu, ci scenu - ale predsa len - to vyznanie pre Keiru bude pre mna asi jedna z najlepsich filmovych scen vobec. ()

andaa

Love actually, nepřeložitelný termín, jemuž je nejblíž asi "skutečná láska"... a stejně tak tenhle film je podle mě nepochopitelný pro někoho, kdo není z Anglie... Nám se to možná jeví jako romantika, ale těm "studeným čumákům" jako totální orgasmus emocí. Jo, nejvíc lásky je na letišti, protože tam se lidé schází a rozchází, tam jsou pro některé stěžejní okamžiky jejich života... A film je rozvíjí, abychom aspoň některé pochopili do detailu... Většina z nich přiměřeně kouzelných, ale pro někoho, jako jsem já, kdo nevěří na happyendy, byl nejlepší ten příběh s Kierou a nešťastně zamilovaným kámošem.. to video ze svatby a jeho útěk, jeho cedulky o Christmas Eve, to bylo fakt... hodně silné... Jinak mile ukázaná láska každého druhu a věku v jednom vánočním filmu... Kultem let 90 byla Pretty woman a Dirty dancing, tohle je "sračka" 20.století, ale co, hezky se u teho odpočívá ;) ()

constrictor.boa

Všechno mi přišlo hrozně nastrojené, nepravděpodobné a přehnané (viz Colin, který jel souložit do USA). Vztahy všech jsou propletené, všichni se trápí kvůli lásce a na konci všechno dobře dopadne. Působí to trochu kýčovitě. Ale dobře se u toho usíná. Pouštím si to často před spaním :-) ()

Dara07

U většiny i těch nejmilovanějších filmů existují pasáže, které nemám ráda, vadí mi některé postavy, pár minut se třeba i nudím, vadí mi hudba, kamera ... tady prostě ne ... O víkendu jsem se na ni zase podívala a brečela jsem, smála se a mrazilo mě, nenudila jsem se ani vteřinu, nevadila mi žádná pasáž, ani postava, ani kamera. Já tenhle film miluju. Fakt. Miluju každou vteřinu z něj. *TO ME YOU ARE PERFECT* ()

RedHot

Neznám nic, co by k Vánocům v televizi patřilo víc než Láska nebeská. Popelka a jí podobné pohádkové výtvory se u nás doma táhnou v dlouhém závěsu za vítězem a tuto romantickou pecku nabitou optimismem si nenecháme ujít nikdy. Jako lepší romantika mě napadá už možná jen Čokoláda, je to ale prvenství těsné jako češtinářský přívlastek. ()

El-Barto

Nečekal jsem, že se mi to bude líbit, ale líbilo. Všechny příběhy mají něco do sebe a jsou parádně zahrané. Je to vtipné, dojemné, bez klišé a pro spoustu lidí pravdivé. A Bill Nighy válí:) ()

Aere

Romantické komedie opravdu spíše nemusím, ale k Lásce nebeské jsem nepřistupoval skepticky, ani to snad nešlo, protože si mě naprosto získala po pár minutách. Skvěle postavená mozaika vzájemně prolínajících se příběhů zaručuje, že se nikdo nebude nudit, protože každý si najde své oblíbence, na jejichž příběh se těší. Mně se ve finiši líbily snad uplně všechny s tím, že dominoval Liam Neeson, který je zde nezapomenutelný. Snímek je velmi příjemný, hřejivý, není přeslazený, je zde poměrně dobře dávkována radost i smutek. Pokud si film pustíte ještě kolem Vánoc, připočtěte si atmosféru a vyjde vám překrásný filmový zážitek. :) ()

janculeeh

Jak miluju Bridget Jones, tak miluju Lásku nebeskou. Je to absolutní odpočinková vánoční pohoda, která vedle Mrazíka už nesmí chybět každý rok v televizi. Postavy jsou z různých společenských vrstev a jejich příběhy se velmi poutavě prolínají. Mým nejoblíbenějším momentem je situace, kdy Prime Minister sdílí zadní sedadlo své limuzíny s malou "chobotnicí" s ultraskvělým pokerfacovým výrazem a svojí sekretářkou, která je nejspíše příbuzná s nějakým dlaždičem. Film je plný přátelství, radosti, lásky, ale také zklamání. Film z Anglie s anglickým humorem a sem tam anglickými herci. Žádný umělými vtípky přeplněný hollywoodský trapnotrhák. Avšak největší korunu filmu nasazuje balení náhrdelníku v podání Mr. Beana. Ehm, pardon. Rowana Atkinsona. ()

pend

Po opakovaném shlédnutí dávám plný počet. Ty mikropříběhy do sebe prostě zapadají, herecké obsazení včetně epizodních rolí asi nikde jinde neuvidím (snad s výjimkou filmů W. Allena). ()

TomasKotlant

Je to krásně vymyšlené, emocionálně to funguje, ale celé mi to přijde, že hlavním cílem bylo na filmu co nejvíc vydělat a že do něj tvůrci moc lásky nevložili. *** Ve zkratce: Patetický skvost prošpikovaný dramaturgickými perlami. ()

johnymdoe

Možná jedu na vlně těch všech pěti hvězd co tu lidi dávaj na čsfd.cz a nebo je to prostě jen tou náladou kterou mám pokaždý v tuhle dobu narozek debilně v jeden den se svátkem o kterým se raděj ani nebudu zmiňovat. Možná je to i tím že mám zřejmě horečku a je mi na zdechnutí, ale prostě hlavně se mi ten film líbil...tak hold asi budu romantická duše :-)) Ps.: jo opravdu jsem to viděl až po 9ti letech :-D ()

cyphercz

Já jen zírám, kolik je na světě vlastně romantických duší, které se rozpouštějí u takovéto přeslazené slátaniny. To už snad i příběh Twilightu mi přijde sympatičtější než 6 letý kluk, pravděpodobně autista s IQ 254, jinak si ty jeho rozumy napříč filmem nedokážu vysvětlit, dále naprosto nekompetentní UK Prime Minister a USA President, "roztomilý" a "romantický" příběh služky a spisovatele snad nemá ani cenu komentovat, UK redneck co vyrazí do USA a tam vošuká ty nejvíc "hottest" dívky ve "humorném" stylu někde na úrovni Prciček 4-6 atd. atd. ()

Bozvav

Celá plejáda super známých herců v přelazené komedii, která vlastně není ni moc vtipná. Jedno velké vánoční romantické klišé. na které se hezky kouká, nicméně na vánoční rodinnou romantiku je to málo sladké, na drama málo dramatické a jako komedie nijaj moc vtipné. Za mne 65% max. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman