Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

ZnalecH

Možná se nejedná o nejlepší film k Vánocům, ale pro mě se stal mým Vánočním filmem. Líbí se mi, jak je film postavený na prolínání se příběhů. Ale to člověk ocení až při opětovném shlédnutí. Rozhodně mi film přes všechny své "perverznosti" přináší vánoční náladu a vždy si u něj rád "pobrečím" a užívám si každý příběh jako by byl můj vlastní. ()

wiix

Krásna ukážka toho, ako život spletie dohromady množstvo životných príbehov, ktorá je zasadená do vianočného obdobia, preromantizovaná a príliš optimistická, napriek tomu však pozerateľná a milá. ()

mira.l

Asi budu potřebovat ještě aspoň jedno kolo k tomu, abych tenhle film byl schopen zhodnotit nějak objektivně. Ano, romantické filmy mám rád, už jsem jich pár viděl, mám rád i britské filmy, nemám problém ani s R. Curtisem, koneckonců Notting Hill se mi moc líbí, ale mám rád filmy s nějakým uceleným dějem. Tyhle mozaiky různých situací a příběhů, kdy se neustále skáče od jednoho ke druhému, a pořádně nedostane prostor vlastně nikdo, mě zase tak neberou. Když se nad tím tak zamyslím, je tam pár vtipných situací a hlášek, ale dějově mě to nezaujalo v podstatě vůbec, vlastně je to taková pitomost plná hvězd se sázkou na jistotu předvánoční atmosféry. Ne že by se mi to vůbec nelíbilo nebo jsem měl chuť to vypnout, to ne, kouká se na to docela příjemně, ale můj favorit Numero Uno to asi nikdy nebude. Ale objektivně vzato se mi to líbilo víc než Na sv. Valentýna, to byl pro mě totální chaos. Za mě takových 55 - 60%, 3* s odřenýma ušima. ()

LordMysti

Tohle není můj nejoblíbenější žánr i tak vynikající film. Hlavně oceňuji to, že se člověk nenudil ani chvilku, mnoho životních příběhů mnoha postav vás nenechají. Oceňuji také notnou dávku suprového humoru, ale i smutné příběhy ve kterých se člověk někde i vidí. Ve svém žánru asi jeden z nejlepších filmů které jsem viděl. ()

Nocturno culto

Úžasná mozaika zajímavých lidských příběhů, kde se může cokoliv stát..Mimořádně vtipné jsou chvíle s Colinem Firthem a posluhovačkou Aurélií.Liam Neeson to se svým synem taky zvládá dobře, hlavně po tom co se syn dá na hudební kariéru a učí se na bicí ..Nighy je naprosto perfektní, jeho hvězda na hudebním nebi vyhasla ale on jede pořád naplno..V tomto filmu vystupuje mnoho známých tváří a dohromady tvoří velmi koukatelné dílo, které už je klasikou ve vánočním televizním programu .. ()

Alexandre

Krásný film plný optimismu a romanticky úsměvných scén, které až pomalu vhání slzy do očí. A to vše je podloženo Vánocemi a jejich kouzelnou atmosférou. To se jen tak nevidí. Dokonalý snímek! ()

Magnolia666

Jaký jsem z toho filmu měla pocit před víc než 10 lety, když jsem ho viděla v kině, si nepamatuju. Před cca 5 lety jsem Lásku nebeskou viděla dabovanou v televizi - teda její kousek, protože pak jsem to znechuceně přepla s tím, že vážne nemám tušení, co na tom všichni vidí a že tam jsou geografické nesrovnalosti (jak může Colin Firth přiletět do Marseille a předstírat, že za odpoledne dojel do Portugalska?) a vůbec další blbosti. Letos kamarádka prohlásila, že bez Lásky nebeské to nejsou pořádné Vánoce. Svolila jsem, ale pouze s originálním zněním. A ve finále jsem byla příjemně překvapená. Tak to tenkrát možná bylo jen tím dabingem. (Koneckonců možná že Colin jel jen do nějaké portugalské čtvrti, která se nachází v Marseille nebo někde tam blízko. Je to přece jen v dost multikulti Francii, že áááno.) ()

vandr

Nemám rád tradice a nemám rád vánoce. Přesto se sledování Love Actually během vánoc stalo mojí malou tradicí ()

boni

Snad každé klišé romantických filmů v jednom balíku s opravdu velkým množstvím vlastní invence, tradičním britským humorem, mimořádně příjemným hereckým obsazením a v neposlední řadě výborně se proplétajícími příběhy, které končí sentimentálním vyvrcholením, jež je ale naštěstí podáno nevtíravě, a s obrovskou mírou laskavé romance, jíž je provoněný celý snímek. Žánr romantických filmů moc nevyhledávám, protože 90% produkce jsou nic neříkající nesmysly, čti cyklicky se opakující závany debility, kdy úplně cítíte, jak se vám snižuje už tak velmi nízké IQ, ale Láska nebeská je něco úplně jiného a naprosto jedinečného. Tenhle film má všechny aspekty, které kdy kdo mohl chtít po romantickém filmu, a také všechny ty, které po něm nikdo nikdy nechtěl, a proto ho tolik miluji. ()

Monggol

Vzhľadom k tunajšiemu vysokému hodnoteniu som čakal naozaj film, vlastne dokonca dobrý film. Ale plné kýble klišé a gýčov a emocionálnych sračiek okolo najgýčovitejšieho sviatku aký kedy vymysleli, ma presvedčilo o tom, že väčšina hodnotiteľov je buď slepá, hluchá alebo sú to stádovité patetické buzny. Keďže nosná myšlienka, ktorej sa žiaľ venovalo len pár sekúnd na začiatku a na konci má význam, horko-ťažko som zo seba vytlačil aspoň jednu hviezdu. ()

Nix

Romantické komedie opravdu nepatří mezi žánry na které se normálně dívám, ale zkusil jsem tenhle film  a opravdu jsem neprohloupil. Skvěla, lehká romanťárna u který se člověk i od srdce a z plných plic zasměje a má naprosto skvělý obsazení. Nejvíc mne bavil Hugh Grant, který exceluje. Dokážu si představit tento film na Vánoce. ()

kukkik

Normálně po každém dalším zhlédnutí něčeho, co už jsem viděl, přehodnocuji a obvykle se výsledné hodnocení změní. U tohodle filmu jsem už po prvním zhlédnutí věděl, že je to pět hvězd ale hlavně, po každém dalším zhlédnutí mám vždycky na konci chuť mu těch pět hvězd napálit znovu. Tak silný tenhle film je, tak excelentně obsazený, zahraný, natočený, ozvučený, osvětlený.. tohle je prostě vánoční romantická komedie par exellence, naprostá jednička ve svém žánru a nepřekonaný unikát. Každoroční vánoční povinnost v mém programu, která vždy potěší, pobaví a zahřeje u srdce. 5/5 ()

rublik05

Dlouhé roky jsem byl k této vánoční komedii velice skeptický, nevěřil jsem, že by mě více než dvouhodinová slaďárna mohla nějak zaujmout, nedej bože pobavit. Letos jsem se hecnul, praštil do stolu a rozhodl se, že nastal ten správný čas si tuhle vánoční stálici konečně pustit. Od začátku jsem byl překvapen, jak moc fajn atmosféru snímek má a jak je vtipný. Kupodivu mi ani nevadily ty romantické prvky, dějové linky mě bavily, sedl mi humor, hlášky, naprosto rozumím tomu, proč je Láska nebeská tak oblíbenou vánoční stálicí. Příjemná záležitost, kterou si nejde neužít. 8/10. ()

gemi

Love actually. V tom názvu je všechno. Je to film o lásce v každém věku a za všech okolností. Ultimátní vánoční feel-good. (Druhé zhlédnutí, první 25. 12. 2017, přesně před 5 lety!) ()

messi@h

Láska nebeská je právem považovaná za vánoční romantickou klasiku - 135 minut uteče jako voda, navzdory velkému počtu postav je celý film přehledný, všichni herci podávají velmi kvalitní výkony a hudební doprovod je skvělý. Přesto by podle mě výsledek mohl být působivější, kdyby se vyškrtlo pár dějových linek a zbývající příběhy byly prokleslené víc do hloubky. Kandidátů na vyškrtnutí bych viděl hned několik, na prvním místě zoufale zamilovanou ženu s autistickým bratrem v ústavu, tenhle příběh filmu nic nedává a vyšumí úplně do ztracena (navíc takovému tématu by víc slušel samostatný celovečerní film). Ale ani další dva příběhy, ošklivý zrzek, který se vydá do USA balit holky nebo dva "dabléři-předskokani" pro erotické scény, nejsou příliš nosné příběhy a film by se bez nich obešel. Nicméně chápu, že tvůrci chtěli záměrně takhle vysoký počet dějových linek, aby vytvořili jakýsi "kaleidoskop milostných příběhů". Já osobně jsem vždycky měl největší problém s příběhem nevlastního otce a jeho 11 letého poprvé zamilovaného syna. Námět to není špatný, ale synek mi od prvního shlédnutí před lety nepadl do oka a příběh samotný obsahuje několik rušivých špatně napsaných scénáristických momentů, místy až křečovitých. Přesto jako celek solidních 70 %. ()

Bo

Liek na všetko. Dokonale vypočítané predjedlo, hlavný chod aj zákusok. Útočí na city diváka bez akéhokoľvek vydierania alebo ohlupovania. Preto sa dá pozerať stále dokola. Preto sa v ňom dá nájsť vždy niečo nové. Veľký krásny vianočný gýč presýtený nádejou, ktorá nezomiera. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman