Génius - Einstein

(série)
USA, 2017, 8 h 50 min (Minutáž: 50–75 min)

Předloha:

Walter Isaacson (kniha)

Kamera:

Mathias Herndl

Hudba:

Lorne Balfe

Geoffrey Rush, Johnny Flynn, Samantha Colley, Michael McElhatton, Seth Gabel, Ralph Brown, Richard Topol, Jon Fletcher, Emily Watson, Sally Dexter (více)

Epizody(10)

Na motivy jedné z nejprodávanějších knih Waltera Isaacsona Einstein: jeho život a vesmír vznikl seriál Génius, který vypráví o tom, jak vynalézavý a nepoddajný patentový úředník, který zápolil s komplikovaným manželstvím, a který měl problém získat učitelské místo i doktorát, odhalil svou teorií relativity tajemství atomu a vesmíru. Vedle mimořádných vědeckých výsledků zachycuje snímek jeho buřičskou povahu, politický aktivismus, rodinný život a nestálé a složité osobní vztahy. (National Geographic)

Martina_K

Se zájmem jsem sledovala každý díl o životě a díle Alberta Einsteina. Pojetí seriálu, kdy se prolínaly různé životní epochy a velký prostor mělo názorné vysvětlení jeho teorií, mě moc bavilo. Seriál je celý velice dobrý a z posledního dílu jsem nadšená. Krásné rozloučení s neobyčejným vědcem a velmi lidským člověkem, kterému nebyly lhostejmé osudy lidí nespravedlivě trestaných, a také velkým bojovníkem proti zneužití vědy ve prospěch moci. Škoda, že seriál nebyl natočený v době, kdy jsem chodila do školy. ()

Fever

Tak nevtíravou kameramanskou práci a střih jsem u seriálu dlouho neviděl. Skvělé výkony a dialogy. Točit o někom takto "kamenném" chce odvahu. Jen mě občas rušily exteriéry natáčené v Praze, ale vydávané za jiná města. Vzhledem k tomu, že A.E. v Praze nějaký čas žil a pak ji opakovaně navštěvoval, mě třeba scény před Klementinem, vydávané za Vídeň, mátly, ale to není chyba tvůrců. ()

Medvid3k

BEZ SPOILERŮ - Velice povedený seriál, popisující životopis nejslavnějšího novodobého vědce, který mě svým příběhem dokázal dostat do kolenou. Zpracování scénáře a příběhu je velice povedený a bez chyb, ale kdybych měl být přeci jen rýpal, mohlo se více zapracovat na faktu, kdy se v různých časových období střídají herci... takže ve zkratce kdy v příběhu uplyne pouze pár let, hlavní postava vypadá o 20 let starší, což je škoda. Ve výsledku skvělý počin // Hodnocení - 9.5/10 ()