Génius - Einstein

(série)
Trailer 1
USA, 2017, 8 h 50 min (Minutáž: 50–75 min)

Předloha:

Walter Isaacson (kniha)

Mathias Herndl

Lorne Balfe

Geoffrey Rush, Johnny Flynn, Samantha Colley, Michael McElhatton, Seth Gabel, Ralph Brown, Richard Topol, Jon Fletcher, Emily Watson, Sally Dexter (více)

Epizody(10)

Na motivy jedné z nejprodávanějších knih Waltera Isaacsona Einstein: jeho život a vesmír vznikl seriál Génius, který vypráví o tom, jak vynalézavý a nepoddajný patentový úředník, který zápolil s komplikovaným manželstvím, a který měl problém získat učitelské místo i doktorát, odhalil svou teorií relativity tajemství atomu a vesmíru. Vedle mimořádných vědeckých výsledků zachycuje snímek jeho buřičskou povahu, politický aktivismus, rodinný život a nestálé a složité osobní vztahy. (National Geographic)

Trailer 1

P.J.2

Tak jsem byl díky tomuto seriálu dost obeznámen s Albertem Einsteinem. Jsem rád že takové dokumentární seriály vychází, člověk se dost vzdělá a má pocit že se nekoukal zbytečně. Mladé časy génia zabírají 7 z 10 dílů a je u nich i více hluchých míst ale zároveň ukazují Alberta ve světle, které mnoho z diváků pravděpodobně zaskočí. Abych pravdu řekl od 3tího dílu do 7 jsem hlavní postavu začal pomalu a nevratně nesnášet protože pokud byl seriál alespoň z poloviny pravdivý, pak jsem se nemohl ubránit pocitu, že tu sleduji životopis namyšleného děvkaře, myslícího jen sám na sebe. Od 7 dílu vše zachraňoval Geoffrey Rush a jeho stařecké časy, které já osobně shledávám nejzajímavějšími. Jinak rozhodně nadprůměrné zpracování, kterému pomohla naše domovina. ()

Cheeter

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jsem rád, že jsem se o seriálu dozvěděl, byla skvělá volba se na něj podívat. Mě osobně velmi moc dal. Navíc byl skvěle propracován, pomalu do nejmenšího detailu. Kostýmy a masky skvělé, Einstein stárne pomalu a ne skokově. Jeho život, jako látka, byl dobře vytěžen. Herecké výkony taky skvělé. Řada scén se natáčela u nás, to mi taky hodně přidá. Prostě ódy by se nechaly pět donekonečna. Je to jeden z těch seriálů, které musíte prožít a ne jenom vidět. ()

petrsv

Skvělá série o jednom z největších a opravdových géniů tohoto světa. Povedlo se zachycení doby, herecky je to skvěle obsazeno, vytknul bych někdy až příliš zaměření na drama a velký skok v podobě hlavní postavy během 4 let. Fatální chyba je výprava na Krym v létě (ano, opravdu v létě, kdy i na Krymu je skutečné léto) roku 1914. ()

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalitní životopisný seriál v němž byli vynikající jak Geoffrey Rush, tak Johnny Flynn. Točilo se u nás, což našince vždycky potěší a i tradičně vykulená, nemastná- neslaná Issová v roli Marie Curie-Skłodowské příjemně překvapila. Obsáhlé, zajímavé, s vysokou výpovědní hodnotou. Svérázný Albert Einstein byl nesmírně zajímavou osobností, o níž se muselo velmi dobře točit. Tvůrci se toho zhostili na výbornou. ()

tranquill

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tvá síla je ve Tvé představivosti..." Podrobný pohled na Einsteinův život, který potvrzoval jeho génia, se kterým je spojena neschopnost nornálního rodinného fungování, ale také jeho výsostnou nenávost k nacionalismu. Režie byla působivá i co se týče vizuálního zpracování. "Nejsem komunista, jsem internacionalista!" ()

• Člověk může dobře sledovat, kde všude v České republice byl seriál natáčen. Ve scéně, kde se Einsteinova rodina stěhuje z Mnichova je vidět radnice v Liberci, budova Univerzity v Heidelbergu, kde vyučuje profesor Lenard je ve skutečnosti Rudolfinum, lze tu i zahlédnout v pozadí obry Pražského hradu. Jako městečko Arau posloužil Loket. Jako místo berlínského obchodu s tabákem bylo užito pražského Senovážného náměstí. Lze zahlédnout i malostranský chrám sv. Mikuláše ve scéně, kde Einstein opouští rodinu v Miláně. (Cheeter)
  • Scéna se Synagogou v New Yorku se natáčela v Plzni. Scéna, kdy jdou ze svatby po chodech dolů, se natáčela v Plzeňském muzeu. (e_Fox)
  • Ve 42. minutě lze spatřit při pohřbu kapli sv. Maxmiliána ve Svatém Janu pod Skalou. (M.M.Mysak)