Legion

USA, (2017–2019), 24 h 19 min (Minutáž: 41–68 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Dan Stevens, Katie Aselton, Rachel Keller, Amber Midthunder, Aubrey Plaza, Jean Smart, Hamish Linklater, Mackenzie Gray, Bill Irwin, Scott Lawrence (více)

Série(3) / Epizody(27)

David Haller (Dan Stevens) alias Legion je mutant se schopnostmi mimo lidské chápání. Trpí řadou psychických poruch a má rozštěpenou osobnost. Každá jeho osobnost navíc ovládá jinou z jeho schopností. David se snaží udržet při smyslech, ale začíná z toho být unavený a když se to chystá vzdát, potká dívku svých snů. (Harroc)

HellsAngel

Najmä kvôli momentom, kedy Legion doslova prekypuje nespútanou kreativitou, ma nesmierne mrzí, že si odo mňa vo výsledku neodnáša lepšie hodnotenie. Aby som si ale dokázal tento seriál viac vychutnať, musel by som byť s jeho autormi na rovnakej vlne (alebo aspoň fičať na rovnakom matroši). Prvá séria ma zaujala svojou odvahou experimentovať s obrazovými metaforami, čo sa do príbehu o duševne chorom mutantovi náramne hodilo. Keď už nič iné, minimálne predposledná, skutočne fantastická epizóda mi ostane v pamäti ešte poriadne dlho. Je preto veľká škoda, že ďalšie dve série na to nedokázali nadviazať. Množstvo dejových liniek (najmä v sérii č. 2) bolo totiž buď zbytočných, prípadne nedostatočne ukončených/vysvetlených. Tvorcovia zároveň prestrelili únosnú mieru absurdity, takže to, čo pomerne slušne fungovalo v prvej sérii sa paradoxne stalo jedným z najväčších nedostatkov zvyšku seriálu. Legion rozhodne nerobí rovnomennému mutantovi zlé meno, na druhú stranu by ho ale mohol „predať“ divákom aj omnoho lepšie. ()

Franki69

Pětihvězdičková paráda..!! HBO po Watchmenech nabízí další originálně pojatou adaptaci komiksové látky. Halucinogenní, nesmírně vztahově složitou s opravdu mnoha mutanty, převážně pomalou a obrazově neskutečně dobře odvyprávěnou. Celej příběh je rozprostřen do tří seriálových řad s originálně pojatým feelingem 80. a 90. let. Zapomeňte na X-Meny, co prosvištěly kinama, tohle je psychedelická, pomalá horská dráha. Není pro každého, ale zaujatého diváka odmění nevšedním zážitkem. A skvělou muzikou, ať už složenou, nebo vybíranou. Je to za 100%. ()

argo.smile odpad!

Tak toto vôbec nie, aj keď mám rád ako herca Dana Stevensa. Ale v mojich skoro 37 rokoch mi to hlava, uši a duša nepobrala. ()

Predator77

1 Série: 60 Procent, 2 Série: 75 Procent, 3 Série: 70 Procent, Za mě je tenhle seriál něco opravdu nevídaného a neokoukaného, navíc rozhodně od něj nečekejte nějaký akční výplach ale spíš pomalou a psychologickou hru na kterou nemusí úplně každý přistoupit ale pokud vám nevadí trošku pomalejší přístup vyprávění tak si tenhle seriál i užijete, hlavní hrdina je celkem sympatak a člověk se do něj dokáže i vcítit, dále a i vedlejší postavy jsou pěkně prokreslené a dobře napsané tak že na herecké výkony si tady nejde stěžovat, poslední věc co musím ještě vypíchnout tak je opravdu pěkný vizuál a efekty které jsou na dobré úrovni a je radost se na to dívat hlavně je vidět i pěkná kreativita tvůrců kteří si s tím opravdu vyhrály jenom teda škoda že takových to seriálu nevzniká více :( ()

Dixie_Cara

Konečně seriál který se nebojí nabídnout odlišný pohled na superhdinu. Tenhle je temnější, šílenější a mnohem zábavnější. Super jsou všechny "artové" scény a kreativita nechybí ani u jednotlivých padouchů, což potvrzuje hlavně Aubrey Plaza, která je prostě geniální. 4 a 3/4 * ()

HMTD

Tenhle seriál by byl skvělí i kdyby se nesnažil být ve všem originální a neuvěřitelně hravý. Otázka je zda by byl bez těchto prvků lepší nebo horší. Aubrey Plaza je boží!!!! ()

Tranda

Legion mě nadchnul už od prvotního dílu. Pilot se mi velmi líbil, neboť takový mind-fuckový začátek seriálu jsem nikdy nezažil. Měl vše, co by měl komiksový seriál mít. Úžasné provedení, hudbu a hlavně postavy, které si oblíbíte na první pohled. (Ty schopnosti jsou prostě top). Vizuální efekty stály za prd, ale co se dá očekávat od komiksového seriálu. Legion nelze hodnotit po epizodách, protože většina dílů byla vynikající a zbytek byl spíše seznamovací a bez akce a napětí. Nečekal jsem, že u takového seriálu skončí série cliffhangrem. I přes malé nedostatky je to pro mě jedna z nejlepších novinek tohoto roku a velmi se těším na 2. sérii. Pro mě za 85% ()

AmunRa

V první řadě: Text v Obsahu CSFD je blábol, ve které je pravdivé je to, že hlavní hrdina je mutant a dlouhodobě se léčí na psychiatrii. Pokud svět nevěří na mutanty a schopnosti se u hlavního hrdiny objevují jen střídmě a nahodile, tak musel zákonitě skončit s diagnózou vážné psychické poruchy. Seriál má dvě linky - první popisuje hrdinův vnitřní boj o zachování příčetnosti a pochopení vlastních možností a nebezpečí, druhá spočívá v boji s vládou, která se mutantů bojí a chce je ovládnout nebo zlikvidovat. První linka je natočená vyloženě psychedelicky se spoustou odkazů na hippie kulturu 60. let, druhá je akční a dodává seriálu šmrnc a spád, takže si na své příjdou mulovníci artových snímků i akčně naladění fandové x-men. Vizuálně je seriál vysoko nad průměrem a používá neobvyklé a dlouho neviděné postupy. Časově je seriál zasazen do nespecikované nedávné minulosti před masivním rozmachem osobních počítačů, mobilních technologií a politické korektnosti. Obsazení je výborné - Dan Stevens je v titulní roli výborný a vyniká i Aubrey Plaza v jedné z důležitých rolí. Celkově jde o velmi zvláštní seriál, který rozhodně není typickou vykrádačkou x-menů, ale spíše mixem x-men, Exorcisty a LSD halucinace. Nesedne jistě každému, ale vysoké hodnocení si zaslouží. ()

Vive

Dúfal som, že seriál s hodnotením 8.7 na imdb bude mať štipku rozumu a nevykreslí psychiatriu ako typický blázinec, aký vidíme v iných nereálnych filmoch/seriáloch, ale evidentne som bol naivný. Extrémne ma to uráža... a to nehovorím a iných nelogickostiach, ktoré v seriáli boli len pre efekt a komerčnosť. Videl som prvé dve epizody, ďalej nehodlám, lebo mi je Legion úplne nesympatický seriál. ()

Mejkby

Začátek X-men, ale co se dělo dál? To se nedá vyjádřit slovy. Někde jsem tu četl výraz co to nejlíp vystihuje: Mind-fuck. Solidní úlet do poslední vteřiny. ()

WugWugs

Superschopnosti nie sú sci-fi, ani keď ich zaobalíte do mutácií. Je to to isté, ako nasadiť si Jeden prsteň alebo ukazovať čarovnou paličkou. Legion je moderné fantasy, temnejší X-meni, vyčačkanejší do celkom iných/psychedelických rozmerov, ako sme pri týchto komixových látkach zvyknutí. Viac ako spomínaný Lynch, je tu cítiť Terry Gilliam a gilliamovská paranoidná atmosféra, celkom podarená. Občasný (samoúčelný) nadbytočný bordel by sa dal prečistiť, ale za neobyčajnosť a štýlovosť si zaslúži mierne nadhodnotenie. 4.5 ()

dlouheBidlo

Je to zajímavé, je to neotřelé a je to tak zvláštní až je to skvělé. Vymyká se běžným klišé, takže při sledování objevujete věci. Něco se povedlo něco ne. Svou zvláštností zanechává hluboký dojem. Některé kombinace hudby, kamery a scény, i když jsou složené z laciných prvků, dávají dohromady úžasnou kvalitu. Třeba souboj dvou psycho xmenů v posledním díle druhé série je mimořádné umělecké dílo, které baví hudbou, scénou i střihem, pustil jsem si mnohokrát.  Herci mají charisma. Všichni. Hlavní hrdina je dobrý, záporák Farouk je ještě lepší. Ženské parádní. Rachel Keller moc milá. Aubrey Plaza parádně cáklá a v některých scénách i sexy. Třetí série mne bohužel zklamala. Námět dobrý, závěr dobrý, ale mají toho málo. Klidně se dalo zmáčknout do dvou maximálně třech dílů, které by aspoň měly spád. Natáhli to do nekonečné nudy. Velká škoda. Skoro bych doporučil zakončit druhou séríí a nechat v sobě ten dobrý dojem. Třetí sérii raději ani nezahrnuju do hodnocení, musel bych stáhnout na tři hvězdy. ()

BranuliQ

Komiksový seriál podaný úplne inak. A podaný je výborne! Legion je vec, ktorú je najprv potrebné vstrebať a naladiť sa na tú správnu notu. Scenár totiž nie je vôbec jednoduchý a veľmi často skáče medzi absurditou a originalitou, pričom aj tie absurdné scény sú podané viac-menej originálne. Už len scéna a lá nemý film z predposledného dielu je to najabsurdnejšie, no zároveň najgeniálnejšie čo som v poslednej dobe videl. Niektoré momenty však boli až príliš pritiahnuté za vlasy a aj keď je to už akoby súčasťou tohto seriálu, je to predsa len niekedy až moc. Problém však je najmä v tom, že práve tieto momenty robia tento seriál tak jedinečným. 1. SÉRIA: 80% Druhá séria tou absurditou nešetrí už vôbec, práve naopak. No tentokrát jej bolo až priveľa a mnohokrát som sa bohužiaľ strácal a nudil. Nechcem tvrdiť, že seriál prestal dávať zmysel, to určite nie, opäť sa nájdu chytré a originálne scenáristické berličky, avšak ohúriť ma sa Hawleymu už nepodarilo. Škoda. Keď tretia séria nepríde so zaujímavejšou premisou, spokojný veru nebudem. 2. SÉRIA: 65% ()

Kacaba4

První díly mne nadchly, bylo to napínavé, zajímavé. Přibližně od poloviny mi začaly být hlavní postavy krajně nesympatické a děj prostě děsně nepravděpodobný, neuvěřitelný, prostě divný. Dokoukala jsem a dvojku si asi nechám ujít. ()

mad.dog

Schizofrenní, šílený, velmi nevyrovnaný seriál, který těží ze skvělého výkonu Dana Stevense a z tvůrčích nápadů hodně odvázanýho týmu. Těším se na druhou sérii. ()

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

17.07.2018

Známý komiks Y: Poslední z mužů vyprávějící o apokalyptickém světě, kde v jeden moment s výjimkou hlavní postavy zemřeli všichni savci s chromozomem Y, se v Hollywoodu pokoušeli adaptovat už delší… (více)

Režisér Atlanty a temné sci-fi

Režisér Atlanty a temné sci-fi

15.06.2018

Režisér klipu This is America a několika epizod seriálu Atlanta Hiro Murai se chystá na svůj filmový debut. Tím by mělo být temné sci-fi Man Alive podle scénáře Davida Roberta Mitchella (Neutečeš).… (více)

Doctor Doom bude mít vlastní film?

Doctor Doom bude mít vlastní film?

21.07.2017

Hollywoodská studia se momentálně snaží vyždímat comicsové značky na maximum. Místo klasických filmů se slavnými hrdiny se proto uhýbá i k těm méně známým a sem tam dojde i na záporáky. Loni dostali… (více)