poster

Legion (TV seriál)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017–2019, 24 h 19 min (Minutáž: 41–68 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Dan Stevens, Katie Aselton, Rachel Keller, Amber Midthunder, Aubrey Plaza, Jean Smart, Hamish Linklater, Mackenzie Gray, Bill Irwin, Scott Lawrence, Jeremie Harris, David Selby, Eddie Jemison, Kirby Morrow, Jemaine Clement, David Ferry, Quinton Boisclair, Luke Roessler, Paul Belsito, Sharlene Royer, Keir O'Donnell, Camille Mitchell, Christine Horne, Caitlin Leahy, Rachael Markarian, Navid Negahban, Jelly Howie, Christine Horn, Jon Hamm (vyp.), Jasmine Jessica Anthony, Reatha Grey, Emily Ozrey, Lily Rabe, Dave Baez, Emily Hoffman, Ryan Caldwell, Lavelle Roby, Molly Hagan, Seamus Dever, Alexander Leeb, Hank Chen, Valentina Izumi, Jaclyn Hales, Alex Knight, June B. Wilde, Matt Hamilton, Tisha French, Annie Gonzalez, Karibel Rodriguez, Nathan Hurd, Violet Hicks, Christian Convery, Maddie Phillips, Rachele Schank, Megan Hensley, Lauren Shaw, Lauren Tsai, Harry Lloyd, Stephanie Corneliussen, Time Winters, Stefanie Estes, Jason Mantzoukas, Biff Yeager, Stefanée Martin, Marikah Cunningham
(další profese)

Externí recenze k TV seriálu (7)

 • Comixzone.cz ****

  "Zatím je to lehce infantilní a schizofrenní podívaná, která nejspíše funguje tak, jak si produkce přála. Škoda jen té úvodní nudy a pak poslední pětiminutovky, která přinesla efekty odporně zpracovanou mutantí přestřelku. Jinak to zatím ale dobře doplňuje mutantí svět, který už nutně potřeboval…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) *****

  "Totální haluz, která není pro každého a možná je až příliš složitá, ale určitě byste jí měli dát šanci - obzvlášť pokud máte v seriálové tvorbě rádi invenčnější pojetí a současně máte rádi komiksy - nebo spíš mutanty. Po všech stránkách jedinečné, našlapané a výjimečné, propracované scenáristicky,…" (více)

 • Obrazor.cz (Filip Šula) *****

  "Na jedné straně je seriál svěží svou mnohovstevnatostí a interpretační otevřeností, na druhou stranu přináší do superhrdinského žánru to, co jsme před necelými dvěma dekádami milovali na jeho mateřských X-Menech – alegorickou rovinu, hluboké postavy a popření toho, co charakterizuje současný…" (více)

 • Chapter 1 (S01E01)

  TVrecenze.cz (Jan Lysý) ****

  "Velmi zvláštní podívaná. Místy je to temné, místy vtipné a místy silně bizarní. Ale ač to zní jako když mutantní pejsek s kočičkou vařili dort, tak to prostě dohromady funguje. Snad jen tempo by mohlo být svižnější." (více)

 • Chapter 2 (S01E02)

  Vecnykritik.cz (Ivo Bednář) ****

  "Druhá epizoda se na chvíli zastavuje a dělá přesně to, čeho se nám v pilotním díle nedostalo – poměrně zdlouhavého vysvětlování minulosti i schopností hlavního hrdiny. Celé je to tak mnohem srozumitelnější, ale zároveň méně význačné, originální a stylisticky zajímavé. Stále je to sice kvalitka,…" (více)

 • Chapter 1 (S01E01)

  Vecnykritik.cz (Ivo Bednář) *****

  "Hodně stylová a strukturou poměrně komplexní epizoda, která kromě zajímavých postav a psychedelických scén nabízí poutavou zápletku, která se už teď stačí o notný kus dopředu. Prostě po všech stránkách povedený pilot, který snad trpí snad jen tím, jak složitý vlastně je. I když na druhou stranu –…" (více)

 • Chapter 3 (S01E03)

  Vecnykritik.cz (Ivo Bednář) ****

  "Oproti předchozí epizodě posun nahoru. Stále se do velké míry vysvětlují složité schopnosti jednotlivých postav a děj se odehrává v jednom prostředí. Nicméně se ke slovu dostanou i hororově laděné a řádně zmatečné flashbacky. Třetí epizodě se daří těžit ze zajímavé premisy seriálu a zdatně láká na…" (více)