Hlavní postavou napínavého příběhu je milionář Tom Mullen, majitel jedné z nejúspěšnějších soukromých leteckých společností. V obchodě sice dokáže hrát tvrdě, ale v soukromí je to obětavý manžel a milující otec malého Seana. Jeho syn je jednoho dne unesen. Pokud Tom do osmačtyřiceti hodin nezaplatí dva miliony výkupného, zemře. Zoufalí rodiče se okamžitě spojí s FBI. Tom zpočátku agentům důvěřuje, když předání peněz jejich vinou skončí krachem, rozhodne se jednat na vlastní pěst. Zejména když si uvědomí, že únosci vůbec nemají v úmyslu chlapce propustit. K překvapení FBI i své ženy se Tom rozjede s penězi do nejbližší televizní stanice a tam před celým národem prohlásí, že je únoscům nedá, ale nabídne je jako odměnu tomu, kdo pomůže únosce dopadnout. Riskantní hra se Tomovi nakonec vyplatí, protože se mu podařilo obrátit únosce proti sobě. Závěrečný střet je soubojem nervů mezi Tomem a rafinovaným, vysoce inteligentním šéfem bandy. (TV Nova)

majo25

S odstupom rokov som si dal repete a bol som milo prekvapený, ako je téma únosu nielen dobre spracovaná, ale aj pútavo natočená. Napriek nie rýchlemu tempu a menšiemu počtu akcie som sa na hodiny nepozrel ani raz a to je čo povedať. Preto zvyšujem o 1 hviezdu nahor. 90. roky, Sinise, fajnová zápletka, ale aj Gibson proste nesklamali. Aj keď samozrejme, viac akcie by bodlo a tiež, že dnes už je človek navyknutý sledovať viac než len čiernobiely pohľad. ()

Columbus

Tak tohle je nejslabsi unosovy film co jsem videl. Tady nikdo nehraje, Sinise je se svyma dvema zkrivenyma xichtama davno odepsanej. Bleeeee :( ()

matezzz

Velmi dobrý výkon Mela Gibsona. To, jak bořil pravidla a jednal podle sebe v tak těžké situaci, je pozoruhodné! (samozřejmě díky scénáři)... ()

Jizni Tlapa

Solidně gradující atmosféra, podpořená věrohodně truchlícím Gibsonem a perfektními dějovými zvraty..dvě výtky a sice stopáž na hraně a závěrečné rozuzlení mohlo být dotaženější... ()

lennyd

Majitel letecké společnosti, miliardář Tom Mullen, je trnem v oku mnoha lidem. A tak se není čemu divit, když se jeho rodina stane terčem útoku - jejich malý syn Sean je unesen vyděrači, kteří požadují dva milióny dolarů. Když ale FBI pokazí předávku peněz únoscům, rozhdone se Tom Mullen vzít spravedlnost do svých rukou - nejenže odmítne zaplatit, ale na hlavu únosce vypíše velkou odměnu. Kdo má silnější nervy, dokáže se Tom Mullen podívat světu do očí jestliže mu syna zabijí, nebo velká odměna způsobí rozkol v řadách únosců ? ... Ve většině filmů, kde hraje hlavní (nebo jakoukoliv) roli Mel Gibson, tak mezi ostatními herecky vyčnívá - a čekal jsem, že tento film nebude vyjímkou. Ale i velký Mel se musí sklonit před dokonale dokonalým Gary Sinisem. Herecký koncert, který oba rozehrávají je naprosto skvělý, a závěr filmu (rozhovor obou hrdinů, kdy jeden už ví a druhý ví, že ten první ví) je výborný. Ron Howard prostě ví, co mají diváci rádi... ()

honz

Poprvé jsem film viděl teprve před pár dny v televizi. Dá se říct fádní téma, ale docela zajímě zpracované, nechybělo ani napětí, zvláště ve druhé polovině filmu. Mel Gibson jako herec byl určitě lepší, než třeba ve Statečném srdci či Patriotovi, ale přeci jen už to není ten Gibson, co býval například ve filmech jako Gallipoli, Bounty nebo Řeka. ()

JohnSmith

Chvílemi velice svižný a jindy zase roztahaný. Gibson nepředvádí nic zajímavého, Sinise je celkem zajímavý.Vypadá to,jako by Howard nebyl ve své kůži. ()

Master19

Kvalitní a poctivý devadesátkový thriller s příšerně upjatým Gibsonem. V jednoduchosti je krása a tady se mi té jednoduchosti častokráte nedostávalo. ()

ABCD Marta

Má to s realitou hovno co společné a pochybuji, že by se kdokoli únoscům postavil jako Tom Mullen, ale vpravdě hlásím, že to mne netíží, neb zřel jsem film zábavný, pohybuje se v nadprůměrné hranici hodnotící škály, s vynikajícím Garym Sinisem. ()

Kosmik 1

Jedním slovem - překvapení. Nečekal jsem mnoho, dostalo se mi hodně. Parádní kriminálka a já si matně vzpomínám, že jsem ji kdysi viděl. Některé scény jsem si vybavoval, ale o to víc mě film fascinoval, protože jsem si vzpomínal jen útržkovitě a vůbec jsem tak netušil, jak se vše vyvine. Závěr mě dostal. 80% ()

ghatos

Gary Sinise je důstojným protihráčem. Thriller klasického střihu, kde je M. Gibson jako ryba ve vodě. 75%. ()

Autogram

Sledujem, sledujem, ale nič výnimočné som za celý čas na filme nenašiel. Možno aj preto, že Mela Gibsona nepreferujem a tak mám na filmy s ním priveľké nároky. ()

Narcis

Excelentní film se slušnou kamerou a vynikajícími hereckými výkony - padouch Jimmy Shaker (Garry Sinise) byl opravdu skvěle zahraný. Mel Gibson a Rene Russo opět předvedli solidní výkony. Film mě opravdu udržel v napětí od po celou dobu. Znovukoukatelnost je možná ba nevyhnutelná. ()

Borat

Mel Gibson se pustil do trochu jinačí role, než jsme u něj zvyklý. Do role tatínka, který bojuje s vyděračem o svého syna pomocí telefonu. Film má spád. Karta se každou chvílí obrací na jinou stranu. Skvěle zahraní rodičové Gibson+Russo a celkem dobře vypadající hlavní vyděrač v roli Garyho Sinise. Celkem příjemná akční podíváná s trocha nervy navíc (hlavně na konci:)). |75%| ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob