Co je to za soudní systém, kde kriminálníci zůstávají na svobodě? Mladý právník Arthur Kirkland (Al Pacino) se ptá, zda vůbec existuje SPRAVEDLNOST. Arthur je upřímný, idealistický právník, který se najednou dostává pod tlak, když má obhajovat významného soudce (John Forsythe). Ten je obviněn ze zbití a znásilnění mladé dívky. Arthur ví, že je vinen! Když dojde k soudnímu líčení, Arthur si musí vybrat mezi kariérou a ctí. Závěr soudního líčení je explozivní a nezapomenutelný. (oficiální text distributora)

kacirek_

Jako právník jsem byla zvědavá na film z právnického prostředí, a hle zde je pěkně vylíčeno, proč jsem nikdy nechtěla a nikdy nebudu dělat advokáta. Al Pacino mě dostal, úplně splynul s Arthurem a vznikla z toho one man show, jeho závěrečná řeč je výborná. Vůbec mi nevadily vtipné momenty a soudce se sebevražednými sklony mě prostě bavil. Bohužel, jak již víme, tak právo a spravedlnost nejdou vždycky ruku v ruce... ()

Kirman

Jak zpívá James z Metallicy "Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone", ale zpět k filmu. Můj oblíbený herec, blízká tématiky. Ač se film odehrává, podle mě, na malém prostoru, tak jsem se nenudil, protože mě film nutil přemýšlet - a to i po jeho skončení. ()

strikeman

Velmi kritický exkurz do systému amerického soudnictví v čele s jako vždy výborným Pacinem. Dnes už se na podobné snímky do kina nechodí a vlastně se pro velké plátno ani netočí. Není to škoda? 90% ()

BOURQUE

Takmer dokonale natočené, z hereckej stránky ďalší nekompromisne geniálny výkon od Al Pacina. Jeho „záverečné slovo“ je parádny a finálna scéna na chodníku je dokonalou bodkou na záver celého príbehu/filmu. PS: J. Warden podal taktiež parádny výkon – scénu na toaletu s puškou ani nedokážem popísať. Osobné hodnotenie: 88% (****) ()

agassi68

Al Pacino to drží nad vodou. Schválne si tam skúste dosadiť nejaké menej známe meno a celý film pôjde do sra.iek. ()

Evander

...And Justice for All je výborným, ale dosti netradičním soudním dramatem. Jako jedno z mála soudních dramat má schopnost diváka i rozesmát, a to přesto, že pointa filmu je vážná. Po celé téměř dvě hodiny filmu jsem se skvěle bavil, výkon Al Pacina je famózní a velmi se mi líbily i postavy ve vedlejších rolích, stejně tak jako celý příběh včetně postranních linií. Skvělá podívaná! 87% ()

lemonova

Film dotiahnutý až na hranicu absurdnej grotesky. Absolútny výsmech našej ľudskej "spravodlivosti" výborne vystihuje posledná scéna filmu s rezignovaným Al Pacinom sediacim na schodoch. Ak niekedy niektorý film dokonale odhalil trpké zákulisie justície, tak je to práve tento. ()

MickeyStuma

Právo a spravedlnost? Jistě. Od toho je tu přece zákon. Ale zákon není systém. A když je zákon založen na základě systému, to se začnou dít hodně absurdní věci. A právě o tom je tento film, v němž Al Pacino opět podává mimořádný výkon. Základem všeho je dobře napsaný scénář, neopomíjející ani psychologický stav věcí, v němž se Al Pacino bez problémů orientuje a vytváří napětí i na místech, kde by to nikdo nečekal. Dějově vyzdvihuje dva soudní případy, které spolu sice nesouvisí, ale v jádru věci jsou z hlediska práva a spravedlnosti morálně stejné, ale podle systému jsou zde stále rozdílné právní pohledy. Na jedné straně obžalovaný soudce, již pevný v kramflecích, a na druhé straně vyděšený transvestita. V obou případech jde o sexuální delikt. Pomalu narůstající právní nesrovnalosti v obou případech rozjíždějí právní dobrodružství líčené jako něco na způsob soudní pohádky, ale coby kritika systému je to přímý úder na solar. ... a spravedlnost pro všechny. Film je třeba vidět už jen kvůli závěrečnému a především šokujícímu proslovu obhájce, který právě mistrovsky přednesl Al Pacino. Najde se vůbec někdo, kdo by takovou atmosféru na samém konci necítil stejně? ()

Gabretta

Al Pacino jako ztělesnění spravedlnosti předvádí dobrý výkon. Vrchol celého filmu na sebe nechal dlouho čekat, ale stál za to - úvodní řeč Arthura Kirklanda v soudní síni vyvolává až mrazení v zádech, neuvěřitelné provedení! ()

Jeand´Boa

Může se člověk vůbec spravedlnosti dovolat, nebo je i přidělování "spravedlnosti" jen dalším prostorem pro uplatnění svěřené moci...zákulisní kolotoč systému, ve kterém jde o mnohé, mnohdy až o samotné lidské bytí...právnický film, který se stupňuje a vrcholí pak ve svém závěru, kde hlavní protagonista křičí jasně dost. Jak je ale s jeho výkřikem naloženo dále? Těžko povědět... ()

Stíba

Hodně smíšené pocity. Co chce film říct je od první vteřiny, říká to naprosto jasně, krásně čitelně a ač to i dobře vyobrazuje, celkové zpracování mě úplně neuhranulo. Al Pacinova závěrečná řeč se sice hltá ale celkově tu z mého pohledu (ne svojí vinou) nezářil a ani nemohl tak jak je jeho standartem. Co filmu tedy nemůžu vzít je, že na konec sedmdesátých let (a na drama ze soudního prostředí!) v parádně rozjetém tempu strašně utekl a já ho slízl jako malinu ale to mi na plné hodnocení přijde jako málo a tak zůstávám u poctivě odvedených 4*. ()

tranquill

Ano, spravedlnost je někdy slepá, někdy si tak ani nemůže říkat a někdy je jí třeba vyjít vstříc! Skvělý výkon Al Pacina. ()

anitae

Dokonalý soudní systém asi nikde neexistuje, a mladý právník buď rychle ztratí ideály, nebo skončí v blázinci. Film byl na můj vkus moc dlouhý, zapamatovatelný je snad jen zločinec převlékající se za ženu. ()

IXOXI

...a spravedlnost pro všechny se zabývá vážným tématem spravedlnosti dosahované v soudní síni. Vážné téma se odehrává ve společnosti cvoků, kam spadají soudci, právníci a jiní pracovníci u soudu, byť pracují v pozadí. Označením cvoci jim dost možná i přidávám k dobru, neboť jít pro soudce, který si strká hlaveň brokovnice do pusy a snaží se zmáčknout spoušť, aby soudil významný případ, svého kolegy soudce... Pointa je zřejmá, ukázat špínu v americkém soudním systému, bohužel forma je natolik přehnaná, že působí spíše obráceně. Několik scén je zahráno příliš násilně, že mně ani nepřišly zajímavé a stejně to dopadlo s mnoha vtipy. Tvůrci tlačily příliš na pilu, kvůli čemuž jsem tento film nemohl brát vážně a většinu času jsem se nudil, vyšší hodnocení na ČSFD přikládám zejména obsazení Al Pacina a hodnocení uživatelů s hodně body, které si myslím, že hodně lidí jen okopírovalo... ()

Perr

Al Pacino hraje úžasně jako vždy, scénář je kvalitní a film má dobré tempo, prostě dobře strávené dvě hodiny. ()

Primavera

Komenár píšem pár hodín po hodnotení. Prečo? Musela som sa ubezpečiť, že to nenapíšem príliš ovplyvnená neuveriteľným prejavom Al Pacina na súde v závere filmu. Jeho prejav je geniálnym hereckým výkonom, kedy sa divák snaží podozrievať herca, že on toto nehrá, lebo toto musel herec zažiť, keďže to prežíva tak, že sa mu dá stopercentne veriť. Už sa nedá len tak vypnúť film a povedať si - bol to LEN film. TOTO je už o prežívaní REALITY. Áno, áno, súhlasím s ostatnými nadšencami. TOTO je dokonale UMENIE. ()

the.emef

Přiznám se, že se mi vůbec poprvé stalo, že jsem se přistihl, jak jindy neomylného Pacina podezírám z toho, že trochu přehrává (např. scéna ve vrtulníku), ale velice rychle mi to zase rozmluvil (např. při útoku kufříkem na kolgeovo auto) a nakonec mě stejně dostal. Finální scéna je prostě kulervoucí, o tom žádná, avšak k pátě hvězdě mi tam stejně něco chybělo. Nebo možná přebývalo. Těch nešťastných osudů bylo podle mě příliš a někdy se to hnalo drobátko do absurdna. ()

Drtic

Po pár letech se nám Al opet ukázal a byl to opet fantastický výkon. Scénar je taky skvelý z tohohle prostredí je to asi nejlepší film co sem videl. ()

Petulka88

Skvělý Al Pacino ve výborném dramatu o spravedlnosti, která není vždycky tak úplně slepá. Když už za nic jiného, za skvělý závěr si film 4 hvězdičky zaslouží. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison