Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

Ricky_CZ

Překvapení, které jsem už dlouho nezažil v takové síle! To, jak do sebe věci nakonec zapadnou, jak scénář bravurně tahá diváka za nos a eliminuje slabší kusy (viz. některé komentáře;)), to se jen tak nevidí. Teď mne může jen mrzet, že už to mám za sebou.. Samotné zpracování je taky na jedničku. Casting, atmosféra, hudba,.. 5* jako vyšitých. ()

Cement73

Videné komplet... Hrozne prekombinované, občas až do zúfalstva ma privádzalo porovnávanie kto je kto v rôznych časových líniách, ale nakoniec to posledný diel vysvetlil a dal celému seriálu zmysel. Asi by sa patrilo si to pozrieť znovu a vytešiť sa viac, ale na to asi už nebudem mať silu :) ()

BlackHood

Tohle a Stranger Things? Tohle? Stranger Things je oproti tomuhle sračka s příběhem, co by dokázalo vymyslet i pětileté děcko, ve Stranger Things už od začátku víte, co se děje, protože ta nejpravděpodobnější možnost je ta pravdivá. Oproti tomu v Dark je příběh zamotaný a ze začátku vůbec nevíte, co se vůbec děje a nemáte ani ponětí, jak to všechno dopadne. Každý díl odhaluje nové souvislosti a vše se zamotá ještě více. Každý záběr má tady svůj smysl. Vizuál je taky perfektní. Je to boží seriál. ()

JM87

Námětů jako tento začíná být spousta. Mizí dětska, všechno je nějak propletený atd atd... prostě se to chvílama může zdát jako Lost, It, Stranger Things atd atd... nicméně tohle je natočený v německu, má to patřičnej středoevropskej nádech a líbí se mi to. Prostě máte trochu pocit, že se Vám to děje za barákem. Navíc výběr herců byl taky zajímavej a celá ta depresivní atmosféra typu The Road je taky dobrá. Plus soundtrack. ()

WinstonS

"Otázka není jak, ale kdy..." NE-SKU-TEČ-NÉ! Slovo "mysteriózní!" dostalo díky Dark novou dimenzi. Sice vám zaručuji, že ze všech postav, jejich různých představitelů a časového prolínání budete mít časem neskutečný zmatek, ale obrovská pozornost a trpělivost za to stojí. Němci tyhle hutné psychologické sondy do maloměstského prostředí se všemi jeho neduhy, tajemstvími a trpkými křivdami umí jako málokdo. Úplně jsem se tetelil blahem, když přišla řeč na klasickou německou filozofii, Einsteina - a body navíc za Kreator a "Pleasure to Kill"! :-) ()

Haniczka

Po třetí sérii - ****. Mínus - cpaní amerických písniček do všeho živého i mrtvého...namísto pěkného původního soundtracku. ()

poet

Taký mix Pustiny a Donnieho Darka. Celkom slušný rozjazd aj zaujímavé postavy len ku koncu som sa už v tých časových pasmach začínal strácať. ()

LachtanShows

DOKONČENO. Těžko by to ještě pouhé tři roky nazpět mohl kdokoli prohlásit, že jedním z nejpoutavějších seriálových výplodů dekády se stane zrovna kousek z německé produkce. A minimálně v mých očích se tahle nenadálá pecka za svých 26 epizod vydrápala až k postu vůbec nejlepšího seriálu, se kterým jsem prozatím měl tu čest. Geniální neotřepaná zápletka, děsivě mrazivá atmosféra a ukrutně chytlavý soundtrack. Faktory, které z Darku udělaly nečekaný fenomén! ()

Anakinekcz

Serial Dark na me neustale vyskakoval v seznamu doporucenych “topek” Netflixu. A zprvu se opravdu zdalo ze serial vybocuje z prumeru a ze opravdu dokaze zaujmout. Prvni serie byla skvela posloupnost udalosti davala smysl a Tak jsem se tesil na serii druhou. Zde vsak jiz dochazi (aspon v mych ocich) k postupne deformaci serialu, dej se zacina zamotavat a nelogicke rozuzleni jiz tak zamotanych situaci casto postrada logiku. Dale se dle meho v tento moment do toho zacinaji zamotavat sami scenariste. To vsak jeste nic neni... pockejte si na treti serii ve ktere se snad uz nevyzna vubec nikdo. Pote co vlastni dcera porodi svou matku a podobne nesmysli se zacinaji objevovat casteji a casteji Tak clovek uz jen doufa ze to bude mit brzky konec a my se nedockame dalsi serie. ()

rotel

Prvé dve série - veľmi fajn, no tretia... úplný mišmaš som mal, že kto je kto. Napriek tomu dávam 4* . ()

winetach

Čím viac nad týmto seriálom rozmýšľam, tým viac mi dáva zmysel a potvrdzuje to, že je to jeden z najzaujímavejších diel súčasnej seriálovej tvorby. PROSÍM všetkých, ktorí hodnotia seriály na základe pár častí, nech to prehodnotia... ()

Muel

| Netflix | Seriál, ktorý sa začne tým, že sa stratí dieťa. Napokon sa vyvinie do úplne iných sfér, ku koncu sa riešia priam "existenčné" veci (doslova) a ja som to hltal s otvorenou hubou. Hudba prekrásna, atmosférická, cast obsadený priam na mieru, ta podoba hercov je neskutočná. Po prvej sérii mi to prišlo ako super mysteriózna dráma, nič viac, ale plnej kvality a premyslenosti príbehu som sa dočkal až v tretej, záverečnej sérii. Všetko do seba dokonale zapadlo. Zvraty výborné, ale bál som sa, či sa to tvorcom nerozpadne pod rukami. Našťastie to ukončili najlepšie, ako mohli. Majstrovské dielo. | Hodnotenie: 10/10 | ()

waits

První řada aspiruje na maximum, pravda, s přivřenýma očima. I s případným dabingem je rozpoznatelné, že nejde o zámořskou produkci, nekoná se ono samozřejmé vtáhnutí do děje a gradace u emotivních momentů, na druhou stranu se ani nedočkáme se jisté, mnohdy otravné, okázalosti, atmosféra je zas pro jednou příjemně evropská. Velmi výrazná je hudba Bena Frosta a hlavně temné a přitom eterické skladby (několikrát použití Apparat- Goodbye, Mire Kay- Bay, Chris Killion-When I was Done Dying, Agnes Obel-Broken Sheep nebo industriálnější Cochleam-French Coq). I přes jistou nepřehlednost v postavách (to aby si člověk kreslil graf jak z Katovny:)) je celá první serie mysteriozní, zajímavou a osobitou podívanou. ()

sedlo03

Taky jsem měl období, kdy jsem tak tápal, že jsem si říkal, že to možná nemá cenu. Vydržel jsem a vyklubal se z toho asi nejlepší seriál Netflixu. ()

Gulde

(MOŽNÉ SPOILERY) ...postavit seriál na tom, že si vlastně týpek a frajerka chtějí užít incestu, a to času a světu navzdory, to chce velký koule. První série byla parádní a skvěle pracovala s divákovou touhou po neznámu a tajemnu. Druhá série děj rozvinula docela dobrým směrem a kvalitu si veskrze udržela. Třetí série mě zprvu zklamala a místy i znechutila. Už mne ty přemoudřelé, tupě zíravé dialogy vyloženě unavovaly, nehledě na to, že děj dosáhl takové úrovně zamotanosti, že pokud jsem u prvních dvou sérií tápal, tady už jsem byl prakticky ztracen. Naštěstí poslední dva díly mi ten seriál zase vytáhly z marastu, zakončené finálovou epizodou v podobě velkého rozuzlení, které mi dodalo jakýsi pocit pochopení a zadostiučinění. Velice dobrý seriál, ale už bych další pokračování asi nesnesl. ()

Flopik

Po prvej sérii mám viac otázok ako odpovedí. Seriál rozhodne originálny a patrí k tým, kde treba dávať neustále pozor. Herci  skvelí, prostredie a atmosféra výborné. Ťažko komentovať príbeh , lebo ako som spomínal ten je viac zamotaný ako bol na začiatku. To je však len dobre a som zvedavý, čo tvorcovia vymysleli a kam to bude smerovať. Zatiaľ za 4*. ()

Tochal

Skvělej soundtrack, většinou to i skvěle vypadá, herci v pohodě, ale pod tím vším je to vlastně velmi žánrovka, scénáristova rádoby přechytračená onanie, která navíc se navíc bere vážně až to bolí. Celá tajuplnost seriálu, která diváka nutí přece jenom koukat dál a nakonec to i se sebezapřením dokoukat, je vybudována především zmatečností, záměrným zatajováním, hrou na efekt. Fanoušci seriálu mi nadšeně vyprávěli, jak na poslední dva díly budu koukat s otevřenými ústy a divit se, jak dokonale a logicky tvůrci rozpletly všechny uzly. No, ani ne. Místo wow effectu jen nejistě krčím rameny.  Ale teda abych nebyl jenom zlý, první série mi přišla i přes tyto všechny výtky vlastně docela zábavná. Druhá jede na přetaženej setrvačník a o třetí škoda mluvit, to je defince dosebezahleděnosti. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě