Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

OrtonJaime

Na tomhle seriálu zbožňuju jeho pomalé tempo, vleče se a pak najednou zčistajasna přijde nějaká rána. A také absolutní klid Martyho Byrda (Jason Bateman), v absolutně nezávidihodných situacích. "Oukej" ()

hufnagel

Celkom milé prekvapenie.Jason Bateman so svojou minimalistickou mimikou,kontra rodina a mexický kartel,snáď to bude pokračovať.Výtka k tomu vysvetleniu začiatku biznisu až v 8.dieli,prečo? ()

v.indruchova

Vážně by mě zajímalo v čem je tak pro mnohé seriál přitažlivý. Jen chlápek co dělá špatné věci dostává co si zasloužil, do toho tahá svou rodinu. Často se všichni z rodiny i mimo ni hádají a chovají se histericky. Hlavně Dcera a matka, což mě fakt točilo. Týpkovi to myslí a snaží se s toho všeho vybruslit. End. :) Podobné zmíněnému Breaking B.? proč fandit zlounům aby profitovali z drog? ()

jackalsc

Seriál co se snaží kopírovat Breaking Bad ale selhává ve většině věcí. Naprosto šílená stopáž k tak naprosto chudému scénáři. Většinu času se každý plácá jak ryba na suchu. Je to nudné, skoro furt se nic neděje. Máme tu plno nelogických kiksů. Určitě by jste hned vašim dětem řekli že děláte v nelegálním byznysu. Děti jsou přece naprosto důvěryhodný stvoření, která nemají potřebu vykládat tajemství. Určitě by si dítě mohlo dovolit koupit pušku za několik tisíc dolarů. Určitě by někdo rozmlátil svůj bejvák kvůli jednomu pracovnímu neúspěchu. Laura Linney to herecky většinu času naprosto nezvládá a stává se z ní naprosto otravný, uřvaný a falešný charakter, který se tváří jak má všechno v malíku. K tomu přidáme naprosto nevhodnou gay složku s agentem a neandrtálcem. Rodinu která žije na druhém konci světa z kořínků a mají se dobře. Prodavače kterému dělá radost prodat pušku očividnému dementovi. Děti které podporují konání svých rodičů. Ano zapřáhněme své děti k úschově našich 50 milionu dolarů, dětem se přece bude líbít být součástí tohoto byznysu. Scéna kdy kluk míří svou puškou na svou rodinu se dá přece naprosto vysvětlit, když po deseti sekundách se za rodinou objeví zabiják. Kluk přece čekal na zabijáka, že? Holka která se zčista jasna rozhodne pro útěk do starého města. Asi plánovala bydlet pod mostem? Týpek co si necháva lízat své burákově natřené nohy od psa, protože to přece musí být divácky atraktivní, že? Rednecks kterým je vlastně jedno, že právě sejmuli pár vysoce postavených lidí z kartelu kvůli ničemu. Přece se nějaká farma ubrání proti nájezdu nějakých kočovných mexičanů, že? Dlouho jsem neviděl tak špatně zkopírovanou salvu klišé do jednoho balení, to musím uznat. První série mi naprosto stačila, druhou sérii si nechám na horší časy, kdy tak nějak zapomenu jak vypadá klišé. ()

oiuoiu

První sérii jsem zhltla jedním dechem, ale ve druhé byli postavy tak nějak nenápaditě, bezúčelně mučeny - tak jsem jim přála, aby raději už umřely. Třetí si nedám. ()

zodiak217

Dlho som sa tomuto seriálu bránil lebo som si podľa uputaviek hovoril, že to má čas, to má čas, tento seriál vyžaduje sústredenie, no ale prišla corona kríza a čas sa zrazu našiel. A rozhodne neľutujem. Dejová prepracovanost kedy človek nevie predpokladať ďalší vývoj. Hneď po prvej sérii som pochopil, že ktokoľvek môže zomrieť a čokoľvek sa môže stať. Každý môže hrať aj na viac strán a nikdy neviete, kto zradí a kto sa tak len tvári. Je to cele tak zamotane do tej mafiánskej atmosféry, že vidíme len časť celého toho procesu prania peňazí a kartelu. Veľmi sa mi páči charakterovy vývoj postáv ako nám seriál postupne odkrýva správanie postáv pod tlakom v náročných a stresujucich situáciách v com vyniká postava Ruth. Ta herečka to hra tak dobre, že divák ma možnosť vidieť celú škálu emócií od plaču, frustrácie, hnevu a celé zaoblené v jej flegmatickom sarkazme. Výborná postava. Seriálu prospieva aj príchod a odchod jednotlivých postáv. Naozaj výborný seriál. Možno to nie je oddychovka pri ktorej nemusíte rozmýšľať, ale vie vás pekne vtiahnuť do deja a to mam rad. A aby som nezabudol podotknúť chválim výber hercov. Inak by som ani tomuto seriálu nedával šancu. ()

Perunwit

Kvalitně natočený, místy dobré nápady. Jinak? Návyková sračka, plná uřvanejch, ulhanejch a místy neuvěřitelnejch šmejdů. Slizoun vedle zmrda, zmrd vedle slizouna.. jen tamhle vzadu jsou dva zmrdi vedle sebe. Nakonec mě už potěšila jen Brujeria v S03E04. Díl od dílu se mi to ale příčí víc a víc. Postavy křiví ksichty v dramatickém přehrávání, řvou po sobě, jak dementi a slzy tečou proudem. Doslov: Dokoukal jsem to s obrovským zapřením a exhibující ksichty mi vadí čím dál, tím víc. Něco tak pitomýho jsem už dlouho neviděl a to jsem dokoukal Ztraceni ve vesmíru. Jo, a - Wendy je totální kráva. Darlene taky. Helen taky. Ruth taky. Zapomněl jsem na nějakou? ()

Saxos

S01-03, E – všechny. S04 - koukám. Nevím proč, ale všechny série kolem mě nějak bez zájmu prosvištěly. Asi proto, že mě nebavil nikdo. Pračky, práč, práčata, agenti, drbani z kartelu i křoví kolem všech. Všichni nudní. Závěr: stejně doporučuji. ()

HanzoBureshi

Tento seriál jsem objevil až, když jsem sledoval seriál The Outsider, na kterém rovněž pracoval Jason Bateman, tak jsem si řekl, že toto bude též dobrý... a je to tak! Ozark je skutečně napínavý thriller, který se nějakým pomalejším způsobem vyvíjí od úplné nuly do neskutečného konce. V první řadě bylo to takové seznámení s příběhem, postavami a prostředím Ozarku, kde atmosféra vyvíjela opravdu pomalu, ale hustě. I. řada - 70%. V druhé řadě už začali problémy v rodině a s kartelem a tím pádem se začalo konečně něco dít. II. řada - 80%. Třetí řada byla podle mého názoru ten největší strop, a to hlavně kvůli hereckým výkonům, protože Laura Linney tu předvedla něco neskutečného.... to, kam až byla schopna zajít a poté byla úplně psychicky na dně, to mě totálně posadilo na zadek. III. řada - 95%. Čtvrtá řada, která byla rozdělena na dvě části se mi zdála už zbytečně dlouhá. Další problém byl ten, že když někdo v seriálu umřel, byl to šok, ale v této řadě už to bylo až moc časté, takže mě to moc ani nepřekvapovalo. A co se týče závěru seriálu, docela ušel, ale asi jsem si ho představoval jinak. Skoro celou epizodu se vůbec nic neděje a v posledních 10 minutách konečně něco začne a pak mi to přišlo takové nedokončené na to, že se jedná o závěr seriálu. IV. řada - 80%. Mé celkové hodnocení: 80% ()

Predator77

1 Série: 40 Procent, 2 Série: 50 Procent, 3 Série: 55 Procent, 4 Série: 10 Procent, Tak tenhle seriál ve mě zanechá dost rozporuplné pocity, na jednu stranu tu máme dobře zahrané postavy které se ale ve výsledku chovají že neví co chtějí a k tomu všemu tu pak máme postavy co jsou doslova na pěst, tak že co se týče hlavních postav jako je Marty,Vendy a Ruth tak po celé 4 serie my zkrátka nedokázali přirůst k srdci a muže za to právě jak jsou těžce nesympatické a jejich debilní chovaní hrozně bije do očí kdy jsem si říkal at už je někdo zastřelí, jinak co tenhle seriál tak nějak drží nad vodou jsou celkem překvapivé zvraty kdy nevíte co se z danou postavou stane, nebo občas fajn dialogy nebo dobře zvládnutá práce s kamerou i celkový vizuál rozhodně stojí za to, ale co mě ve výsledku už moc nepotěšilo tak bylo finále které stojí vážně dost za hovno tak že mému hodnocení taky dost nepřidává tak že se pro mě ve výsledku nejedná o žádné překvapení ale jenom o průměrný seriál na který doufám hodně brzo zapomenu. PS a jenom ještě nechápu lidi co tenhle seriál srovnávají s perníkovým tátou, když tehnle seriál mu nešahá ani po paty !!! ()

kokofek

Spokojenost. Seriál,který se zdánlivě podobá perníkovému tátovi. Ale je to akce celé rodiny a to přináší nové a jiné momenty. Opět temné stránky ,které údajně dřímají v každém z nás. No věřila bych tomu. Člověk je složitá bytost,která má bohužel mnoho společných vlastností se zvířaty. ()

taibrek

Nechcem tu písať o podobnosti seriálu a prirovnávať ho. Proste koho bavilo braking bad, bude aj toto. Jason bateman mi tam proste nesedí a sú tam oveľa lepšie postavy ktoré pobavia- Ruth, Buddy, Nelson, Darleene… oplatí sa pozrieť. Ale stále nemôžem pochopiť to čo spravili jednej z hlavných postáv na konci 4 série. Už to proste nebude ono… ()

Thug_Leo

Nadšení po prvním dílu odpadlo. Temnější situace vystřídají rodinná dramata typu dcerka fňuká či manželka kterou by každý rozumný člověk nechat hodit z balkónu. Zbytečně rozsáhlá linie agenta Pettyho a jeho buranského milence. Bateman překvapil a to mile, hraje netradičně kvalitně. Je to dobré, ale má to mouchy jak mrtvá zvířata na jejich trávníku.70% ()

vobrn

Velmi drsné, velmi povedené. Atmosféra amerického skorovenkova. První půlka první sezóny za 5, druhá horší. Závěr oproti celé sérii moc melodramatický. ()

Mejkby

Těžko hodnotit, začalo to skvěle, ale pak se z toho stala trochu slátanina Farga, Breaking Bad, Weeds a možná i dalších. Tím to nechci nijak shazovat, ale nějak mi chybí to "něco navíc". Jsem zvědav na druhou sérii, ale bojím se, že kvalita půjde spíš dolu. Jinak Bateman skvělej flegmouš, dokonce i když mu trhaj nehty:) ()

Matulko_

S01: Už ste niekedy mali obdobie, že sa vám nedarilo? Problémy sa jednoducho začali generovať s takou rýchlosťou a komplexitou, že ste sa jednoducho museli stotožniť s tým, že ich riešenie nie je výhrou, len cestou k riešeniu ďalších problémov. Je ich také množstvo, že niekedy vytvoríte ďalší problém len preto, lebo naraz ním eliminujete tri predchádzajúce a deadline sa o niečo posunie. Neostáva vám nič iné, len stotožniť s tým, že toto je váš život. Hlavne nespomaľovať. Ak je vám tento stav povedomý, tak sa pravdepodobne voláte Marty a periete peniaze pre mexický drogový kartel. Krátky časový priestor, ktorý máte na splnenie svojich úloh, kombinuje zdrvujúce tempo s neznesiteľným kľudom, ktorý si vyžaduje riešenie bordelu, neustále sa zosypávajúceho na vašu hlavu. Dôvera sa stáva len ďalšou premennou vo vašich tabuľkách, kde je od začiatku výsledok nemenný (teda za predpokladu, že z toho všetkého chcete vyviaznuť so zdravou kožou). Primiešajte k tomu manželkinu neveru, deti v puberte, málo spánku a ešte stále nemáte kompletný obraz o tom, čo všetko sa môže v každom okamihu rozpútať. S02: Kde vzniká vina? Pri jednom nesprávnom rozhodnutí v minulosti, vedúcom k sérii nepríjemných kompromisov, ktoré musí inak dobrý človek robiť, aby si zachránil krk? Alebo sú tieto kompromisy len ďalšími nesprávnymi rozhodnutiami ktoré postupne menia človeka na niekoho oveľa horšieho a bezcharakternejšieho, kto v snahe zachrániť si krk prestal hľadieť na druhých? Poviete dosť a aj za cenu vlastného života či života svojich blízkych urobíte posledné správne rozhodnutie? Alebo sa rozhodnete pridusiť svoje svedomie (veď ono sa poddá) a budete i naďalej podstupovať kompromisy, až kým vás neprestane prekvapovať, na koho ste sa to zmenili? Mimochodom, nezabudnite sa usmievať! :o) ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)