22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Mykie

Přemýšlivá staromilská sci-fi, v některých pasážích až příliš slow-burn. Jinak ale skvělá podívaná, takový mix Interstellar a Gravity s výborným Bradam Pittem. ()

fanmov

Neuvěřitelné. Chvílemi je film až neskutečně poutavý, s výborným vizuálem a zajímavým příběhem, který slibuje hloubku a SUPER pointu. Pak ale dostává divák ránu kladivem do hlavy díky demenci scénáře a nepochopitelným chybám v logice. A takto se to opakuje po celý film, až do konce, kde divákům zbude jen ono WTF?! WTF?! WTF?!!! ()

quintes

Pre mňa krásne prekvapenie. Po tých rozporuplných komentároch a hodnoteniach, milé prekvapenie. Je to doslova mix všetkého čo som v danom žánri videl. A finálna zmes mi chutila veľmi dobre. Až tak že si určite dám dupľu v pokoji domova. ()

Jindra_S

Pokud se rozhodujete film vidět, nenechte se ovlivnit komentáři a zkuste ho shlédnout - a bude záležet spíše na vašem rozpoložení, jak film budete vnímat - zda jako úžasně vypravované filozofické rozjímání nebo scifi o ničem. Mě film "sedl", nevylučují však, že v jíné náladě bych jej odsoudil. Nemyslím si, že tvůrci chtěli vytvořit novou vesmírnou odyseu nebo horizont události, spíše se snažili zachytit vztah syna s otcem a jeho ukončování, smysl naší existence a jistě mnoho dalších paralel. ()

Kouba007

Naštěstí jsem nečetl před shlédnutím filmu hodnocení místních scénáristů a režisérů, takže můžu sám za sebe, jako obyčejného diváka říct, že jsem nadšený, ještě teď při psaní to rozdýchávám. Výborný to bylo. Tečka. ()

Xarxees

V prvních minutách vás film navnadí fantastickým hudebním podkresem. Film samotný pak začne hezky zostra a bude celou "cestu" udržovat v napětí prokládaném vašimi myšlenkami na to "Jsme tu sami?". Pitt také exceluje v sebezpytování "co jsem za člověka a co jsem v životě podělal...". Konec poměrně překvapivý. Tohle dílo se nebojím řadit vedle takových filmů jako je Interstellar nebo Kubrickova Vesmírná odysea. ()

eoj

Obrázky hezké a hvězda za žánr, ale bohužel příliš často wtf. Na tomhle určitě Kip Thorne nespolupracoval. ()

kudryj

Není to film pro každého, což se odrazí na hodnocení. Brad Pitt opět ukázal, že je herecký génius. Naprostá pecka, psychologická sci-fi, kterých je pomálu. ()

kremenak

Co to jako ma bejt?Vetsi nudu jsem uz hodne dlouho nevidel.Jedine co melo aspon trosku stavu,bylo prvnich 10minut a pad z anteny.Byl jsem opravdu hodne zklamany ()

Chenile

To si nekdo vzal Soalaris (Zlaty medved), Blade Runner (Los Angeles Film Critics Association), Gravitace (Academy Awards), Martan (Golden Globes), Interstellar (Academy Awards), Sunshine (British Independent Film Awards).. Udelal z toho lečo a čeká co z toho bude za cenu... ()

mitrax

Jedna * za vizual. Inak ma to dost sklamalo. Je tam aj vela nelogickych veci popierajucich fyziku ale na to si uz pomaly asi vsetci zaciname zvykat, ze Hollywood nema ziadneho kvalitneho scenaristu na sci-fi zaner. ()

AnnaSophia

Tak tohle bolí. Ušetřete si dvě hodiny života a udělejte si dobře tím, že si raději znovu pustíte Interstellar. McRoy je nesympatická, nevýrazná postava, léčící si své bolístky, vzniknuvše ze špatného vztahu s otcem. Ano, právě po otci je, neboť to je další nesympatický charakter, který se kromě práce nezajímá vůbec o nic, a na závěr jde páchat jakési teatrální harakiri. Další zajímavé vedlejší postavy nejsou. Další zajímavé dějové linky nejsou. Další filozofické úvahy nejsou. No a to je vlastně všechno. Nic víc se ve filmu nedozvíme. ()

Meika

Tak jediné co je pozitivní,je nádherná kamera a záběry,pro nás holky ještě Brad Pitt,jinak nekonečná,prostoduchá nuda. ()

Jirkacek

Snímek Ad Astra z roku 2019 nemohl uniknout mé pozornosti, neboť žánr Sci-Fi byl vždy mým nejoblíbenějším a tak když jsem zahlédl trailer na tento film a přečetl si skvělé herecké obsazení, velice jsem se těšil na jeho shlédnutí. Vždyť jména jako Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland a snad také Liv Tyler zaručovala výborný divácký zážitek. Samozřejmě ještě záleželo na scénáři a režii, které se ujal James Gray a s přibývajícími minutami z celkových 123 bych jej nejraději vytahal za uši. Bohužel jsem se nechal nachytat a ztratil dvě hodiny svého života při sledování vesmírného psychologického dramatu, v němž se řešil hlavně problematický vztah syna a otce a jen tak mimochodem záchrana Země před zničením jakýmisi výboji, díky nimž na modré planetě zahynulo přes 40.000 lidí. Celý děj byl situován do 22. století, ve kterém lidé obydleli Měsíc i Mars a samozřejmě ve všech průmyslových odvětví nechyběla umělá inteligence. N začátku jsme byli seznámeni s obrovskou anténou, která čněla až do vesmíru a sloužila k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Týmu, který stavěl tuto obří stavbu vedl Roy McBride (Brad Pitt), který ve skafandru prováděl kontrolu vysoko nad zemí zrovna když došlo ke zmíněnému výboji, přicházející z hlubin vesmíru. Anténa byla poškozena, pár lidí při tom zahynulo a také Roy padal k zemi, ale naštěstí se mu podařilo otevřít padák a krkolomně přistát. Po nějaké době, kdy se léčil, si jej nechali zavolat vojenské složky, které situaci vyhodnotily tak, že ony prudké nárůsty energie neznámého původu, k nimž docházelo ve sluneční soustavě a které ohrožují budoucnost lidstva, by mohly nějak souviset s dávným projektem Lima. Tehdy se před 20 lety tým astronautů pod vedením Royova otce Clifforda McBridea (Tommy Lee Jones) vydal na jednosměrnou cestu k planetě Neptun, když cílem výpravy bylo vyhledat mimozemskou civilizaci. Jenže tým se během letu odmlčel a nikdo nevěděl. co se s ním stalo. Americké zpravodajské služby se domnívaly, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Vojsko tedy vyzvalo Roye, aby letěl za svým otcem přes celou galaxii, s čímž on souhlasil a tak se připravoval na svou misi. Jako bývalý voják a astronaut na tom byl fyzicky celkem dobře a také jeho psychika byla naprosto odolná. Nerozhodil ho ani rozchod rodičů, když matka opustila svého syna, nebylo však vysvětleno proč a Roy tak od malička vyrůstal sám. Nejprve Roy cestoval na Měsíc, kam ho doprovázel dávný přítel jeho otce (Donald Sutherland), kam kvůli utajení cestovali jako turisté a po úspěšném příletu se jich ujali vojáci, aby je přepravili v lunárních terénních vozech na opuštěné místo na Měsíci, kde v podměsíčním areálu čekala raketa, jenž je měla odvézt na Mars. Během cesty na základnu však byli přepadeni měsíčními zloději v džípech a zabili několik vojáků, nicméně Roy si dokázal poradit a své vozítko dostal do cíle. Následně se s posádkou vydal na několikadenní cestu na Mars, během které zachytili SOS volání o pomoc jiné lodi. I přes nesouhlas Roye zde kapitán přistál a pak se spolu vydali na ztroskotanou loď, ze které se nikdo nehlásil. Ze poprvé selhal zástupce kapitána, který se strachem roztřásl, když se měl na loď vydat také. Jenže sotva se prodrali chodbami cizí lodě, která sloužila k biologickým pokusům na zvířatech, našli posádku mrtvou a vzápětí kapitána napadla opice, která jej pokousala. Roy se jen taktak ubránil druhé opici a pak s tělem kapitána prchl zpět na svou loď. Vzápětí kapitán zemřel a velení převzal neschopný zástupce, místo něhož musel na Marsu přistát s ručním řízením Roy. V dalších minutách jsem čekal, jakým směrem se vyvine setkání s onou lodí ve vesmíru, zda někdo onemocní, ale ono nic. Proste zbytečných 15 minut filmu navíc. Na Marsu Roy mluvil do vysílačky s dlouhým dosahem, aby oslovil svého otce u Neptunu, ale údajně se nikdo neozval. Roy zde strávil několik dní a pak se od velitelky posádky na Marsu dozvěděl, že posádka, se kterou sem přiletěl, brzy odletí k Neptunu s jadernou náloží, aby vyhodila do vzduchu zařízení, které posílalo do vesmíru ony výboje. Roy však s nimi neměl letět, protože neprošel psychologickým testem a měl se vrátit na Zemi. Roy se však složitě na loď dostal v okamžiku startu a sotva vyletěli vstříc Neptunu, měla posádka Roye na příkaz velitelství zlikvidovat, ale on v sebeobraně všechny tři zabil. Pak za několik dní doletěl k Neptunu, kde se v malém člunu přesunul na pozemskou loď a opravdu v ní našel svého otce, který stejně jako syn zabil posádku, aby splnil svůj úkol najít mimozemskou civilizaci. Ostatní se totiž vzbouřili a chtěl se vrátit na Zemi, protože přístroje zjistily, že u Neptunu žádný další život není, ale kapitán trval na svém a vypustil jim vzduch. Pak zde skoro 30 let žil sám a pořád doufal v nalezení mimozemšťanů, takže se nechtěl vrátit se svým synem zpět, protože by to znamenalo že selhal, zatímco na modré planetě jej veřejnost považovala za hrdinu. Pak se několik minut odehrávala dramatická scéna, která rozhodla o tom, jestli se vrátí jeden, dva nebo žádný na Zemi. A pak byl konec. Děs a hrůza, bylo to tedy pořádná nuda a já měl pocit, že by se celý film dal sehrát i na jevišti nějakého malého divadla. V mnoha ohledech to byl velice komorní snímek, v němž celou dobu Roy mluvil bez emocí a také tak jednal, jako by se nechumelilo. A my jsme doma zase bez emocí sledovali průběh filmu a často jsme se na sebe dívali, jestli to režisér myslel fakt vážně, protože sranda to v žádném případě nebyla. V podstatě jsme viděli psychologický profil muže, který přišel o otce i emoce a na světě zůstal sám. Stejně opuštěný, ať už pobýval na zalidněné Zemi, nebo stovky milionů kilometrů od nejbližších živých bytostí. Celý film se vlastně odehrával ve dvou rovinách. V první se odvíjela klasická zápletka o záchraně světa, ve druhé odysea, jejímž cílem byla záchrana vlastní duše, když Roy sváděl souboj nejen s komplikovanými mocenskými hrami nadřízených, ale především sám se sebou. Mrzelo mne, že hodně věcí nebylo vysvětleno, třeba co bylo s matkou Roye, jak dopadl jeho otec, proč vlastně probíhaly ty výboje a proč je starý velitel nevypnul za těch 30 let pobytu a tak dále. Ale hlavě, byla dvouhodinová nuda na entou. Ještě že jsem na Ad Astra nešel do kina, to by mně štvaly vyhozené peníze, podobně jako když fotbal skončí 0-0 a hraje se jen uprostřed hřiště. Na filmu se mi vlastně líbily jen dvě věci - slušné herecké obsazení a nádherně digitálně provedené prostředí vesmíru, Marsu, Měsíce i Neptunu, na kterých bylo vidět, že se na práci techniků u PC šetřit nemuselo a tomu vlastně odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, snímek Ad Astra ode mne dostala dvě astrální hvězdy **. () (méně) (více)

MilanM76

Pomalý, nezáživný film s plytkým dejom, ktorý by sa dal popísať štyrmi vetami. Nelogické nasilu vtlačené scény (prepadnutie na mesiaci) asi aby natihli film na zbytočné 2h. Pozitívne hodnotím spravovanie vesmírnych scén. ()

Battlekingx

nejsem si jisty, kdy u me nastal zlom, kdy me takoveto nesmyslne veci prestaly zajimat.. prestala me zajimat vizualni stranka i herecke obsazeni.. zabyvam se hlavne chovanim postav a nesmyslnymi udalostmi, ktere by s enikdy nestaly.. ano je to scifi, ale melo by byt zalozeno na realnosti.. Co se reality tyka, nikdy by se do vesmiru nedostaly dementni postavy, kterych je film plny. Jejich neracionalni jednani by je nikdy do vesmiru nedostalo a absence vlastniho rozhodovani taky ne.. IQ vedlejsich postav je na urovni 30. Strileni v rakete, rozdelovani se, poruseni planu mise atd.. chapu, ze film ma byt zajimavy, ale pokud je postaven na tom, ze zajimave maji byt nesmysly, tak je film jako takovy absolutne nezajimavy... Brad Pitt je uplne bez emoci, az si rikam, co tam vlastne hraje.. spis se tam jen prochazi a na tu roli se absolutne nehodi... Jedine co ten film ma je vizualni stranka a napeti pocas celeho filmu, ale na tom se stavet neda.. 3/4 filmu je naprosto zbytecnych.. Nejaka vesmirna antena je naprosto zbytecna atd.. Film by se dal srazit do pul hodiny a byl by zajimavejsi, nez tenhle nesmysl.. dodivam se na to jen proto, abych to videl, dalsi shlednuti me nezajima a tvurci by se nad sebou meli zamyslet.. V dnesni dobe zabehnute a realne veci uplne neakceptovat je uplna demence ;-) Film je jedno velke zklamani ;-) ()

niobisoft

Jsem opravdu velice zklamán. Ten film nestojí ani za starou bačkoru, x dějových linek, které jsou naprosto nesourodé a nijak propojené. Na film jsem se hodně těšil, ale jsem opravdu maximálně zklamán. Dvě hvězdy za vcelku zdařilé efekty a soundtrack. ()

Dwayne47 odpad!

uplne 2hodinova nudna fadna nezaujmava totalna strata casu... tento film kopu sa paci tak to je stratena existencia ten clovek.... uplne chore... radsej som mohol 2hodiny studovat anatomiu opíc ako pozerat takuto fakt ze hyperblbost... lepsi scenar a pribeh by som vymyslel na rannej toalete.... este ze som na tuto sprostost nedal 5e v kine lebo by som sa vazne nasral... radsej by som ich dal bezdomovcom na čučo... ako fakt ze fail roka 2019. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)