KASUGI

Kvůli tomuhle se hollywood obtěžoval vytahovat téma Megalodon? Abychom zase čuměli na stopadesátou variaci na Čelisti, s tím rozdílem, že žralok je poněkud větší? Kde jsou potopené výletní lodi, ropné rafinérie, převrácené tankery? Ani tu usranou helikoptéru, dlouho kroužící nad hladinou se neobtěžovali stáhnout žralokem ke dnu. Ty vole i to Asylum se žralokem, co vyskočí z moře a stáhne dopravní letadlo, je bez nadsázky zábavnější. Téměř celou stopáž hledíme na ponorkové záchranné mise a lov na volném moři, abychom až v posledních PĚTI minutách dostali velmi hrubý náznak toho, jak mohl film vypadat celý. Proč jako? Podobně jako Jurský Svět: Nadvláda. Hlava nebere, proč někdo vytáhne námět s potenciálem, na který z vysoka sere. ()

jefff

A jo, zábava jak se patří. A to i se všemi zápory, které k blockbusterům patří. Scénáristické boty, klišé kam se podíváš a ani china friendly kulisy nepodrazily nožky solidní akci, povedeným trikům, napínavé honičce za megažralokem a solidní režii. Vzhledem k tuně céčkových shark filmů, které jsou jen pásovou výrobou pro milovníky filmového trashe, ale skutečné fanoušky žraločích thrillerů neukojí, je to příjemnou radostí a vzkříšením pro film důležitého zabijáka. Meg mě bavil, těším se na pokračování. ()

andalin

Klišé za klišé a k tomu špatní herci. Žralok byl fajn, ale příběh byl maximálně debilní, MEGa ztráta času. ()

fiLLthe3DD

Příběhově "Meg" nenabízí nic nového, scénáristicky rovněž žádná sláva (objektivně: Co chtít od filmu s obřím žralokem?), přesto zde shledávám hned několik pozitiv - oproti Asylum produkci je Meg blockbuster se vším všudy, CGI je nádherné a digitální podmořský svět je rovněž nanejvýš úchvatný... Dalším kladem oproti megafilmům typu Pacific Rim 1 a 2, Godzilla, Kong, Rampage jsou postavy - těch není přehaně mnoho a příběh se soustředí jen na dvojici hlavních hrdinů, zbytek slouží jen jako nezbytný doplňěk (každopádně role hrdinů jsou přesně stanovené)... Jason Statham byl jinak charismatický, prostě týpek :) Stejně tak Bingbing Li byla kompetentní postavou, její malá dcerka v pohodě (haranty ve filmech moc nemusím)... Potěšilo, že se snímek držel i relativně při zemi a nebylo zapotřebí nepřetržité destrukce à la Bay... Slabší čtyři, žralok byl fakt krásnej, Statham a Li sympaťáci a i zábavné to bylo. ()

LexBarker

Průměrný letní snímek na kterém je vidět vyšší rozpočet. Jason Statham si svoji roli hrdinného potápěče užívá, zřejmě si zavzpomínal na mladá léta. Mně osobně by se líbila o něco kratší stopáž a více drsnějších záběrů. ()

kenkaku

Pravidlo první - nechodit do kina o víkendu přes den... Kino je sice poloprázdné, ale ti co dorazí jsou z 80% haranti bez chování nebo tupá hovada. Opravdu jsem ještě nezažil, aby z 20ti lidí v kině bylo 16 z kategorie "teplou, studenou a do klece". Poslouchat celý film komentáře nanynek nebo pubertálních blbečků je vážně fičák. Fuj to jsme se zase naštval... Film jako takový se o to sice snažil také, ale ne dost intenzivně. Film diváka totiž nijak neuráží (no... možná jen párkrát a ještě jen ty ne moc debilito-rezistentní). Spíš nechává dojem nevyužitých potenciálů (žralok ztratí GPS a... no a nic z toho) a vše vynahrazuje prakticky neustálým posunem děje dopředu. Prostě efektivně využitých 113minut. Statham jen pomáhá (bez něj by to bylo o hvězdičku níže) a po trikové stránce není opravdu co vyčítat. ()

herr_carter

Nevím no...jedna je málo, dvě hvězdy jsou moc..asi tak. Nad efekty by se ještě asi daly přimhouřit obě oči, ale jako ten herecký výkvět, to je něco šíleného. Podle určitých novodobých regulí je tu pochopitelně černoch, asiat i běloch. Nechybí ani tradiční "it specialisté", kteří prostě nemohou vypadat jak lidi v žádném filmu. No a pak je tu kurýr, který mě v tomhle filmu tak akorát sral s tím svým věčně otráveným ksichtem a rádoby cool přízvukem...dvakrát jsem u toho usnul....spíše laciný a málo uvěřitelný kousek......................moje hodnocení = 4 z 10. ()

Soweek

3,5*. Poctivé béčko, které navíc nejednou překvapí dějovými zvraty. Investované peníze jdou naštěstí dobře znát, snímek rozhodně nepůsobí levně ani odflákle. Jsem až překvapen, kolik úsilí tvůrci věnovali na to, o jaký druh filmu se jedná. ()

sedm.1

Klasická popcornová podívaná, zpracovaná tak, aby především vydělala. Což ovšem nemyslím jako kritiku, i já mám tento typ filmů rád, zábavný, efektní biják, s jasnými pravidly a mantinely, se zápletkou vhodnou pro co nejjednodušší publikum, prostě jednou za čas proč se naivně nepobavit. Sice to tedy nemá takový koule, jako jiné monster filmy, např. King Kong, či Godzilla, ovšem zde je nutno zároveň podotknout, že zase hrátky a možnosti se žraloky jsou přeci jen daleko více omezené, než u výše zmiňovaných přerostlých zvířátek, a navíc ani rozpočet v případě MEG neměli tvůrci rozhodně takový, takže s ohledem na všechny tyto fakty lze pak s klidem konstatovat, že Monstrum z hlubin lze označit za poměrně slušnou jízdou. Samozřejmě se tu dočkáme nemalého počtu opravdu nesoudných scén, nad kterými musí kroutit hlavou i ten nejtolerantnější divák, ale u těchto filmů to nelze brát až tak vážně, zápletka pak sice nepřináší nic originálního, či nápaditého, stejně tak jako vývoj, nicméně její tempo a zábavnost jsou naprosto uspokojivé, ukázkové klišé zde jinak zastupují jak veškeré postavy, tak jejich dialogy, ovšem co beru jako daleko zásadnější výtku, je absence napětí a atmosféry, díky čemuž to ve výsledku celé pak vyznívá velmi nevýrazně a tuctově. Efektů a akce j ale naštěstí poměrně dost, což zabraňuje jakýmkoliv momentům nudy, takže zkrátka, vypnout mozek, načnout chipsy a hurá po hlavě do toho, jako celek to totiž funguje skutečně zábavně. ()

JADIM

Jason Statham ako najväčší hrdina v tejto "pohodovej" žraločej záchrannej akcie. Kvalitatívna nevyváženosť tohto filmu je zjavná a veľmi silná. Striedajú sa vynikajúce scény, ktoré som naozaj nečakal (minimálne nie v takej podobe) a zbytočné scény, ktoré film už iba naťahovali a to vzhľadom na stopáž naozaj nebolo potrebné. Možno to je Béčko, ale The Meg je kvalitou niekde inde ako tie x-hlavé žraločie filmy, ktoré parodujú samé seba a keď sa jedná o písmenové zaradenie, tak na niektoré ledva postačí abeceda. 6/10 (Videné 24.5.2020, Originálne znenie) ()

Sdoom

Fakt jsem chtěl, aby se mi to líbilo a chvíli to i vypadalo na nadprůměrnej akční spektákl. Ale jak čas plynul, tak se začaly kupit nesmysly a patos víc a víc, až to nakonec spadlo do podprůměru i v rámci svého žánru. Škoda, potenciál na aspoň 3 hvězdy tam byl. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

KennyNevym

No nevim no. Asi jsem od toho čekal víc než jsem měl. Začátek je zbytečně dlouhej. Člověka sere jak se tam pachtěj a čeká kdy už konečně někdo chcípne. A když už konečně začne žralok útočit je to dost slabota. R over PG12...... Ale ve výsledku to nebylo tak zlý. Vzhledem k tomu, že teď v kině nic moc neni to je vlastně ok. *Spoiler alert* ten nesežranej čokl byl teda vrchol... ()

KoRner

Že to bude tuposť som vedel, ale že to bude aj taka velka nuda ma sklamalo. Žiadny humor a pre to nechutne natáčanie pred zeleným pozadím aj bez napätia. Dvadsaťmetrový zralok a nik nevyužil tieň neznámej hrozby pod hladinou. Statham odohral štandard, ale mam pocit, ze uspech filmu tkvie v dobre zostrihanom trailery. ()

Kienast

Nepřemýšlet a užít si film! Zábavné žraločí béčko, které se na nic nehraje a prostě baví, jak Magalodonem, Stahamem, Ruby Rose, tak i podařenými forky. 4* ()

joora1

Je to vlastně úplná blbost, ale přesto jsem se náramně bavil. I v tom je síla filmu. Koukatelný rozměr tomu dal nejvíc bourák Statham, protože on takovým rolí dodá vždy něco navic. Žralok Megalodon byl úlet, ale vlastně celé to na mě působilo hrozně vtipně a film měl tempo. ()

WathanajX

Film čelisti jsem viděla a musím říct bohužel. Tohle dobrodružství o lovu žraloka mě nijak nezaujalo ale Meg má něco do sebe. A když se v ukázce objevil Jason Statham měla jsem jasno, že tenhle film musím vidět a nezklamal. Klady: Tak na prvním místě jednoznačně Jason. Volba tohohle drsňáka byla rozhodně skvělá. Jason táhne celý film dopředu a jeho přítomnost je asi jeden z mála důvodů, proč se dá tenhle film zařadit do kategorie akční. Zpracování podmořského světa a Megalodona je rozhodně fajn a proto lituji, že jsem film neviděla v kině, kde bych si to rozhodně víc užila. I když je film místy předvídatelný dokáže i tak diváka udržet v napětí. Přestože je Meg přesně ten typ filmu, o kterém se mluví jako a klasické béčkové podívané, má něco do sebe, co mě nutí se na něj dívat pořád dokola. Zápory: Kromě Stathama musím říct bohužel. Žádný další herec mě kromě sympatické Bingbing Li výrazně nezaujal. Naopak mi dost tekly nervy pokaždé, když Page Kennedy otevřel pusu. Ale chápu, že v takových filmech musí být alespoň jeden takový vtipálek jenže opravdu vtipný, a ne otravný až hrůza. A vlastně souhlasím se Stathamem, že film by byl mnohem lepší s trochou té krvavé podívané což bohužel film s ratingem PG-13 nedovolil. Hodnocení: (slabší 4*) za Stathama, efekty a skvělou žraločí podívanou. ()

iXtr3m3

Ako to, že som film nehodnotil hneď po návšteve kina? To musím napraviť. Veľkolepý rozpočet na pomery USA+Čína sa odrazil na perfektnom technickom spracovaní. Statham tam síce nebol úplne najvhodnejšia voľba, ale hajzlíka si strihol fajn. Keďže som to zabudol hodnotiť dva roky dozadu, tak si to znovu pozriem, to bude môj trest aj odmena zároveň :) Pozreté a môžem zhodnotiť, že pekný samozrejme bezmyšlienkovitý, ale to k tomu patrí, letný blockbuster s fajn trikmi. Normálne by si človek prial pokračovanie, keďže ten "svet", čo objavili skrýva ešte veľa prekvapení. ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident