poster

Pearl Harbor

 • USA

  Pearl Harbor

 • Slovensko

  Pearl Harbor

Válečný / Akční / Romantický / Drama / Historický

USA, 2001, 175 min (Director's cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Hrají:

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon, Scott Wilson, Peter Firth, Tony Curran, Ewen Bremner, Nicholas Farrell, Jaime King, Jennifer Garner, Matthew Davis, John Fujioka, Sara Rue, Cary-Hiroyuki Tagawa, Dan Aykroyd, Jesse James, William Fichtner, Graham Beckel, Sung Kang, Tomas Arana, Josh Green, Andrew Bryniarski, Nicholas Downs, John Diehl, Hank Harris, Ron Harper, Ted McGinley, Jeff Wadlow, Kim Coates, Paul Francis, Scott Wiper, Eric Christian Olsen, Leland Orser, Naoko Nija, Beth Grant, Tanya Dempsey, Glenn Morshower, Sean Gunn, Daniel Mays, Sean Faris, Randy Oglesby, Cory Tucker, Mark Weiler, Guy Torry, Tom Everett, John Pyper-Ferguson, Abe Sylvia, Toši Toda, Max Thayer, Steve Rankin, Frederick Koehler, Michael Shamus Wiles, Ian Bohen, Raphael Sbarge, Scott Levy, Bret Roberts, Pat Healy, Ford Austin, Thomas Wilson Brown, Reiley McClendon, Catherine Kellner, David Rountree, Ping Wu, David Hornsby, Adolf Hitler (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Robert Jayne, Joseph Patrick Kelly, Júdži Okumoto, Lindsey Ginter, Ben Easter, Madison Mason, Jaymee Ong, James Saito, Barbara Scolaro, Brian Haley, Michael Milhoan, Lin Oeding, Jeremy Denzlinger, Sam Upton, Garret Sato, Tim Choate, Curtis Andersen, Seth Sakai, David de Vos, Precious Chong
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (953)

 • Anthony
  ****

  Základní dojem z filmu Pearl Harbor: „válka je krásná“, resp. „Válka v tomto filmu vypadá krásně“. Bay připravil vizuálně fantastickou scénu přepadení: vybuchující lodě, zpomalené záběry, dlouhé panoramatické nájezdy kamery, dynamická, popř. vzletná a hrdinská hudba. Dívá se na to dobře, ovšem hrůzy války to příliš neevokuje. Spíše to vypadá jako počítačová hra a při každé efektní explozi má divák skoro chuť zařvat: „Jo, skvělý!“ Při sledování války podle Baye vynikne genialita pojetí války podle Spielberga. Stačí srovnat klišovité umírání v havajské nemocnici a syrové a nesmírně působivé umírání v Ryanovi. Jak by vypadala invaze v Normandii podle Baye si ani nechci představit. Pokud ovšem přijmeme, že se zde jedná o válku efektní a ne hrůznou, je to dobrá zábava (jak šíleně to slovo zní). Hlavním problémem je délka filmu. Milostný románek z první hodiny se mi líbil více než v podobně strukturovaném Titaniku (nejdřív láska, pak akce), ale hodinu to trvat nemuselo. Zcela nadbytečná mi přijde poslední půlhodina, nálet na Tokio – ten film měl skončit zničením přístavu (takhle Amíci mohou odcházet z Pearl Harboru s pocitem „ to jsme to těm Japončíkům nandali“ – pro historiky je ta věta skoro až vtipná). Líbila se mi postava Toma Sizemora (podobnýho řízka si střihl už v Ryanovi a v Sestřeleném jestřábovi). Naopak silně nadbytečná až trapná byla postava Cuby Goodinga Jr. Když mu kdosi říká „jsme na vás hrdí“ a když on pak říká umírajícímu veliteli „vycvičil jste nás dobře pane, všichni jsou na svých místech, pane“, tak se mi chvějí prsty, s jakou radostí bych tyhle kecy vystřihl. Podobně trapný mi přišel pan prezident Jon Voighta.(7.7.2003)

 • golfista
  ***

  Vše, co se kolem uvedení filmu dělo slibovalo hodně, ale nakonec jsem byl zklamán. Ovšem natáčení akčních scén, v tom je Bay velkej mistr. Posadit akci na pozadí slzopudnýho příběhu ale neumí.(22.2.2003)

 • kleopatra
  ****

  Nemám daleko k 5ti * a to i přes to, že se na Machaela Baye dívám spíš jako na průmyslníka než jako na filmaře. Přes patos, hrůzné herectví Affleckovo, zbytečnou délku a tak dále, se mi film jako celek opravdu líbil a citila jsem z něj i přes kasovní ambice poctivou snahu o co nejautentičtější vystižení této události. Přiznám se, že i proto, že jsem v té době měla Hartnettovské období a zatímco jiní si dokola pouštěli nálet, já "padákovou" scénu.(3.5.2005)

 • KevSpa
  ****

  V tomto filmu už Bay vlastenectví dotáhl úplně na doraz. Válečný snímek spojený s tou nejlepší bayovskou videoklipovou akcí a k tomu čistá romantika. Lze něčemu takovému odolat? Kdyby nebylo závěrečné (malinko zbytečné) půlhodinky, byl by to další dokonalý Bayův film.(8.6.2002)

 • Cival
  ***

  Rozmáchlé válečné drama s krásnými, typicky Bayovskými záběry (ale bohužel stále stejnými). Chybí tomu ovšem pořádný příběh. Pro natočení kvalitního tříhodinového filmu je potřeba udělat trochu víc. Nestačí jen nakouknout do učebnice dějepisu a do Svěrákova scénáře Tmavomodrého světa.(27.1.2003)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 : Střih zvukových efektů + 3 nominace: Vizuální efekty, Píseň - "There You'll Be", Zvuk(19.3.2004)

 • Lima
  ***

  Po zkušenosti s Bayovým Armageddonem jsem očekával další pitomost. To se víceméně potvrdilo, ale musím se přiznat, že Pearl Harbor je pitomost, která se mi docela líbila. Až do scény útoku mi to přišlo jako takové hezké obrázkové leporelo, kde děj ani herecké výkony nejsou důležité. Samotný nálet je pak solidně natočen a i ten slzpopudný moment v samém závěru s plazícím se chlapečkem do téhle "červené knihovny" prostě zapadá.(27.8.2002)

 • Galadriel
  ***

  Nudný a předvidatelný milostný příběh s toporným Affleckem a sympatickým Hatrnettem je střídán perfektně natočenými akčními scénami - tím jediným co Michael Bay umí. Ty ale nedokážou zaplnit téměř tříhodinovou stopáž, takže jsou střídány nudnými pasážemi s prázdným povídáním plným neuvěřitelných a velmi kýčovitých dialogů. Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že tenhle film fandí válce a americké armádě víc, než by bylo zdrávo a ani trochu se mi to nelíbí.(23.7.2013)

 • Tosim
  ****

  Akce je hodně, podle mnohých je dobrá, ale ten zbytek nestojí za moc. A ten konec! Taky jsem slyšel, že ty boje nebyly zas až tak dobré, i když mě se to nezdálo. Ale na druhou stranu jsem se docela bavil, přestože jako film a historická reálie nic úžasného. Tak nevím...je v tom všem trošku zmatek.(27.7.2002)

 • Tom Hardy
  ***

  Další z filmů, který naslibuje příliš mnoho, než aby to v konečném obraze byl schopen naplnit. Je to celkem smutné, protože bojové sekvence jsou skutečné orgie, které vezmou dech i absolutnímu sucharovi (a taktéž nelze nezmínit lahůdkového Baldwina). Romantická linie však příliš síly nepobrala...(27.8.2002)

 • Matty
  ****

  Jestli si díky Bayovi budeme druhou světovou válku jednou pamatovat jako velkolepý akční ohňostroj, tak potěš klobás. Ale čtyři hvězdičky tomu bez uzardění dám. Za velký akční ohňostroj. 80% Zajímavé komentáře: Anthony, Kaka, milicjant ,LuckyStar, Greg25, pjotr76, KeyserSoze(22.5.2005)

 • Radyo
  ***

  Vystříhat všechny sladkobolné romantické scény, nechat jen čirou akci a přechody mezi jednotlivými akčními scénami, a bude to za pět hvězdiček. Ale tohle? Je to romance? Je to válečný film? Takhle to není ani jedno z toho. Jako byste chtěli zkřížit psa a kočku. Tyhle dva žánry smíchat dohromady prostě nelze!! Pochopí to někdo?(15.12.2002)

 • Enšpígl
  ***

  Tady i na mě Bay ujel, ne snad s hledika akčních scén,tam to je stará dobrá klasika.Ale to je fakt všechno. Proč předělávat válečný film na romantický ! Ben mě osobně silně nesedl v tomto filmu.(5.6.2006)

 • Djkoma
  ***

  Dobrý film, který je bohužel jen slušným filmem. Akce Michaela Baye je skvělá, ale nezachrání všechno. Osobně mě Kate Beckinsale moc nenadchla. Harnet a Affleck podávají své normální výkony. Nálet japonských nul na nepřipravenou americkou armádu patří mezi nejlepší válečné scény posledního desetiletí a padající bomba je super nápad, který osvěží jednoduché bombardování(a to nemluvím o torpédech pod nohami jako by někdo útočil mezi vašimi prsty u nohou... tak blízko a přitom tak daleko....). Hudba je naprosto geniální a do světa udělá určitě větší díru než film.(19.6.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $140miliónovTržby USA $198,542,554Tržby Celosvetovo $449,220,945║ Vizuálne úchvatné, takže kamera, akcia, hudba ako vždy u Michaela Baya na prvotriednej úrovni. Nuž rapídne horšie to je z presladeným príbehom a nič moc natlačenou lovestory postupne prebudovanú do milostného trojuholníku... v podstate je tam nehorázne moc naťahovanej vaty, zbytočnej vaty vrátane predlžovaného záveru, ktorá bije na diváka v rozsahu nepeknej 3hodinovej dĺžky, čo je fakt podpásovka, a je to škoda, film vyznie potom všelijako len nie ako vojnová dráma, v určitom zmysle sa dá povedať že ide o taký klon Armageddonu. Keď sa to neberie moc vážne dá sa to zniesť, ináč český dabing tiež tomu moc nepomáha, prišiel mi dosť otrasní, našťastie v kine som si to v rámci možností koľko toľko užil. /videl v kine: 75%/(18.5.2005)

 • gouryella
  ****

  Monumentalni hollywoodsky velkofilm z nehoz sice americky patriotismus jen cisi, ale napriklad scena leteckeho naletu je natocena tak uzasne, ze nelze nemit tento film rad.(31.7.2002)

 • Renton
  ***

  Scénář: Randall Wallace .. Tentokrát opravdu ne, pane režisére (a scénáristo). Neváhal bych s plným hodnocením, ale musel by vystřihnout posledních třicet minut a snad i většinu té romantiky (přesto, ta půlhodinka na konci to kazí víc!).. Jako válečný velkofilm to docela funguje a zničení Pearl Harbor je "nádherné", ale chybí tomu víc naturalizmu, ikdyž Michale Bay to vlastně nebere vážně a možná proto je výsledek docela přeplácaný..(7.2.2005)

 • DaViD´82
  ***

  US patriotismus v míře převeliké, láska obrovská a ke všemu díky milostnému trojúhelníku zašmodrchaná, herecké výkony nijaké a to celé zabalené v Bayově trademarkovém agresivním režijním stylu aneb kravina, která nakonec dopadla lépe než by se mohlo na první pohled zdát. Především díky úžasné scéně samotného náletu na přístav Pearl Harbor. První výraznější (a nikoli poslední) Bayův krok vedle.(26.4.2005)

 • Superpero
  **

  Nudný shit který nestojí za nic. Jestli chcete slyšet fajn písničku o tomhle filmu podívejte se na Team America.(24.1.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Čekal jsem něco mnohem horšího. Na patos jsem byl připraven, tak jsem to ustál. Všichni herci a vůbec celý film je strašlivě nevýrazný a kdyby neměl takovou reklamu, brzy bych na něj zapomněl. A především - ani ten útok není nic extra. Samé výbuchy jako v laciných filmech z 80. let. Naštěstí všechno prošumí, ani nevíte jak a dokonce to nenudí, prostě na to jen nezúčastněně koukáte. Film bez jediné výrazné scény.(1.3.2004)

 • hirnlego
  odpad!

  Vším tím patosem by se dala natřít Čínská zeď na hezky průjmově okrovou.(23.6.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace