Dva světy

• USA Counterpart
USA, (2017–2019), 18 h 54 min (Minutáž: 53–60 min)

Tvůrci:

Justin Marks

Hudba:

Jeff Russo

J.K. Simmons, Harry Lloyd, Nazanin Boniadi, Olivia Williams, Sara Serraiocco, Kenneth Choi, Ulrich Thomsen, Nicholas Pinnock, Bernhard Forcher (více)

Série(2) / Epizody(20)

Howard Silk, který je zaměstnancem špionážní agentury v Berlíně, zjistí, že jeho organizace skrývá jedno velké tajemství - vchod do paralelní dimenze. Náhle je vržen do ponurého světa intrik, nebezpečí a zrady... (HBO Europe)

jackalsc

Celkem jsem se přemohl k třem šancím. Po první epizodě jsem měl chuť se od toho úplně odloučit. Po třetí epizodě se probouzím z polospánku a zjištuji, že vidím závěrečné titulky. Nikde mě to neoslovilo, nechytilo. Postavy jsou naprosto 2D, vůbec nic k nim člověk necítí, nejsou zde vyjádřeny téměř žádné city a emoce, všichni se chovají jak roboti, dobrosrdečný Howard působí jako nějaký naivní dědula, po kterém všichni šlapou, a který stejně udělá všechno co po něm chcete. Troufám si říct, že charakterovou trojrozměrnost by překonalo i 80% videoher, kde i více emocí cítíte, když skáče SuperMario. Pokud ale má někdo rád špionážní tlachání kde se často vůbec nic neděje, je to seriál přesně pro něho. Nevyužit potenciál. Další epizodu už fakt nedám. ()

panki9922

S1: Po prvej sérii veľká spokojnosť. Nápaditý scenár, vďaka ktorému sú v priebehu seriálu často len tak pomimo v dialógoch povedané veľmi zaujímavé myšlienky či pravdy o živote a láske. Všetky hlavné postavy sú šťavnaté a majú viac vrstiev. Divák je často držaný vo veľkom napätí. Na oko možno pomalšie tempo, ale o to viac si Counterpart vyžaduje vašu pozornosť, za čo vás neraz odmení. ()

Kalda69

Hluboky existencialni drama smrncnuty spionaznim thrillerem dostava v dobe koronace dalsi rovinu a netreba dalsich serii, ty uz pise zivot sam. ()

lubica1995

Všetky moje hypotetické otázky boli v príbehu zodpovedané. A pretože nie som žiadny filozof, tento seriál ma uspokojil a nehľadala som vyššie pravdy. Dostatok lásky, nelásky, sebelásky a nenávisti, závisti a zla. PUF : dokonca aj sem tam realisticky. Veľmi dobre sa mi to pozeralo. Páčilo sa mi pomalé napredovanie deja. Dvojka dala priestor aj ďalšiemu napredovaniu. Aj môže, aj nemusí byť. U mňa dobé ()

rengers

Snažil jsem se dodívat na celou sérii, ale po osmém dílu jsem to vzdal. Scénář je velmi zajímavý, ale jsou tam neustále přechody z jednoho světa do druhého, že se někdy člověk ztrácí ve kterém světě se zrovna příběh odehrává. Spád to má pomalý a nezáživně vyprávěný, ponurý. Je to škoda, myslím, že kdyby to bylo natočeno svižněji, mělo by to ten správný efekt. ()

JanniV

Finále zajímavé, ale s otevřenými vrátky pro další sérii. Tak by tvůrci měli přidat, aby to ze 4* dotáhli na 5*, za mě dobrý. ()

KcarlosK

Tak koukat se na to dá, ale že bych si z toho sednul na sedinku... Spousta otázek na logiku a žádná odpověď. Konec předvídatelný. I ten J.K. je tu nějaký mdlý. A to je tu dvakrát. ()

PRINC1

Pro mě velké nuda nepochopil jsem obsah ani jsem nedokoukal první sérii a při druhé sérii 1 díl jsem usnul zase nuda jen samí kecy těšil jsem se a nic ale vůbec nic . ()

Operator

Téma paralelního světa je zde rozpracováno do špionážního seriálu, který atmosférou silně připomíná Jeden musí z kola ven. Samozřejmě, je to malinko víc přiblížené průměrnému divákovi, ale jasně je zde více britská "atmoška" než Hollywood - moskevská pravidla, paranoia, Berlín a banda chladnokrevných profíků svázaných byrokratickým molochem, kteří nedělají imbecilní chyby (jejich chybování vychází z jejich vlastní inteligence a charakteru), nenimrají se ve svých pocitech a už vůbec ne ve svém svědomí, přesto je na nich více znát, že jsou to lidi a ne banda povrchních panáků do počtu. A vedle toho tu samozřejmě další máme i další vrsty - třeba téma stáří, rozdílných voleb v životě, které nás pak definují. Kdybychom potkali sami sebe, měli bychom se rádi? Pořásli bychom si rukama jako staří přátelé? Nebo bychom ve svém dvojníkovi viděli všechno, co na sobě nenávidíme? ()

padina odpad!

Příšerná karikatura Fringe. Nuda, chaos, nuda… absurdní logika… já nejsem já… jediný řešení - zabít… nuda… retrospektiva… ještě větší chaos, nuda, nuda… Ani laciné psychologizování, ani postelové hýkání, ani jak pravil BoPo: "Nadužívanie odhaleného ženského poprsia" to rozhodně nezachránilo. A vůbec žádný dobrý, nebo aspoň sympatický, herec, natož postava. ()

stuj

Zajímavý námět. Sci-fi to ale není, je to hlavně špionážní záležitost. Škoda, že se to všechno nesfouklo v jedné sérii, do dvou to natahovat nemuseli. Bylo by to pak všechno svižnější a víc pohlcující. P.S.: Tyhle happy endy mám ale rád. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz