Dva světy

• USA Counterpart
USA, (2017–2019), 18 h 54 min (Minutáž: 53–60 min)

Tvůrci:

Justin Marks

Hudba:

Jeff Russo

J.K. Simmons, Harry Lloyd, Nazanin Boniadi, Olivia Williams, Sara Serraiocco, Kenneth Choi, Ulrich Thomsen, Nicholas Pinnock, Bernhard Forcher (více)

Série(2) / Epizody(20)

Howard Silk, který je zaměstnancem špionážní agentury v Berlíně, zjistí, že jeho organizace skrývá jedno velké tajemství - vchod do paralelní dimenze. Náhle je vržen do ponurého světa intrik, nebezpečí a zrady... (HBO Europe)

vyfuk

1. série: Skvělý nášlap. A o to ve výsledku hnedka jde. Nášlap. Ten seriál má hodně zajímavý příběh. Přeci jenom špionáž je docela mimo mísu, ale špionáž přes jiné dimenze a alternativní reality je něco. Tak nějakým způsobem rozjezd není tak pomalý, ale je tam. Což nás vede k tomu, že zde máme postavy, kterou jsou zajímavé, pak takové co ne, ale umíte se u každého vcítit do rolí a soucítit s nimi. Zajímavá jak se to vyvíjí. Ale opět jsme u toho nášlapu. Protože otevřený konec je jedna věc, ale první série vlastně neskončila nijak. A poté je tu problém, že vývoj postav jako takový bude zajímavý, ale vývoj děje zase tolik ne, protože už to bude spíše taková ta špionáž typu "hej oni jsou tam, jdeme tam... sakra, už tady nejsou, tak jinam... jsou tam jdeme tam... bum bum... pár mrtvých, ale ne všichni, jdeme dál" a takhle pořád dokola. Je teda otázka jestli má vůbec cenu dělat další sérii, ale samotní tvůrci se k tomu koukám moc nemají. Každopádně by se to mohlo nějak ladně dojet. Nechme se překvapit. 2. série: No jako, jak to pojmout. Asi jednoduše. Druhá série zde byla pouze od toho, abyste věděli, jak to s lidmi skončí. O to víc je smutné, že nás asi čeká třetí série, která bude asi stejně na nic jako jako tato. Jako obvykle, najdou se lidé, kteří si to mimořádně užijí. První série měla své originální a příjemné kouzlo. Tato série spíše dovysvětluje spousto věcí, ale zároveň se neděje nic moc speciálního okolo. Člověk se v celku snadno zamotá v postavách a to člověk ani nemluví o zbytečných výplních a zcela zbytečných postavách. Byla to hodně smutná záležitost, která za mne osobně ztratila své "čaro". A v celku zbytečně. ()

Wally

Po 1. řadě cítím lehké zklamání plynoucí z těch všech super recenzí a ono mne to nebavilo...nebo bavilo, ale míň než jsem čekal a očekávání jsem měl asi příliš vysoká. První půlka série byla o ničem, odkrývaly se karty a byl zmatek v tom, kdo je kdo a pro koho kdo pracuje...mnoho postav, mnoho jmen...prostě zmatek. V druhé půlce se to rozjelo a mělo to tah na bránu. Ten bohužel došel v nejblbější dobu a to v posledním díle, který spadl opět do průměru. Za mne standardní průměrný seriál, který ničím nenadchne a brzy po shlédnutí na něj zapomenete. Problém je i to, že pro mne není v seriálu jediná sympatická postava potažmo herec...člověk nemá komu fandit a koho si oblíbit. Vrcholem je postava hraná H. Lloydem... pokud byl cíl zahrát nesympatickou nulu, pak se povedlo. Druhou řadu zkusím rozkoukat i tak... Druhá řada byl luxus! Takhle si nějak představuji špionážní seriál. Mělo to koule a já jsem rád, že jsem to nevzdal. Škoda té špatné první série... ()

Hanys_

Hemží se to tady špiony, zrádci a vším možným..faktem ale je, že nebýt toho light sci-fi nádechu, je to hodně průměrný thriller. Nejlepší díly zhruba v půlce série, v té době to vypadalo na pohodovou čtyřhvězdu. U druhé série asi už nebudu. ()

warrenur

Vynikajuca spionazno-sci-fi zalezitost. Uveritelna, temna atmosfera a vynikajuci Lloyd v oboch rolach. Naviac, i ostatni zucastneni tu pasuju a su autenticky. Berlin, kedze som tam stravil mesiace na sluzobkach, mi v oboch svetoch prisiel blizky a dokresloval atmosferu. Velmi dobra a atraktivna zapletka. Snad pride druha seria. Ma to nasliapnute riadne. Kusok od pathviezdia. ()

Bozvav

Příliš překombinované, pomalé a líné tempo. Atmosféra nejednoznačná, kromě hlavního hrdiny velmi necharizmatičí herci. Hudba dobrá, nicméně myslím, že ze scénáře se dalo vymačkat daleko více. Za mne 45%. (viděno 5 dílů, víc jsem nedala) ()

Doomcourier

Seriál rozhodně není pro každého. Pokud čekáte akční sci-fi, u kterého vypnete mozek, tak se do dívání ani nepouštějte. Counterpart je totiž pomalu rozjíždějící a relativně složitá podívaná, která vás nutí přemýšlet. Postavy jsou vykresleny věrohodně, což vám pomůže vžít do příběhu. Seriál má pár nudnějších epizod, ale pro mě osobně to byl ideální kousek, protože se to v mnoha věcech podobalo mému oblíbenému Darku. ()

scarfacer

Zlatej Eso Rimmer, nebo seriál Fringe. Tohle je vlastně vykrádačka obojího, ale podstatně větší nuda s nezajímavýma postavama. Po 1. díle vůbec nemám touhu pokračovat a ani nebudu. ()

papaguy

Jedním slovem - brilantní. Pokud máte rádi špionské krimi a chytré sci-fy, je Counterpart přesně pro vás. Domníval jsem se, že to ten dědula (J.K. Simmons) nemá šanci utáhnout. Mýlil jsem se. Simmonsovi se podařilo vyhnout přehrávání typických pro podobné dvoj (a více) role. Ztvárnění charakterů obou Howardů Silků geniálně zvládnul jemnými nuancemi. Autora(y) scénáře bych nejraději políbil. ()

ER

Palec nahoru za takový počin. Tak decentní spojení scifi se špionážní linkou s dopadem na osobní životy hlavních postav tu snad ještě nebylo. Seriál je především sondou do lidských duší, odkrývá rozkoly, které jsou pro náš život typické a vkládá je do "dvojitých" agentů, zde především Silka (bravurní J.K.Simmons) a jeho manželky. Přečtená báseň na konci poslední epizody stvrzuje záměr tvůrců nenatočit jen mrtvolami a krví protkaný seriál (i když i těch je vcelku dost). Scény přípravy dětských "agentů" , které musí "žít" život jako jejich protějšek na druhé straně jsou pak hodně mrazivé ,stejně tak i dilemata, které řeší hlavní postavy. A pokud si začnete klást v průběhu sledování ty správné otázky, pak Vás seriál zcela pohltí. ()

RedRose

Ježiši... Tady to je zase samý superlativ, jako na nějaký ultra-art snímek... Za mně tedy takto: Slušná atmosféra a na začátku skvělý nápad... Má to fakt špičkové herce, ale co z toho vzešlo?? Celkově je to příšerně utahané, potenciál dvou paralelních světů využitý jen tak, aby se neřeklo, časté střihy ze světa do světa bylo při té pomalosti až překvapivě těžké usledovat... A finálový dvou-díl více-méně vyšuměl do ztracena... Co jsem nepochopil, je to mísení angličtiny a němčiny...?! Nikdo nikde nevysvětlil proč tajná organizace v Německu mluví anglicky... Ne že by to nějak vadilo, ale přišlo mi to prostě hodně divné... Celkově jsem tedy lehce zklamán, protože tohle fakt mohlo být ultra dobré, ale není... Je to jen lehounce nad průměrem... 64% /// EDIT: Druhá sezóna byla o něco lepší než ta první. Připomínky které jsem psal po první sérii trvají, ale byly méně výrazné. Zbyl z toho vlastně jen slušný špionážní thriller a o nějakém sci-fi bych moc nemluvil... 68% ()

boo-boo

Dvojitá porcia J. K. Simmonsa! Štylizácia a tempo nemusia spočiatku sadnúť každému, ale oplatí sa počkať. Keď sa prúsery začnú vrstviť, hranice zmazávať a začne ísť skutočne o krk, práve to prostredie a tempo sú to, čo seriál ako celok vytiahnu do jasného nadpriemeru a človek si uvedomí, že sleduje prémiový špionážny thriller strihnutý dobovkou zo studenej vojny a trochou sci-fi. Aj mimo špionážnu rovinu funguje Counterpart prémiovo, lebo to množstvo dysfunkčných vzťahov, vzájomných konfliktov a politických peripetií by sa zrejme dobre sledovalo už samo o sebe. ()

AlexUnited

Zo začiatku mierne chaotické, najskôr som nevedel o čo presne ide a kto je kto (samá špionáž, konšpirácia, kompromitácia), ale postupne sa všetko vyjasňuje a kvalita jednotlivých častí stúpa. Zatiaľ teda spokojnosť, navyše sa tu vyskytuje jedna perfektná postava, obávam sa len, že všetko smeruje k tomu že bude zlikvidovaná. Ak sa tak stane, pôjdem s hodnotením dolu ...... Tak po dopozeraní druhej série konštatujem, že tento jemne sci-fi špionážny seriál s inteligentne vybudovanou zápletkou je absolútne špičkový, úžasný a s hodnotením idem naopak hore až na maximum a stáva sa mojim obľúbeným. Áno, ako som naznačil, rozjazd bol pôvodne v mojich očiach pomalší a trochu neistý, konštrukcia celého príbehu sa postupne ako keby len budovala a rozohrávala, aby sa však neskôr ten dej vďaka skvelej zápletke posunul a vygradoval takým spôsobom, že som ani nedýchal. Už samotná základná myšlienka je zaujímavá ale čo ma najviac uchvátilo je pomerne realistický (bez nejakých fantasy prvkov) a najmä decentný spôsob jej spracovania. Tak napr. divák bez toho aby ho niekto explicitne upozorňoval, dokáže rozoznať v ktorom z dvoch svetov sa odohráva ktorá scéna už len povedzme na základe takých nevtieravo zobrazených náznakov ako sú architektúra (exteriéry, interiéry) či farby, ktoré v danej dimenzii prevažujú, trebárs farba oblečenia (Alpha čiže Naša strana : hnedá resp. žltohnedá a červená, Prime t.j. Druhá strana : modrá, čierna a sivá). Niektoré postavy (možno aj väčšina z nich) nie sú úplne jednoznačne kladné či záporné čo je taktiež fajn (nemám rád priamočiare rozprávky o boji dobra so zlom), všetky sú ale veľmi kvalitne, presvedčivo stvárnené a zahrané, aj keď istým osobám som prial likvidáciu, naopak jedna už spomínaná postava bola od začiatku mojim absolútnym favoritom a fandil som mu aby to prežil a aj keď mal párkrát na kahánku a unikal hrobárovi z lopaty, som nesmierne rád že sa dožil záveru druhej série, preto môžem napariť v hodnotení s čistým svedomím plný počet. K hereckým výkonom nemám nijakú výhradu, atmosféra super (žiadne veľkolepé efekty ale skôr komornejší priebeh), prostredie Berlína taktiež vhodne zvolené, objavili sa dokonca aj nejaké pre mňa vtipné scénky a chválim vynikajúci český dabing stanice HBO. Rozumiem tomu, že pre náročnejších divákov alebo ľudí s inými prioritami to nemusí byť žiadne terno, ale ja s mojim diváckym nastavením som proste z tohto seriálu nadšený. ()

Mamlas odpad!

Nezaujalo ničím, snad jen na začátku námětem, pak se to jen vleče, nuda, televizně slabé a nezajímavé. (7%) ()

zdenzo

První část první série velmi zajímavá, samozřejmě hlavně díky skvělému Simmonsovi. Poslední tři díly však nevyužili potenciál naplno. Předně obsadit Thomsona po extrazloduchtřídě z Banshee do nevýrazné role je hřích. (Spoiler alert) Závěru první série nezabírá kupodivu ani vyvražďovačka nékolika nosných postav najednou a nelogické postupy přeživších taky wow efect nepodpoří. Přesto skvělý nápad, atmoška Berlina byla ganz gut. Poctivých 3,5* ()

jfaba

Nejprve byli zlí Němci. Potom Němci hodní a zlí. Nyní jsou už jen hodní. Evoluce v praxi. Teď nám to složitě vysvětluje HBO v sci-fi hávu, kde jedni Němci mluví anglicky a druzí německy (kteří jsou kteří?). Je to složité, že se v tom nevyznají ani všichni Němci světa. Svět za zdí a před zdí (taková before a after), je tu ukazován na paralelních světech, které až tak paralelní nejsou. I přes výkon Simmonse je to natáhlé jako Pedro... Po třech nebo čtyřech dílech v tom mám takový guláš, že pochybuji, zda to dokoukám. Stíhám u toho číst, dřímat, přepínat na jiný kanál... Ne, samozřejmě, že ne. Ale je to chvilkami nuda. Zatím za *, možná změním. ()

Bilky

Pilot navnadil a seriál mňa osobne nesklamal. Solídne herecké výkony, veľmi dobre vykreslené charaktery a konfrontácie oboch svetov. A nechýbajú ani veľmi slušné akčné scény. PS: Na rok vzniku 2016/17 veľmi prorocká téma vírusu a vymretie 7% populácie ako aj scény s prázdnymi obchodnými centrami a ľuďmi v rúškach... *Prvá séria bola viac vzťahová a pre mňa uveriteľnejšia: 88% ** Druhá séria bola zbytočne prekombinovaná a používala príliš veľa skratiek, našťastie s normálne ukončeným záverom: 75% ()

bonovox

Výborný seriál, ktorý kvalitne využíva prvky špionážneho thrilleru so sci-fi. J.K.Simmons konečne v kvalitnej seriálovej úlohe, skvele dokázal vystihnúť charakter svojej dvoj postavy, nikdy nie je problém rospoznať v ktorom svete sa práve nachádzame. Škoda len slabšej prvej polovice série, akonáhle sa však navzájom prehodia postavy začína to perfektne gradovať. Spokojnosť. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz