Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

Loooki

Dosť sklamanie, dej je potom tak strašne jednoduchý a rovnaký, že pozeranie ďalšej časti som vždy odkladal. Úplne stačilo ak by Narcos bola iba miniséria. Hodnotené po I. sérii ()

TETŘEF

V rámci mého Netflix měsíce jsem se samozřejmě dostal i k téhle nové vlajkové lodi. A říkám si: sakra tenhle parník pluje špatným směrem! Narcos je přesně ten seriál u kterého bych radši viděl tříhodinový celovečerní film nebo koncentrovanou skvělou minisérii. Má znaky všech těch skvělých věcí, které člověk miluje na nové generaci TV tvorby. Vypadá, poslouchá se a "užívá se" skvěle. Na druhou stranu taky přihazuje otravný voiceover, rozháranou stavbu a tak nějak ctrl+c a ctrl+v momenty. To všechno položeno na nemožnosti reálného vývoje látky. Místní nadšení je pro mě trošku záhadou. Ne, že by byl Narcos špatný - tomu má daleko - ale z hlediska moderních seriálů je podle mě invencí a kvalitou pozadu. ()

Faila

Sleduje se mi to snadněji, když vím, jak to dopadlo, ale stejně se na to dívá těžko. Zpracování podle mě super, tak samozřejmě nevím, jak to všechno bylo ve skutečnosti, ale působí to na mě dost realisticky, někdy až moc. ()

kkarx

Perfektně odvedený polo-dokumentární životopisný seriál o jednom z nevětších zločinců poválečné historie, a to o drogovém dealerovi a masovém vrahovi Pablo Escobarovi. Pro svoje zájmy neváhal Escobar nechat zavraždit množství jemu nepohodlných osob, policistů, politiků, včetně samotného prezidenta Kolumbie. Nechal vyhodit do vzduchu letadlo plné civilistů, nastražit bomby, při jejichž explozích zemřely stovky nevinných lidí a nespočet dětí. Teror, který v pozdějších fázích rozpoutal, odneslo svým životem tisíce lidí. Historicky je seriál velmi přesný, což potvrzují i samotní agenti DEA Murphy a Pena, z jejichž pohledu je příběh vyprávěn. Tvůrci si dali opravdu záležet na malých detailech a vybraní herci jako by z oka vypadli reálným předlohám. Možná až s výjimkou právě Escobara, jehož úlisnost jinak sympatický Wagner Moura určitě nemá, ale za to je to výborný herec. Špičková produkce, skvělý soundtrack, očekávaný závěr, hodnocení přes 90% si jistě zaslouží. ()

robo7773

Celkovo vydarený seriál a sledoval som to s napätím čo sa stane, dostatok nečakaných vzratov. Videl som všetkých 30 DIELOV vo troch seriách už ukončeného seriálu. ()

zelda82

Po první sérii velká paráda, především Wagner Moura jako Pablo Escobar. Narcos hodně pomáhá, že vycházejí z reality, i když samozřejmě nepochybuju o tom, že si to scenáristi přibarvili. ()

mala_kea

Je to trochu hype, zas tak výborný to není. Je to prostě nadmíru dobrá filmová rekonstrukce neskutečně fascinující a strašidelný éry a člověka, který v ní hrál primární úlohu. Když se to ale porovná s vrcholy televizní tvorby jako je Breaking Bad anebo True Detective, tak je vidět, že ve vykreslení postav to trochu pokulhává, chvílemi má člověk skoro tendenci fandit Escobarovi (vynikající Moura), protože jeho oponent je takovej tuctovej blonďatej Američan s knírem. Navíc s přihlédnutí k okolnostem agresivní americký zahraniční politiky těch let je prostě těžký intuitivně fandit straně zákona. Ambivalenci týhle situace ten seriál ale bohužel příliš nezdůrazňuje. Prostě a jenom vidíme výbornou rekonstrukci jedinečného příběhu, nic víc, nic míň. ()

hEROic

Další naprostá bomba z dílny Netflixu! Pravdivé základy tohoto skvostu mu dávají neskutečnou šťávu, kterou fiktivní příběhy zkrátka nedokáží vytvořit. Kdo by čekal, že po odchodu Escobara již Narcos nebudou mít co nabídnout, nemohl by se víc mýlit. Je to zkrátka jedna velká jízda a z části dokumentární charakter ji nijak nebrzdí, naopak tomu všemu dává to pravé grády. 95% ()

Kulda24

Seriál můžeme rozdělit do dvou částí. První dvě série se věnují Pablu Escobarovi a u těch při přišlo vše naprosto dokonalé. Postavy detektivů byli sympatičtí a postavy sicariů někdy ještě lepší. Co se týká Pabla, tak ten byl ztvárněn velice pěkně. Jedny z nejlepších seriálových řad. Ve třetí a poslední sérii, se díváme pod pokličku kartelu Cali a pro mně osobně tam vždy něco chybělo a na těch 5* to málokdy bylo. Z dvojce agentů tu zbyl jenom Peňa a přibyli tu dva noví, kteří mi ale za tu jednu sezónu k srdci moc nepřirostli a bylo to i díky tomu, že nedostávali tolik prostoru. Co bych tomu vytkl je, že na mě ten příběh moc zrychlil a kartel Cali vymazali během jedné sezóny. Čekal jsem trochu víc klidnější a pečlivější tempo a užil bych si to více, kdyby to bylo rozvinuté na dvě série stejně jako u Pabla. Skvělý zážitek 90% ()

strikeman

Naprostá pecka a pro fanoušky mafiánských ság povinnost. Ani nevím, co dřív chválit, je to dokonalé po všech stránkách. Podobný "majstrštyk" jako ve své době bývala italská Chobotnice ... 95% ()

yvona

Za mě nejnudnější seriál s nepochopitelně vysokým hodnocením. Postrádám napětí, postrádám postavu , se kterou lze ztotožnit a naopak Pablo mě nechával klidnou. Atmosféra jednotvárná, bez zlomových okamžiků. Žádný výraznější herecký výkon,žádné charisma postav ani na jedné straně barikády. Ohavnost všech účinkujících asi měla dokreslit či vytvořit autentičnost. Ve mně už po páté epizodě odporné ksichty a jejich naprostá tupost hodna prvoka, budily nevolnost. Tuhle nudu jsem odkládala dlouho....asi jsem věděla proč. Vysoké hodnocení naprosto nechápu. Jediná za zmínku stojící postava je plukovník Carrillo (bohužel fiktivní). Seriál beru jako sice suchopárný, ale přece jen dokument. Proto slabý průměr. ()

Torpid

Komentář po čtyřech epizodách. Bez debaty jeden z nejlepších seriálů posledních let. Důraz na autenticitu prvořadý. Pocit, že sleduju dokument, téměř nonstop. Trochu provinile nedávám za 5*, protože odstup tvůrců je tak velký, že jsem ve finále neměl komu fandit. To, po čem jinde zoufale volám, je tady předkládáno v takové míře, že se mi to zase nelíbí. Ach jo. ()

Stefan_M

Aj ked je tam niekolko nezrovnalosti, je to spica. A dobove zaznamy tomu len pridavaju na hodnote. Aj ked prijal by som ich viac a detailnejsie. EDIT 18.09.2016: Druha seria vyrazne slabsia a * uberam aj kvoli obrovskym nepresnostiam a fikcii. Skoda. ()

landsman

Když jsem se o přípravě seriálu dozvěděl, řekl jsem si, že bych ho měl vidět. Zapomněl jsem na něj a úplnou náhodou mi jej kamarádka pustila, samozřejmě jsem ho do týdne dokoukal, tedy první sérii. Skvělé zpracování a věřím, že ona španělština mu dodala na autentičnosti ještě tak o 25%. Snad to tak bude vnímat i anglicky mluvící publikum, domovina a cílovka Netflixu. Jsem rád, že jsem si okořenil večery s arogantním panem Escobarou, jež mi ukázal, že malicherné ego dokáže napáchat spoustu škody. Hodnocení: **** ()

Torgal

Po všetkých stránkach kvalitná produkcia vo veľkom tempe odškrtávajúca Escobarove kariérne highlighty. Konceptom sa veľmi blíži hranému dokumentu a tento dojem je podporený hojným využívaním dobových záberov. Obrovská informačná hodnota o divokom stave latinskej Ameriky v 80-tych rokoch minulého storočia, ale na to aby som išiel s hodnotením vyššie mi seriál až tak k srdcu neprirástol. 8/10 Update po 2. sezóne: Spomalenie tempa a prienik Pablovi hlbšie pod kožu mi celkom sadlo, ale naznačované ďalšie série mi už prídu zbytočné. 8+/10 ()

Stíba

Chybí mi tu větší sžití s postavami, ke kterým jsem si (i když by si to určitě zasloužili) bohužel nedokázal úplně vytvořit vztah a také celkově hutnější pojetí celého příběhu, který mě nedokázal vtáhnout tak jak bych si představoval. Stejně tak bych ocenil lepší výpravu. Dokážu si představit, že by příběh byl vyprávěň z obou stran jednou zastoupenou osobou - konec konců dvě dějové linky jsou tu naprosto zřetelné a kontrastu a zajímavosti vyprávěn by to určitě prospělo. Baví mě to, ale nemůžu se ubránit pocitu, že téma samotné má na tom větší záslahu než zpracování. Třetí místo v obrovské konkurenci špičkových seriálů mě tu tak trochu překvapuje. ... Po zhltnutí třetí sezony ve dvou prodloužených večerech zvyšuji na plné hodnocení a uznávám, že některé mé né zcela jisté pocity se s jistým odstupem času staly irelevantními. Třetí série se mi ale paradoxně i tak líbila možná nejvíce. Už jsem se v příběhu tak nějak mnohem více cítil usazen a ještě víc si užíval každý detail vyprávění. Skvělá práce. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)