Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

• USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

Amroth666

POSELSTVÍ STAR WARS : Celá sága utváří předobraz lidského nepochopení a zbytečného stavění určitých věcí do opozic. Ve Star Wars totiž neexistují zlí a hodní, nýbrž jen přívrženci světlé strany (Ti co se řídí jen rozumem a neschvalují city) a těmi ze strany temné (Ti, kteří uznávají především city a míru vlastního štěstí, ale problémem je, že mezi nimi je většina city zlomených lidí prahnoucích po pomstě.) Podle starého poselství má mezi těmito stranami "rozumu a citu" nastat rovnováha, avšak každá ze stran chápe rovnováhu jen jako naprosté vyhlazení oněch "druhých". Jedna z hlavních postav, která toto pochopila, byl právě Darth Sidious, jenže toto pochopení využíval k sobeckému zlu a to je důkazem, že zlo a dobro stojí mimo tyto dvě strany a žádná není sama o sobě dokonalá. Snad tím jedním, kdo toto nejen pochopil ale také se ke sklonku života stal opravdu dobrým člověkem, byl právě Anakin Skywalker (později Darth Vader). Prošel si jak poznáním světlé a temné strany a dlouhou dobu byl svým jednáním podobný Darth Sidiousovi, jelikož také prahnul po moci (avšak často i z nesobeckých důvodů, jejichž příkladem je chtíč zabraňovat smrti), avšak vždy se v něm zachovával kousek dobra a ke sklonku života nejenom zachránil svému synovi život, ale dokonce umřel jen proto, aby ho jeho syn mohl spatřit bez helmy, která vlastně byla metaforou na jakousi starou podobu, které se již zbavil a teprve bez helmy byl vidět on skutečně takový, jaký je, skutečně již prošlý poznáním obou stran a dobra. (Celá sága Star Wars se dá také pojmout jako jakési podobenství na studenou válku mezi východem a západem (komunisté a kapitalističtí demokraté). Zdroj:cs.wikipedia ____ Lépe bych to nedokázal zpracovat. Moje osobní FANS sci-fi věc společně se seriálovými sci-fi kulty Stargate. V roce 2005 jsem navštívil kino a doteď to je můj nejsilnější zážitek z kina. Star Wars byla vždycky má největší a nejoblíbenější sci-fi filmová a i jen filmová sága a velká priorita a s 2001: Vesmírná odysea pokládám jako základ této sci-fi revoluci. Snad jediná sci-fi sága, která se odehrává ve všech šesti dílech v předaleké galaxii a nemá co dočinění s planetou Země. Další věc, ktrerá je natolik zajímavá a stojí zato na ní poukázat je, že celou ságu otevřel čtvrtý díl, a skončil tímto "dílem". Slovo dílo myslím v obou slova smyslech. Třetí Epizoda si podle mně zaslouží největší uznání. Je lehké začít za polovinou a je těžké skončit v polovině. Tenhle filmový tah vejde do dějin. Od postupujících roků jsem viděl, jak se Star Wars vyvíjely. Blížily se poslední hodinky pravdy. Říkal jsem si, zda stupňování vyvrcholí a dočkáme se nejlepšího a trikově neuvěřitelného filmového zážitku. Nemýlil jsem se. George Lucas svou Star Wars kariéru proměnil v diamant, když sáhl na poslední díl, vzal ho do obou rukou a tak dlouho tvaroval, až vytvaroval fakt jeden z nejsilnějších, nejdojemnějších a nejobsáhlejších filmů všech dob. Od všech otázek ve filmu jsem ještě před začátkem znal odpověď. Když si dáte dohromady všechny díly, jasně vám vyplynou fakta, která se tady mají uskutečnit. Příběh mně stejně tak překvapil, že jsem nevěřícně kroutil hlavou. Myslím, že nasazení Haydena Christensena do druhého a vzápětí do třetího dílu byla výborná volba a jeho životní role. Nadlidský výkon tohoto pozdějšího Dartha Vadera.O jménu Darth Vader už jsme slyšeli. Vývoj Dartha Vadera byl ale ve hvězdách budoucího Impéreia. Teď bylo načase poukázat i na jiné postavy. Postavy ať už hodně ovlivňující život Anakina nebo postavy řídící život Dartha Vadera. Vezměme si takového Ewana McGregora. Jeho přístup k filmu a k roli je hrozně sympatický. Zhoštění všeho okolního ve Star Wars je ohromující. Nostalgie a davové šílenství postihlo lidstvo před zhruba 30 lety, kdy vstoupil název Star Wars do světa a ta nekončící nostalgie pokračuje až do roku 2005. Fanouškům Star Wars, a že jich je hodně, asi tahle nostalgie nikdy nepřestane a ani mně ne. Bezpochyby film, který rozpůlil svět na dobro a zlo. Bezesporu film, který zachytil něco, co by člověka v životě ani nenapadlo. Podařilo se to před 30 lety a podařilo se to v roce 2005. Vlna Star Wars. Hrozně silné scény, hlavně ROZKAZ 66, Souboj Anakina s Obiwanem, ale i jiné. Kdybych měl vypisovat, co se mi ve filmu líbilo za hlášky, scény, dokonce i vtipy, které bych neočekával nebo fantastická hudba, řekl bych VŠECHNO! Jako fanoušek jsem nakupoval všechno, co bylo možné, abych byl Jedim. Jako fanoušek jsem taky nakupoval všechno, na čem dvě slova "Star Wars" byly. Takže samolepky, lego, hračky, plakáty, hry, masky, dokonce i knihy s detailními rozbory planet, ras, jediů, sithů, loděmi, kulturami ras a dalšími pro mně důležitými poznatky. Myslel jsem, že čím budu více starší, tím více z toho vyrostu a zájem o Star Wars už mít nebudu. Něco už odeznělo, ale pořád vě mně toho zůstává tolik. Film Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů už jsem viděl minimálně padesátkrát, kakže vás asi nepřekvapí, že si většinu filmu a dialogů pamatuji nazpaměť a soundtrackové písníčky si občas zabroukám. Zmínka hlavně o písních 1-15. Kdo ví, chápe. Senzace. Nezapomínejte na to, že můj komentář je jen jedna miliardtina pochvaly na Star Wars a že tato sága je nejoblíbenější na světě. Najde se toho neuvěřitelné množství s cílem poukázat na Star Wars. ____ OST 5/5 ____ CZ dabing ____ () (méně) (více)

tomtomtoma

Nejvelkolepější podívaná z nových sérií. Čtyři planety: samozřejmě Coruscant, hlavní místo Republiky, dále planety Mustafar, kde Darth Vader zabíjí poslední představitele odporu proti Republice a kde je závěrečný velkolepý souboj mezi ním a Kenobim, Utapau, kde Kenobi zabíjí generála Grievouse, a planeta Wookiů na Kashyyyku, kde pomáhá s obranou mistr Yoda. Nejdůležitější jsou samozřejmě Jediové. Mace Windu (Samuel L. Jackson), který díky Anakinovi umírá, Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) a Yoda (hlas Frank Oz), který jedinní z Jediů přežívají zradu a pak Anakin Skylwalker (Hayden Christensen), který podlehne vábení temné strany Síly, svým mocenským ambicím a vzteku z přehlížení jeho výjimečnosti a z návnady, že bude moci zachránit svou milou a stává se sithským lordem Darth Vaderem, který lehce zabíjí neozbrojené i děti. Pak je tu Padmé (Natalie Portman), která porodí syna a dceru Anakina a umírá zklamáním z Anakinovi nové cesty, senátor Organa (Jimmy Smits), který se ujímá právě narozené dcery Padmé, a dvojice tobotů C-3PO (hlas Anthony Daniels) a R2-D2 (Kenny Baker). Kancléř Palpatine (Ian McDiarmid) naplno ukazuje svoji pravou tvář sithského lorda Darth Sidiouse, získává Anakina na svou stranu, nechá povraždit všechny své možné nepřátele i spojence a nechává se prohlásit prvním galaktickým imperátorem. Z jeho původních spojenců se musí zmínit vévoda Dooku (Chritopher Lee) a nebezpečný generál Grievous (hlas Metthew Wood). A tak se otevírá úchvatná podívaná plná soubojů a mocichtivosti, která zatemňuje normální uvažování ve své touze po moci, která je tak uspokojující ve své velikosti. ()

C0r0ner

Nejlepší z celé série Hvězdných válek. Pro mě bez debat. Dokonalý převrat osobnosti Anakina v Darth Vadera, parádní bitvy a souboje (především Anakin vs. Obi-Wan), temná atmosféra a masakr Jediů, který ždímá emoce do dna. Klidně bych si dokázal představit Pomstu Sithů v žebříčku výš. 100% ()

darm

Jízdaaaaaaaaa !!! Poslední kousek šestidílné skládačky je naprosto super. Naprosto úchvatné souboje, dokonalé digitální provedení všech akčních scén, vesmírných lodí, planet, ohromných měst... A naštestí nezůstalo jen u dokonalých efektů, za což můžeme být všichni rádi. Režie je skvělá (až na několik zmatečných akčních scének), napětí neustálé, spousta scén u kterých jsem zapomínal dýchat se taky našlo! Natolik očekávaná přeměna Anakina v Darth Vadera taky nezklamala, hodně, hodně kruté a efektní. Epizoda III je jednoznačně nejlepší díl nové trilogie a z těch starých mi nejvíc připomíná Epizodu V, která byla podobně temně laděná se spoustou soubojů... Jediná věc, která mi trochu kazila požitek z filmu byl dabing (nejvíc mě štval dabing Ewana McGregora...), ale kvůli tomu nemůžu sundavat hodnocení, v žádném případě. Mohl bych pokračovat, jak jsem si to hrozně užil a pořád chválit a chválit, ale to už je zbytečnost. Jistě, kdybych se v tom extra chtěl šťourat a hledat chyby, tak bych je určitě vyšťoural, ale to já dělat nechci, fakt jsem si to užil. Naprosto zasloužených 10/10. ()

Flynn

Úžasné provázání původní ságy s novou trilogií. Pokud někdo neviděl staré Hvězdné Války, tak si zřejmě tento film tak neužije, jako když ví co musí v příběhu pan vypravěč Lucas dokázat... excelentní, skvělá podívaná a skutečný zážitek....vznik D.Vadera je prostě skvělé představení, na které se všichni příznivci těšili a taky ho dostali.... ()

zette

Ze druhe trilogie asi nejakcnejsi epizoda. Pro me ale malinko zklamani od epizody druhe, kdy trosku dosel humor. Moc se mi ani nelibilo odvraceni Anakina od Jediu. Vysoky prumer si vsak film zachoval a zaver take nevypadal spatne. ()

Wormboy

Tretia epizoda je lepsia ako predchadzajuci nepodarok, no scenaristicka mizeria pokracuje aj tu. Lucasovi sa ju vsak ako tak dari zakryt za bombasticke, hoci miestami az smiesne akcne sceny (najma zaverecny wtf boj na tecucej lave). Na koniec mozem s cistym svedomim konstatovat, ze Star Wars ep.I az III pre mna jednoducho nefunguju tak, akoby tvorcovia zamyslali. Epizoda III ma vsak dobru atmosferu a uz sa tesim na epizody IV az VI. 3,5/5* ()

Sammya

Tohle je asi nejemotivnější film z celé série (probrečela jsem minimálně polovinu filmu). Sledovat Anakinovu proměnu v temného Sithského lorda a jak se přiklání na temnou stranu Síly, je až bolestivé, někdy doslova, hlavně na konci. Nový padouch v podobě generála Grievouse je výborný, hlavně to jeho sólo se čtyřmi světelnými meči. Masakr Jediů nenechá oko suché, aspoň ne to moje, zvlášť když dojde na popravu dětí. V tomhle filmu je hodně takovýhle silných momentů. Závěrečná bitva mezi už Darthem Vaderem a Obi-Wanem Kenobim je doslova epická a vhodnější scenérii už pro ni asi vybrat nemohli. Pohled na rozestavěnou Hvězdu smrti na konci už je třešnička na dortu. Jako samostatný film i jako spojovací článek celé ságy Pomsta Sithů funguje výborně. ()

pakobylka

Velice temné ... a velice osudové. Nálada každé z prvních tří epizod "Star Wars" je ve své podstatě věrným obrazem stavu duše Anakina Skywalkera. Jsou to JEHO příběhy. Nezbylo mu než uvěřit v cestu, po které byl přinucen se vydat - jinak by neměl sílu jít dál. Protože George Lucas mu nedal šanci, nenechal mu vůbec žádnou možnost úniku. Ale v zájmu spravedlnosti musím dodat, že i sám velký režisér měl svázané ruce. Jakoby jeho sága žila svým vlastním životem. A tak se musel oklikou vrátit tam, kde v roce 1977 začala psát svou slavnou historii, a osvětlit zvědavému, natěšenému divákovi zrod IMPÉRIA. Jeho zárodek v sobě nosí KAŽDÁ demokracie - jde jen o to, jestli (nebo spíš KDY) se potkají příhodné okolnosti, které by ho probudily k životu. ()

Juto

Bravó, tak toto sa podarilo. Jedna z najlepšich časti. Premena Anakina na Darth Vadera je strhujúci zážitok. 9/10 ()

necisty

Tentokrát byl oproti dvojce silnější začátek, ale pak nám to na slušnou hodinu a půl sletí na docela nudné klábosení a úplně si nemyslím, že během tohoto jednoho dílu dokázali pořádně vysvětlit přerod Anakina. Jeho změna názorů, přestože nás sral už od minulého dílu, byla i tak příliš rychlá. Byl jsem rozhodnutý tomu dát nižší hodnocení, ale na konci se zase předvedli, a opravdu mimo pochybnosti k Anakinovi, to byla parádní podívaná nesrovnatelná s paskvily po staré trilogii. ()

PavelVanekArt

Nejlepší, největší a nejosudovější Star Wars. Zrod lorda Vadera a zničení všeho dobrého. Protože takhle umírá demokracie, za bouřlivého potlesku. 5* a.k.a 100% ()

emo

Pri výhode z kina som sa cítil dosť sklamaný( otrasny slovensky dabing). Chaotická réžia v akčných scénach, priveľa samoúčelných trikových záberov, veľmi primitívne dialógy, odzívané herecké vykony... Po tom som si ale uvedomil, že tomu nechýbalo to hlavné! A tým je neopakovateľná atmosféra StarWars! Teraz som to však videl dvakrát v originále a musím povedať, že aj napriek zjavným nedostatkom som to Lucasovi zožral aj s chlpami... :) MAY THE FORCE BE WITH YOU! ()

fars

Ja jsem nikdy nebyl nejakym velkym stoupencem Hvezdnych valek, ale sakra tohle je sila, a musi se to libit kazdemu. O Pomste Sithu muze fakt rict ze to je blbost jenom nekdo, kdo to nevidel, protoze v tomhle musi najit aspon trochu zalibeni kazdy!!! ()

Šimpy

Velkolepé a strhující zakončení příběhu. Dokonalé propojení "starých" a "nových" epizod. K tomu se váže stvoření Darth Vadera, takřka úplné vyhubení řádu jediů a přeměna republiky v impérium. Vynikající souboje a dialogy. obzvláště finální souboj.....Anakin vs. Obi-Wan. Jen nevím jak si vysvětlit souboj Mace Windu vs. Palpatine. Opravdu byl Mace silnější? Nebo to jenom Darth Sidious sehrál na Anakina? "Lorde Vadere!" "Ano, mistře?" "Povstaň!" P.S. Až teď jsem si všiml, že jsem použil stejný citát jako Galadriel...Pardon.:-) "Měl jsem tušit, že jediové chystají zradu!" "Anakine, kancléř Palpatine je čisté zlo!" " Já poznal, že zlí jsou Jediové!" "Pak jsi ztracen!" "Byls jako můj bratr, měl jsem tě rád." "Nenávidím tě!" ()

c.tucker

Konečně se Georgovi povedlo to co se mu v nových epizodách moc nedařilo napětí, temnota, silné emoce a nepřehánět to s trikama. Z mého hlediska tato epizoda překonala i závěrečnou šestou a docela se přiblížila, ale jen přiblížila k původním dvěma (Nová naděje a Impérium vrací úder). Dokonce se mi zdálo, že i Hayden Christensen se od předchozí epizody trochu polepšil. Myslím, že je to bravůrní spojení původních epizod s těmi novými. Bravo ()

Eviator

Když pět hvězdiček nestačí... III. díl ságy je nádherným zakončením na které jsem se netrpělivě těšil a vychutnával každou fotografii z natáčení. Je zde pěkně vidět, že každá postava se zde ukáže ve svém pravém světle. A Anakinův přechod na temnou stranu?? No, úžasný!!! Takže až na přetechnizovaného R2 a ukecané droidy bych to doporučil i odpůrcům celé ságy. ()

Davosh

Zdaleka nejlepší SW z nové trilogie a druhé nejlepší pokračování vůbec. Propojení se starou trilogií, i když všichni věděli jak film dopadne, se povedlo nadmíru dobře a já celou dobu v sále jen seděl a nechával si před sebou odehrát největší tragédii galaxie daleko,daleko odsud. A mrazení v zádech každou chvíli během poslední půlhodiny filmu mi jen dokázalo, že Lucas se za ta léta opravdu nezblaznil a první a druhý díl jsou tu jen pro přichystání půdy pro tento díl. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)