Do temnoty (TV seriál)

Into the Dark

Horor / Thriller

USA, 2018–2021, 36 h (Minutáž: 90 min)

Tom Bateman, Dermot Mulroney, Rebecca Rittenhouse, Tembi Locke, Aurora Perrineau, David Hull, Ray Santiago, Max Adler, Chasty Ballesteros, Dale Dickey, Raymond Forchion, Sasha Grey, Harvey Guillen, Patrick Hume, Katie Wilson, Nyasha Hatendi, Isabella Acres, Melissa Bergland, Meredith Salenger, Jon Daly, Diane Sellers, Suki Waterhouse, Carly Chaikin, Kirby Howell-Baptiste, Natalie Martinez, Matt Lauria, Sutton Foster, Diana Silvers, Keir O'Donnell, Hayes MacArthur, Jessica McNamee, Charles Halford, John Marshall Jones, Stephanie Beatriz, Julianna Guill, Mary McCormack, Jimmi Simpson, Shaunette Renée Wilson, Amanda Walsh, Michael Weston, Kylie Rogers, Cyrina Fiallo, Israel Broussard, Dora Madison, Samantha Mathis, Frank Whaley, Alex Jayne Go, Martha Higareda, Richard Cabral, Shawn Ashmore, Barbara Crampton, Creed Bratton, Laura Cerón, Gigi Saul Guerrero, Sal Lopez, Clayne Crawford, Josephine Langford, Lia McHugh, Robyn Lively, Dwight Hicks, Willa Miel Pogue, Jahkara Smith, Annie Q., Corey Fogelmanis, Jessi Case, Julian Works, Hugo Armstrong, McKaley Miller, Scott Porter, Ciara Bravo, Cass Buggé, Bianca Lopez, Annalisa Cochrane, Graham Taylor, Adelaide Kane, Georgie Flores, Jacques Colimon, Dylan Arnold, Liam Graham, Courtney Henggeler, Reign Edwards, Kerr Smith, Monroe Cline, Jonny Berryman, Latarsha Rose, Dustin Milligan, Angela Sarafyan, Julian Sands, Natalie Hall, Kyle Howard, Sophia Del Pizzo, Augustus Prew, Scott Evans, Ayden Mayeri, Lukas Gage, Adam Faison, Will Westwater, Chester Lockhart, Marie Oldenbourg, Britt Baron, Anna Lore, Benedict Samuel, Anna Akana, Shaun Brown, Tiffany Smith, Ally Maki, Keeley Bumford, Mark Hadley, Sachin Bhatt, Taj Speights, Beth Curry, Elyse Levesque, Tessa Goss, Molly Hagan, Bob Bancroft, Patrick Gorman, Christopher Kriesa, Antonio Raul Corbo, Perry Smith, Malcolm Barrett, Lyndie Greenwood, Felicia Day, Jonah Ray, Gavin Stenhouse, Amir Talai, Wil Wheaton, Rachel Bloom, Alexander Ward, Vito D'Ambrosio, Tina Majorino, Micah Parker, Natalie Paul, Shi Ne Nielson, Olivia Liang, David Mattey, Maria Conchita Alonso, V.J. Foster, McKinley Freeman, Judy Greer, Steve Guttenberg, Elise Neal, Ellen Wong, Joshua Burge, Ezra Buzzington, Barry Watson, Kaye L. Morris, Camden Toy, Casey Deidrick, Evan Williams, Dana Drori, Aaron Groben, Dan Aid, Megalyn Echikunwoke, Gareth Williams, David Carzell

Komentáře uživatele ricci.s k tomuto TV seriálu

Mladá holčina, ktorá žije so svojim otcom, trpí po smrti matky agorafóbiou, takže je celý čas zatvorená v dome. Začne mať však dôvod domnievať sa, že jej otec nie je až taký milý a starostlivý, ako na prvý pohľad vyzerá. Na rozdiel od prvej časti nám tvorcovia prinášajú menej krvi, vrážd a humoru (našťastie aj menej otravných postáv), a omnoho viac sa koncentrujú na psychologický teror. Žiadna veľká originalita síce neprichádza, ale je to napínavé, a dvaja hlavní protagonisti zahrali presvedčivo, takže zatiaľ sa mi tento seriál celkom pozdáva.(2.11.2018)

Negrík sa v novom meste teší na svoj herecký kasting a napokon svoju "rolu snov" dostane - skončí v kostýme hentej plyšovej pičoviny z plagátu, aby urobil reklamu novej hračke. Dokonca si nájde aj vzťah! Len keby sa to všetko tradične nepokurvilo, však. Z jeho práce sa totiž stane diagnóza... Čakal som skôr niečo v štýle Chuckyho, a ono to bol napokon skôr psychologický horor. Takže krvavých scén je pomenej, ale hlavný hrdina to zahral presvedčivo. V záverečnej tretine sa síce orientuje ťažšie, ale na nervy to sem tam zabrnká. Seriál si udržiava svoj nadštandard, čo je fajn.(8.12.2018)

Dvaja zamestnanci sa zaseknú vo výťahu a začnú sa "logicky" zbližovať. No svadba z toho asi nebude. V prvom rade - horor to nie je. Čistý a krásny psychologický thriller s úplne banálnym námetom, ktorý nemá s originalitou nič spoločné a dokonca je tak predvídateľný... Ale na druhej strane, vďaka výborným postavám a dostatočnému napätiu či akcii funguje, a dokonca ho považujem za najlepšiu zo všetkých doterajších častí. Odporúčam fanúšikom podobného "P2".(9.2.2019)

• Krutá zábava (S01E07) (epizoda) (2019)

Je to pekné, farebné, snažilo sa to byť dokonca komediálne (na môj vkus až príliš), ale určite to nie je veľmi dobré. Som síce rád, že sa Adam Mason po rokoch prihlásil o slovo, lebo niektoré jeho horory v minulosti ma celkom upútali, ale opäť mi bolo jasné, že film môže byť jedine o nejakom vyšinutom vraždiacom magorovi, proti ktorému stoja nuloví úbožiaci, režisér totiž svoj štýl v živote nezmení. Otázne bolo len to, do akej miery to bude (ne)znesiteľné. Hlavný záporák to síce nepokazil, ale čím presvedčivejšie toho imbecila hral, tým bol film otravnejší, z hľadiska gore to taktiež nemá čo ponúknuť. Hlúposť na jedno pozretie, ale oproti predchádzajúcej časti mierne zlepšenie.(6.4.2019)

• Mateřská láska (S01E08) (epizoda) (2019)

Niečo podobné ako The Deaths of Ian Stone, akurát omnoho menej zaujímavé. Genetička, magor synáčik a chudera, ktorá je dookola vraždená. Len to by ju museli vraždiť aj trochu originálnejšími spôsobmi, aby to ten sľubovaný horor vôbec pripomínalo. Posledné 3 časti nič moc teda, strácam nádej, že sa to ešte pozviecha. Toto sa pozrieť dá, ale je to nuda.(4.5.2019)

Otec s dvomi dcérami sa vyberú na výlet, zaparkujú svoj karavan kdesi na púšti na konci sveta, a keď im v noci zaklopú na dvere dve podivné deti, budú mať o zábavu postarané. Sympatickí herci, pekná kamera, fajn námet. Potenciál by tu bol. Žiaľ, veľká škoda, že namiesto budovania strachu či priamych hororových scén sa tu zase sústreďujeme na vzťahy medzi postavami, takže film obsahuje množstvo nudnej vaty (najmä všetky flashbacky do minulosti s mŕtvou matkou mi prišli vrcholne nezaujímavé). V záverečnej tretine to vyvrcholilo celkom solídne, ale zase sa do toho snažili napchať čím viac melodrámy, ktorú v hororoch nevyhľadávam. Po posledných troch slabých častiach sa však jedná o mierne zlepšenie.(7.6.2019)

Skupina utečencov sa snaží dostať do USA, aby začali nový život, a napokon sa ocitnú v mestečku, kde môžu prežívať svoj americký sen. Lenže to by nesmel byť horor, aby tam bolo všetko v úplnom poriadku. Nejaké to potrebné gore tam bolo, ale film najviac ťaží zo zaujímavého nápadu. Plus musím uznať, že na hlavnú hrdinku sa pozerá viac než dobre. V rámci série priemerná časť, ale v pohode sledovateľná.(13.7.2019)

Druhá séria začína vynikajúco, vlastne pre mňa spolu s Down najlepšia epizóda. Tentokrát tu máme ducha, vysmiatu Anču, ktorá ovláda jednu pútavú kartovú hru. A pokiaľ hráči nesplnia jej pravidlá, podľa očakávania väčšinou otrčia kopytá. Týchto hororových "Jumanji" tu už bolo síce dosť, ale ešte to podľa mňa nie je až tak opozerané, aby to liezlo na nervy (teda aspoň tým, ktorí nesledujú každú jednu novinku). Pre mňa to síce originalitu nepobralo žiadnu, ale postavy sú fajn, Anča vyzerá podarene, úmrtia neurazia, vlastne ani veľmi nebolo čo pokaziť. Bavil som sa.(5.10.2019)

Tentokrát si k sebe rodinka na vďakyvzdanie pozve pútnikov, čo im spôsobí nemalé problémy. Tí sa ich totiž rozhodnú naučiť, čo všetko si majú vážiť, a ich spôsoby rozhodne nebudú "kresťanské". Spočiatku ma to nebavilo, lebo tieto sektárske horory veľmi nemusím, ale aspoň to malo celkom znepokojivú atmosféru. V závere sa to našťastie zvrtne na fajnovú krvavú zábavu, takže napokon to nebol až taký zlý pokus, aj keď oproti skvelej prvej časti mierne zhoršenie.(1.11.2019)

Milionársky šéf firmy pozve k sebe na vianočný večierok dvoch zamestnancov s manželkami, aby jednému z nich ponúkol povýšenie. No a vzápätí sa v ich krásnom obrovskom dome rozohrá celkom napínavá, smrtiaca hra, v ktorej pôjde aj o život, pretože sa začne postupne ukazovať charakter každej jednej postavy. Z veľkej časti konverzačka, z tej menšej akcia a krv, celé ladené do štýlu čiernej komédie (a celkom zábavnej), film rovnako obsahuje zopár snaživých zvratov a vďaka celkom sympatickým postavám je to príjemná jednohubka.(7.12.2019)

Keď sa jedna negrica v treťom trimestri zoznámi s novou "kamarátkou", ktorá ju pozve k sebe domov, je úplne jasné, kam film bude smerovať. Samozrejme, ďalší francúzsky Inside z toho nebude. Keďže rozpočet na nejakú väčšiu brutalitku nestačil, muselo sa to uberať skôr psychologickým smerom, takže je to niečo podobne ako menej známy thriller Cord z roku 2000, ktorý sa tu neteší veľkej obľube, hoci ja mám iný názor. V tomto prípade sa však jedná o slabší odvar. Hlavná hrdinka je ešte relatívne v pohode, no hlavná záporáčka podľa mňa nebola dostatočne zaujímavá a charizmatická na to, aby film utiahla. Vrážd je minimum, samozrejme všetko mimo záber. Jedna lepšia (príp. krvavejšia) scéna mi nestačí. Priemer ale udelím, pretože po mizerných štyroch častiach tu máme aspoň mierne zlepšenie.(8.5.2020)

• Blood Moon (S02E12) (epizoda) (2021)

Posledný diel druhej série je rovnako podpriemerný ako väčšina častí (jediná, ktorá naozaj stála za pozornosť, bola prvá). Režisérka už síce zrežírovala pár sledovateľných kúskov, ale tento jej až tak nevyšiel. Matka a jej vlkolačí syn (čo je známe už z názvu) sa nasťahujú do malého mesta, aby začali žiť nanovo a ukryli toto tajomstvo, ale je len otázkou času, kedy sa to prevalí. Lenže celý film sa dokopy nič nestane, a keď nám v posledných minútach namiesto vlkolaka nabehol sibírsky husky, tak je zrejmé, za čo asi tento "horor" stojí. Len vďaka sympatickým ostavám sa to dá vydržať do konca, ináč strata času.(26.3.2021)