The Wire - Špína Baltimoru - Série 4 (série)

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2006, 13 h 2 min (Minutáž: 58–79 min)

Tvůrci:

David Simon

Dominic West, John Doman, Frankie Faison, Deirdre Lovejoy, Aidan Gillen, Clarke Peters, Wendell Pierce, Lance Reddick, Sonja Sohn, Andre Royo, Robert Wisdom, Seth Gilliam, Domenick Lombardozzi, Michael Kenneth Williams, Jim True-Frost, Corey Parker Robinson, Reg E. Cathey, Jamie Hector, Glynn Turman, J.D. Williams, Chad L. Coleman, Clay Steakley, Brandon Fobbs, Steven Moreti, Jermaine Crawford, Maestro Harrell, Julito McCullum, Gbenga Akinnagbe, Susan Duvall, Christopher Mann, Megan Anderson, Brandy Burre, Sam Coppola, Anwan Glover, Felicia Pearson, Benjamin Busch, Jay Landsman, Michael Salconi, Marlyne Barrett, Thuliso Dingwall, Mark Joy, Kwame Patterson, Ryan Sands, Michael Willis, Al Brown, Frederick Strother, Dravon James, Isiah Whitlock Jr., Hassan Johnson, Delaney Williams, Brian Anthony Wilson, Amy Ryan, Melvin Williams, Dan DeLuca, Boris McGiver, Maria Broom, Ramon Rodriguez, Ed Moran, Richard DeAngelis, Rick Otto, Gregory L. Williams, Darrell Britt-Gibson, Michael Kostroff, Alexander Emmert, Cyrus Farmer, Genevieve Hudson-Price, Tray Chaney, Melanie Nicholls-King, Dion Graham, Callie Thorne, Method Man, Corey Sorenson, Neal Huff, Brian Distance, Paul Ben-Victor, Robert Guillaume (a.z.), Ian McShane (a.z.), Wood Harris (a.z.), Robert F. Chew, Tristan Mack Wilds, Karl Otter

Ed Burns

Scénografie:

Vincent Peranio

Kostýmy:

Alonzo Wilson

Komentáře uživatelů k sérii (7)

Čtvrtá řada "nejlepšího seriálu všech dob" je, troufám si říct, nejlepší, anebo minimálně mou nejoblíbenější. Problém kriminality, drog a vlastně všech sociálně patologických jevů se sice rodí genetickou výbavou jedince, avšak větší vliv má výchova (obecný konsensus hovoří o 60% vlivu výchovy a 40% vlivu vrozených charakteristik). Výchova by tedy měl být primární terč nápravy a prevence. Policie pouze supluje to, co výchova zanedbala. Vliv škol na výchovu je čím dál tím menší, učitel málem po žákovi nemůže nic chtit, aby si hned nějaký vychytralý rodič nestěžoval. 4. řada The Wire se věnuje školství a ukazuje, jak moc se musí pedagog snažit, aby na dítě zapůsobil co všechno nad rámec svých povinností musí vykonat, aby se jeho pozitivní vliv na výchovu aspoň trochu projevil. The Wire se ale nezdráhá ukázat, jak i velká snaha může přijít vniveč a jak systém všem nemilosrdně podráží nohy. Snad u všech 13 dílů jsem si říkal, jak je toto neskutečně geniální, jak se tvůrcům povedlo na obrazovku převést ryzí pravdu a přitom zabalenou v poutavých životních příbězích. Pamatuju, že u některých momentů této řady jsem musel i zatlačit slzu nad tím, jak kurevsky dokonalý tenhle seriál je. 10/10(5.12.2016)

Zo všetkých 4 zatiaľ asi najnepríjemnejšia na sledovanie, vždy, keď už to vyzerá, že sa stane aspoň niečo pozitívne a niečo sa zlepší, tak sa to zákonite posere ešte viac. Špinavé, nechutne reálne natočené veľdielo.(17.9.2018)

Melo to grady a obsahovalo to v rozmezi od politiky pres socialni drama az po krimi snad uplne vsechno a ja jsem naprosto spokojen. Jsem zvedavy na posledni serii.(7.6.2019)

• vepff

Zbytecna rada serialu o kriminalnim vysetrovani, ktera toho moc spolecneho s predchozima seriema nema. S4 je sociologicka sonda do zivota deti a ostatnich obvatel gheta s nudnou prichuti politiky. No kazdopadne je to takova pomyslna vegetarianska brecka servirovana v prime steak restauraci, kterou jsem si fakt neobednal!(28.1.2019)

Jak často seriály s přibývajícími sériemi ztrácí na kvalitě, tak tady je čtvrtá sezóna možná tou nejsilnější. Naprostej mazec, gradace, žádná romantika ani přikrášlené příběhy Hollywoodu to tu nekazí. Je to syrové, je to silné a je to ze života viz. životopis tvůrců a i některých herců vedlejších rolí seriálu! Žádný Rapl ani Colombo se tu nekoná a nikdy konat nebude, tenhle seriál je o opravdové policejní práci a její časté naprosté marnosti, špíně v politice na státní i komunální úrovni (u nás to v reálu bude dokonce spíš horší než lepší jak tam), špíně ve školství a všude, kde jde stoupat po žebříčku hodností ve státní správě... Tohle vám žádná Kriminálka ...cokoliv... nikdy neukáže.(29.1.2019)

Stvrta seria sa vyrovnava tej prvej... Zameranie na skolstvo... Mladi herci su skveli... Kradnu si pozornost pre seba, na ukor povodneho obsadenia... Vzdy ked sa objavi Omar, tak ma dej paradny spad...(1.9.2020)

Stále dobré. Tentokrát přibývá i politika - hra o nového starostu, který chce věci opravdu změnit a vypadá to, že i změní. A nově sonda do školství - snaha socializovat největší hajzlíky z ulice. Jinak na ulici přebírá vládu mladý a neústupný Marlo a jeho zabijáci.(16.8.2018)