Odysea 5 (TV seriál)

• Kanada

Odyssey 5

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada, 2002–2003, 14 h 44 min (Minutáž: 44–92 min)

Tvůrci:

Manny Coto

Laura Karpman

Peter Weller, Sebastian Roché, Christopher Gorham, Leslie Silva, Tamara Marie Watson, Jim Codrington, Phillip Jarrett, Kenneth Mitchell, Sonja Smits, Jonathan Higgins, Lindy Booth, Barry Flatman, Edie Inksetter, J. Adam Brown, Vladimir Jon Cubrt, Clé Bennett, Nicholas Carella, Damon D'Oliveira, Sandi Ross, Chantal Quesnelle, Devon Bostick, Fulvio Cecere, Roman Podhora, Victoria Snow, Dominic Zamprogna, Sherry Miller, Michael Filipowich, Riley Jones, Rick Worthy, Enuka Okuma, Zoie Palmer, Kyle Schmid, Lucas Bryant, Roberta Angelica, Rory O'Shea, K.C. Collins, Bree Williamson, Lynne Griffin, Jane McLean, George Buza, Catherine Black, Brandon McGibbon, Joanne Boland, Richard Fitzpatrick, Francis X. McCarthy, Fiona Highet, Arnold Pinnock, Gary Reineke, Andrew Gillies, Leslie Carlson, Raven Dauda, Brendan Connor, Ron White, Matt Birman, Andrew Sabiston, Brian Paul, Tara Yelland, Timothy Burd, Philip Akin, Tommy Chang, Jean Yoon, Peter Spence, Kathleen Duborg, Matt Cooke, Maria Vacratsis, Tony Craig, Martin Doyle, Deborah Grover, Maria Ricossa, Stewart Arnott, Damien Atkins, Robert B. Kennedy, Andrea Davis, Oliver Becker, Jim Michaels, Tony De Santis, Zoe Doyle, Robinne Fanfair, Ardon Bess, Nola Augustson, Jeff Geddis, Jonathan Potts, Jenny Cooper, Dean McKenzie, John Neville, Kim Roberts, Conrad Pla, Erin Simms, Tig Fong, Robert Seeliger, Gord Rand, Denis Akiyama, Geoffrey Lewis, Bill MacDonald, Andrew Wheeler, Bobby Johnston, Ted Raimi, Grace Armas, Robert Racki, David Eisner, Michael Kanev, Patrice Goodman, Frank Chiesurin, Craig Gardner

Jim Michaels, Larry Gross

Paul G. Day

Scénografie:

Oleg M. Savytski, Jeff Ginn

Kostýmy:

Arthur Rowsell

Asi jeden z potencionálně nejlepších sci-fi serii za posledních 12 let. Na Odyssey 5 jsem narazil čistou náhodou a navíc ani napoprvé jsem ho zcela nepříjmul. Možná proto, že na svou dobu se jednalo o unikátní projekt a zároveň na sebe nebudil příliž velkou pozornost. Ikdyž pravda je taková, že měl na kanál, kde byl vysílán slušnou výchozí pozici. Někde se dokonce uvádí že byl svého času druhým nejsledovanějším pořadem na Showtime. Nicméně ani to mu nakonec nepomohlo a vedení, které evidentně nemělo Sci-fi v lásce, nemělo zájem na pokračování. Ostatně podobný osud zažilo na stejné stanici i tehdejší Stargate SG1, které odkoupilo SyFy nebo takové Dead Like Me. O Odysseu bohužel nebylo zájem a tak postupně zapadlo do dějin. Pokuď ale zahrabáte v těchto "dějnách", můžete se těšit v 20 dílech na zajímavý mix scifi, které je podobné mnohdy X-files, s rozvinutými charaktery postav, což na tehdejší dobu nebylo zvykem. Co jsem četl, někteří serii dost vyčítali ten koncept "nový případ týdne", což opravdu sem tam přímo postavy hledali nový případ, ale děj byl podle mě slušně propojen a nakonec každá postava tam měla svůj důvod. Na serii jsem taky ocenil, že tam nebyl vyloženě žádný vatový díl, pokuď ano tak byl vkusně udělán (většinou se jednalo o snahu Sarah ochránit syna před rakovinou, nebo dilema postav jak využít znalostí k zabránění určitým událostí). A konec? mluví za vše...fandové Showtime zřejmě dodnes nenávidí, škoda byl to seriál ohromným potenciálem.(9.3.2013)

Vynikajici !!! Skvely namet, vyborne zpracovani a herecke obsazeni vcele s Peterem "Robocopem" Wellerem je vic nez prijemne.... Dej se plynule vyviji, udrzuje zvedavost na spravnych hodnotach a najednou po prvni serii prijde strasliva rana! Serial byl zrusen! Pokud jste to nevideli, tak to snad ani nedelejte... Na konci zustane jen spousta nevysvetlenych otazniku a polozene otazky uz nikdo nezodpovi... Tohle melo skutecne velky potencial, ale bohuzel.....(22.6.2007)

Vyborny serial se zajimavym napadem nametem a zpracovanim. Bohuzel co to u me dost srazi na kolena je jeho neukoncenost. Ale jak uz byva zvykem to vetsina novych serialu nebyva a to je spatne. Dostali jsme hromadu otazek a zadnou odpoved na ne. Serial mel spatne i dobre dily ale jinak vynikajici napad skoda ze uz se nedozvime jak to vsechno skonci.(26.4.2009)

Téměř geniální tv s. S minimálními prostředky se Mannymu Cottovi podařil husarský kousek,kdy začne seriál tím, SPOILER!!! že nechá vybouchnout planetu Zemi! To se jen tak nevidí,včetně toho,jak se zde opravdu originálně cestuje časem. A obsazení v čele s Robocopem,nemá chybu. Naprosto nesmyslně ignorován většinou tzv.SF tv fandů,ale pro ty,co SF mají hodně načtenou,je toto bez debat,povinnost. Bravo! Škoda (mírně řečeno),že to nemá konec. Velmi frustrující. I když mě to už dávno nepřekvapuje. Krávoviny o ničem,jedoucí 10 s. s 20 spinoffy a lahůdky,nemají často ani pořádné zakončení. Jsem odvařen aspoň z toho,že tvůrci dali do posledních dílů alespoň jasný náznak,jak by to zřejmě pokr.dál a též nám rozhodně odhalí,kdo a proč,stojí za tou implozí Země.(24.3.2018)

Nepochopitelně přehlížen. Ano, Odyssey 5 možná i přes rok natočení vypadá spíše o deset let starší, ale komu by to vadilo, když obsah je tak poutavý a neustále směřuje do finále... Jen škoda, že to finále se nedostaví kvůli ukončení seriálu po první sezoně. Využití mnoha symbolů doby ještě dříve, než dosáhly obrovské masovosti, je velmi vkusné a jednoduché. Například díl s virtuální-elektronickou přítelkyní Neila patří k vrcholům seriálu. Paranoia a hledání pravdy za záclonou ze lži je obtížné, ale mělo být dokončeno se vší úctou a zvednutými hlavami všech účastníků. Aspoň dvouhodinové finále pro fanoušky mohla televize natočit...pokud seriál neodhalil něco, co neměl:).(15.6.2011)