Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

dainio

To hodnocení by mohlo být i vyšší. Neříkám, že se jedná o vynikající pokračování či reboot legendární série, ale má to svou kvalitu. Chris Rock je můj oblíbený herec a to, že má zde hlavní roli je velkým plusem snímku. Dává filmu určitý humor, hlášky a zároveň potvrzuje i charakterní schopnosti. Samuel L. Jackson je jako vždy skvělý, i když se neobjeví až tak moc. Potěšili mě i odkazy na Pulp Fiction (pozorný fanda Tarantinovek si všimne). Závěrečná pětiminutovka s podmanivou a silnou hudbou mě opět dostala, jak je u této série zvykem. Další díl prosím ()

helraiser

Další zářez nezářez do série Saw která by už měla přinejmenším takové tři díly spát. No tak řekněme si to na rovinu, jediné co tu za něco stojí tak jsou pasti, které se opět povedly, jinak dost běs. Navíc závěr žádná sláva, uhodl jsem to prakticky na začátku. No tak snad to byl už vážně poslední díl, ale vzhledem k závěru o tom vážně pochybuji. ()

Vabr

Nejhorší Saw vůbec! A k tomu ještě takový pseudoSaw😡! Sledujeme totiž tu nejnesympatičtější sebranku ze série vůbec. Jsou to uječení, sprostí, nepříjemní policajti - zkrátka opravdová divácká „slast", protože tohle chce přeci každý vidět, ne? A to, že tu jsou pasti minimálně, ale poldové maximálně, to nám, divákům, samozřejmě taky vůbec nevadí. Ano, pastím se zde opravdu věnuje minimum stopáže, protože proč ne, když je ta policejní linka ták zajímavá. Sice je u těch pastí cítit nějaký ten gore, ale oproti předchozím dílům je značně jemnější a v menší míře. Příběh samotný nezaujme, a to zvlášť v kombinaci s tím vším, co film nabízí. A konec s finální pointou? To jsem se musel smát, takhle cringe konec jsem vážně u něčeho jako je Saw nečekal. Za mě se jedná o opravdu špatný film, kde se opravdu divím, že šel do kin. Rozhodně bych odcházel nas*anej. Vyhodnocení: Dlouho jsem neviděl takovéto „charaktery", tak jsem si to aspoň odbyl tady ()

Razzor_82

"Život nebo smrt, vaše volba." Po tomhle vzhlédnutí volím první možnost. První past je asi to nejzajímavější co tenhle brak poskytne. Jinak je to bez vetší inovace. Snímek, který se sprostě veze na popularitě pro mě skvělé značky SAW. Tragické herecké výkony. Totální výsměch fanouškům této série.  2/10 ()

FeriusParfax

Nejdebilnější díl ze všech! Ihned na začátku vám dojde, kdo za vším stojí. Až jsem nemohla uvěřit tomu, že to tvůrci opravdu takhle nastražili. Mladý bílý policista byl extrémně nesympatický kluk. Celé to už nemělo se Saw VŮBEC nic společného. Kdybych neslyšela super ohlasy na zatím poslední, desátý díl, tak to už tak u 5. dílu utnu. Vyšetřování, které ani nebylo vyšetřování, jen takové bloumání od ničeho k ničemu byla hrozná nuda. Hloupé chování postav taky nenadchlo. Vcelku mi na takových béčkových hororech/filmech vadí, že tam cpou na sílu rádoby hezký chlapy a ženský. Úplně jde cítit, že tam jsou jen z jediného důvodu. Aby kluci pohonili a holky podrbaly mušličky. Na mě takový věci neplatí. Akorát mě to tam štve, protože většinou neumí hrát, takže jim vůbec nic nevěříte. A jestli se někdo chystá na tento film v dabingu, tak to výrazně nedoporučuji, protože to je snad nejhorší dabing, co jsem slyšela. Je to fakt děs. Přísahám na holej pupek. Vůbec… celý film nedoporučuji. Hvězdičku dávám jen za brutalitu vražd, kde jde stále vše hezky vidět. ()

Maximilianus

Filmy Saw ma vždy bavili, aj keď úroveň nebola vždy najvyššia. Je to taká priemerná naháňačka za vrahom, pričom títo noví vrahovia už nie sú to, čo býval John Kramer. Vraždy sú opäť krvavé, ale nie tak premyslené, skôr sú menej logické, a "hry" nedávajú obetiam šancu prežiť. Ale aspoň toho trhania častí tela si užijeme. Koniec bol veľmi slabý, ako keby tvorcovia verili v úspech tohto filmu a plánovali pokračovanie. Uvidíme. 5,8/10. ()

Hellierer

Tak takhle špatně obsazený film jsem dlouho neviděl. Chris Rock se do role drsného detektiva vůbec nehodí a ani zbytek osazenstva zde příliš uvěřitelně nepůsobí. Příběh je předvídatelný, závěr spíše úsměvný a podivné skákání v příběhu je také poněkud...neobratné. Pasti pak špatné úplně nejsou, stejně jako objem krve, ale potenciál filmu byl daleko, ale daleko větší. Velká škoda. ()

Withree

Zbytečné prodloužení agónie. Jigsaw je mrtev, tak nechte ho spát. Pár pastí, které samozřejmě muselo připravit asi 10 inženýrů, z toho Saw opravdu nevytvoří. Story se tentokráte točí okolo policejního okresku v Los Angeles, kde každý má nějaký vroubek na svém odznaku. Celé to působí jako epizoda seriálu roztáhnutá na 90 minut. Chris Rock nesympatický hňup, ostatní postavy víceméně komparz, vrah je bohužel jasný dlouho před koncem a vyloženě tady chybí "Hello Zepp" moment. Co mě ale opravdu překvapilo je účast Jacksona na více než 2 scény. ()

Hashirama

S touhle sérii mě pojí spousta vzpomínek, protože právě Jigsaw a jeho vykutálená Matějská mi vždy dělali společnost, když jsem jako chlapec stonal a nemohl do školičky. Co dodat k mému přehnaně optimistickému hodnocení…snad jen to, že kombinace Rockova redbullového herectví, scénáře tak absurdního, že se člověk ani nestíhá popadat za hlavu, a trademarkového finálního twistu na úrovni parodie ze South Parku, vytváří novou úroveň guilty pleasure. I divákovi, který je zvyklý na stupňovanou absurditu celé série, se poulí oči jako Rockovi u každého flashbacku, kdy nám scénář postupně odhaluje celé předivo tvořící zápletku. Ta je postavená na tom, že celý policejní sbor (v roli obětí) je banda bezskrupulózních sviní a zkorumpovaných šmejdů, přičemž (nejen) hlavní hrdina je s tímto faktem konstantně po mnoho let konfrontován, ale stejně si celá tahle absurdita uchovává nějaký vakuově zabalený status quo, aby teda film mohl o něčem vyprávět a na něčem stavět. Pasti jsou čím dál bizarnější a čím dál méně účelné (to jen mezi námi pragmatiky) a vyústění ve stylu “mstitel z minulosti, který léta trénoval, aby dal všem za uši” už opravdu musel vymyslet někdo v klinickém komatu. Nemůžu ale s čistým svědomím tenhle film spláchnout do žumpy, protože je to tak neumětelské a amatérské, až je to zábavné, a hlavně ta letmo nadhozená myšlenka “odstartujme movement, očištěme společnost” se mi v intencích téhle levné béčkové série docela líbí. Škoda, že se jejího rozvinutí pravděpodobně nikdy nedočkáme. Btw slyšet zase tu ústřední melodii po letech bylo moc fajn. 5/10 ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Film, ktorý nemá absolútne nič spoločné s predchádzajúcimi filmami. Je to film o vrahovi, ktorý sa inšpiroval Jigsawom. Vážne? Čakal som lepšiu pointu len než to čo tam bolo. Herecký je to najslabšie aj tie smrti už nie sú bohviečo. Samozrejme ako celá séria tak aj túto je dosť brutality. Najvtipnejšie je pre mňa koniec filmu. Vážne chcú pokračovať v tejto sérii? Pretože, tak ako bol poňatí tento film, tak táto sedia bude mať o 20r. 15 časti. Malo to skončiť predchádzajúcim filmom... Celkové hodnotenie za mňa je 45%. Môžem odporučiť ale iba v prípade nevedomosti o predchádzajúcich filmoch. ()

Likan7

S každým dalším filmem první a druhý Saw stoupá. Tahle série se měla dočkat maximálně třech dílů, protože třetím se to celý zabilo. A víc už ani ťuk. Jenže z nějakýho prapodivnýho důvodu se k tomu po pár letech vždycky někdo vrátí se slovy "tentokrát to uděláme jinak". A Ono to už snad 4 filmy nefunguje a je to šíleně špatný. Tenhle nejnovější kousek do rodiny není jiný. Chris Rock je příšernej, Jackson je tam asi 5 minut a zbytek nestojí za řeč. Ještě možná scénář, protože něco tak blbýho aby jeden pohledal. Bousman chtěl natočit něco na způsob Sedm, jenže nemá herce, scénář, atmosféru a ani talent. ()

rublik05

Restart populární hororové série Saw ve mě vyvolal velké obavy, neboť posledních několik dílů už tak působilo strašně prázdně a bylo znát, že tvůrci už moc nemají z čeho brát. Spirála strachu se snaží působit jako takové laciné Se7en, což mi zpočátku nepřišlo jako špatný nápad, brutálních thrillerů není totiž nikdy dost. Co z toho ale nakonec vyšlo, je přímo k pláči. Příběh je vlastně taková směsice toho nejhoršího, co film jako takový může nabídnout. Absolutně nic zde nedává smysl, atmosféra je téměř nulová, děj místy sklouzává téměř k parodii sebe sama, dialogy jsou přímo otřesné. Samuel L. Jackson prakticky nemá co hrát, jeho postavu by zahrál kterýkoliv jiný herec, Chris Rock je neskutečně nesympatický a otravný, přehrává až to pěkné není, obsadit ho do hlavní role byla fatální chyba. Ostatní herci na tom nejsou o moc lépe, záporák je přímo absurdní. Jediným plusem jsou snad jen ty pasti, které ale bohužel působí jen jako taková vykrádačka, neboť samotný film jinak nemá s původní sérií vůbec nic společného. Do mého hodnocení se také započítává i určitá míra nostalgie, jinak by to byl jasný odpad. 1/10. ()

ANTYCHRYST

Saw je má oblíbená série.. Takže jsem nadšeně vyhlížel tohle pokračování.. Začátek hodně vlažný.. Ten černoch se tam vůbec nehodí.. Ale to co tady očekávám jsou vymazlene smrtící pasti.. No a ty jsem dostal.. :) spokojenost.. Škoda že jich není více.. Konec ne tak šokující jak bylo zvykem.. ale dá se.. Chtěl jsem dát 3 hvězdy.. Jelikož dej celkově slabší.. ale to co dělá tuhle sérii.. se povedlo tudíž 4*.... 65% ()

Clark_Kent

Tak sérii Saw jsem měl moc rád, ovšem tohle je krok o trochu jinam. Není to ta klasická atmosféra jako s výtečným a nenahraditelným Johnem Kramerem. Ovšem ten konec, mě nalákal. Kdyby se náhodou, chtěl vrátit. ()

ForGump

Naděje z toho, jaké obsazení se u tohoto dílu Saw sešikovalo před kamerou mi dávalo jistou dávku optimismu. A ano, naletěl jsem, když jsem si myslel, že tito herci nepůjdou do dalšího obyčejného nastavování kaše. No mé hodnocení mluví za vše. Bohužel, zápletka opravdu celkem fádní a opět nejlíp vypadají akty smrti a samotné hračičky, jimž jí je docíleno. Opravdu Saw už si nezaslouží vzkříšení, stejně jako si herec jako Samuel L. Jackson nezaslouží být trapně připoután jak loutka a překvapivě nám odhalit, že se jeho syn Chris Rock jmenuje Ezekiel... Mrk, mrk chápete? 30% ()

Scraffy

Nehrajme sa tu na to, aké úžasné gore scény a pasce tu sú. To vám vážne stačia dve či tri scény? Veď v predošlých častiach bolo 99% filmu práve o všemožných pastiach. Teraz to už vyzerá ako nejaký úplne iný film a nie film z univerza SAW. A ten neskutočne prehrávajúci Chris Rock, ktorý je herecké poleno... Po tomto už snáď nebudú túto hororovú ikonickú sériu ďalej dojiť. Zlatý Jigsaw. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019