See

• USA See
USA, (2019–2022), 21 h 23 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvůrci:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, Archie Madekwe (více)

Série(3) / Epizody(24)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

BarryLyndon

Po tom hejtu co to schytalo jsem příjemně překvapenej. Momoa je tradičně výbornej. Ze začátku jsem se bál, že to sklouzne do tradišního klišoidního postapo seriálu, kterých se v posledních letech natočilo snad 10. A bohužel některé společné jmenovatele to má. Ale minimálně to začíná fakt dobrou bitvou a zhruba v půlce má Momoa exkluzivní fight, který je nápaditější než mnohé chválené z Daredevila. Nicméně se projevuje vysoký rozpočet a kvality tvůrců Knighta s Lawrencem. Taky je výborná Sylvia Hoeks jako záporačka, která je jinak v reálu nádherná a tady mi z ní často bylo nevolno. V některých rolích jsou ale herci bohužel slaboučcí. Co je strašně potěšující je fakt, že je každý díl uplně jiný strašně se to posouvá, takže nehrozí to co u Vychováni vlky, kde je tak 7 dílů v podstatě o tom samém. Oproti vlkům to má cca jenom tak 2 roviny, což je tak nějak osvěžující. Ze začátku mne rozčiloval abstraktní slepý svět, ale časem jsem si na to zvyknul a je to opravdu v kontrastu s tématikou, že to má nádhernou kameru a v HDR 4K je na co se koukat. Výborný je i zvuk a minimalistická hudba Beara McRearyho (BSG). Má to chyby, ale bavil jsem se. 7,5 ()

Deyw

Momoa je zvire,dobytek,reznik...cokoliv chces..highlight serialu je v 1epizode fight, 3epizoda fight a 8epizoda fight...to vsechno kolem tak nejak plyne a dobre se na to kouka..ale kurva ty bitky sou fakt narez..hlavne 3dil jak to tam rozmrda je fakt top..seru ztoho a chtel bych dalsi serku..apple docela slape se serialama..tak uvidime.. cetcet !! ()

Lachtaan

Sci-fi seriály sleduju už s velkou opatrností, co ale můžu minimálně ve filmech, jsou nejrůznější postapokalyptické náměty a pokud jsou ke všemu umocněné scenériemi mnou milovaných Skalistých hor (byť zde hlavně CGI), tak mám celkem jasno, zda budu sledovat či nikoli. K tomu všemu doručil člověk, co je zodpovědný i za precizní Peaky Blinders, výbornou postavu téměř nepřemožitelného bojovníka s ultimátně trefným castem Jasona Momoy a po celé tři série jsem neměl pocit, že by mě seriál nebavil. ()

ywo666

Zaujimavy serial od elitnych tvorcov. Je tu citit rukopis vynikajucich Banshee a Warriora. Bohuzial toto slepe postapokalipticke game of thrones je z tej trojice najslabsie. Ale tesne. Serial ma vela dobreho. Slepa akcia je super. Postapo univerzum je zaujimave. Momoa a kopec dalsich su perfektny casting. Samozrejme aj Hoon Lee musi byt. Postavy prechadzaju vyvojom. Nie su ciernobiele. Cely pribeh sa presuva z minimalistickeho survivalu a komplexny geopoliticky suboj. Vyhodou je, ze to cele realne rastie na zaujimavosti, takze na zaver som uz bol uplne pohlteny. Su tu aj minusy. Miestami som mal pocit, ze v origalnom svete sa deju zapletky a situacie, ktore som uz 10x videl inde. A obcas ma to proste nebavilo. Plus tie vidiace deti su celkom otravne. Najvacsie minus je ale prisposobovanie sleposti pribehu. Ked pribeh kaze, vsetci su na urovni Daredevila. Inokedy tam postavy zaplavi ucelova hluchota. Logika a konzistentnost obcas proste ustupuju potrebam scenara. Za mna je prva polka je tak 70-75%, druha uz tak 85%. Celkovo davam 80% a spokojnost. ()

Pedross800

Tak tenhle postapo serošek se Applu povedl a pro Jasona Momou životní role, ten hromotluk tu nejen předvádí své svaly a akční dovednosti, ale i city a emoce, ten chlap tu doopravdy HRAJE!! Když se k tomu přidá originální zápletka a výborně stylizovaný postapo svět je o úspěch postaráno. Jen mně přišel rozjezd v prvních dvou dílech trošku pomalý, ale od třetího dílu už to chytlo správný tempo a jsem opravdu zvědavej jak to bude pokračovat. ()

vyfuk

Když Apple spouštěl svoje vlastní formáty, vypadalo v celku nadějně. Drama show z dnešní doby, alternativní minulost a post-apo budoucnost. První případ se stal časem silným dílem a asi budoucí vlajkovou lodí, druhé nestalo za zhlédnutí druhého dílu (i když možnost zlepšení tam stále je) a to druhé po velkém potenciálu u něj i skončilo. See mělo nějaký svůj příběh, který byl tajemný a tajemným docela dost i zůstal. A hlavně dost bez pointu, smyslu a nějakého posunu vpřed. Vtáhnutí do příběhu na začátku je asi stejně nezáživné jako na konci. I váš sýr na margarittě je napínavější než toto. Finančně jeden z nejnáročnějších projektů roku 2019, který se v dost věcech jenom ukázal jako vyhazovka do kanálu. O to je smutnější, že za seriále stojí docela kreativní a inteligentní lidi. Tím, to celé asi končí. Druhá série mě asi silně mime. ()

kenkaku

první řada ***: tedy očekávání rozhodně naplněno nebylo. Vše stojí a padá na retardovaném scénáři a neschopnosti prodat věrohodně děj který se odehrává v období 17ti let (nestárnoucí postavy - respektive některé ano, některé ne - normál). Celkově zcela vyprchala pointa děje a "zvraty" jsou v duchu trapných pokusů (kdy stejně víme, že jde jen o drama pro drama) a nelogických rozhodnutí postav (samozřejmě jen proto, že došla fantazie jak pokračovat, tak se točíme v kruzích). Více u jednotlivých epizoddruhá řada ***: Oproti první řadě přibylo krve (což vypadá dobře), bohužel veškerá negativa zůstala. Otřesný casting (mladšího bratra hraje o deset let starší herec) a zcela trapné dějově zvraty (bodná zranění už nejsou co bývala) a samozřejmě naprosto zbytečná vata a drama pro drama (ano opět tu máme odvrácení smrti poslední vteřině a hrozby, vteřinu před koncem epizody co nikdy ve finále hrozby nejsou). Díky tomu jsou jednotlivé epizody obrovsky nevyvážené a působí komicky v místech, kde humor plánovaný nebyl. více u jednotlivých epizod. třetí řada **: Demence děje je příšerná. Celá série má tak jednu nadstandardní epizodu, zbytek je utrpení pro každého neprošel lobotomií. Co vše korunuje, je odpadávání oblíbených postav (jedna po druhé) a protivné svině přežijí i několik poprav a jedovatého hada až do poslední epizody. Dobré nápady byly asi tak dva. V kontrastu se závěrem minulé řady je to odpad. ()

Lisabellla

Dobře. Famózní příběh, ponurá atmosféra, antiutopická budoucnost. Nápad je to skvělý a ano, i obsazení je i přes neznámost jmen padnoucí. Jasona si pravděpodobně oblíbila valná většina jako drsňáka se zlatým srdcem už po boku Daenerys Targaryen, kde sice zastal podstatnou úlohu, ale rozhodně ne hlavní. V See je tomu naopak. A hlavní role mu sedla. Je dobrý. Příběh zasazený do drsného prostředí se nesnaží tvářit se přátelsky a tomu navzdory bude díl za dílem váš nejlepší kamarád. Do postav se hodně rychle vžijete, začnete jim věřit, doufat, fandit jim. Příroda je perfektně graficky zpracovaná a promyšlenost žití bez jednoho z hlavních smyslů je místy na nobelovku. Rozhodně doporučuji všem. S dnešní dobou tvůrci drží krok a zcela určitě ještě překvapí. ()

Finskej

Jsem na rozpacích: Momoa je báječný a mohl to být fajn seriál, jen kdyby jednání, rozhodování a myšlení postav nebylo místy nesmyslné. Místy bohužel dost často a nesmyslné leckdy zcela. Momoa ovšem kraluje, zle kraluje. ()

iXtr3m3

Slušný a dosť originálny postapokalyptický seriál so zaujímavým kastingom, ktorý si svoj vrchol odbyl v druhej sérii. Krásne scenérie a nikde doteraz nevidené súboje v takomto spracovaní a dostatočná dávka gore to pozdvihujú od priemeru k nadpriemeru a štyrom hviezdam. ()

Zombi

Obě dvě série jsou parádní, jak provedením, výpravou, herci, tak syrovýma rubačkama s pěknou choreografií. Momoa tu válí. Třetí série trochu slabší, tak za 3 hvězdy. ()

petikacka

Další depresívní vize 600 let vzdálené budoucnosti...Mohlo by se zdát, že mezi slepými je vidící králem, ale chyba lávky...Zpočátku to bylo dost pomalé a nic moc se nedělo, že jsem to už málem s tímto serošem vzdala...Ovšem neudělala jsem to a rozhodla jsem dobře...Jak se postupně začal děj rozšiřovat a proplétat, tak to začalo být hodně zajímavé a napínavé jak trenky... Sqělé herecké obsazení, šokující zvraty, taky vizuálno je perfektní...No a když to skončilo, tak jsem byla naštvaná a doufám, že na druhou sérii nebudeme muset čekat dlouho...Za mě 85% ()

Flopik

Zaujímavý nápad a s celkovým počinom som viac menej spokojný.Jason je určite hlavné lákadlo seriálu, no a rola mu sadla skvelo. Určite chcem vyzdvihnúť súboje, pretože tie sú krásne drsné. Postavy sympatické ale nejaký vzťah som si k nim teda nevybudoval. Rozbeh skvelý, ku koncu už však pomalšie a posledná časť sa na finále nehodila. U mňa za 4*. ()

Paul_cz

Shlédnuty všechny tři sezóny a za mě tedy dost paráda. První sezóna je pomalejší, ale celkem atmosférická. Od druhý je to ale jízda, otěže převzal tvůrce Banshee a je to strašně znát. Dravější tempo, kulervoucí akce, politikaření, brutalita. Bautista výbornej antagonista a Momoa Ultimátní Slepej Katanořeznickej Hobo Samuraj. Jeho nejlepší role od Ronona Dexe. K tomu skvělej vizuál a solidní worldbuilding. Samozřejmě je ale potřeba přistoupit na pravidla hry a akceptovat určitou básnickou licenci. Jako například že si ti slepí za těch 600 let od pandemie dokázali tak vybudovat ostatní smysly, že dokáží bojovat jako organizovaná armáda a nepozabíjet se přitom navzájem, a tak podobně. ()

Chundys

Tak to byla jízda od začátku až do konce! Parádní post apocalyptický seriál a 3 série tomu slušeli na míru a tvůrci přesně věděli, že by se pak už moc přehánělo asi, takže to skončilo si myslím i pro mne podle mých představ v jistém smyslu! Oblíbené postavy, i když už některé nejsou mezi námi: Baba Voss, Tamacti Jun, Lord Harlan, Bow Lion, Toad, Maghra, a svým způsobem Sibeth.... Takže čet-čet-čet ()

Crowen

Po první řadě... atraktivní námět, bezvadná výprava, ale zbytek to kazí. Svět nedrží pohromadě a scénář jakbysmet. Deus ex machiny a neuvěřitelné náhody 10x za díl. Facepalm 8x. Největší problém je, že slepci jednaj jako slepí pouze někdy a většinou, kdy to scénář vyžaduje, tak zase ne. Choděj rovně, držej se cest, vždy se trefí tam, kam zrovna jdou, při rozhovorech na sebe herci reagují, akorát se u toho snaží koukat do blba. Působí to strašlivě neuvěřitelně. ()

strikeman

Logických errorů je tady požehnaně, ale naštěstí jsou vyváženy drsnou akcí, zajímavým vizuálem a charismatickým Jasonem Momoou, neskutečně nesympatickou (což je u záporné postavy plus) Sylvií Hoeks či neúprosným Christianem Camargoem. Černí herci jsou víceméně neokoukané tváře, ale herecky mě nijak zvlášť neoslnili. Velmi napínavé momenty se střídají s hluchými místy vyplněnými "filosofickou" vatou, která občas osloví, občas nudí. No třeba těch pár nedostatků vezme za své ve druhé sérii. We'll see :-) 75% ............................... 2. série: Tak druhá série nám posouvá epickou story ještě o level výše - intriky vyšinuté královny (opět skvělá Hoeks), rozmáchlejší výprava, vizuálně impozantní Dave Bautista coby více než důstojný protivník Jasona Momoy, propracovaná taktická bitva na závěr. Největším překvapením byl pro mne ale charismatický Christian Camargo, jehož antihrdina Tamacti Jun dostává v sérii téměř ikonický rozměr. Jsem spokojen na 85%....................... 3. série: Poměrně výrazné zklamání. Finální sérií by mělo vše gradovat, místo toho dostáváme příběh hodný maximálně 120 minutového filmu rozfrcaný do 8 hodinových epizod vyplněných z velké části patetickými kecy o rodině omílanými stále dokola. Akce zde nepřináší oproti minulým sériím nic moc nového a závěrečná bitva ve svých do očí bijících nelogičnostech již hraničí se sebeparodií čí fantasmagorií. Camargo i Momoa na mne působili, že závěr seriálu dotáhli už tak nějak z povinnosti, bez energie, bez počátečního elánu, herci ztvárňující "Babovy" děti podávají s přibývajícím věkem horší a horší výkony. Jedinými hereckými tahouny jinak skromného finále tak zůstávají vskutku zdařile odpudivá Hoeks a sympaťák Tom Mison. Z mého pohledu je tedy vrcholem seriálu závěr druhé série, a tak to mělo zůstat. 3. série: 50% ()

sadlokan

Zkoušel jsem se na to dívat se zavřenýma očima,abych se bezezbytku sžil s neskutečnými postavami tohoto prý nádherného postapa,ale nějak jsem nemohl najít ovladač abych si zabojoval s Momoou. ()

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (více)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (více)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (více)