V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

juta

Jaké by to bylo, kdyby kolem nás byla jen voda. Já bych to asi nevydržel, hlavně pít svojí moč. Trochu odlišný film od ostatních. Dnes jsem ho viděl znova a utvrdil mě v to, že i když tento film vidím po několikáté, tak se u toho nenudím a že tento film není ztráta času. ()

Fiftis

Zaujímavá myšlienka - vodný svet, žiadna pevnina, hlina je vzácny materiál, v "bare" sa nalieva pitná voda. Kvalitne spracovaný film, zaujme hneď od začiatku a drží si pozornosť diváka až do konca. Dobre natočený sci-fi snímok o svete na ktorom nezostal ani kúsok súše. Výborne je tu vykreslený boj ľudí o holý život a nutnosť šetriť so všetkým čo sa ešte zachovalo. Costner zvládol úlohu na jedničku, nie je to ani klaďas, ani záporák, čo mu sedí. Iba tých prihlúplych akčných scén mohlo byť menej, všetky možné aj nemožné výbuchy lodí, skútrov a hlavne záverečný bungee jumping zo vzducholode zrážajú celkové hodnotenie nadol. Je to však lepšie ako filmy Mad Max 2 a 3, ktoré tento film pripomína svojím postapokalyptickým svetom. ()

Hunt

Hudba: James Newton Howard; Tohle je zcela osobní záležitost, být objektivní, tak řeknu- "jo, vcelku to šlo, záčátek velice slibný, charismatický Kevin Costner, několik pěkných scén, ale posléze se film dostává do křeče a finále je dost přehnané a poněkuď trapné". Avšak já tento film mám spojený s mými začátky návštev kin a do teď mám v sobě ten úžásný pocit, kdy jsem zasedl do nepodlných sedaček v kině Blaník na Václavském náměstí, logo firmy Universal vplulo do filmu, v reprobednách začala špouchat voda a na obzoru se objevila loď...atmosféra postapokaliptickeho vodního světa mě prostě dostala- mám ten film rád. ()

Shakers

Nie je to zázrak, ale je to fajn dobrodružstvo s peknou výpravou, veľmi zaujímavým námetom a ten mega rozpočet je na tom vidieť. Kevin je pred kamerou fajn a za kamerou tiež, ale ten príbeh by mohol byť trošku zaujímavejší, pretože príbeh tu zas až také veľké slovo nemá a väčšinou sa tu len hojda na vlnách, čo je škoda. James Newton Howard zabrkal na strunu tiež celkom fajn. Extended Cut je síce dlhší skoro o 45min, ale prekvapivo veľa toho neponúka, okrem ucelenejších scén. Predovšetkým sa pridali dialógy, akcie len minimum a v závere sa dozvieme, že miesto ktoré našli nieje ostrov, ale Mount Everest. Theatrical Cut 75% - 4* / Extended Cut 80% - 4* ()

lamps

Myšlenka je chvályhodná a zpracování není koneckonců také vůbec špatné. Daleká budoucnost, celý svět zaplaven vodou, parta odporných pirátů v čele s Dennisem Hopperem na jedné straně a osamělý, nedůvěřivý Kevin Costner na straně druhé.. Lze si přát ještě něco víc? Ale ano, něco přece. V prvé řadě by filmu prospěla výrazně kratší stopáž. Takhle totiž film směřuje k beztak už předvídatelnému závěru místy dost vlekle a působivé akční scény bývají často odděleny nezáživnou mezihrou. A potom je tady ta proklatá poslední třetina, která zbytečně odbočuje k záchraně unesené holčičky. Nebýt této zápletky, nebo lépe řečeno udělat z toho ryze chlapské dobrodružství, byla by to naprostá bomba, na jakou by i mistr Bay nebo Emmerich koukali s neskrývanou závistí. Bohužel ta závěrečná část se už nezmění, a tak alespoň těch prvních 90 minut můžu nazvat skvělou zábavou, na kterou budu vždy rád vzpomínat. ()

Jacinda

Myšlenka prakticky geniální. Dennis Hopper - geniální (s dabingem Jiřího Plachého ještě geniálnější). Konec, neklišoidní a hezký. Odkaz a poselství - super. National Geographic? .... hrklo ve mě při něm.....Ale? Nevím, něco není v pořádku. Film zůstal chladným a ne moc úspěšným.V čem to bylo? ()

Jhershaw

Sice komerčně propadl a kritika ho strhala, ale mně se Vodní svět docela líbil.. zvlášť ta první část, takové pěkné post-apokalyptické sci-fi (např. ten "stroj na vodu" je zajímvý vynález), jen by tam ten Costner nemusel být... A D. Hopper jako záporák též není nijak výjimečný.. ()

Big Bear

Kevina tehdá po úspěchu v prérii přestaly asi bavit agility s vlkem a rozhodl se zkusit drsnější postapo žánr a dokonce si to zarežírovat a přitom si střihnout hlavní roli vodníka!!! Jenže jak to udělat originálním? Mel tu už něco takového měl, ale bylo to na australáckejch silnicích a bylot o pěkně ulítlé, - tak co udělat Mad Merinera na vodě? No řeknu vám rovnou, po vpravdě skvostném Tanci s vlky mně tahle narezlá obludnost neustále se pohupující kdesi na moři moc nesedla i se svojí filozofickou zápletkou o poslední souši kdesi v dáli. Asi nejsem ta správná akvabela, někomu možná Kevinovi žábry (nebo žábra)? připadala sladká jako stvořená k ožužlání, mně ale ne... I ty triky kdy Kevin proplouvá kolem zborcených mrakodrapů mi přišly jak z hlubokých osmdesátek. Ne, tenhle Water Mad Max (pardon Meriner!) mi nesedl. A co je nejhorší, film má dost podobný název s tímto opravdu skvosným filmem Waterwold 1992. Pokud se tedy rozhodujete, tak rozhodně sáhněte po Ironsovi ! Za mne to jsou to za tohle jen dvě prstní blány. Kvak. * * ()

JohnnyD

V polovici 90tych rokov sa Kevinovi Costnerovi asi znechutila sláva, a tak sa všemožne začal snažiť potopiť si kariéru (v tomto filme doslova). A robil to dosť epicky. Nakoniec sa mu to okolo roku 2000 aj podarilo a doteraz sa z toho poriadne nedostal. Vodný svet určite nie je taký zlý film, ako sa o ňom hovorí (podobne ako Postman), no je to jednoznačne fail, ktorý minul dobu (cca o 10-20 rokov) a skôr ako výpravné scifi s myšlienkou funguje ako smiešne postapokalyptické béčko - čo ja môžem a aj vo väčších dávkach. ()

forsberg

Vodní svět je bezpochyby v dějinách kinematografie nejdražší a nejdelší návod , jak vypěstovat rajčátko a neutopit se při tom. ()

playboxguest

Pořádně nevím proč, ale vždycky když tenhle film běží v televizi, baví mě možná první půlhodinku a pak už vypínám, protože zbytek je pro mě nekoukatelnej. Ale tu první půlhodinku mám hodně ráda. ()

petaspur

Tak se nám jednou globálně oteplilo, ledovce roztály, kontinenty zmizely pod vodní hladinou a lidstvo přežívající na vlnách si vypráví legendy o suché zemi. Námořníkovi je to samozřejmě jedno, neboť jeho žábry fungují pod vodou spolehlivě, ale souhrou scénáristou nalíčených okolností, se i on vydává hledat pevnou půdu pod nohama. Tento snímek sice je předraženým nesmyslem, ale výsledná podoba není zdaleka tak příšerná, jak se potajmu šeptalo před premiérou. ()

salahadin

Podle názvu bych čekal zajímavý dokument o životě vodních obyvatel a on tu nějakej Kosťa kosí jednooký kosatky...ale ti záporáci (hlavně jednookej) jsou zábavní. Nakonec myšlenka není úplně nezajímavá, ale chtělo to možná víc hlíny a míň vody, víc Kazatele a míň Costnera a ve finále kratší stopáž. Costner je po Cageovi nejnesympatičtější herec filmového světa a tak nějak mi nechybí. Spousta lidí tu sice má tendence označovat Vodní svět jako "rozhodně-ne-takový-propadák", ale já bych řekl, že to byla fakt VOLOVINA - a ještě blbě natočená. ()

Ruut

UPDATE 220: Tak byla by ostuda nevidět největší propadák své eŕy bez zaspání, takže napravuji. Tohle je fakt božíí. Už jen přepadení atolu Čmoudy by jinde bylo královské finále. -------Sice jsem neviděl celé, protože jsem u toho zaspal, ale fakt se mi to líbilo. Netradiční a originalní. A Kevin pijící svoji vydestilovanou moč je k sežrání. To samé platí o Dennisovi Hopperovi honícím si své ... skleněné oko po podlaze. (pozn. pod čarou - zaspal jsem samozřejmě únavou, ne nudou). ()

misterz

Myslím, že film si nezaslúži takú zlú reputáciu, minimálne mu nemožno uprieť veľkú porciu originality. Dejová linka síce výrazne neoslní, ale ani neurazí. Poznám veľa iných filmov s horším príbehom a lepším hodnotením. Ide o také slušne zahrané dobrodružstvo, na ktoré sa dobre pozerá, snímok ako stvorený na relax a oddych. 69/100 ()

mchnk

I když je tento film celosvětově považován za jakýsi propadák, já osobně si myslím, že to není zase tak špatná myšlenka. Co se týká realizace, není to úplně dotažené, ale přece jen tři hvězdičky si to zaslouží. Je to prostě další druh celosvětové katastrofy a to jak by to tady nejspíš vypadalo, kdyby se něco takového stalo. Body dolů jsou za občas supermanovské výkony Kevina, v podobě nového evolučního druhu. Ačkoli možná proto je tak nelidsky obratný. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western