V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

kingik

Na Zemi roztály ledovce a tu následně zaplavila voda. Půda je zde velkou vzácností a jen malá holčička má na sobě vytetovanou mapu, která vede k vytoužené souši. Kevin Costner sní jako Námořník sen o pevné zemi. Lidstvo živoří na lodích nebo umělých ostrůvcích. Jedním z nich je i Námořník, který z moře a atolů sbírá potřebné věci a prodává je. Nejcennější je čistá voda a hlína. On je mutant a umí dýchat pod vodou. Sice předražený, ale ve výsledku výrazný a velmi originální akční spektákl plný nápadů a akce se skvělým Kevinem Costnerem. Invence vydrží zhruba do poloviny snímku, a pak se film postupně zhoršuje, což se projevilo i na mém hodnocení. Připočíst k mínusu se dá i poměrně přehrávající Dennis Hopper v záporné roli. A současně je to film, který měl negativní dopad na další Costnerovu hereckou kariéru. 70% ()

Omnibus

Upozornění: i přes recesistický komentář (obsahující obojživelné SPOILERY! ) je film docela zábavný. Viděno dvakrát a do budoucna nevylučuji ani potřetí.                    Kdysi si Kevin Costner zatancoval s vlky, zpotil se při tom jako prase a pak poseděl na studeném balvanu. Samozřejmě z toho chytil děsného vlka. Indiánský šaman Veselá kopa mu doporučil omývat opruzenou prdel, třísla i šourek vlažnou slanou vodou. Důvěřivý Kevin svlíknul mokasíny, s roztaženýma nohama a s hekáním se odšoural k oceánu, přizvednul si šourek a vrhnul se do vln. „Ááááá!!!“ zavyl tak děsně, že kolem začaly vyplouvat na hladinu hlubinné ryby břichem vzhůru a vypoulil oči tak silně, že mu z toho na bocích vyrazily žábry. Tím se z něho stal obojživelník, pročež se vykváknul na honění bizonů, pustil Stojí s pěstí k vodě a postavil si double-katamarán. Na něm začal brázdit oceán, který mezitím zalil komplet celou zeměkouli a to tak vysoko, jako kdyby si Pán Bůh sedmý den pro relax napouštěl vanu, zapomněl zavřít kohoutky a přišlo se na to až ve středu. Kevin pak na katamaránu několikrát obeplul svět, než mu došlo, že je debil a vede smutný a osamělý život. Ale usmálo se na něho štěstí, potkal bárku starého mořského vlka-pedofila. Tomu vadilo, že mu Kevin nepřeje jeho slintání nad nezletilou a pokusil se Kevinovi natrhnout triko, prdel i žábry. To třetí byla zásadní chyba, protože na svoje žábry jsou mutanti dost hákliví. Kevin se dožral a starého prasáka zrakvil. Sličná Helen ocenila, že její adoptovaná dcerka Enola nebude zprzněna na kanapi v podpalubí a začala intenzivně projevovat zachránci svou vděčnost, čímž si vysloužila indiánské jméno Vlní hrudí. Bohužel, love story se nekonala. Na scénu připlul tanker, z jehož kapitánského můstku blbě čuměl jedním okem (víc jich neměl) samozvaný vládce všech moří a všech ropných skvrn, hnusák Deacon. Jeho piráti byli drsňáci, srali na plachty a neradi veslovali – na lup totiž jezdili na vodních skůtrech. Vůbec si žili na podezřele vysoké noze, na to, že bylo chvíli po apokalypse. Na tankeru měli nádrž, v té nádrži ropu a v té ropě dědka. Ten jim tam dělal živý plovák ukazující stav zásob. Stačilo otevřít poklop, z výšky na mastného dědka plivnout a ten hned zahlásil, jestli má té ropy až po krk, nebo jen po vpáčené bradavky, popřípadě zda už ropa sahá jen po čárku mezi půlkami jeho prdele. Zlí, ale dost nepraktičtí piráti unesli malou Enolu kvůli mapě vytetované na jejích zádech (jako by nestačilo jen vyříznout tu kůži s kérkou, než se tahat s celým harantem) a Kevin při její záchraně prokázal, že i obojživelník může mít koule jako Rambo. Helen si špatně vyložila jeho snahu a taky to, že ji předtím vzal na výlet v homemade batyskafu do N.Y. Atlantidy na mořském dně. Začala si dělat plané naděje na svatbu a na to, že by jí mohl cáknout mlíčí na jikry. Kevin ale na mezidruhový sex moc nebyl, našel jim ostrov - zřejmě vrchol Čomolungmy, když to ještě vůbec čouhalo nad hladinu po té óbrpotopě – a udělal z posledních dvou žen Robinsona a Pátka, čímž záchranu lidstva před vymřením spolehlivě zazdil. Pak odplul zpátky na oceán, hledat si nějakou mořskou pannu nebo aspoň sviňuchu, se kterou by se mohl něžně držet za ploutve. Málo platné, přírodě se holt nedá poroučet! () (méně) (více)

Sobis87

Pokud je nějaké béčko reprezentováno jako velkofilm, je zklamání na straně diváků a kritiky takřka nevyhnutelné. A toto je případ prvávě Vodního světa, který není ničím jiným než předraženým brakovým béčkem, u kterého bylo zklamání navíc umocněno tím, že režisér a herec hlavní role před několika lety oslnil dokonalým Tancem s vlky. Kevin Costner opět v hlavní roli a opět na režijní sesli...nový Tanec s vlky? Ale kdeže, tohle je "jen" poctivý nenáročný zábavný produkt Hollywoodu, který vedle ekologické agitky neoplývá vyššími ambicemi a prostě jen baví. A baví celkem dobře. Solidní film, nic více, nic méně. ()

Tsuki

Když nad tím tak přemýšlím, film si vážně víc než 2 hvězdičky nezaslouží. Svět zaplavený oceánem a jak se bez pevniny vůbec dá žít - to je docela zajímavý nápad, ovšem provedení a příběh... no, nepovedlo se to. Některé ty výbuchy a bojové scény mi svou nesmyslností dokonce přišly jak vystřižené z kreslené pohádky. Ke konci se film zdál být už opravdu hloupý a přitažený za vlasy. Navíc Costner, který by to měl jako hlavní postava táhnout, svým výkonem nijak neoslnil. I ta malá herečka, hrající Enolu, se zdála být mnohem lepší. ~(1,8)~ ()

Anderton

Jediným výrazným problémom tohto prepadáku, ktorý vôbec nebol prepadákom, je jeho prehnaná dĺžka a nezvládnutý rytmus rozprávania. Kulisy sú myslím vydarené, teda na priznané akčné béčko a Costner sa do svojej úlohy hodí. Problémy, ktoré tento projekt sprevádzal, sú všeobecne známe a myslím, že tie stoja za celkovou nevyrovnanosťou diela. Potešil ma záverečný happy end, nebuďme predsa vždy iba cynickí. ()

Kothy

Vcelku povedený film. Kevinu Costnerovi role chlapa s blánama celkem sedne. Dennis Hopper je jako záporák taky výborný. Má to nápad, ale něco tomu chybí. Je škoda, že jim hurikán zničil to vodní město a museli ho stavět znova... "Víš, myslel jsem si, že jsi hlupák, ale podcenil jsem tě - ty jsi stoprocentní blbec!" :D ()

Sašenka165

Vodní svět je asi ta největší kravina, co jsem kdy viděla. Je roztahaný, nesmyslný a směšný (kdyby to byla parodie, zasloužilo by si to pět hvězd - horší je, že tvůrci to brali vážně). Tři hvězdy za některé z méně trapných nápadů, za těch pár vtipných momentů a za to, že (snad) nevznikne další díl (berte to klidně jako úplatek :) ). ()

oje

Postapokalyptická scifi, kde zábava a odlehčené dialogy převažují nad vším dramatickým a napínavým. Tohle schéma společně s béčkovitými explozemi a nedůstojnými postavami nepředurčuje film k výraznějšímu úspěchu, nicméně hlavně originální morké prostředí z toho zas tak blbý film nedělá. Costner si s přehledem odpracoval své, podobně jako scenárista, který dokázal film popostrčit "nad hladinu" rozvíjením příběhu zajímavými detaily. Waterworld bych proto neodsuzoval, přestože tomu lehkovážnější pojetí vcelku nahrává. Čisté 4* to zdaleka nejsou. ()

meave

Prišlo mi to ako film pre deti. Pripomenulo mi to niečím Dinotopiu. Kostýmy boli preplácané. V takom akútnom nedostatku všetkého, mi prišlo zvláštne, že sa im chcelo toľko venovať „móde“, rovnako ako to, že boli špinaví - pri toľkej vode. Rajčiny boli takou raritou, že sa jedli aj listy /bléé – raz si to skúste/, ale všetci zloduchovia fajčili tabak..v pekne ušúľaných bielučkých cigaretkách. Vedeli do čerstvej rany vložiť sklenné oko, ale nitky sa strapkali. Jednoducho – tento pomerne otrepaný a častý námet, ktorý nie je až taký zlý, zbabrali absolútne poondiate detaily. Napadá mi iba „iniciatívny blbec – horší ako triedny nepriateľ“. Myslím, že v tomto prípade by jednoznačne menej bolo viac. A do toho, ako je možné, že keď je všetko tak hlboko, okrem Everestu trčí aj Fidži a žijú tam kone, ani nebudem riešiť. Scenárista možno rád vsádza dostihy... ()

Campbell

No na film jsem se dost těšil mám slabost pro filmy z 90 let, no ale jak jsem čekal že se budu bavit tak mě film spíše zklamal, čekal jsem že se budu narozdíl od ostatních bavit, no bohužel film se celkem táhne a kecy na lodi mezi Costnerem a tím malým dítětem bych úplně vypustil, takhle vznikl průměrný film který si pustím jednou tak za 3 roky. BTW ten rozpočet mi přišel o dost větší než byl vidět ve filmu.(kam ty prachy zmizli?) ()

Zodd

Zajímavé, jaksi utahané, ale ne nudné. Beru to jako úspěch vzhledem k premise. Možná z finančního hlediska nestrategický, což se potvrdilo, avšak mohlo to být mnohem horší v jakémkoli aspektu. Přesto jsem si to tak nějak užil. Jen film relativně rychle vyšumí. ()

Tomco

Výnimka potvrdzuje pravidlo a v tomto prípade som toho jasným dôkazom. U mňa veľmi dobré a zábavné po každej stránke. Tak ako mi sadol Postman, tak aj Vodný svet. Ukameňujte ma. ()

Rocky62

Možná se jedná o patetický a béčkový blockbuster, avšak díky svým jiným nezpochybnitelným vlastnostem, mezi které patří dynamika děje, velkolepost a několik mysteriozně působivých scenérií, mu bez problému tyto nedostatky odpouštím. Akce je přiměřeně rvavá a hlavně přehledná. Kev Costnerů je ve své roli Námořníka neodolatelný a divák se díky jeho vynálezům snaží seznámit s jeho charakterem a minulostí. Zdatným sekundantem je v tomto případě hláškující Dennis Hopper, jehož sarkastická mluva spolu s originálním designem mají hlavní podíl na skvělém zážitku. Oblíbený kousek mého dětství, jehož pravidelnou projekci nezanedbávám. Víš, myslel jsem si, že seš hlupák, ale špatně jsem tě odhadl. Ty jsi naprosto mimořádný imbecil! ()

eLeR

Možno to ani nie je zlý film, ale bohužiaľ mi herci neboli vôbec sympatickí a Costner mal otrasné vlasy :-). Je ale pravda, že som to videla veľmi dávno. ()

klerik

Nechutná vykrádačka Gibsonovho Mad Maxa (ROAD WARRIOR), kde je miesto asfaltu voda a všetko je to zabalené ako lahodý americký blokbaster so stupidným koncom... Pozerať sa to ale dá... ()

SeBig

Z toho suprovyho námětů se mohlo vytěžit daleko vic. Je to trochu jako Mad Max ve vodním světě. Začátek vypadal slibně, ale pak už to ucházelo. Konec už me nebavil. Hopper jako zaporak byl dětinsky směšnej. ()

LaciLC

Pri prvom pozeraní som bol nadšený: príjemní herci, skvelá výprava aj triky a celkovo by som filmu dal aj ****. Lenže pri druhom pozeraní som z toho už mal podstatne horší pocit, dosť som sa nudil a uvedomil som si tú pomerne hrozivú dĺžku filmu. Ale s veľkým odstupom času si ho chcem aj tak pozrieť a možno ma zaujme zase. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western