Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Série(3) / Epizody(22)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

planetaurius

Dodneška je tento seriál pro mě nejlepší zpracování legendy o tomto zbojníkovi, kterej bohatým bral a chudým dával. A i když jsem to viděl jen jednou před mnoha lety, tak si to živě pamatuju jako bych to viděl dnes. Hlavně si pamatuji charismatického představitele hlavní role, ale i jeho spolubojovníky, kteří se schovávají v Sherwoodském lese před zlým a taktéž nezapomenutelným Lordem Gisbournem a též sličnou lady Marion, která v té době zlomila nejedno mužské srdce svou krásou a půvabem. ()

chlebos

Pro mě je to nezapomenutelný zážitek z dětských let. Někdy jsem se hodně bál a nakonec jsem hodně brečel:)) ()

mirror

Vinikajúce fantazijné spracovanie legendy o Robinovy Hoodovi s geniálnou hudbou, ktorá dokreslovala ponurú, ale majestátnu atmosféru Sherwoodskeho lesa. Nezabudnutelný bol hlavne boh lesa - Horn, Stonehange a prízraky s konskými lebkami v rozoviatych plášťoch. ()

Trixi

Jako puberťák jsem tehle seriál i jejího hlavního představitele šíleně milovala. Ale s odstupem času nemůžu říct, že by mi nějak zvlášť utkvěl v paměti.Takže asi tak dobrej zase nebyl. ()

HonzaMag

Bezpochyby nejlepší zpracování příběhů legendárního Robina Hooda. Tajemná místy až mystická atmosféra, napínavé příběhy, vynikající hudba (Clannad), skvělý M.Praed a ostatní herečtí představitelé. Pro mne srdeční záležitost. Pokračování s J.Connerym již bylo o dost slabší. ()

PedroPo

O tom jak moc kultovní byl tento seriál v době svého vysílání v tehdejším Československu svědčí fakt, že fotografie Nasira s typickými dvěma arabskými meči ofocená z televizní obrazovky se prodávala za, tehdy, neskutečných 10 Kčs. Jinak hudba Clannad. ()

Nocturno culto

Nostalgie z dětství, parádně temné fantasy s čarostřelcem Robinem, jehož ztvárnění Michaelem Praedem je fenomenální, stejně jako třeba souboje s Ďáblem a hlavně s Gisburnem, šerifem z Nottinghamu ..a ten hudební doprovod od irské kapely Clannad ? pecka ..Rozhodně pro mě nejlepší verze vyprávění o Robinu Hoodovi ..Hern, protect us.. ()

Monggol

Ani po viac ako štvrťstoročí  to nestratilo na kvalite, práve naopak. Zvláštne ponurá až pohanská atmosféra, skvelá hudba (Clannad), herecké výkony, postavy. A krásne živý a fungujúci záporáci: pragmatický šerif, jeho chamtivý brat a dement Gisburne. Proste všetko funguje ako má, žiadna naivita, kŕčovitosť a primitivizmus, ako je to v dnešných seriáloch ("fantasy" atď.) bežné.  A výborný (pôvodný) český dabing, čo už dnes tiež nie je pravidlom. ()

shifter

Mal som moznost vidiet len seriu s Michaelom Praedom, ale sledoval som tieto serie doslova so zadrzanym dychom - urcite pridavam aspon jednu * z nostalgie :-) ()

s_c_o_r_p

Hodnotím převážně z nostalgického hlediska, do paměti se mi vryl hlavně lesní duch, hudba, les a nezapomenutelný Michael Praed. Vzpomínám si, že jsem seriál sledovala potají u babičky - někdy i v odraze skříně - měli jsme ho zakázaný, protože v čase vysílání jsme už museli spát - druhý den se šlo do školy :) Jen doufám, že budu mít možnost ho znovu shlédnout. ()

Rodin

Mimo jiné za Clannad. Na druhou stranu, snad se už konečně povede zpracovat tuto legendu podle historických skutečností. Seriál jsem si zamiloval, ovšem u vědomí toho, že jde o takového anglického Jana Žižku rozpuštěného a vypuštěného Otakarem Vávrou. ()

haffen

Krásna spomienka na moje detstvo, kedy seriál spôsobil v naších končinách menší ošiaľ. Podľa môjho názoru najlepšie spracovanie o Robinovi Hoodovi. Celé je to doplnené skvelým výberom hercov. Najviac som žral Nasira s tými jeho mečmi. Neskôr bez Praeda to už nebolo ono a ani som to popravde nedopozeral. Výmena hercov asi sklamala v tej dobe viacero fanúšikov seriálu. ()

karlee

Z nostalgie dávám čtyři, některé epizody si to plně zaslouží, ale některé jsou trochu nudné. Zejména kvůli hlavnímu představiteli působí seriál místy trochu kašírovaně. Ale slušná hudba, opat Hugo a baron De Belleme (škoda, že vydržel jen dva díly, resp, jednu epizodu). ()