Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

mr.cartman

Myslím si, že triky jsou na tu dobu velmi povedené. Film má celkem rozumný děj, troufám si říct, že chvílema je i napínavý a samozřejmě se u některých scén i skvěle pobavíte a za film se cca 4x trochu leknete. Neodsuzoval bych tenhle film, když ho nechcete brát jako horor, tak můžete i jako komedii. ()

pepino

Jak už se objeví u zombie náznak citu a snaha učit se, tak je asi něco špatně. Nejvíc mě na tom mrzí to, že to "něco špatně" je zrovna u filmu, který stvořil otec žánru. ()

Black3R

Aj keď tento filmík už má síce 25 rokov tak si nemyslí že stárne :) Dobre je spravená hlavne dramatickosť pomaly vymierajúceho ľudstva. A zombieeekov mám rád :D 95% ()

Daxus

Vzhledem ke snaze vysvětlit pozadí zrodu a existence zombií, se jedná o celkem zajímavý snímek, který ovšem značně kolísá v kvalitě. Za výrazný posun v kvalitě masek a make-upů zombií patří dík Tomu Savinimu, který má na kontě i remake kulťáku Night of the living dead. 65% za pošahaného profesora. ()

kakyn

Nato jak to je starej jsou ty masky hodně dobře udělaný. Bohužel to totálně zabil nudnej děj. Většinu času jen řeší kraviny a obdivují jakou si udělali cvičenou opičku z jednoho ze zombie. Aniž by promluvil, tak to byla nejlepší postava a zároveň i nejlepší herec. Dokážu si představit tu hrůzu a děs lidí před těmi 27 lety kdy na tom byly v kině. ()

Daryl.Dixon

Vědátor se snaží naučit zombíka sociálnímu chování a zaznamenává pokroky - po roce se naučil na povel šťourat v zadku a za další půlrok úspěšně vydloubne prvního holuba z nosu, ale i tak je lepší střelec než ti šmudlové ve vojenských mundůrech, co tvrdí, že jsou vojáci a přitom si nejsou schopni ani nabít zbraň. Neustále si stěžují na nedostatek munice, ale klidně střílí v dávkách a úplně mimo. Bub by je mohl učit, jak se má chovat správný voják, a co na tom, že je to zombík, když je tak slušně vychovaný, když ani svého vědce nesežere a ještě pro něj roní slzy. Jinak si umím představit jednu ženskou, jak by v bunkru plnila úlohu vědkyně, když je sama mezi deseti chlapama, z nichž více jak polovina je tak primitivní, že si při čůrání plete podlahu s mísou. ()

Pokryvac

Najslabší článok pôvodnej trilógie, i keď podľa môjho názoru taktiež hodný videnia. Už to nie je také zábavné ako Úsvit mŕtvych ani tak novátorské ako Noc živých mŕtvych, ale niečo do seba to má. Takmer celý film sa odohráva niekde v podzemí, takže to pôsobí o trocha tiesnivejšie ako predošlé diely. Celkové vyznenie filmu je pochmúrnejšie, aj keď je tu badať aj prvky čierneho humoru. Inak celkom dlho trvá, kým príde k nejakej akcii a postavy nie sú nijak výrazné - sú trocha čiernobiele - keď zlí, tak veľmi - keď dobrí, tak pre druhého obetuje aj život. Zhrnul by som to tak, že ide o slušné vyvrcholenie prvotnej trilógie - i keď ľudia s veľkými očakávaniami budú zrejme sklamaní. ()

Ygan

Mám rád Romerův styl, jeho zombíky, gore, atmosféru, ale tady by se hodilo zamakat na dialozích a prostříhat o nějakých 10, 20 minut. A taky aspoň jednu jedinou sympatickou postavu, která by se mi vryla do paměti. Jinak maso! ()

djbarrel

Zase jedno pěkná zombie akce. Tedy je pravda, že zrovna akce to nebyla, spíš se jen parta vědců a parta vojáků se pohybovala po bunkru a všichni se uráželi jak jen se dalo. Vědátoři se snažili přijít na to jak se dostat zombíkům na kobylku, což se víceméně nakonec nepodařilo. Chvílemi to bylo sice trochu nudná a některé experimenty doktora Frankensteina byli trochu podivné, ale celkově se jednalo o atmosférický horor se skvělou hudbou. 77 % ()

toomm

Day of the Dead rozhodně není čistokrevným zombie hororem, tak jak jsem já čekal. Jde spíše o konfrontaci dvou skupin lidí a to sice vědci x vojáci a o snahu důkladného vykreslení charakteru. Zatímco se však přeživší hádají a tvůrci se snaží nás snaží s nimi seznámit, pravděpodobně se nijak extra bavit nebudete. Když se to ale v poslední půlhodině rozjelo, neměl jsem co vytknout. Dobově excelentně zvládnuté triky a pořádný nášup gore, až jsem byl překvapen, ale také masky jsou moc fajn. Trošku to sráží ten idilický závěr, který je trochu úsměvný, ale vem to čert. Celkově lepší než Romerův předchozí zombie film Dawn of the Dead. 65% ()

Aywes

Asi nejhnusnější film, který jsem viděl okolo 80. let. To je myšleno samozřejmě jen v dobrém. "Hnusááááááci!" ()

RadaRD

Oproti Dawn of the Dead tomu trošku chybí ten správný "drájf". Je to utahanější, není to tolik lekavé a ani zdaleka tolik šokující, jako předchozí dílko od Romera. Dost se tu "povídá" a něco řeší (byť to má svůj důvod) a to může mnohým jedincům působit tento film nudným. Z mého pohledu kladnou věcí je, že zombíci tu ještě stále neběhají jako hejno vyplašených králíků. Asi nejvýraznějším prvkem tohoto filmu je Bubo, domestikovaný zombík, který nekouše oběti na potkání a dokonce salutuje! Myslím, že je třeba si k tomuto filmu najít cestu, což se né každému může podařit. U mne to na několikeré shlédnutí nakonec zafungovalo, ale zdaleka to není taková pecka, jako Dawn of the Dead. Přiznám se bez pokousání, že zde trošku mistru Romerovi nadržuji. Je to tak 3,5 hvězdiček z 5ti. ()

ScarFace_V8

„Your ignorance is exceeded only by your charm, Captain. How can we expect them to behave if we act barbarically ourselves?“ … Film, který se ve stejný rok setkal na plátnech s Návratem oživlých mrtvol. Vážnější pojetí vs komediálnější pojetí a těžko říct co bylo lepší… i když pravděpodobněji u mě vede asi právě ten Den mrtvých. Rovněž se jedná o film, který už byl mnohokrát předělán jako remake, ale nikdy se to nepodařilo. Předělávky totiž nikdy nevěnovali patřičný respekt k originálu a končili často daleko za hranicí podprůměrnosti. Tohle bylo prostě skvělé dílo, které rozšířilo svět nemrtvých chodců, ale zároveň ukončilo takovou tu pomyslnou první trilogii než se Romero k žánru vrátil v roce 2005 s filmem Země mrtvých. Apokalypsa už plně pohltila svět a v podzemním úkrytu se malá skupina vědců snaží přijít na kloub oné nákaze, která přivádí mrtvé zpátky k životu. Nesetkávají se ovšem s pochopením strážících vojákům vedeným nekompromisním kapitánem Henrym Rhodesem. Ten v podání již zesnulého herce Joe Pilato předvádí skvělý výkon. Jeho postavu tu budete nenávidět až si ho zamilujete – prostě perfektní záporák. Co se týče samotných Zombie: opět perfektní namaskování již léta chátrajících mrtvol, na kterých Savini opět odvedl parádní práci. Celá tahle éra trilogie se nesla ve skvělém duchu a je možná dobře, že byla natočena v době kdy byla natočena. Bohužel se ani jeden z filmů nesetkal s přímo navazujícím pokračování, což se v tomto případě může změnit a v přípravě by měl být film „Night of the Living Dead 2: Day of The Dead“, kde se po více než 35 letech vrátí ústřední trojice přeživších. ()

Dexter666

Jediným pozitívom tohto filmu je to, že sa nezačína "vypuknutím epidémie" alebo podobnou povinnou jazdou, v ktorej v žánrovo príbuzných kusoch odznie pekných párkrát "What's going on". Naopak, karty sú rozdané, ľudstvo je (ako skoro vždy) v riti. Pokračujem výpočtom negatív. Acting, réžia, strih etc. je jedna veľká katastrofa. Pripadá mi to, ako by ten film patril na pulty porevolučných videopožičovní, ktoré vtedy vznikali ako huby po daždi a dobrý film v nich bol aj taký Deatstalker II (Davay, Davay...:-) Slušne povedané, všetci hrajú totálne nepresvedčivo a v porovnaní s mladšími žánrovými bratrancami a lá 28 Days l8er, sú zombíci totálne trápni. Keď vo finále napochodujú do základne, už mi chýba iba muzika Michaela Jacksona (Thriller) - videoklip je totiž hotový. Váľal som sa od smiechu. Snímok patrí k povinnej "zombie literatúre", žiaľ, je to jedna z najslabších kapitol. ()

E.T.Martin

Po filmařské stránce to bezesporu není žádná perla, ale pro George Romera mám prostě slabost. On je zakladatelem moderního filmového zombie žánru, umí udělat skvěle tísnivou atmosféru, navíc v každém ze svých zombie kousků umí přidat navíc novou myšlenkovou rovinu. Živí mrtví jsou tak pokaždé jinou metaforou našeho vlastního chování. A že někteří lidé jsou ještě horší než samotné zombie, to už prostě k Romerovým filmům patří. ()

RomaS

Víc než o nemrtvé šlo v tomhle snímku o psychologii emocionálně slabých a pološílených postav zavřených v rozsáhlém podzemním komplexu evidentně trpících silnou ponorkou. Kromě slibného začátku zobrazující vyprázdněné město se děj odehrává pouze v betonovém bunkru. Tenhle film ocení pouze fandové žánru. Hvězdu navíc si urval zombi sympaťák Bub. ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake