Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

LordGrayDog odpad!

Absolútna béčková príšernosť s béčkovými hercami s tými najdebilnejšími charaktermi, čo znamená, že nech to dopadne akokoľvek tak si želáte nech ich tí znudení zombíci zožerú. Keby som to mal vidieť ešte raz tak sa radšej zastrelím. Čistý odpad. ()

dr.block

Mezi ostatními mistrovy filmy je tenhle spíše průměrný, ale mezi ostatními filmy hororového žánru z té doby je nadprůměrný. Je pravda že první část filmu neni až tak záživná, určitě bych ji však nenazval nudnou, herci a dialogy také nebyly nejlepší, ale film jako celek na mě působil velmi dobře. ()

Brejlil

Pochybná základna kdesi na Floridě. Skupina vědců se snaží zjistit, jak zacházet se zombies. Vojáci mají jiné představy. Bohužel skoro od začátku je jasné, kdo přežije, a kdo ne, a tak jen čekáme, jak který nesympaťák zahyne. Smrti jsou většinou nápaditě natočené, ať už hyne živý či "nemrtvý". Jenže na kvalitní finále se čeká nekonečně dlouho. Romero si měl rozmyslet, co natáčí: není to ani psychologická studie o vlivu zombies na psychiku uzavřených lidí, ani kvalitní "maso". Jedna věc je ale nápaditá, snaha učit zombíka, která se nakonec nemine úspěchem... ()

wampire23

Posledný z Romerovej plánovanej trilógie (aj keď natočil ešte dva zombie filmy) je zrejme najslabší, ale to neznamená, že je zlý. Akurát gorefest príde až v poslednej štvrtine filmu. Väčšina filmu je len bojovým dialógom medzi vojakmi a vedcami v akomsi bunkri. Ale keď sa dovnútra dostanú krvilační zombies, nastávajú úžasné krvavé jatka. Gore scény sú na veľmi vysokej úrovni, ostatne ako v každom Romerovom filme, takže si užijeme utrhnutých hláv, prstov, končatín a všeličoho iného. Smrť hlavného ,,záporáka" je zrejme najkultovnejším odchodom v zombie filmoch (teda minimálne pre mňa). Ak ste fanúšikmi zombie žánru, tento snímok by vám nemal ujsť a keď sa prehryziete hodinou dialógov, budete príjemne odmenení. 80% ()

RomeroIsGod

Další Romerova klasika, která má pořádný koule. A taky střeva, mozky, jatýrka, prdele a vše co k tomu patří. Posledních dvacet minut je ultimátní gore fest, ale ani předchozí hodina nenudí. Dobrý prostředí, charaktery jak z učebnice a zombáci na úrovni. 90% ()

arcticsky

Gore scény jsou v Romerovo filmech dokonalé. Nicméně vojáci si stěžují na nedostatek střeliva a pak jejich velitel kropí z dvou metrů "dr. Frankensteina" dlouhou dávkou. A stejně tak jeden z myslitelů kropí dav zombíků do trupu, přestože se tam několikrát zmiňuje: Do hlavy! Jen do hlavy! Ach jo...Zajímavostí je účast známého maskéra a epizodního herce z filmů Roberta Rodrigueze - Toma Saviniho. Podílel se i tady na tvorbě masek a nutno říci - práce se zdařila. ()

pend

Třetí část z Romerovy série. To, že se celá odehrává v podzemním úkrytu, není na škodu, pomáhá to atmosféře. První část je spíše drama o lidech uzavřených pod zemí - ponorková nemoc, vzájemná nedůvěra, občas nějaká gore scéna. Ve druhé části dostávají zombie a maskér Tom Savini možnost předvést, co dovedou. ()

Ulrich

Zombie mi nevadí, ale ani je nijak zvlášť nežeru. Remake Úsvitu mrtvých považuji asi za top, co se s tímhle tématem dá udělat. Romero, který tyto chcíplotiny na filmovém plátně proslavil na to jde jinak a v podstatě je zombie nákaza background pro úplně jiný příběh - o ponorkové nemoci lidí zavřených ve vědecké základně kdesi pod zemí. Příběh, který jsme už mnohokrát viděli i jinde. To, co se Romerovi daří je atmosféra, která je opravdu řádně depresivní a ani herecké výkony nejsou z nejhorších. Některé scény (hlavně týkající se zombie experimentů) byli opravdu mrazivé, ale rozhodně zde nebyly momenty, kde bych se klepal strachy. Což asi u hororů není to pravé. I když uznávám, že Romero se svými zombie filmy nešel asi vždycky jenom po suspense efektu. Celkově jsou to silnější tři hvězdy, protože - jak zmíněno, pár scén se mi vrylo do paměti. ()

Indian88

Slabej děj, trapná charakteristika vojenských postav, nevysvětlení situace - tyto věci by v klidu stačily na hodnocení odpad, ALE všechny scény , kdy útočí zombíci jsou neuvěřitelně skvěle natočené a vypadají dost reálně a to u mně v tomto případě dělá půl filmu. ()

molcan2

Deň mŕtvych je posledným filmom trilógie Georgea A. Romera, teraz zombie ovládajú USA a tí, ktorí prežili, sú umiestnení v podzemnom kryte, ktorý tvoria vojaci a vedci. Tento film som ešte nepozeral a nakoniec sa mi veľmi páčil, hlavný hrdina je neuveriteľný a najzaujímavejší z tejto trilógie, maskéri sa od posledného filmu veľmi zlepšili, Tom Savini to zabíja ako vždy. Príbeh funguje veľmi dobre, film má v určitých scénach veľmi klaustrofobickú atmosféru a napätie je neuveriteľné, záverečné scény sú neuveriteľné, kde je dobre urobené gore. ()

Vodny

Od první vteřiny výtečná, hutná a tíživá atmosféra "mrtvého města" je jedním z nejlepších začátků filmů, jaké jsem kdy viděl. Hudba svými ostrými tóny a nárazovostí celou tuto krvavou apokalyptickou podívanou ještě umocňuje. Výborné masky a práce s krví, uvěřitelně šílení herci a lidé v bezmoci. Co víc si přát? Snad trochu chytřejší konec. ()

Kolssteyn

Bylo pro mě celkem překvapením, že na první pohled béčkový film, bude mít děj s rozpracovanou psychologií postav, čemuž by slušelo i knižní zpracování. Dialogy filmu dávají smysl, který v podobném žánru většinou chybí... přesto zde nelze mluvit o absenci typické akce, takže i porcování lebky lopatou nebo vlastníma rukama, jak k tomu přistupují zpravidla zombies, jsou mile koukatelné, což jistě potěší každého horrorového romantika. ()

dave14 odpad!

Sorry, ja se pres ty priserny dialogy nedostal ani k tomu udajne "uchazejicimu konci". Romero muze byt kultovni klasik, ale tady se teda utnul. ()

Raziel_cz

Jak Romero řekl: "Intelektuálové mají rádi Noc, filmoví fanoušci Úsvit a trollové Den." Tak u mě je to jasný. Nejzajímavější scénář, nejlepší mejkap, nejlepší gore. Jo, zombíci jsou tady spíš katalyzátor než přímý aktér příběhu, nesnaží se to nějak extra reflektovat společnost a i s tím ústředním nápadem s Bubem podstatně víc (ale ne nutně líp) pracuje až Země mrtvých, ale sakra, je to pořádná jízda. Mým oblíbeným Romerovým filmem doteď byli The Crazies. K těm má tenhle film dost blízko a ještě navrch přidává zombie, takže ten názor asi budu muset přehodnotit. Skvělá podívaná. ()

kkarx

Jedna z těch lepších zombáren s dusivou atmosférou důlního komplexu, kde vědci cvičí zombíky, aby nezabíjeli. K tomu jim mají pomáhat vojáci, jenže vojáků umírá víc a víc a tlak si vybíjejí na vědcích, kvůli kterým riskují. Situace se ještě zhorší, když přijde o život plukovník a nahradí ho nový velitel se zeleným mozek. Ze zombie zase udělali pomalé a v malém počtu ne příliš nebezpečná stvoření. To by mi tolik nevadilo, protože ve vyšším počtu z nich skutečně strach jde. Co mě ale vyloženě nesedlo byla naprostá neprofesionalita a ledabylost vojáků, takže se najdou nesmysly typu, kdy v jedné scéně si vojáci stěžují na málo munice a v další s řevem na jedno zombie vyplýtvají celý zásobník. Tu a tam se vyskytne nějaký stupidní rušivý relikt 80. let jako pološílený vědec a někteří pitomí vojáci, ale jinak vizuálně je to ok a žádná květáková trvalá tu naštěstí k vidění není. ()

GOREGASM

Přímočarý scénář, bez zbytečných složitostí a konspiračních teorií, naopak soustředění se na mezilidské interakce v rámci vypjatých podmínek, které všude okolo panují. Romero točí pořád stejné téma, ale vždycky trochu jinak. V Day of the Dead se více zaměřuje na psychologickou úroveň zombie apokalypsy, srandičky jdou víceméně stranou a temná stránka lidské mysli dostává svůj prostor. Lidi vždy v krajních situacích jednají nepředvídatelně a ne podle zaběhlých vzorců, dvojnásob když jim na záda oddechují hordy nenasytných zombies. Kromě přehrávajícího vůdce vojenské jednotky i herci odvádí dobrou práci a nejlepší z nich má na sobě paradoxně zombie makeup a dodává celému snímku nový rozměr (až uvidíte, pochopíte). Na snímku pracovala "masková" legenda Tom Savini a na gore efektem je to vidět v tom nejmlaskavějším slova smyslu. Gorey jsou jedním slovem... labužnické a to samé se dá říct v rámci žánru o celém filmu. Zombírna jako řemen. 85% ()

helraiser

Zombii masakr jak se sluší a patří. Romero opět dokazuje světu, že filmy o zombikách točí nejlíp a jen tak někdo ho v tom netrůmfne. Jo jo zlatý 80. léta to byli časy a tenhle Romerův kousek to jasně dokazuje. ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake