Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

Pítrs85

Spolu s legendární Noc oživlých mrtvol můj nejoblíbenější Romero, zombíků tu po celý film moc nenajdete, což ale já beru jako velkej klad, protože když už se objeví, je to prostě parádní gore masakr (Savini je génius) a má to takovou tu trefnou hloubku. Prostředí krytu, kde nervíky tečou a tečou, je další devízou tohoto zombie majstrštyku. A ještě soundtrack stojí za zmínku. ()

eraserhead666

Sice dobré, ale v souvislosti s "jedničkou" Nocí oživlých mrtvých, to takřka neobstojí. Kdyby se dalo vyhnout jakémukoliv spojení těchto dvou filmů, šlo by o obstojně natočenej zombie horor s trochu pozvolnějším začátkem. ()

Xeelee

Od Romera jsem čekal úplně něco jiného, ale zklamaný nejsem. Líbí se mi jak se nespokojil s pravidly žánru, která stvořil, a dále je rozvíjí v návaznosti na předchozí filmy. Noc oživlých mrtvol je syrový počátek, kde se o zombících dozvíme jen ty nejzákladnější informace, nutné k vyprávění příběhu (většina tvůrců si s nimi vystačí dodnes), ale už v Úsvitu mrtvých je konfrontuje s předměty každodenní potřeby, které se instinktivně snaží používat a v Dni mrtvých mohl tuto myšlenku dotáhl téměř k dokonalosti, kdyby nenechal doktora Frankensteina předčasně odejít na věčnost. Ale proč ne. Místo útoku zombíků sledujeme, jak se nemrtvým snaží lidi ulehčit práci a atmosféra nám pěkně houstne. Zase tu máme tu starou dobrou neutěšenou atmosféru plnou bezmoci, kterou Romero tak dobře umí. Poněkud mě ale zarazil divnej konec. Hlavní hrdinka říkala, že chce něco dělat a tohle není řešení, tak tím možná chtěl Romero zobrazit rezignaci přeživších. Jako většina děje se i závěr nese úplně v jiném duchu než předešlé dva díly. Až si film někdy pustím znovu tak možná budu o něco chytřejší. ()

HellFire

Day of the Dead se spíše než na zombie apokalypsu zaměřuje na psychický dopad této trýznivé situace na hlavní aktéry. Romero je zdatný filmař a nesnaží se divákovi všechny podrobnosti vmést do tváře, ale umožňuje mu vytvořit si vlastní představu o světě, kde se většina lidé proměnila v tupé? zombie. Děj se celkem vleče a v první hodině se toho ani moc nestane. Z tohoto důvodu mi film moc nesedl, raději dávám přednost adrenalinovější jízdě nebo humoru. 28 Days Later nebo Re-Animator (ze stejného roku) jsou prostě někde jinde. Přesto velmi oceňuji praktické efekty, místy výbornou atmosféru a skvělý soundtrack. Rozhodně doporučuji zhlédnout dokument o vzniku filmu na YouTube. ()

ARI50

Další dávka zombie mordu který mě nebavil filmy se zombie jsou pro mě těžké aby mě ohromily a chtěli mojí pozornost protože v tomhle jsem náročný. ()

Bauer

Opravdu je to z roku 1985? Sakra!!! Na svou dobu asi dost kontroverzní dílo. V dnešní době už jen klasika při jejímž sledování si může člověk zavzpomínat na staré dobré časy, kdy filmy stáli za to. Takovýto film o zombie se v dnešní době už jen tak nenatočí. George A. Romero si tímto zaslouží velký potlesk, protože natočil něco, co je mezníkem v kinematografii daného žánru. Krvavé scény jsou naprosto skvělé. Trhaní lidí na kusy je dokonalé, avšak některým jedincům by se mohl i zvednout žaludek. Já mám takovéhle krvavé filmy rád, ale požírání střev a jiných orgánu těla je i na mně už moc! A ještě ke všemu to vypada velmi reálně. Musím pochválit masky, které jsou výborné. Samozřejmně první půlka filmu je docela nudná, různé filozofování, spusta dialogu, ale to nevadí, protože všechno vynahradí konec, který by se dal přirovnat k masakru. Snímek se může pochlubit docela slušnou dávkou atmosféry, která by se dala v některých momentech i krájet. Herecké výkony jsou parádní. Militantní fanatik kapitán Rhodes (Joeseph Pilato) byl opravdu excelentní a hlavně přesvědčivý. Doktor (vědec) " Frankenstein " byl docela cool a měl svůj styl. Tento film by měl každý, kdo se zajímá alespoň trošku o film, určitě vidět, jelikož jde možná o takovou menší povinnost! ()

Sawy

Sám nevím,čím přesně mě třetí díl Romerovy zombie trilogie tak nadchnul,ale stalo se.Možná to bylo tou absolutní odlišností nejen od předchozích dílů,ale vůbec od všech zombie filmů,které jsem zatím viděl.Geniální úvod vystřídá relativní klídek,ve kterém se hádají vědci s vojáky v rámci možností inteligentně a i když se prakticky jen mluví,tahle část filmu rozhodně NENUDÍ jak mnozí píšou.Dokonce se najde čas i na příjemné filozofování.A pak přijde brutální finále,kde už se zase trhají vnitřnosti,střeva létají vzduchem a Romero je ve svém živlu.Osobně jsem byl dost příjemně překvapený,bavil jsem se mnohonásobně víc než u původního Úsvitu mrtvých,takže těch slabších pět si,už kvůli zdejšímu nízkému hodnocení,rozhodně neodpustím.Tohle si zaslouží červený čísla! Jo,taky jste si všimli,že ve všech třech dílech trilogie je jednoznačně nejlepší postavou černoch? 90 % ()

ScarPoul

Po nemastnom neslanom úsvite prichádza deň, a radí sa k tomu najlepšiemu čo romero natočil. Nachádzame sa vo vojenskom bunkri v podzemí. Na povrchu sa to len hemží Zombiekmi. V podzemí su tiež. Dokonca jeden je priamo v bunkri. Toho jedného sa snaží doktor premeniť späť. Klaustrofóbia a atmosféra by sa tu dala krájať. Hrdinovia sa stále rozhodujú čo a ako budú robiť a sú zahnaní do bezvýchodiskovej situácie. Každý z nich si myslí že je to stratené a každého zožierajú pochybnosti a strach. Plus je tu ešte Zombie ktorý sa prevychoval. Romero tu ukazuje na spoločnosť ako takú a je to asi jeho najbôsobivejšie hodnotenie spoločnosti vôbec. Finále je plné, krvi, tiel , vnútorností a kriku. Finále je tak strašne pôsobivé a strašidelné ako keby celý film spel iba k nemu a tam sa teda Romero pekne vyriadil. Tak isto aj prevychovaný Zombie pre ktorého sa stal doktor niečo ako pán, sa po jeho zabitý generálom vydáva na pomstu a potom sa pridá k svojim druhom aby sa vrátil k životu aký žil ak sa to dá nazvať životom. Konečne sa tu niečo objasnuje o pôvode zombiekov a myslím že ešte dnes dokáže zaujať. Veľmi príjemné prekvapenie. ()

HateBreeder

Inteligentní zombie horror. Nemohu se považovat za nějakého znalce tohoto žánru, neboť jsem viděl moc málo filmů na to, abych využil svých srovnávacích schopností. Každopádně jako horror je tento film geniální. Začátek filmu nemá nejmenší chybu a kamerové záběry mrtvého města byly po dlouhé době jedním z mých nejsilnějších filmových zážitků. Masky zombií tu jsou vskutku děsivé, takže kdo čeká nějakou zombie-legraci jakou je třeba Braindead, bude zklamaný. Film se točí kolem malé skupinky lidí, složené ze dvou skupin a to vědců a vojáků. A jak už je známo od nepaměti, inteligence a svaly jsou dva nejsilnější protipóly a dát je dohromady prostě nelze. Evidentně ani v tomto snímku tomu nebylo jinak. Každá frakce má svůj osobitý pohled na život a také na smrt. Rozpory mezi lidmi tu jsou častější než jejich střety se zombiemi, což je možná drobná inovace oproti předešlým filmům daného žánru. Tvůrci navodili dokonale temnou atmosféru. Tentokrát to už není boj .... tohle je válka, jejíž konec je daleko v nedohlednu. Film mě překvapil, možná trochu zaskočil, ale v obou případech to bylo v pozitivním slova smyslu. Už mi zbývá jen jedna věc. Doporučit tento film všem, kteří pochybují o serióznosti zombie subžánru a pokládají jej za něco méněcenného. ()

Lacike

Dawn of the Dead pôsobili ako prijemne prazdniny v zombie apokalypse. Day of the Dead je uz regulerne peklo. Spolocnost je nadobro v hajzli a tych par jedincov, ktory prezili, natolko zdegenerovali, ze Romero uz ocividne fandi zombiekom. Tentokrat sledujeme skupinku vo vojenskom komplexe. Najväcsim zaporom tohto dielu su postavy. Na jednej strane fanaticki vojaci a na druhej sialeni vedci. Obidve skupiny sa cely film nonstop hadaju o velenie. Tazko povedat komu z nich uz z tej situacie jebe viac. Takze pri zaverecnom masakry ma divak chut fandit zombiekom. Jediny rozumny tu je pilot neger a jeho kamos elektrikar nalozeny vecne v liehu. Zenska hrdinka je tak nesympaticka jak Ripleyova v prvom Alienovi. Aspon ze je technicka stranka skvela a oproti Dawn of the Dead sa dost zlepsila. Krv uz nie je tak divne ruzova, takisto vnutornosti vyzeraju ovela realistickejsie. Rôznych roztrhani ludi si tu uzijeme neurekom. Akurat ma trochu stvalo to jak lahko ludi trhaju na kusy. Jak keby boli z gumy. Samotni zombie uz tiez nepôsobia tak komicky a bezbranne a aj ked su este pomali, tak maju slusnu silu a jeden z nich ukazuje, ze maju potencial sa vyvijat. Neviem, ci to je spravny smer tohto zanru, ale je to zaujimave. Takze vysledok je pocas väcsiny stopaze filmu dost otravny vdaka tym neustalym hadkam postav. Aj ked treba uznat, ze pôsobia uveritelne. Nastastie vdaka skvelemu zaverecnemu masakru sa to oplati aspon raz vidiet. 5/10. ()

Terva

Scénář : George A. Romero. Kamera : Michael Gornick. Hudba : John Harrison. Čekal jsem, že to bude horší, ale nakonec velké překvapení. ()

corpsy

Poviem len jeden jediný problém, ktorý film má, a to je dosť dlhý a pomalý rozjazd. To čo však príde potom, je ako z knihy zombie žánru. ()

liquido26

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem stou variaci na to samé téma, ale kupodivu příběh byl velmi dramatický, postavy hodně zajímavé, skvělý masky i krvavý efekty, docela neotřelý nápady (zombík s bouchačkou :-)) Až teda na tu úplně poslední scénu. ()

Astaroth12

Ako začal tento film,bolo ukázané mesto a vyľudnené ulice,porozbíjané autá a potom sa ukázali aj zombie a nebolo ich málo.Masky zombie boli na dobrej úrovni.Keď boli v tom podzemnom bunkri tam to začalo byť depresívne ale ináč tam bola nuda.Pár uzamknutých zombie,niekoľko trafených vojakov,niekoľko vedcov a jeden troška šialený doktor ktorého volajú Frankenstein.No asi hodinu sa tu skoro nič nedialo a to na zombie horor je dosť málo.Tento film nieje zlý len je chudobný na akciu ale zas atmosférou sa to tu hemží,keď skoro celí film sa odohráva v podzemných priestoroch.Len škoda že po vačšinu času zombie boli pod zámkom a tých roztrhaných tu nebolo veľa.Ale ten finálny nápad s výťahom bol bravúrny a aspoň ukončenie filmu bolo krvavé.Aj lakačky sa podarili.Povedal by som že je to čisto priemerná snímka s bravúrnym zakončeným.Keď som pozeral Romerový Úsvit Mŕtvych zo 1978 tak sa veľa zmenilo lebo zombie boli Veľmi kvalitne spracovaný,čo ešte v Úsvite mŕtvych nebolo ani náhodou. ()

ledzepfan

Dle mého nejlepší z Romerovy trilogie.....bavilo mne to od začátku do konce,,,,tísnivá atmosféra,,ponorková nemoc,,zelené mozky,,frankenstein,,Bub,,dokonalé masky,,perfektní gore efekty,,docela dobří herci a režijní nápaditost......krása ()

Zayl

George A. Romero se opět ukázal jako mistr ve svém oboru. Nacházíme se v době, kdy zombies získaly nadvládu nad světem a zbytky přeživších se ukrývají v dobře chráněných pevnostech. Vše je zaměřeno na skupinku několika vojáků a vědeckých pracovníků, kteří se ukrývají v laboratoři sloužící pro výzkum zombies. Řeší se zde nejen konflikt boje člověka se zombíky, ale také boj mezi sebou samými. Klaustrofobická atmosféra, gore efekty a rostoucí napětí, jsou základní pilíře filmu. Nutno dodat, že masky zombíků jsou perfektní a dokáží si vydobýt respekt. Vše vrcholí závěrem filmu, který se nese v duchu zoufalého boje proti přesile a dočkáme se i pořádných jatek. Slabší stránkou pak byly herecké výkony, především vojenského velitele, nicméně to nemění nic na tom, že na svou dobu byl Den mrtvých mistrovsky zrežírovaným filmem. ()

mysiak

Priemerné pokračovanie trilógie o živých mŕtvych, ktoré ukazuje čo robia vojaci so zombie, a ako sa im oni za to kruto odplatia...obyčajné, priemerné, masky fajn, akcie menej...radšej si pustím Úsvit Mŕtvych ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake