thorewi

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který jsem zhlédl nejmin 10x. Právě v tomto filmu se stal Russel Crowe mým oblíbeným hercem. Velkofilm se vším všudy, úžasný Russel Crowe, neméně dobrý Juaquin Phoenixú, úžasná režie Ridleyho Scotta a nádherný příběh se srdceryvným koncem, na který nemohu zapomenout. Celkově nemám co vytknout. Další ze srdcovek... ()

Kovaja

Pro mě jednoznačně životní role R.Crowa.Tohle je motivátorský kousek jako prase.Tohle si pustit a pak jít někam na disco hraničí s pěkným průserem(ve spojení s alkoholem):-)) ()

Honzick

Od gladiátora jsem dostal přesně to co jsem očekával. Hollywoodskou pohádku s nádherný soundtrackem, efektními bojovými scénami a trapným koncem. Russell Crowe zahrál výborně stejně jako Joaquin Phoenix. Zkrátka Gladiátor je typický hollywoodský velkofilm se svými klady i zápory. Čtyri hvězdy ()

Pretender

''The general who became a slave. The slave who became a gladiator. The gladiator who defied an emperor. Striking story! But now, the people want to know how the story ends. Only a famous death will do. And what could be more glorious than to challenge the Emperor himself in the great arena?'' ()

Greenpeacak

Troška dlhá nudná predohra, avšak čakať sa oplatí, pretože potom prijdu tie správne sado-maso hrátky v podobe bojov v arénach. Film som videl prvýkrát len včera a aj to som pritom hral poker s kamošmi, takže neviem to dejovo posúdiť, ale čas na zhľadnutie zápasov som si našiel a už len kvôli tomu dávam max. hodnotenie. ()

Mazlik4

"Pane božéééé to je Russell Crowe!!!" ... Kvalitní akce v gladiátorské aréně! - Spojené nesmyslným příběhem. Kdo tohle nazve hystoryckým dramatem - ten by měl brát nějaké pilule na hlavu! ()

Nons3nse

"The General, who became a slave. The Slave, who became a gladiator. The Gladiator, who defied an empire." Skvelý Hollywoodský veľkofil, z môjho obľúbeného historického obdobia- Rím. V tomto filme mi vôbec nič nechýba. Kvalitný scénar , emócie,akčné scény, skvelé výkony v podaní všetkých hercov. Výborný herecký výkon v podaní herca menom Russell Crowe. Podľa mňa, aj jeho životná rola, ktorá mu dokonale sadne. Gladiator bol, je, a dlho ešte bude môj najoblúbenejší film. "My name is Gladiator" ()

pipapaja

Tento film ve mně rozpoutal rozporuplné pocity jelikož výprava scénář herci vše je velmi dobré ale chyběla mi ve všem nějaká jiskra. Ano je to dobrý film ale není to prostě dílo které by mě nedovolovalo spát. Ridley Scott umí točit filmy, ale všechny mají tu stejnou chybu nemají šťávu. ()

Paity

Můj velice oblíbený film. Navíc Russel Crowe patrně ve své nejlepší formě. Je to kruté, je to bez happyendu, ale je to skvělé. Už jen ten začátek a jak se proti sobě staví organizovaní Římané a proti nim germánské hordy.... ()

Scevola

Monumentalny historicky velkofilm, navazujuci na svojich epickych predchodcov. Vizualne a zvukove prevedenie je dokonale. I ked je to historicka fikcia, aj tak je to moj najoblubenejsi historicky film. 10/10 ()

Mičl

Z pokusu být muzikantem se stal nadějným australským talentem, z australského talentu se stal prvotřídním hollywoodským hercem. Právě tady se naplno projevil nastřádaný potenciál Russella Crowa, tady v historicky smyšleném, ale dojemném příběhu Maxima Decima, tady pod vedením režiséra Scotta. Konečně ukázal co umí a globus a oscar za roli gladiátora si rozhodně zasloužil, i to že se díky roli stal jedním z nejobsazovanějších herců současného amerického filmu. ()

ChrisBa

Famózny veľkofilm... aj keď miestami až gýčovitý.. ale napriek tomu stále famózny. Film, ktorý môžte pozerať do konca života a stále si ho vychutnávať. Skvelá hudba, vynikajúci herci (bravúrny najmä Joaquin Phoenix), výborná atmosféra, strhujúci príbeh a koloseum. Klasický nezabudnuteľný megahit z Hollywoodu..aj keď s chybami.. ale tie sú pohltené všetkými pozitívami.. ()

Ashar

Tento film je klasickým příkladem boje dobra se zlem,kde římský generál Maximus (Russell Crowe) prochází životní zkouškou,přichází o rodinu a svobodu a jako gladiátor musí vybojovat svou osobní spravedlnost.Film mne bavil od začátku až do konce,skvělá hudba a kamera,vše dobře sladěno a vzbuzuje emoce. ()

Mathew55

I když je lehce prokouknutelné, že jsou všechny události filmu i povahové vlastnosti Maxima uzpůsobeny tomu, aby jste si hlavního hrdinu zamilovali a na konci byli dojati, přeci jen mě tento film pokaždé dostane. Možná že by bez této 'umělotiny' film ani nebyl tak kvalitním. A bez Russella, hudby Lisy Gerrard a Hanse Zimmera už určitě ne. Ridley Scott, leč odvedl skvělou práci, v tomto případě nebyl tím, kdo táhnul celý film. Ale za výběr herců, hudby a scénáře by zasloužil Oscara. Gladiátor je naivní film s takřka nulovou historickou hodnotou, ale i přesto patří k mým nejoblíbenějším filmům. I po šestém zhlédnutí nepochybuji o 5*. (Dlouhá citace, ale jedná se o mou nejoblíbenější scénu z filmu) "My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next." ()

papushka

Velkolepý výpravný hollywoodský trhák "jaksepatří". Výborná režie, zasloužený Oscar pro Russella v nejlepší formě a velký plus za neskutečně excelentního Joaquina jako slizkýho záporáka. Hansova hudba mi místy přišla jako z Pirátů a dialogy někde krapet drhly, nicméně i tak to všechno skvěle zapadlo do sebe. Že bych z toho byla ale nějak extra super na větvi, to fakt ne. ()

Mafian

Kýčovitost a občas do očí bijící nelogičnost lehce sráží hodnocení jednomu z nejlepších "historických" filmů, které jsem kdy viděl. Gladiátora mám rád od dětství, vždy byl mým oblíbeným filmem, bohužel tehdy jsem si nevšímal nesmyslů, které nám scénárista s režisérem naservírovaly. Mám takový pocit, že pravidlo "vypnout a sledovat" platí u Gladiátora dvojnásobně, zvlášť si člověk musí užívat chvil, kdy obrazovce kraluje Joaquin Phoenix, který je v roli císaře Commoda přímo excelentní... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal