xaver

Hrůza, jak si někteří režiséři představují historii. I když možná mohou mít trochu pravdu, kdo vůbec ví, jak to tenkrát chodilo? Každopádně jim jde jenom o kšeft, a ze peníze jsou schopni všeho. Nakonec kdo ne? Nicméně film je o historických osobnostech, které skutečně existovali a mně, ctiteli antické literatury a antické kultury se tahleta "zpracování" historie vůbec nelíbí. ()

Andy.

"My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next." ()

wooozie

Bez přehánění, nejlepší historický film co kdy byl natočen. Pod taktovkou Scotta má film správné tempo a postupem času neuvěřitelně roste. Scénář není sice žádné terno, velký pád a následný vzestup, ale já si nemůžu pomoct, protože když k tomu připočtu výborný výkon, co předvádí Crowe, jako vždy vynikající hudba Zimmera a parádní vizuální efekty, vychází mi z toho zařazení do mé TOP. ()

YoZo8

Gladiátor - Hollywoodske vizuálne veľdielo s Russelom Crowom v hlavnej úlohe. Film stokrát pozeraný, no stále perfektný. Akčne scény zvládnuté na jednotku, dej plynuli bez zádrheľov, hudba jedným slovom úžasná. Všetko vyzerá až príliš realisticky a tá historickosť Vás priam pohltí. Koloseum vyzerá majestátne. Aj keď tento film vôbec nie je podľa skutočných udalosti a ma veľa historických a iných chýb nič to nemení na tom, že Gladiátor je výborný film. Trojica Scott, Zimmer, Crowe odviedli maximum. ()

Chipsonator

Původních pět hvězd bylo založeno na vzpomínkách z dětství kdy jsem si Gladiátora pamatoval jako monumentální historický velkofilm. Ale jak už to tak bývá, paměť často klame. Bohužel i film Gladiátor si má paměť přibarvila k dokonalosti. A proto jsem byl trochu zklámán dneska v noci kdy jsem se po letech na tenhle film podíval a očekával jsem ten monumentální historický velkofilm. Místo toho jsem dostal "pouze" skvělý historický velkofilm. Ano je v tom rozdíl. Očekával jsem prostě přílíš, což samozřejmě není chyba filmu ale i tak to sráží hodnocení. Vzpomínky jsou hold svině :) Jinak ale na filmu musím pochválit skvělou akci, která je navíc podbarvena nádhernou ne ba geniální hudbou od Gerrardové a Zimmermana. Herci zahráli výborně a v čele stojí excelentní Russell Crowe ve vrcholové formě). A závěr filmu mě dost překvapil. Z velké části za toho můžou opět moje vzpomínky (chválu bohu za to), protože jsem si ten konec pamatoval úplně jinak než jaký byl, takže jsem byl na konci vážně překvapen. Podle starých vzpomének by to bylo za 100%. Po dnešním večeru je to však "jen" za 85%, a kdo ví jaké budou moje reakce až si Gladiátora pustím za pět let s menšími nároky. Možná to zase bude za stovku. Možná. ()

Kuny27

Russell Crowe asi ve formě herectví. Když jsem viděl film poprvé, vyrobil jsem si štít a meč, a hrál jsem si na gladiátora, protože se mi to hrozně líbilo. No a kromě toho hraní si na gladiátora, mi pohled na film zůstal. Herci mi přijdou parádní a zápletka filmu z prostředí Marka Aurelia je orpravdu super. Hudba byla maximálně dokonalá k určitým scénám. ()

Zagros

Velmi kvalitní historický velkofilm jemuž není moc co vytknout. Přesto mi něco málo do maximálního pětihvězdičkového pocitu chybí. Po shlédnutí se nedostavilo žádné wow a na film jsem docela rychle zapomněl. Pokud by ovšem běžný mainstream vždy dopadl takhle, bylo by na filmovém světě pěkně :-) Někdy v budoucnu se na něj rád znovu podívám. ()

Loki_Six

"The general who became a slave. The slave who became a gladiator. The gladiator who defied an emperor. Striking story! But now, the people want to know how the story ends. Only a famous death will do. And what could be more glorious than to challenge the Emperor himself in the great arena?" ()

klukluka

Angličtina u Římanů mě nepřestala tahat za uši až do konce filmu, přitom chápu, že italština by nebyla o nic lepší. Nemohl jsem se nad to ale povznést, netuším proč. S fiktivním příběhem zasazeným mezi reálné historické postavy mám taky problém. Umím si představit, že dvě třetiny diváků to vezmou jako opis skutečnosti. Všechno ostatní ale zaslouží absolutorium. ()

borec999

Typický historický veľkofilm so všetkým, čo k tomu patrí. Veľkolepá výprava, efekty (na tú dobu), príbeh ktorý sa inšpiroval historickými udalosťami no veľa vecí si upravuje podľa seba a až tak prísne sa ich nedrží no a v finále nesmiem zabudnúť ani na totálne prehnanú dĺžku(155 minút). Aj napriek nej, ma však film bavil. Akcia a súboje majú šťavu, príbeh dokáže zaujať, Joaquin Phoenix ako cisár Commodus si kradne každú scénu pre seba a filmu kraľuje, plus aj Russell Crowe sa snaží a podáva jeden zo svojich lepších výkonov. Potešili aj vedľajšie postavy ako Ralf Moeller,Djimon Hounsou(aka N golo Kanté cestujúci v čase) či Sven Ole Thorsen ako neporaziteľný obor. Jediné čo mi na filme vadilo boli občasné hluché miesta spôsobené prestrelenou dĺžkou a tiež fakt, že akcia si myslím mohla byť ešte odvážnejšia,naturalistickejšia a drsnejšia ako tomu bolo a určite jej mohlo byť viac (na druhej strane ale chápem že cieľ bol natočiť film "pre celú rodinu" a nie pre milovníkov akčných filmov a dejepisu...) Ridley Scott vo výsledku natočil jeden z najznámejších historických snímkov vôbec a s Oscarom za najlepší film osobne nemám problém. To bola totiž doba, kedy sa soškami oceňovali filmy, ktoré zaujímali a sledovali reálni ľudia a nie len nezaujímavé, artové drámy pre okrajové publikum... 80% ()

Davej

Začíná to velice slibně, člověka to fakt zaujme. Bitva je zpracována zajímavě, souboje taky, ale... Něco tomu chybí. Proč se scénarista nemohl džet historie, proč si nenašel nějaké období, kde by mohl lépe uplatnit svůj záměr? A když už se rozhodl měnit dějiny, tak proč to alespoň neudělal trochu originálněji. Bavil jsem se u toho, to ano. Je to opravdu dobře odvedené řemeslo. ()

Hopper

R. Scott sa Gladiátorom zase raz zaradil medzi elitu. Vynikajúce výkony, skvelá L. Gerrard s hudobným motívom a film, ktorý nepustí. ()

cold

Pěkná podívaná bez napětí nebo něčeho co by mě naplňovalo. Klasický průměr, který mě neuráží, ale ani zvláště nějak neoslňuje. Jeden z prvních filmů, kde jsem si všiml Russella Crowa. A Maximus v jeho podání je skvost, když má někdo talent od pána boha, tak je to radost se na něj dívat. Myslím si, že bez něho by to byl poloviční film. .... Po čase musím přidat jednu * - je to opravdu více než průměr. ()

Theraphosa

Gladiátora považuji za první historický válečný velkofilm svého druhu, který rozpoutal mnohem větší zájem o tento druh filmů. Snímek samotný nikde nevázne, je doprovázen vynikající hudbou a hereckými výkony. Velká škoda Olivera Reeda. 85% ()

wosho

Plitký a naivnísnímek o velkých činech, jemuž pomohla režie R. Scotta a hlavně obsazení R. Croweho. Gladiátor je silně nadsazený film, takové kvality rozhodně v sobě nenese (87% bodování k 29.10.09 a Oscar za nej film jsou zcela neopodstatněná). Jako kvalitní zábava však Gladiátor obstojí vždy. ()

Revolver

Skvělý příklad jak by měl vypadat Hollywoodský velkofilm. I přes vcelku obyčejný a jednoduchý scénář Ridley Scott stvořil velkolepé, historické, vyzuálně dokonalé drama se skvělými hereckými výkony a nádhernou výpravou. Ovšem k dokonalosti pořád něco chybí.................scénář. ()

cab

"My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next." Co vic jeste dodavat? Jeden z mych nejoblibenejsich filmu. 100% ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal