solskjaer

Výprava je bezpochybně vynikající, herecké obsazení rovněž dobré ( i když povězme si to na rovinu Crowe Oskara dostat ani náhodou neměl - to bych ho spíš raději viděl v rukách Phoenixe ten byl nepřekonatelný), akční scény výborné a příběh ucházející. Chvílema trošinku nudil. Jinak ovšem spokojenost. Líbilo. ()

FIBO

Totální nářez! Nebudu vyjmenovávat, co bylo dokonalé, to bych musel vyjmenovat snad všechna hlediska, co vyjmenovat lze. Naprosto smekám pod režií Ridleyho Scotta a herců. Vizuální efekty film nepohltily, jak mohl někdo čekat. Od začátku filmu až do konce zůstává divák přimrazen ke křeslu a jenom hltá, co bude dál. I když si člověk film pustí x krát na DVD za sebou, neomrzí to. Děj, předloha, motivy... no nevím co říct, mazec!! Monumentalita Říma totálně pohltí diváka tak, že si připadá, jako by tam byl mezi nimi. Vstup barbarians do Kolosea pokládám za vůbec nejpovedenější scénu v historii filmového průmyslu. Steadykameraman pobíhající okolo herců, do toho CGI/real prostředí. Človek nemá slov .) Zakončení filmu noblesní, pocta Scottovi, "Olliemu" Reedovi, hercům, scénáristům, Zimmerovi, který zplodil hudbu, která "nemá" konkurence a všem dalším. Jeden z nejpůsobivějších filmů vůbec. ()

Reanimated

Dva herci v životních rolích, Russel Crowe a Joaquin Phoenix, svádí nelítostný souboj v bitevní, emocionální a politické rovině. Nejen meče a sandály, ale i žánr historických velkofilmů jako takový, mohou za svou renesanci poděkovat Ridley Scottovi. ()

BMAJTZ

Po akcni a pribehove strance to opravdu spatne nebylo ale nemuzu si pomoci a skoncit to trochu vetsim happyendem bylo by to jenom prumerne dilo. Kazdopadne akcni podivana to spatna neni a proto lepsi 3 hvezdicky- ()

ranp

Snad nejlepší film z prostředí starého Říma. Ridley i Russell se opět vyznamenali, Gladiátor podle mě nemá chybu. ()

lskala

Historická popcornová lahůdka s nezapomenutelným soundtrackem. Pro mě má film jedinou slabinu. Nudil jsem se u scén, kde byla Commodova sestra (nevím, jak se její jméno píše - Lucylla?), ta herečka mi prostě vůbec nesedla a každá scéna s ní, byla pro mě utrpení. Ale alespoň nedostala příliš prostoru. Phoenix je famózní a Crowe příliš nezaostává. Poprvé na sebe upozornil Djimon Hounsou - "ale ne hned". Scénář je kvalitní a nevypočitatelný. Že se neřídil historickými prameny? To mi je fakt putna! - 95% - 5***** ()

Cejny

Velkolepý, historický film, se skvělými hereckými výkony. S odstupem času si sice říkám, že ten děj je dosti ohraný a jednoduchý - hlavní postavě zabijí blízké a on se chce za každou cenu pomstít - ale je zasazený do prostředí gladiátorských zápasů. Gladiátor určitě patří mezi mé nejoblíbenější filmy a proto si ***** zaslouží. ()

štísko

Sice perfektní filmařské řemeslo, ale obsahem bezcenná primitivní historická fraška. Primitivní v tom, že tehdejší svět byl dělen jen na kulturní Římany a barbary, co neumějí ani pořádně mluvit. Takže klasické rozdělení na hodné a zlé. To na diváka přeci působí. Boje v aréně byli také naprostým nesmyslem útočící na nejprimitivnější pud diváka. Tolik mrtvých v aréně nikdy nebylo. Občas někdo k úrazu přišel, ale smrt byla jen výjimečná. Vycvičený gladiátor byl velmi drahým zbožím o které majitel dost pečoval. Stál ho slušnej balík a tak o něj nemohl dovolit jen tak přijít. Jediná pravda byla, že Comodus byl totální magor. Vše točené jen na povrchní efekt, aby si divák řekl:" Tý jo, to je ale maso." Za mě okolo padesáti procent. Dám tři hvězdičky. ()

tempus

Pokud, bych si sestavil žebříček filmů s nejlepší vizuální stránkou, tak by patřil na vrchol. Příběh je na tom hůř. Hlavním záporem je stopáž. ()

slovan1

Po dlouhých letech konečně znovu viděno celé a tak můžu sestavit koment... Je to jedna velká filmová show. Akční popkorňák, který člověka chytne a pusti až po titulcích. Ohromná podívaná, skvělé bitvy, nádherně zrekonstruovaný starý Řím. Výkon Russela Crowa nadprůměrný. Phoenix jako záporňák na jedničku. Scott se prostě narodil pro potřeby diváka a jako "sluha" filmového průmyslu a své kvality zde jen dokazuje. Celý film navíc doprovázen skvělou hudbou. Myslím, že člověk si zde lepší zpracování ani nemůže přát. ()

SG-1

"Ty tvoje žirafy se nepáří, jenom žerou, víš? Ale nepáří se! Prodal si mi teplé žirafy!" -Proximo- ()

Yeosol

Historický filmy z dávných dob mě odjakživa fascinovaly. Ale vždycky jsem v nich postrádal takovou tu syrovost a drsnost prostředí. Mel Gibson nám ji už ukázal v legendárním Statečným srdci a od tý doby jsem si přál vidět něco podobnýho. V roce 2000 se objevil mistr sci-fi Ridley Scott a dál nám fenomenální velkofim ze Starověku, který jakoby vyslyšel moje touhy. Všechno, co jsem si v historickým filmu vždycky přál, tak tu po těch letech opět bylo. jen jsme se přesunuli ze Středověku do Starověku. Starověk nasáklý krví, plný intrik a luxusní gladiatorský akce. Takhle si tu historii přesně představuju. ()

kenkaku

Prakticky každý žánr má v mých očích svého "krále", tedy film který zasluhuje 5 hvězdiček a se kterým srovnám ostatní filmy podobného ražení. Gladiátor je tím pověstným králem na poli "antika". Králem ale není proto že by byl nějak historicky věrný (př. jméno "Maximus" bylo v Římě výjimečné asi jako dnes v ČR "Novák", takže hrát si na dějepis opravdu Scott nechtěl), ale pro své pojetí (klasický akční koncept) a vizuální zpracování. Gladiátorovi také moc pomohlo že je velkofilm a "první po víc než čtvrt století" takže udělat gladiátorům stejnou službu co Jurský park dinosaurům = oživil zájem veřejnosti. Dovolím si dokonce odvážně tvrdit, že nebýt Gladiátora tak ani nevznikl o deset let později seriál Spartakus. Tak velkým králem žánru pro mě Gladiátor je. ()

Rebbit

Tento film je pro mě srdcovka, nádherný děj, skvělé herecké obsazení, hudbu si také nemohu vynachválit, toto je prostě film jak se patří a nikdy neomrzí... 99% ()

Sdoom

Souhlas s woodym, ač mám Russella Crowa moc rád, zde nepředvádí nic zázračného, narozdíl od fantastického Joaquina Phoenixe. Film je natočený krásně, ale nedá se říct, že by mě nějak uchvátil. Asi se mi definitivně potvrzuje, že nadšení z filmů Ridleyho Scotta prostě nebude a nebude. A to jsem od něj viděl opravdu hodně. (Blu-ray, orig.) Edit 23.2.2019: Na UHDčku vypadá film naprosto fantasticky, ale na zvýšení hodnocení to ani tak nestačí. Gladiator nikdy nebude moje srdcovka, ale podívám se na něj příště rád. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Maynard.

Můžu se na to koukat kolikrát chci, ale přes to mi v tomhle parádním filmu něco schází. Vlastně sem zjistil, že se mi z tohodle filmu líbí nejvíc bitky. Takže je zde cca 6 bitek, který sou parádní, na ty bych se mohl dívat pořád. Asi nejvíc mě bere ta první v Římským koloseu, ta se vážně povedla. Zbytek filmu jsou kecy kecy a kecy. Jasný, já vím, že ty kecy mají i docela hloubku, že tam sou intriky atd... Ale prostě mě to moc nebere. Nechápu, že za tohle dostal Crowe Oskara, za tohle bych mu nedal. No a co se týče rejži (obrovsky opěvovaného), tak se teď dívám, že plný počet má u mě akorát Black Hawk Dawn. Žádný jiný jeho film mě nedokáže strhnout natolik, abych mu dal full house. A to si myslím, není náhoda. Prostě mi moc nesedí. No a to co předvádí v posledních letech? To je brak jak drak :o) ()

srbak

Historické veľkofilmy boli vždy krok do neznáma, ale Gladiátor šlape presne tak jak má. Ridley Scott, známy svojím nesmiernym režisérskym talentom, známy svojím umením zo seba opäť dáva všetko. Teraz síce vsádza viac na citovú stránku a do pohybu vkladá najmä hlavného hrdinu a jeho emočné ústrojenstvo - no komu by nevyšla z oka slza pri tých všetkých ranách? Dobrá otázka, samozrejme nejde len o city, ktoré majú v tomto diele veľkú hĺbku, ide aj o príbeh, ktorý v žiadnom smere nezaostáva. Umenie nemá dušu ak ju divákovi režisér podá 100% kvalitne ale manuálne, umenie má dušu, ak do neho autor dá tú svoju, a toto je presne ten prípad, kde k tomu došlo. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal